En Çok Kazandıran Kripto Paralar (GÜNCEL 2020 LİSTESİ)

En Çok Kazandıran Kripto Paralar (GÜNCEL 2020 LİSTESİ)
11.11.2020
A+
A-

En çok kazandıran kripto paralar 2020 güncel listesi günümüzün finansal yapısında tamamen farklı bir yerde duran kripto paraları içerir. Kripto paralarda “online madencilik” olarak tanımlayabileceğimiz bir çeşit dijital madencilik yolu ile elde edilmektedir. Kripto paranın büyülü dünyasında para kazanmak istiyorsanız, sizi şöyle alalım…

Birtakım algoritmaların çözümlenmesinde kullanılan makineler, yazılımlar aracılığıyla çıkarılan bu paralar tıpkı kâğıt paralar gibi bir piyasaya sahiptir. Dolayısıyla değer kazanıp değer kaybedebilirler.

En çok bilinen kripto para birimi olan Bitcoin bu alanda tek değildir. Dolayısıyla benzer para birimleri arasında hangisinin daha çok kazandırdığına ilişkin bir merak vardır. Yatırımcılar kripto paralarla işlem yaparlarken para birimi olarak hangisinin daha avantajlı olduğunu bilmek isterler. Ancak kripto paralarla finansal işlem yapmadan önce onların yapıları, anlamları ve ne işe yaradıkları gibi önemli konularda bilgi sahibi olmak gerekir.,

İlgili İçerik: Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır? (EN ÇOK KAZANDIRAN 4 PLATFORM)

Kripto para madenciliği ve yatırımcılığı gitgide popülerleşen ve para kazandıran bir alan hâline gelmiştir. Yatırım yapmak söz konusu olduğundaysa tıpkı diğer para birimlerinde olduğu gibi piyasaya ilişkin birçok soru işareti de akıllarda belirmektedir.

Kripto paralar ile nasıl para kazanılır? En çok kazandıran kripto para hangisi? Kripto paralara yatırım yapmak mantıklı mı? Bunlar kripto para yatırımcıları ya da yatırımcı olmak isteyenler tarafından yanıtları merak edilen soruların bazılarıdır. En çok kazandıran kripto paralar 2020 güncel liste ile bu soruların yanıtlarının dışında yatırımcılığa ilişkin hedefler de göstermek istedik.

Kripto Paralar ile Nasıl Para Kazanılır?

Kripto paralar ile nasıl para kazanılacağına dair uzmanların önerisi olan birkaç basit yöntem mevcuttur. Bunlar elbette birer öneriden öteye geçemezler çünkü piyasalar değişkendir ve iyi araştırma yapmak gerekir. Bu yüzden herhangi bir kripto paradan gelir elde etmek istiyorsanız bunun en iyi yolu etraflı bir araştırma yapmaktan geçer. Daha sonra bu araştırmaları sonlandırarak şu dört ana yöntemle kripto para yatırımı yapmanız mümkündür:

Kripto Para Satın Almak

Kripto para birimleri ile ilgili iyi bir araştırma yapmanız önerilir. Şu anda birbirilerine kıyasla en iyisi olarak adlandırılabilen bir kripto para birimi, anında yatırımcının kaçtığı bir para birimine dönüşebilir. Bunları hesap etmek, adeta “koklamak” ve piyasayı iyi analiz etmek gerekir. Bu yüzden para birimleriyle ilgili ayrıntılı bir araştırma sonrası Bitcoin, Ethereum, Ripple ya da bunlar gibi farklı kripto para birimlerini satın alarak işlem yapabilirsiniz.

Kripto Para ile Ödeme Almak

Herhangi bir mesleğiniz varsa ya da ek iş yapıyorsanız kripto para cinsinden ödeme almak da iyi bir kripto para yatırımı olacaktır. Bu, piyasaya sıcak para elde ederek girmek anlamına gelir ki yine riskler barındırmaktadır. Örneğin ödeme almak için seçtiğiniz bir kripto para birimi piyasalarda değer kaybedebilir. Bu çok kısa bir zamanda ya da uzun vadede gerçekleşebilir.

Şu hâlde ödeme almayı kabul ettiğiniz para birimi cinsinden paranız ciddi bir değer kaybı yaşayabilir. Bu yüzden böyle durumlara hazırlıklı olmanın da faydası vardır. Süreç para kazanmaya da gebedir, kaybetmeye de. Ancak kripto para birimleri cinsinden ödeme almak yatırımlar arasında en güvenilir olanlarından biri olarak ön plana çıkar.

