Acil Borç Para Bulma Yolları (1 SAAT İÇİNDE BUL – KESİN ÇÖZÜM)

Acil Borç Para Bulma Yolları (1 SAAT İÇİNDE BUL – KESİN ÇÖZÜM)
21.11.2020
A+
A-

Aynı gün içinde acil nakit ihtiyacım var para bulmam lazım diyenler için 1 saat içinde borç para bulma yollarını burada paylaştım. Başta bankalardan olmak üzere diğer birçok farklı yerden para bulabilirsiniz. Ben daha önce denenmiş ve büyük oranda para bulmayı kolaylaştıran başvuru noktalarını, gerekli evrakları ve paranın nereye yatacağını bilgisini vereceğim. İşte acil borç para bulma yolları ve kesin çözümleri…

Bankalardan 1 Saat İçinde Acil Kredi çekmek

Acil borç para bulma yolları arasında en çok bilinen bankalardan 1 saat içinde acil kredi çekmektir. Birçok kişi banka şubelerinde giderek aynı gün içinde acil kredi başvurusu yapmakta; ama bazı değişik nedenlerden dolayı kredi başvuruları kabul edilmemektedir. Ama şimdi bankalar noktasında vereceğim tekniği kullanırsanız ortalama olarak en az 20 bin TL’yi 60 ay vadeli şekilde aynı saat içinde hesabınızda görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Senetle Borç Para Veren Yerler ve Şahıslar

Yapmanız gereken ilk şey, hemen bir mobil internet bankacılığı edinmenizdir. Zaten birçok kişide mobil bankacılık olduğu için bu sorun olmayacaktır. Başvuru yapacağınız bankayı iyi seçmeniz gerekmektedir. Benim tavsiyem kesinlikle QNB Finansbank’a bağlı olarak çalışan enpara internet şubesidir.

Enpara 10 Dakika İçinde Hesaba Parayı Gönderiyor

Enpara uygulaması ile acil borç bulma yolları sayesinde acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yapacağınız kredi başvurunuzun kabul edilmesinin arkasından hemen 10 dakika içinde para hesaba yatmaktadır. Bu parayı şubeye gitmeden hemen istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kredinizin sigorta işlemleri, aylık ödeme planları ve diğer her şey size gönderilecek e-mail ile elektronik imza ile yapılmaktadır. Yani başvuruyu yapmak, gerekli onayları vermek ve paranın hesaba yatması toplam 10 dakika sürmektedir.

Enpara diğer bankalara göre kişinin kredi notu düşük olsa bile daha kolay kredi vermektedir. Bunun yanı sıra kredi limitinizin dolu olması, borçlanma sınırını aşmanız da enpara için sorun olmamaktadır. Kara listede olmadıktan sonra enpara tarafından size 60 bin TL’ye kadar nakit imkanı sağlanmaktadır.

Bankalar Dışında En Kısa Yoldan Acil Para Bulma

Bankalar haricinde de kısa yoldan acil para bulabilirsiniz. Bunun için başvuru yapabileceğiniz ve size aynı gün içinde kesin para bulmanızı sağlayacak bazı yollar vardır. Bunlardan birkaçını şu şekilde tavsiye edebiliriz;

  1. Cep telefonu kredisine başvuru yapmak
  2. Senetle telefon alıp bozdurmak
  3. Çek bozdurup nakde çevirmek
  4. Senetle kredi başvurusu yapmak
  5. Kredi kartı ile altın alıp satmak
  6. Kredi kartı ile dolar alıp satmak
  7. Kredi kartı ile telefon alıp satmak

Bu teknikler belki size sıradan gelebilir. Ama kullanma yöntemini bilmeyen kişiler bu yöntemleri doğru kullanamadıkları için genelde para bulma sorunu yaşamaktadır. Sıraladığımız yöntemleri aşağıda vereceğimiz teknikleri kullanarak uygulamanız durumunda kesinlikle aynı gün içinde acil nakit para bulabilirsiniz.

İLGİLİ: Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim? (KREDİ VEREN FİRMALAR)

Cep Telefonu Kredisine Başvuru Yaparak Para Bulmak

Ankara, İstanbul, İzmir merkezli olarak çalışan cep telefonu kredisi veren firmalar ile irtibata geçip acil olarak nakit kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için telefon almak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Firma yetkilisi aynı gün içinde ya da bir gün sonra sizi evde ya da iş yerinde ziyaret edecek. Almak istediğiniz telefonu siz seçiyorsunuz. Bu telefonun fiyatı 3 bin TL de olabilir 10 bin TL de olabilir. Telefonu seçip 36 ay kadar vade için senet imzalıyorsunuz. Borçlanma kağıtlarını imzaladıktan sonra telefon yerine parayı almak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Firma yetkilisi size telefonu vermiyor; ama telefon yerine telefonun parasını veriyor ve bunu da 36 aya bölüyor. Yani telefon kredisi sayesinde siz 10 bin TL gibi bir parayı 36 aya kadar böldürüp acil nakit ihtiyacınızı görmüş oluyorsunuz. Her şey elden ve şahsen yapıldığı için de oldukça güvenilir bir yöntemdir.

