Banka Harici Kredi Veren Yerler

Banka Harici Kredi Veren Yerler
16.12.2019
A+
A-

Banka harici kredi aradığınıza göre bankada ya kredi limitiniz dolu ya da banka size değişik nedenlerden dolayı kredi vermiyordu. Sizin acil olarak bir krediye ihtiyacınız olduğu için size banka dışında nereden kredi çekilebileceğini ya da kredi dışında yine banka harici para bulma yollarını yazacağız. Sunduğumuz yöntemlerden ücretsiz olarak yararlanıp kredi ihtiyacınızı gideren onlarca okuyucumuz oldu. Siz de yazımızı sonuna kadar okuyarak en hızlı şekilde banka dışı kredi para bulma yollarını öğrenebilirsiniz.

Banka Dışı Kredi Veren Kurum ve Kişilerin Tam Listesi

Türkiye’de sadece bankalar kredi vermez. Bankaların yanı sıra BDDK ve Merkez Bankasının izni ile faaliyet yürüten finansman kurumları bulunmaktadır. Bu kurumların yanı sıra küçük ama kesin olarak size kredi çıkmasını sağlayan bazı özel firmalar bulunmaktadır. Önce banka harici kredi çıkartanların tam listesine bakalım ve sonra da nasıl başvuru yapılabileceğini yazalım.

Özel Faktöring Kurumlar

Türkiye Genelinde faaliyet yürüten kurumlar olup elinizde varsa çek ve senetlerinizi bozdurmak sureti ile size kredi vermektedir. Bu kurumlar daha çok ticari firmalara kredi vermektedir. Ama siz de bir değerli evrak olarak çek-senet bulabilirseniz bu faktöringlerden aynı gün kredi çekebilir ve kullanabilirsiniz.

Bankalar İle Müşteriler Arasında Aracılık Yapan Kredi Danışmanlık Kurumları

Bu kurumlar bankadan değişik nedenlerden dolayı kredi alamayan kişilere kredi çıkması için banka ile müşteri arasında aracılık yapan firmalardır. Bu firmalara başvuru yaptığınızda size kredi çıkartacaklarını ifade edeceklerdir; ama mutlaka bir komisyon alacaklarını bilmelisiniz. Alacakları komisyon sizin bankadaki kredi limitiniz ve özellikle kredi sicilinize göre değişecektir. Durumu kötü olanlardan daha fazla komisyon kesilmektedir. Çünkü bankaya karşı bu kurumlar sizin için kefil olmaktadırlar.

Özel Finans Kurumları

Özel finans kurumları genelde büyük çapta yapılan ticari vasıta alımları için finansman çıkartmaktadır. Sıfır araç alacağınız zaman KOÇ Finans gibi büyük firmalar nasıl ki düşük faizli kredi veriyorsa her ilde faaliyet gösteren özel finans kurumları olup kredi vermektedir.

Banka Harici Kredi İmkanı

Senetle Altın Satan Kuyumcular

Banka harici para bulma yollarından en hızlısı ve en kolayı senetle altın alıp satmak olacaktır. Kuyumcudan taksitle yüklü miktarda altın alıp bunu başka bir yerde bozabilirsiniz. Bu yöntem çok fazla evrak istemediği için aynı gün hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Kredi Çekemeyenler İçin Tefeciden Borç Almak

Kredi çekemeyen kişiler banka harici olarak kredi çekebilmek için tefecilerden senetle borç almak isteyebilir. Bununla ilgili olarak internette sık sık isimlerini duyduğumuz Tefeci Cemil ya da Tefeci Mustafa gibi isimlere çok itibar etmemelisiniz. Çünkü kredi çekemeyenlere senetle borç para veriyoruz diyen kişilerin neredeyse tamamı dolandırıcıdır diyebiliriz.  Bu nedenle ne olursa olsun banka dışı kredi seçeneği olarak tefecilerden para almamanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Cep Telefonu Kredisi İmkanı İle Banka Dışında Kredi Bulabilirsiniz

Son günlerin en çok tercih edilen banka dışı kredi bulma yolu olarak cep telefonu kredisini öneriyoruz. Bu sistem kısaca şu şekilde çalışmaktadır:  Siz telefonla ya da internet üzerinden senetle telefon satan firmalara ulaşıyorsunuz. Bu firmaların temsilcileri evinize kadar gelip size iki seçenek sunuyor.

Birincisi; Cep telefonunu alıp bunun taksitlerini ödemenizi istiyorlar ki bunun için size 24 aya kadar vade imkanı tanıyorlar. Bu genelde telefon ihtiyacı olup da taksitli almak isteyenler için uygulanır.

İkincisi; Telefonu almıyorsunuz bunun yerine firma sizden aynı saat içinde evrakları hazırlayarak telefonu sizden geri alıyor. Yani size senetle sattığı telefonu daha düşük fiyattan aynı saat içinde alıp parasını size elden teslim ediyor. Bu yöntemin yasal olduğunu ifade eden firma yetkilileri ile görüşüp banka harici para bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Senetle Borç Para Veren Yerler ve Şahıslar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.