Bitcoin Hesabı Açtırmak

Bitcoin, Ethereum, Litecoin gibi para birimleri cinsinden yatırım yapabilme imkânı tanıyan birçok kripto para yatırım şirketi bulunmaktadır. Sizin için en uygununu araştırmak için yeterli vaktiniz vardır. Dolayısıyla bunun da finansal risklerini göze alarak herhangi bir kripto para yatırımcılığı şirketiyle görüşebilir, tıpkı fiziki para birimlerinde olduğu gibi vadeli ya da vadesiz hesaplarla işlem yapabilirsiniz. Kripto para birimleri cinsinden açılan yatırım hesaplarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye anlaşma sağlayacağınız şirket yetkilileriyle görüşerek ulaşabilirsiniz.

Madencilik

Kripto para madenciliği en yaygın para kazanma yöntemlerinden biridir. Nedeni de bazı kripto para birimlerinin üretilebilmesi için yüksek sistem gereksinimleri istememesidir. Kripto paralar blockhain sistemi ile elde edilmektedir. Ve inşa edilmesi gereken blokların tamamlanmasına karşılık sistem size kripto para hediye eder.

Bu, yapılan işin karşılığıdır. Dolayısıyla özel olarak bunun için kullanılan ekran kartlarından oluşan bilgisayarların yanı sıra, kişisel kullanım için alınmış bir bilgisayarla da blok inşası yapılabilir. Çeşitli yazılımlar yardımıyla oluşturulabilen kripto paraların elde edilme işlemine de kripto para madenciliği adı verilir. Bu işlemin kâr sağlayabilmesi için yapılan iş karşılığında harcanan vakit ve elektrik gücünün, kazanılan paradan az olması gerekir.

Bunu da okuyabilirsiniz: Yurtdışına Ücretsiz Para Gönderme Yolları 2020 GÜNCEL

Ancak donanımsal açıdan kısıtlı bilgisayarlarla kripto madenciliği yapmak genellikle kârsız bir iştir. Piyasa değeri düşük kripto paraların çıkarılması bu bilgisayarlarla daha kolay olabilir ancak kâr elde etmeniz oldukça zaman alacaktır. Eğer kripto para madenciliği ile iyi paralar kazanmak istiyorsanız bunun için özel olarak üretilen donanımda bilgisayarlara sahip olmanız gerekmektedir.

En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Kripto para yatırım tavsiyeleri arasında gösterilen 7000’den fazla kripto para birimi vardır. En iyi kripto paralar hakkında bilgi almak isteyen bir yatırımcı böylesine geniş bir para birimi yelpazesiyle karşılaşır. Peki hangi kripto para alınmalı? 2021 yılı yaklaşırken uzmanlar tarafından önerilen 7 kripto para birimi:

Bitcoin ile Para Kazanmak

En çok kazandıran kripto paralar arasında Bitcoin hepsinin atası gibidir. Kısaltması BTC şeklinde olan kripto para birimi bitcoin, kripto para birimleri arasında en ünlüsüdür. Dünya çapında yatırım yapılma ve piyasalar tarafından evrensel olarak kabul görme oranı en yüksek para birimi Bitcoin’dir. Bitcoin ile para kazanmak isteyenler 2020’de sıklıkla bu kripto paraya yatırım yapmışlardır.

2009’dan beri piyasalarda olan Bitcoin 2018 yılındaki büyük çaplı düşüşün ardından yeniden toparlanmakta. Rakipleri arasında öne çıkmasının nedeni diğerleri ile mukayese edildiğinde piyasadaki değeri ve varlık sınıfları arasındaki elit konumudur. Bitcoin ile yatırım yapmak için kripto para yatırımcılığı imkânı tanıyan güvenilir bankalar ya da kuruluşlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Bitcoin Cash

Piyasalarda BCH kısaltmasıyla bilinen Bitcoin Cash diğer kripto para birimlerinden içerdiği veri miktarıyla ayrılır. Gelecek vadeden bir kripto para birimi olarak görülen Bitcoin Cash, Bitcoin’in 1 megabaytlık veri bloğu olduğu düşünüldüğünde oldukça avantajlıdır. Çünkü Bircoin Cash 8 megabayt veri depolayabilen bloklara sahiptir. Veri depolayabilme avantajı ve piyasada yükselen değeriyle Bitcoin Cash bir diğer kazandıran kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Litecoin 

LTC kısaltmasıyla kullanılan Litecoin de bir diğer umut vadeden kripto para birimi. Dolayısıyla Litecoin ile para kazanmak için 2020 yılında çok fazla işlem yapılmıştır. Litecoin’e adından da anlaşılacağı üzere Bitcoin’in “lite” versiyonu olarak bakılabilir. Ancak bu şekilde anılabilmesine karşın yaratıcıları tarafından “Gümüş Bitcoin’se, altın Litecoin’dir” gözüyle bakılmakta.

Bitcoin’in en kaliteli özelliklerini kapsayacak şekilde yaratılan Litecoin işlem hızlılığı bakımından da öne çıkar. Bitcoin ile yapılan blok çözme işlemleri on dakikayı bulabilirken, Litecoin yaklaşık olarak en fazla üç dakikada işlem yapma imkânı tanıyabilmekte. Ayrıca Litecoin elde etmek için yapılabilecek madencilik işlemlerinde de çok güçlü bilgisayarlara gerek duyulmaz. Bu da Litecoin üretmek isteyen herkesin madencilik yoluyla bu işe başlayabileceğinin göstergesidir.

