finansportali.net

PARA KAZANMA

Amazondan Para Kazanmak | 2023 Güncel Yöntemler

Amazondan Para Kazanmak

Amazon, günümüzde dünyanın bir numaralı e-ticaret sitesi olarak görülüyor. İlgili platformun gelişmesiyle birlikte Amazondan para kazanmak da gündeme gelmiştir. Şirket, gerçekleştirdiği birçok program ile para kazanmanıza olanak sağlar. Aynı şekilde ilgili platformu konu edinen farklı kazanç yöntemleri de mevcut.

Bu yazıda sizler için Amazon para kazanma yolları listesi oluşturdum. İçeriği dikkatle okuduğunuzda Amazondan nasıl para kazanılır konusunu öğrenmiş olacaksınız.

Amazondan satış yapmak, para kazanmanız için elbette en doğal yöntem. Ancak farklı yolların da olduğunu söylemek istiyorum. O halde Amazon nasıl para kazanılır sorusunu beraber inceleyelim! 😊

Advertisement

Amazondan Nasıl Para Kazanılır?

Amazondan Para Kazanmak | Nasıl Kazanılır?
Amazondan Para Kazanmak | Nasıl Kazanılır?

Amazondan para kazanmak için birçok farklı yöntem mevcut. Her birinin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Ancak aşağıda sıralayacağım yöntemler arasında Türkiye’de mevcut olmayan programlar da bulunuyor. Dolayısıyla şu an için bu programlara katılamazsınız. Önümüzdeki günlerde tüm programların Türkiye’de aktif edilmesi bekleniyor.

Amazon ile para kazanma yöntemlerinin genel uygulamaları şu aşamalardan oluşuyor;

 • Satış yaparak,
 • Görev yaparak,
 • Satış ortaklığı kurarak,
 • Hizmet vererek para kazanabilirsiniz.

O halde sizler için sıraladığım 15 yöntemi inceleyelim 😊

İlginizi çekebilir: Yatırımsız Para Kazanma

Amazon Para Kazanma Yolları | 15 Farklı Yöntem

Amazondan para kazanmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

NOT: Türkiye’de geçerli olan yöntemler için mutlaka vergi incelemesi yapınız. Vergilendirilmeyen gelirleriniz, ileride sorunlara yol açabilir.

1- Amazonda Satış Yapmak

Amazonda Satış Yapmak
Amazonda Satış Yapmak

Amazon da para kazanmak için satıcı olmayı deneyebilirsiniz. Sistem içerisinde para kazanabilmenizin en doğal yolu satış yapmaktır. Hemen Amazon’da mağaza açma işlemlerini tamamlayıp satış yapmaya başlayabilirsiniz. Satış potansiyelinize göre önemli kazançlar elde edebiliyorsunuz.

Platform, nihai tüketiciye ve işletmelere satış yapma noktasında birçok hizmet sunuyor. Örneğin kendi markanızı ve logonuzu oluşturarak burada satış yapmak, çok akıllıca bir seçim olacaktır!

Advertisement
 • Kazanç: Kâr marjınızı kendiniz belirliyorsunuz. Başlangıç aşamasında %20 kâr marjıyla çalışmanız, güzel sonuçlar verecektir.

2- Arbitraj Yapmak

Arbitraj Yapmak
Arbitraj Yapmak

Amazondan para kazanmak için en sık başvurulan yöntemlerden birisi arbitraj yapmaktır. Arbitraj, indirimdeyken yakalamış olduğunuz uygun fiyatlı ürünleri alıp, normal fiyatında satarak kâr etme yöntemidir. Bu iş modelinde Amazondan nasıl satış yapılır sorusunun yanıtını çok iyi bilmeniz gerekiyor.

 • Kazanç: Duruma göre %20’lere varan kâr marjını yakalayabilirsiniz.

NOT: Tüm ürünleri kendiniz bulabileceğiniz gibi bunu sizin için araştıran, bulan, filtreleyen yazılımlar da mevcuttur. Helium 10 bunlardan birisidir.

3- Dropshipping Yapmak

Dropshipping
Dropshipping

Amazondan para kazanmak için oldukça popüler yöntemlerden birisi de dropshipping yapmaktır. Dropshipping, stoksuz satış anlamına geliyor. Yani ürünü stoklama maliyetiniz olmaz. Sadece sipariş alırsınız ve sipariş aldıkça üreticiden ürünün gönderilmesini sağlarsınız.