Senetle Telefon Alıp Bozdurarak Nakit Para Bulmak

Acil borç bulma yolları arasında senetle telefon alıp bozdurarak nakit para bulmak en çok tercih edilenler arasında. Şimdi neredeyse bütün telefon mağazaları artık senetle telefon satmaktadır. Bir mağazaya gidiyorsunuz, oldukça pahalı bir telefon seçip, senetle telefon almak istediğinizi; ama bu telefonu aldıktan sonra kutusunu açmadan geri ödemek kaydı ile paranızı almak istediğinizi belirteceksiniz.

Firma size telefonu örneğin 10 bin TL’ye 24 ay senetle satar; ama aynı telefonu sizden 9 bin TL’ye hemen geri alır. Siz de bin tl gibi bir komisyon karşılığında aynı saat içinde 9 bin TL’ye 24 ay vadeli şekilde sahip olabilirsiniz.  Bu yöntemi İstanbul’da bayraktar beko bayisi, diğer illerde evkur, şanal gibi mağazalar yapmaktadır.

Acil Borç Para Bulma Yolları (1 SAAT İÇİNDE BUL - KESİN ÇÖZÜM)
acil para bulma yolları

Çek Bozarak Para Bulmak

Eğer esnaf çevreniz varsa hemen bir tane günü gelmemiş çek bulabilirsiniz. Bu senet de olabilir. Çek’in henüz bozdurma zamanı gelmediyse bu çeki bir faktöring kuruma ya da bankaya giderek erken bozdurma işlemine tabi tutabilirsiniz. Çekte bulunan tutar 20 bin TL ise ve vadesi 6 ay gibi bir süre sonraysa faktöring firma bunu 2-4 bin TL arasında bir komisyonla bozabilir. Sizin elinize de değişen bozdurma oranlarına göre 16-18 bin TL arasında nakit para geçer.

Siz daha sonra artık esnaf arkadaşınız ile olan anlaşmaya bağlı olarak 20 bin TL’yi 6 ay ya da daha sonra ister taksit taksit isterseniz de peşin olarak ödeyebilirsiniz. Bu yöntemin kullanılması için esnaf tanıdıklarınız ile aranızın iyi olması ve karşılıklı güvenin sağlanması gerekmektedir. Çeki ödemeyecek olursanız esnaf tanıdığınızı da zora sokabileceğinizi unutmayın lütfen.

Senetle Kredi Başvurusu Yapmak

Senetle kredi denilince akla ilk senetle kredi veren tefeciler gelmektedir. Ama bu yöntem asla yasal değildir. Bunun için senetle tefecilerden borç nakit bulmak ve borç para alma fikrini aklınızdan çıkartın. Bunun yerine şu anda Ziraat Bankası başta olmak üzere bazı bankalar senetle kredi vermektedir. Esnaflar için verilen bu senetle kredi genelde banka nakit avans hesabı olarak açılmaktadır. Eğer şirket değilseniz yani bir tanıdık esnafla buna başvuru yapıp, siz parayı esnaf arkadaşınıza ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Altın Alıp Satarak 1 Saat İçinde Para Bulmak

Kuyumcuların birçoğu şu anda 4 taksit şeklinde kredi kartına altın satmaktadır. Ek bir komisyon ödemden kredi kartı ile bilezik, cumhuriyet altını satın alabilirsiniz. Bu altınları anlaşmaya bağlı olarak aynı kuyumcudan bozdurabilir; ya da farklı bir kuyumcuya giderek nakit paraya çevirebilirsiniz. Altın fiyatları aynı olmayacağı için alım-satım esnasında biraz zarar edebilirsiniz; ama en azından acil nakit ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

İLGİLİ İÇERİK: Ziraat Bankası Senetle Kredi Veriyor (BAŞVURU ŞARTLARI)

Kredi Kartı İle Dolar Alıp Satmak

Şu anda döviz bürolarında kredi kartıyla ya da banka kartıyla döviz alım-satım işlemi yapılmamaktadır. Fakat kuyumcular, galericiler ve bazı esnaflar kredi kartına bazı komisyonlar karşılığında döviz satmaktadır. Buralardan döviz alıp aynı gün içinde bunları bozarak nakit temin edebilirsiniz. Dediğimiz gibi, döviz büroları dışında kuyumcular en çok kredi kartına döviz satan yerler arasında bulunmaktadır.

Kredi Kartı İle Telefon Alıp Aynı  Gün İçinde Bozabilirsiniz

Eğer elinizde bir kredi kartı varsa hemen herhangi bir telefoncuya giderek acil şekilde kredi kartı ile telefon alabilirsiniz. Bu telefonu hiç açmayın ve kutusunda başka bir telefoncuya götürerek hemen satın. Bunun için birçok telefoncudan fiyat teklifi isteyiniz. Bazıları çok ucuza almak isterken bazıları değerinde para verecektir. Hemen işlemleri halledip acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

1 saat içinde acil para bulma ile ilgili akla gelebilecek ve iş yarayan tüm yolları yazdık. Bunlar içinde size en çok yarayacak olanları tercih ederek hemen para bulma işlemlerine başlayabilirsiniz. Merak ettiklerinizi yorum yaparak sorabilirsiniz. Nakit bulma konusunda hemen gerekli yanıtları vermeye çalışırız.

Bir önceki yazımız olan Senetle Borç Para Veren Yerler ve Şahıslar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.