En Hızlı Şekilde Para Kazandıran Sermayesiz Yapılabilecek İşler

En Hızlı Şekilde Para Kazandıran Sermayesiz Yapılabilecek İşler
19.03.2020
A+
A-

Ekonomik anlamda sabit bir geliri olmayan kişilerin geçinebilmeleri için SSK’lı çalışmaları ya da kendi işlerinin patronu olmaları gerekmektedir. Düşük maaşla başka yerlerde çalışmaktansa çok düşük sermaye  ile ya da hiç sermayesiz şekilde kendi işini yapmak isteyenler için en kolay şekilde para kazandıran sermayesiz yapılabilecek işleri yazdık. 2020 yılına ait en güncel sermayesiz iş fikirlerinin neler olduğunu size örnekler ile sunduk. Kendi yeteneğinize ve bulunduğunuz ilin şartlarına göre sermayesiz bir iş kurabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sermayesiz İş Fikirleri Hakkında 2020 Yılı Güncel Tavsiyeler

Elinizde hiç para olmadan da kendi işinizi kurabilir ya da en azından basit şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Asgari ücret ile düşük maaşlı olarak başkasının yanında çalışmak istemeyenler için aylık en az 2 bin TL garantili iş seçenekleri mevcuttur. İşin büyütülmesi durumunda elde edilecek kazanç da çok daha yüksek olacaktır. Sermayem yok ne gibi işler yapabilirim diyorsanız buyurun tek tek yapabileceğiniz iş fikirlerine bakalım.

Pazarda Ürün Satmak En Az Sermaye İsteyen İşlerin Başında Gelmektedir

Pazar yerlerinde ürün satmak için aslında birçok evrak işi istenmesi yanında ayrıca ciddi maliyeti olan iş olarak görünmektedir. Ama siz ilk defa ticaret yapacağınız için Pazar yerinin kuytu bir köşesinde zabıtanın karışmayacağı bir yerde kendi ürünlerinizi satarak işe başlayabilirsiniz.

Örneğin en basit şekilde, Köy ekmekleri Pazar yerlerinde kapış kapış gitmektedir.  Günde 30-50 arası ekmek sattığınızda elde edeceğiniz kar ekmek başına 2 TL olsa bile 60-100 arası net kar elde etmiş olacaksınız. Bunun için günü birlik herhangi bir köyden tanesi 3 TL’den büyük köy ekmeği alıp bunları gün içinde satabilirsiniz.

Kendi yetiştirdiğiniz ürünleri de pazar yerinde uygun fiyata satıp hem Pazar yeri hakkında tecrübe elde edebilir hem de gelecekte daha büyük işler için ön inceleme yapma fırsatı bulmuş olursunuz. Para kazandıkça da kendi yerinizi alıp daha iyi işler de yapabilirsiniz.

Kredi Kartını Kullanarak Alım Satım İşi Yapmak

Elinizde nakit para olmadığı için iş yapamıyorsanız o zaman diğer bir seçenek olarak sahip olduğunuz kredi kartından bazı ürünleri taksitle alıp, üzerinde kar koyarak satabilirsiniz. Örneğin, yöresel ürün satan yakın bir ile giderek oradan kart ile taksitli ürün alıp %30-%50 arası değişen kar marjı ile satabilirsiniz. Bu noktada en çok giden ürünlerin başında, bal gelmektedir. Uygun fiyattan teneke ile güvenilir yerlerden alacağınız 100 KG bal ile işe başlayabilir ve kısa sürede 100 KG baldan en az 3000 TL para kazanabilirsiniz.

İnternetten E-Ticaret Yapmak

2020 yılına geldiğimiz şu günlerde artık e-ticaret çok kişinin para kazandığı alanlardan biri haline geldi. Hatta şu satırları yazarken benim bile aklımdan e-ticaret geçiyor. Bu işi de inanın sıfır sermaye ile yapabilirsiniz. Nasıl Mı? Kendimden bir örnek vereyim. Bugün bir avize siparişi verdim. Avizenin fiyatı 96 TL. Biraz daha araştırma yaptığımda aynı ürünün aynı farklı bir sitede 36 TL’ye satıldığını gördüm. 36 TL’ye satan adam bu işten para kazanıyorsa 96 TL’ye satan adam ne kadar kazanıyor siz düşünün. Eğer az çok internet ile aranız iyi ise basit şekilde bir şahıs şirketi kurulup e-ticaret işi en az sermaye ile yapılabilir. Çoğu kişi aynı zamanda ürünleri başka yerden alıp pazarladığı için hiç sermaye koymadan para kazanmaktadır. Bir satıcı esnaf ile anlaşıp, sipariş geldikçe ürünleri internetten göndermeniz durumunda hazır şekilde para kazanabilirsiniz.

İnternette Blog İşi Yapmak ya da Makale Yazmak

Blog açmak ya da Youtobe’ye video yükleyerek reklam ağından para kazanabilirsiniz. Eğer yazı yazma yeteneğiniz varsa ya da kaliteli özgün video hazırlayabiliyorsanız o zaman internet sektörüne bir göz atmanızı tavsiye ederim. Kendi bloğunuzu kurabileceğiniz gibi aynı zamanda başka blog sitelerine de yazı yazabilir ve yazı başı para kazanabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Yapmak

Özellikle bayanların çokça yaptığı işlerin başında gelmektedir. Evde paketleme işinde sermaye hiç gerekmiyor. Yakın tanıdıklarınız bu işi yapıyorsa siz de hemen evde paketleme ya da buna benzer işler yapabilirsiniz. Son zamanlarda sigaraya gelen zam yüzünden tütün içenlerin sayısında artış olunca bu sefer evde tütün saranlar arttı. Siz de evde tütün sarma işi yaparak da para kazanabilirsiniz.

Fırınlar ile Anlaşmalı Simit Satmak

Sermayesiz yapılabilecek en pratik işlerden biri de simit satmaktır. Fırınlarla anlaşarak simit başına 50 kuruş kar elde edebilecek şekilde simit satabilirsiniz. Bazı günlerde satış yapacağınız noktaya göre 200 adet bile satış yapabilirsiniz. Bu da güzel bir kar anlamına gelecektir. Sermayeniz yoksa simit ya da buna benzer pohaça satarak iş başı yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.