100 Bin TL Sermaye En İyi Nasıl Kullanılır?

100 Bin TL Sermaye En İyi Nasıl Kullanılır?
22.12.2019
A+
A-

Elinde nakit parası olan ve bu paradan başka sermayesi olmayan kişiler, parasını doğru yerde kullanarak hem aynı paradan kazanç elde edebilir hem de yatırım yaptığı alandan çıkış yaptığında zarar etmemiş olur. Bunun için yatırım öncesi kişilerin danışmanlık alması ya da bu işleri çok iyi bilen kişilere danışması gerekmektedir. Özellikle elinde 50 bin TL ya da 100 Bin TL olan kişiler bu parayı en iyi nasıl değerlendirebilirim diye sorular sormaktadır. Peki elinde 100 Bin TL sermaye olan biri bu parayı en iyi nasıl kullanabilir?

Yatırım Yapmadan Önce İş Seçeneklerini Okuyun

İyi yatırım demek; işe yatırılan paranın en kısa sürede kendisini amorti edip kar’a geçmesi demektir. Eğer para yatırılan işte uzun vadeli şekilde geri dönüt sağlamıyorsa o zaman bu paranın doğru bir alana yatırılmadığı anlamına gelecektir. Türkiye şartlarında 100 Bin TL çok yüksek bir rakam olmasa da yine de iyi bir iş için yeterli olabilir. Elinizde bu miktarda paranız varsa size sunacağımız seçenekleri okumadan yatırım yapmayın.

100 Bin TL İle Yapılabilecek En İyi İşler

100 bin TL’niz varsa ve bu parayı iyi bir işte kullanmak istiyorsanız buyurun birlikte bulunduğunuz bölgenin lokasyonuna göre bir seçim yapalım.  Büfe açmak, kuruyemiş dükkanı açmak, playsataion salonu açmak, market açmak, kaliteli bir oto yıkama dükkanı açmak, ustasını bulup bir oto tamirci ya da iyi bir lokanta açmak gibi birçok seçenek olabilir.

Oto Yıkama ve Aksesuar Dükkanı Açabilirsiniz

100 bin TL ile yapılabilecek en güzel ve garantili işlerin başında oto yıkama dükkanı gelmektedir. Ortalama malzeme maliyeti dükkan tasarımı ile birlikte 30 bin TL’yi geçmeyen bir iş seçeneği olarak duruyor. Bunun yanı sıra dükkana 50 bin TL değerinde oto aksesuar koyarsanız o zaman çok iyi bir iş seçimi yapmış olursunuz. Kalan 20 bin TL’yi ilk 5 ay için kira desteği olarak ayırabilirsiniz. Zaten böyle kapsamlı bir iş yerini ancak iyi bir yerde dükkan açarsanız değerlendirmiş olursunuz.

Ana Cadde Üzerinde Küçük Bir Büfe İyi Kar Yaptırır

Araç trafiğine kapalı olan bazı ana caddeler üzerinde açılan büfelerin çok iyi para kazandırdığını biliyoruz. Buraların kirası genelde çok yüksek olmasına rağmen yakın zamanda çok güzel paralar kazandırmaktadır. 50 bin TL’ye alınacak malzeme ile dükkan açılabilir. Kalan 50 bin TL ise mutlaka kenarda bekletilip en azından dükkanın müşteri potansiyelinin oturması beklenmeli ki kenardaki para kiraya destek olsun.

Birçok kişi elindeki tüm parayı dükkana harcayıp elinde hiç para bırakmaz. Daha sonra işler kısa sürede iyi gitmediğinde hemen dükkan kapatılmak zorunda kalınmaktadır. Bu duruma düşmemek için iyi bir yardımcı sermayenin kenarda tutulması daha iyi olacaktır.

100 Bin TL Sermaye Nerede Kullanılırsa İyi Sonuç Alınır?

Elinde bir miktar parası olan kişi bu parayı nasıl kullanırsa iyi bir gelir elde edebilir? Bu noktada parayı doğru yerde kullanması gerekmektedir. Peki 2020 Türkiye’sinde 100 bin TL gibi bir para en iyi gelir getirici iş olarak nerede kullanılabilir? Bu noktada bazı tavsiyelerimiz olacaktır; ama yatırım aracının niçin ne amaçla seçileceği oldukça önemlidir.

Örneğin, sermayesinden gelecek para ile geçinmek isteyen kişiler ile sermayesindeki paraya hiçbir şekilde dokunmayacak olan kişilerin yapacağı yatırımlar farklılık oluşturmalıdır. Bazıları hemen geri dönüşü olan yatırımlar yapmalı iken bazıları iken kazancı çok ama uzun vadeli yatırımlar yapmalıdır.

100 Bin TL Sermaye En İyi Nasıl Kullanılır?

Hemen Para Kazandıran Yatırımlar

Elinde bir miktar nakit parası olan kişi hemen para kazanmak istiyorsa bunun için başta Bitcoin, dolar ve Euro hatta altın alarak yatırım yapabilir. Bu konuda uzman danışmanlığı alınarak kişiler ellerindeki sermayeleri kullanabilir. Bitcoin yakın dönemde iyi para kazandırdığı için hemen para kazanmak isteyenler için iyi bir tercih olabilir.

E-Ticaret Sitesi Düşünebilirsiniz

Elinizdeki 100 bin TL ile iyi bir iş kurmak istiyorsanız diğer bir seçenek olarak size e-ticaret sitesini önerebiliriz. E-ticaret artık birçok kişinin tercih ettiği alanların başında gelmektedir. Siz de iyi bir eğitim alıp işinizi bu yönde değerlendirirseniz iyi dönütler alabilirsiniz. Dükkan kirası, çalışan maaş ve sigorta giderleri olmayacağı için kar marjı yüksek olan e-ticareti düşünmenizi tavsiye ederiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.