Esnaf Destek Kredisi Geri Ödeme Nasıl Yapılır?

Esnaf Destek Kredisi Geri Ödeme Nasıl Yapılır?
01.09.2020
A+
A-

Covid-19 küresel salgınında normalleşmeye katkıda bulunmak için 3 ay ve 6 ay vadeli Halkbank esnaf destek kredi paketi açıklanmıştı. Herkes aldı parasını şimdi geri ödeme zamanı. Şu anda 3 ay vadeli esnaf destek kredilerinde geri ödemeler başladı, kredi kullananlar geri ödeme için banka şubelerinin yolunu tuttu. Peki, esnaf destek kredisi geri ödemesi nasıl yapılır? Şubeye giderek gişeden nakit para yatırarak yapabilirsiniz. Krediye bağlı olarak açtırdığınız vadesiz hesaba EFT yaparak yapabilirsiniz veya banka ATM’sinden vadesiz hesaba para yatırarak yapabilirsiniz.

Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var: ATM veya EFT ile kredi geri ödemesi yapacaksanız, şubeden krediye otomatik ödeme tanımlanması gerekiyor. Bunun için bankacınızdan krediye otomatik ödeme tanımlamasını talep etmelisiniz.

Şubeden Esnaf Kredi Geri Ödemesi Nasıl Yapılır?

İlk yöntem şubeye giderek kredi geri ödemesini gişe işlemlerinden ödeme yapmaktır. Bu klasik yöntemdir. Gişe işlemleri için sıra alıp esnaf kredi geri ödemenizi yapabilirsiniz.

EFT yolu ile Esnaf Kredi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bu yöntemde krediye bağlı olarak açılan vadesiz hesaba EFT yapmanız gerekiyor. Yalnız bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için krediye otomatik ödeme talimatı tanımlatmanız gerekiyor ki bu işlemi daha sonra online olarak gerçekleştirebilesiniz.

ATM’den Vadesi Hesaba Para Yatırarak Kredi Geri Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bu işlem için de öncelikle krediye otomatik ödeme talimatı tanımlatmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra banka ATM ekranında krediye bağlı olarak tanımlanan vadesiz hesaba para yatırma işlemiyle esnaf kredi geri ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredinize bağlı vadesiz hesabınızı bilmiyorsanız bankanızdan bunu öğrenmeniz gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Senetle Kredi Veriyor (BAŞVURU ŞARTLARI) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.