Kargolama süreci üreticiye ait olduğu için maliyetiniz olmaz. Üreticiden alacağınız belirli bir komisyon karşılığında bunu yapabilirsiniz.

 • Kazanç: Ülke içinde bu işi yapabileceğiniz gibi yurt dışı mağazaları arasında da yapabilirsiniz. Satış potansiyeline göre dolar bazında ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Patlayacak İş Fikirleri

4- Mechanical Turk’te Görev Yaparak Para Kazanın

Amazon Para Kazanma | Mechanical Turk
Amazon Para Kazanma | Mechanical Turk

Mechanical Turk, kitle kaynak pazarı olarak ifade ediliyor. Amazon görev yaparak para kazanma için oldukça iyi bir seçenektir. Çünkü burada işletmeler için araştırma yaparak, veri doğrulayarak, anket doldurarak, içerik denetimi yaparak para kazanabiliyorsunuz. Yatırımsız para kazanma için çok güzel bir alternatif.

Mechanical Turk üzerinden programa dâhil olabilirsiniz.

 • Kazanç: Yapacağınız görev başına ortalama 1 dolar para kazanıyorsunuz. Aylık ortalama 200 $ kazanabilirsiniz.

5- Amazon AppStore’da Kendi Uygulamalarınızı Satın

Amazondan Nasıl Para Kazanılır?
Amazondan Nasıl Para Kazanılır?

Bir uygulama geliştiricisi iseniz Amazon AppStore’da uygulamalarınızı satarak para kazanabilirsiniz. Amazonda satış yapmak için sadece ürün satmanız gerekmiyor. Bu platform aracılığıyla aynı zamanda uygulamalarınızı da satabilirsiniz.

Android tabanlı uygulamalar geliştiriyorsanız Amazon Fire TV ve tabletler için uygulamalarınızı entegre edebilirsiniz. Çünkü Fire OS, Android tabanlıdır.

 • Kazanç: Satış potansiyelinize göre değişiklik gösterse de dolarla para kazanmak mümkün.

6- Kindle ile e-Kitap Yayınlayın

Kindle
Kindle

Kindle ile kendi e-kitaplarınızı yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Platformun güzel yanı, yayımcı aramak zorunda olmayışınız. Yani yazım işlemlerinden yayım işlemlerine kadar tüm süreçte aktif rol oynuyorsunuz.

Kitabınız illaki edebi eser olmak zorunda değildir. Hikâye, roman satabileceğiniz gibi rehber içerikleri derleyip e-kitap hâline getirerek de satış yapabilirsiniz. Amazondan para kazanmak için güzel bir alternatif.

Advertisement
 • Kazanç: Satış miktarına göre değişiklik gösterir. Uygun fiyat belirlediğinizde aylık 500 dolarlara ulaşabilmek mümkündür.

7- Satış Ortaklığı Kurun (Affiliate Marketing)

Affiliate Program
Affiliate Program

Affiliate Marketing, satış ortaklığı anlamına geliyor. İnternette kitle sahibi iseniz, örneğin yüksek ziyaretçiye sahip bir web siteniz varsa, bu işi yapabilirsiniz. Bir ürün buldunuz, satış ortaklığı kurdunuz ve sitenizden buraya bağlantı sağladınız. Sizin sayenizde yapılan her satış için komisyon alırsınız. Çok iyi değil mi? 😊

 • Kazanç: Komisyon usulü geçerlidir. %15 komisyon oranı belirlenebilir.

8- Web AppStore’da Satış Yapın

Mobil uyumlu web sitelerinizi ve HTML5 uygulamalarınızı satabileceğiniz bir platformdur. Web AppStore hemen hemen tüm ülkelerde kullanılabilir durumdadır.

 • Kazanç: Satış miktarına göre değişiklik gösterir. Bu program ile döviz kazanabilmek mümkündür.

9- Influencer Programına Katılın

Influencer
Influencer

Sosyal medya platformlarında belirli bir kitleniz varsa, insanları etkileyebiliyorsanız, Influencer programına dâhil olabilirsiniz. Satış komisyonu alabilmenizin etkili yollarından birisidir. Amazondan para kazanmak için bu iş modeli tercih edilebilir. Satış ortaklığının farklı bir türüdür.

 • Kazanç: Komisyon ile çalışılır. Ağırlıklı olarak %15 – 20 komisyon belirleniyor.

