Dolar 2021 Yılında Ne Kadar Olur?

Dolar 2021 Yılında Ne Kadar Olur?
16.11.2020
A+
A-

Dolar yatırımcısı elindeki doları en iyi şekilde değerlendirebilmek için dolar kurunun geleceğini az çok ön görmek isteyebilir. Bu yönde birçok analist ve ekonomist dolar kuru hakkında tahminlerde bulunmaktadır. Biz de tüm bu ekonomistlerin dolar kuru 2021 tahminlerinden yola çıkarak, dolar 2021 yılında ne kadar olur şeklinde bir bilgilendirici yazı yazdık. Dolar 8 TL olacak Mı? Ya da dolar tekrar 6 TL’nin altına düşer mi? İşte tüm yönleri ile doların akıbeti.

Birçok analist doların yönünün 2021 yılında da yukarı yönlü olacağını ifade etmektedir. Çünkü, Türkiye’de halen kırılgan bir ekonomi süreci devam etmektedir. En küçük siyasi sürtüşmeler yüzünden dolar bir gecede %10’a kadar değer kazanabiliyor. Şu anda Doğu Akdeniz, Libya, Suriye meseleleri yüzünden ekonomik, askeri ve siyasi ambargolar söz konusu olduğu için doların da buna bağlı olarak yükselmeye devam edeceği tahmin edilmektedir.

dolar 2021 yılında ne olur

GÜNCEL: En Uygun Döviz Bozan Yerler

Dolar Tekrar Yükselir Mi?

Doların yükseliş trendi ne zamana kadar devam edecek? Dolar tekrar yükselir mi? Örneğin daha önce tepe nokta olarak dolar 8 TL olmuştu. Ve 8.54’ü geçmişti. 2021 yılında dolar ne kadar olur? Tekrar yükselecek mi merak konusu haline geldi.

Önemli Bilgi: “Dolar çıktığı yeri hiçbir zaman unutmaz!!!” Bu sözü tüm ekonomistler sürekli ifade etmektedir.  Bu da doların tekrar mutlaka 8 TL’yi göreceği anlamına gelmektedir. Bu 1 ay sürebilir 1 sene de sürebilir; ama mutlaka eski seviyeyi yakalayacağı kesindir.

Dolar Neden Yükseliyor?

Doların yükselme sebepleri iç ve dış sebepler olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlar arasında ilk sırada iç sebepler yer almaktadır. Özellikle siyasetçilerin konuşmaları, hukuki ve anayasal olarak yapılan hatalar kendisini ekonomide hemen göstermektedir. Yatırımcının kendisini güvende hissetmemesi nedeni ile birçok yatırım da yavaşlamakta ve yatırımcı parasını dolara yatırmaktadır. Yani yatırım yapıp risk alacağına garantili yatırım olarak dolar almayı tercih etmektedir. Bu da dolara olan talebi arttırdığı için dolar sürekli olarak yükselmektedir.

2021 Yılında Dolar Alınır Mı?

Elinde bir miktar parası olan kişiler parasını değerlendirmek istediğinde bir yatırım seçeneği olarak doları düşünebilir. Peki bu ekonomik ve siyasi atmosferde dolar almak mantıklı mı? Özellikle 2021 yılında dolar alınır mı? Burada doların ne şekilde alınacağı ve doların ne kadar süre bekletileceği önemlidir.

2021 yılında dolar ne kadar olur

Bazı yatırımcılar düşük faizli kredi çekerek dolar almaktadır. Bu kişilerin kar yapabilmesi için hem doların düşük satın alınması hem de kısa sürede yüksek kar marjı ile doların satılması gerekmektedir. Satış işlemleri uzadıkça faiz ödeneceği için ciddi zararlar edilebilir. Bu nedenle kredi çekerek dolar almak çok da mantıklı değildir. Bunu tavsiye etmiyoruz.

Bunu da okuyabilirsiniz: Düğün Altınları Nerede Saklanır? (DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER)

Yastık Altı TL Dolara Çevrilebilir

Diğer bir seçenek olarak yastık altında duran paranız varsa bunu dolara yatırabilirsiniz. Satın almış olduğunuz dolar ne kadar düşerse düşsün mutlaka bir gün istediğiniz rakama kadar çıkacaktır. Özellikle faizden uzak duran ve mevduat hesabı açmayanlar için nakit paranın dolara yatırılması en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Bunu düşünebilirsiniz.

2021 yılında doların tahmini olarak daha yükseleceğini söyleyebiliriz. Bu nedenle 2021 yılında dolar alınabilir. Ama bunu bir yatırım tavsiyesi olarak ifade etmiyoruz. Tercihlerinizden ve doğabilecek zararlardan yatırımcı olarak sadece siz sorumlu olursunuz.

Uyarı: Dolar satın almak istediğinizde bunu internet şubesinde daha az makas aralığında satın alabilirsiniz. Evde doları tutabilecek bir kasanız yoksa online dolar almak daha yerinde olacaktır. Ama hazır bir banka kasanız varsa o zaman fiziksel dolar alıp saklamak daha iyi olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.