Ethereum 

En çok kazandıran kripto paralar arasında hızla yükselişe geçen bir diğer isim, Ethereum diyebiliriz. Ethereum da tıpkı diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi takas ya da nakdi işlem yoluyla elde edilebilen bir para birirmidir. Yaklaşık 40 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve kripto paralar arasında en popülerlerinden biri. Hatta öyle ki piyasa değerleri sıralamalarında zaman zaman Bitcoin ile zirveye dahi oynamaktadır.

Dolayısıyla Ethereum ile para kazanmak 2020 yılında en fazla tercih edilen finansal yöntemlerden biri olmuştur. Ayrıca Bitcoin’e göre daha hızlı blok oluşturma gücüne de sahip olan Ethereum’la 15 saniye gibi kısa bir sürede blok oluşturabilirsiniz. Ayrıca çok farklı yazılımlar aracılığıyla Ethereum elde etmek de mümkün. Yani Bitcoin’deki gibi kısıtlı ve merkezî bir madencilik sınırınız yok.

Ethereum’la kripto madenciliği de oldukça hızlı ve kolaydır. Elbette sistem gereksinimlerini karşılayan bir makineye sahipseniz.

Ripple

Ripple ile para kazanmak için 2020’de onu piyasanın en dinamik kripto paralarından biri hâline getirecek kadar işlem yapılmıştır. Ripple, piyasada yüklü miktarlardaki finansal işlemlerin güvenli ve hesaplı bir şekilde yapılmasını sağlamak için yaratılmıştır. Ripple da blockhain sistemi ile çalışır ve çok hızlı bir şekilde işlem yapma imkânı sağlar.

Piyasa değerleri sıralamalarında üçüncü en büyük değerle yer alan Ripple ile para kazanmak, kurumsal yapısı sayesinde oldukça güvenlidir. Özellikle elit şirket ve bankaların işlem yapmak için tercih ettiği bir kripto para birimi olan Ripple ile gerekli piyasa araştırmalarını yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

GÜNCEL: Para Kazandıran Mobil Uygulamalar 2020 (15+ LİSTE)

Kripto Paralara Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Kripto paralara yatırım yapmak mantıklı mı? Aslında yapacağınız yatırım, kripto para ve piyasanın durumuna göre değişen bir durumdur. Piyasa hareketliliğini ve analizlerini takip ederek mantıklı olabilir. Ancak riskli bir yatırım yolu olduğu konusunda birçok analist hemfikirdir. Çünkü dijital para olan kripto paralar oldukça dinamiktir ve piyasa dalgalanmaları ani ve yüksek boyutlu olabilmektedir.

Dolayısıyla kripto para birimleri ile yatırım yapmak istiyorsanız etraflı bir piyasa analizi gerekmektedir. Bunların dışında kripto para ile yatırım yapmak konusunda risk almaya karar vermiş olmanız, yatırım yapmak için yeterlidir. Sağlıklı ve tutarlı analizlerle kripto paralara yatırım yapmak size para kazandırabilir. Bazen uzun vadede, bazense çok kısa vadede. Bunu piyasa belirler.

Hangi Kripto Para Alınmalı?

“Hangi kripto para alınmalı?” sorusundan çok “Risk alabilir miyim?” sorusunun sorulması kripto para yatırımcılığında daha makuldür. Çünkü piyasa hareketliliği ve olumsuz dalgalanmaların sıklıkla yaşandığı kripto para birimlerinde, gelir elde edebilmek için sabırlı ve akıllıca davranmak gerekir.

Örneğin piyasa değerlerinde olumlu ve yüksek boyutlu bir yukarı tırmanışın yaşanması devamlılığı gelmeyecek bir dalgalanma olabilir. Bunun sürekliliği hakkında yeterli bilgi edinmeyenler yatırımlarını bu kısa vadeli hareketliliğe aldanıp o yönde yapabilirler. Daha sonra yaşanabilecek ani bir düşüşte, artık paranın tekrar değer kazanması için uzun bir bekleyiş sürecine girilebilir. Bu yüzden yatırım yapılacak miktarların bu tür risklere göre belirlenmesi uzmanlar tarafından da önerilmektedir.

Bütün bunların dışında hangi kripto paraya yatırım yapılması gerektiği, piyasaların değişkenliği göz önüne alındığında genel bir kanıyla belirlenemez. Yatırım için seçilecek kripto para birimine, gerekli analizler yapıldıktan sonra karar verilmelidir.

 

Bir önceki yazımız olan 2021 Yılında Altın Fiyatları Tahmini Ne Kadar Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.