İlginizi çekebilir: Evde Para Kazanmanın Yolları

10- Alexa ve AWS İçin Yazılım Üretin

Alexa
Alexa

Alexa, Amazon’a ait kontrol ve sesli komut yazılımıdır. Eğer yazılım geliştiriyorsanız bunu, AWS Marketplace içerisinde yer alan kategoriler için yapabilirsiniz. Aynı zamanda Alexa için de uygulama geliştirebilirsiniz. Veri yazılımlarından nesnelerin interneti uygulamalarına kadar çok geniş bir kategori seçeneği bulunuyor.

 • Kazanç: Satış potansiyeline göre değişiklik gösterir. Bu program ile dolar kazanabilirsiniz.

11- Twitch’ten Canlı Yayın Yapın

Amazon Twitch
Amazon Twitch

Twitch, Amazon tarafından satın alındı. Ayrıca Prime ile abone olma imkânı da sunulmuş oldu. Oyun tutkunuysanız Twitch üzerinden canlı yayın yaparak para kazanabiliyorsunuz. Abone sayınız arttıkça daha fazla izleneceğiniz için yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

 • Kazanç: Abone sayınıza ve izlenme sayısına göre değişiklik gösteriyor. Yeterli takipçiniz varsa ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

12- Merch Programı

Merch Programı
Merch Programı

Merch programı henüz Türkiye’de bulunmuyor. Fakat önümüzdeki günlerde bu sistemin Türkiye’ye de geleceği düşünülüyor. Böylece Amazondan para kazanmak için farklı bir iş modeli oluşturulmuş olacak.

Merch programında ürün tasarımı yaparak para kazanabiliyorsunuz. Müşteri, tasarımınızı beğenip satın aldığı ve ürününde kullandığı zaman, siz de tasarımdan kaynaklı olarak telif hakkı ücreti alıyorsunuz. Baskı makineniz yoksa, sadece tasarım yaparak para kazanmak için önemli bir alternatif.

 • Kazanç: Türkiye’de uygulanmadığı için net bir şey söylemem mümkün değil. Ancak yurt dışındaki yorumlara göre değerlendirdiğimde aylık 600 $ kazananlar var.

13- Handmade Programı

Amazon ile Para Kazanma
Amazon ile Para Kazanma

Henüz Türkiye’ye gelmeyen bir başka program Handmade’dir. Program kapsamında el sanatlarıyla (zanaat) üretilmiş ürünler satılabiliyor. Yapılan satışlardan yaklaşık olarak %15 komisyon alınıyor. Program, 80’den fazla ülkede uygulanmaya başlamıştır. Bu rakam gün geçtikçe artıyor ve Türkiye’nin de program kapsamına alınması olası.

 • Kazanç: Kazancınızdan komisyon kesilir. Bu oran %15 olarak belirlenmiştir. Yani yaptığınız satışların %85’i sizin olacak.

14- Flex Programı

Flex Programı
Flex Programı

Türkiye’de uygulanmayan bir program daha. Şu an için ABD, İngiltere ve Almanya gibi ülkelerde uygulanıyor. Program kapsamının genişletilmesi söz konusu.

Bu iş modelinde kendi aracınızla siparişlerinizi teslim ediyorsunuz. Bir anlamda kuryelik diyebiliriz. Türkiye’de kuryelik giderek gelişiyor ve bu program ülkemize geldiğinde, ciddi kazançlar sağlanabilir!

 • Kazanç: Türkiye’de uygulanmadığı için tam olarak bir şey söyleyebilmem mümkün değil.

İlginizi çekebilir: Önü Açık Meslekler

15- Amazon Jobs ile İş Bulun

Jobs
Online Para Kazanma

Yabancı dil anlamında bir probleminiz yoksa Amazon Jobs ile niteliğinize göre iş bulabilir ve uzaktan çalışmaya başlayabilirsiniz. Tam anlamıyla Amazondan para kazanmak sayılmasa da platform üzerindeki iş ilanlarından faydalanabilir ve iş bulabilirsiniz!

 • Kazanç: Buradan bulacağınız işlerde aylık 3.000 – 10.000 $ arasında maaşla çalışabilirsiniz.

Amazondan Para Kazanmak Gerçek Mi?

Amazondan Para Kazanmak Gerçek Mi
Amazondan Para Kazanmak Gerçek Mi

Amazondan para kazanmak gerçek mi şeklinde sıklıkla soru soruluyor. Yukarıdaki yöntemlerle Amazon üzerinden para kazanmak tamamen gerçek! 😊

Kazanç miktarı, maliyetleriniz ve satış miktarı, kapasitenize ve başarınıza göre değişiklik gösterecektir. Ancak belirttiğim 15 yöntem içerisinde yine de denenebilecek iş modelleri mevcut. Online para kazanma denildiğinde akla ilk gelen yöntemler, genel olarak Amazon etrafında toplanıyor.

NOT: Özellikle dropshipping eğitimi adı altında dolandırıcılık yapılabiliyor. Herhangi bir eğitim satın alacaksanız bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor.

Amazondan Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Amazon Türkiye içerisinde değil de yurt dışı ülkelerde satış yaparsanız döviz kazancı elde edersiniz. Bu nedenle yüksek kazançlar elde edebilmeniz mümkün. Ancak diğer iş modelleri de dâhil olmak üzere şu kadar kazanç sağlarsınız demek doğru olmaz. Çünkü toplam kazanacağınız miktar, size ve yaptığınız işe göre değişiklik gösterecektir.

Advertisement

Sıkça Sorulan Sorular

SSS | FAQ
SSS | FAQ

Amazondan para kazanmak hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledim.

1- Amazon İçin Ne Kadar Para Lazım?

Amazon’da yapılacak işler, ciddi sermayeler istemiyor. Ancak yine de yapacağınız işe göre maliyetleriniz değişiklik gösterecektir. Örneğin satış yapacaksanız profesyonel bir satıcı hesabı almak, şu an için 99 TL + KDV şeklinde ücretlendirilir.

Günümüzde sadece hesap alarak para kazanmanız çok da mümkün değil. Tanıtım faaliyetleri için de bütçe ayırmanız gerekiyor. Bu nedenle yürüteceğiniz iş modeline göre maliyetleriniz değişiklik gösterir.

2- Amazondan Ne Satabilirim?

Amazonda en çok satılan ürünler ağırlıklı olarak kitap, giysi, aksesuar, oyuncak, elektronik eşyalar kategorisinde listeleniyor. Araştırma yaparak farklı ürünleri bulabilirsiniz.

3- Amazondan Para Kazanmak Mümkün Mü?

Akıllıca hareket ettiğinizde evet, Amazondan para kazanmak mümkün. Ancak uygulamada kişilerin bilinçsizce hareket etmesinden kaynaklı olarak zarar ettiklerini görüyoruz. Bu konuda bilgi birikiminizi artırmadan kesinlikle bu iş modellerine dâhil olmamanızı öneriyorum.

Advertisement

4- Amazon’da Yorum Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

Şu an için Amazon yorum yaparak para kazanma özelliği mevcut değildir. Ancak şirketler, cüzi miktarlar karşılığında kendi mağazalarına yorum satın alabiliyorlar. Yani farklı platformlardan bu iş için farklı işletmelerle anlaşabilirsiniz. Amazon’un bu iş modeli için kendine ait bir programı bulunmuyor.

Bir önceki yazımız olan Gerçek Para Kazandıran Oyunlar 2023 -AYDA 10 BİN TL KAZAN! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Gerçek Para Kazandıran Oyunlar 2023 -AYDA 10 BİN TL KAZAN!

para kazandıran oyunlar

Oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü? Evet! Hatta ayda 10.000 TL kazanabilirsiniz. 2023 yılında para kazandıran oyunlar pek çok kişinin kazançlı çıkmasınız sağladı. Sizlere tam 30′ farklı ‘dan fazla yatırımsız para kazandıran oyunlar önerisi sunuyorum. Giderek daha fazla insan, sevdikleri oyunlara para ve zaman harcıyor. 2023’de video oyunu endüstrisi 180 milyar dolara yakın bir gelirle […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak – GÜNDE 200 TL KAZAN!

köpek gezdirerek para kazanmak

İnsanoğlunun en yakın arkadaşı olan köpekleri seviyor musunuz? Peki onlarla keyifli zaman geçirirken bir yandan para kazanmak? Evet diyorsanız bu yazımız tam size göre. Amerika’da ya da İngiltere’de köpek gezdirerek para kazanmak oldukça yaygın. Bu uygulama ülkemizdeki hayvan severlerin de ilgisini çekiyor. Giderek daha çok insan evde hayvan beslemeye başladı. Bu durum başka gelişmelere de […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.