Evde Ağız Maskesi Üretip Satmak (Fason Olarak Ev Yapımı Maske Yapıp Satma İşi)

Evde Ağız Maskesi Üretip Satmak (Fason Olarak Ev Yapımı Maske Yapıp Satma İşi)
18.05.2020
A+
A-

Koronavirüs salgını artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Her ne kadar yaz aylarında korna salgının biteceği konuşulsa da aslında yeni tip virüsler nedeniyle artık tüm dünyada kalıcı tedbirler alınmaya başlandı. Bu tedbirlerin başında da ağız maskesi takmak geliyor. Artık gelecekte tekstil ürünleri bakımında en çok ihtiyaç duyulacak ürünlerin başında ağız maskeleri gelmektedir.  Bu işten para kazanmak isteyenler şimdiden evde maske üretip satmaya başladı.

Siz de evde kendi çapınızda basit bir dikiş makinası ile maske üretip bunları uygun koşullarda pazarlayabilirsiniz. Zaten şu aralar işkur birçok kişiye maske üretme kursu vermeye başladı. Bu alanda var olan açığı kapatmak kolaya olmayacağı için uzun yıllar bu işten para kazanabilirsiniz.

Evde Fason Olarak Ağız Maskesi Üretmek

Maskeleri Fason Olarak Üretin

Maske üretmek yeterli olmayacaktır. En büyük sorun Sağlık Bakanlığından onay alınma aşaması olduğu için siz kendiniz sıfırdan bu işlemleri yapmak yerine üretim izni olan fabrika ya da tekstil atölyeleri için bu ürünleri fason olarak üreteceksiniz.

Üretim için sipariş alabilmek için maske yapan yerler ile iletişime geçip üretime o şekilde başlayabileceğiniz gibi üretimi yaptıktan sonra da satış yapabilirsiniz.

Koronavirüs salgınının Türkiye’yi etkisi altına alması nedeniyle neredeyse her insan ağız maskesi takmaya başladı. Kimisi bu maskelerin cerrahi maske olmasına önem gösterirken kimisi ise, kumaş maske takmak istedi. Durum böyle olunca fason olarak ev yapımı maske yapıp satma işi ortaya çıktı. Evde maske üretip satmak için neler yapmanız gerektiğini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Evde Ağız Maskesi Üretip Satmak

Ağız maskesi, evde herkesin kolay bir şekilde üretebileceği bir maske çeşididir. Evde maske üretmek konusunda herhangi bir sakınca bulunmazken, bu maskelerin satılması ile ilgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından önemli bir açıklama yapılmıştı. Açıklamanın içerisinde maske satışının kesinlikle yasak olduğu belirtilmişti. Ancak evde maske üretip bunu gerekli sağlık koşulları altında yaptığınızı kanıtlayabilirseniz, satış konusunda bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Evde ürettiğiniz ağız maskelerini herhangi bir materyalden üretebilirsiniz. Ancak bunun Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanması pek de kolay olmayacaktır. Bunun için eczaneler ile iletişime geçip nasıl maske üretmeniz gerektiğinizi öğrenebilirsiniz. Böylece siz de fason maske üreterek kazanç sağlayabilirsiniz.

Ev Hanımları İçin Yeni Para Kazanma Yolları İçin Bu yazımızı da Okuyun: Yeni Para Kazanma Yolları

Evde ağız maskesi üretip satmanın bir diğer yolu ise, marketlerin dağıttığı maskeler olacaktır. Maske üretip marketlere satmanız da para kazanmanızı sağlayacaktır. Marketler tarafından ücretsiz maskelerin cerrahi olması gerekmektedir. Bu nedenle cerrahi maske üretmek için makine ve gerekli diğer malzemeleri alarak maske üretimine başlayabilirsiniz.

Virüsten Koruyan Ev Yapımı Maske Nasıl Yapılır?

Evde koruyucu maske üretmek isteyen kişiler, evde bulunan herhangi bir materyal ile bunu gerçekleştirebilecektir. Örneğin; mutfak bezi, atkı, %100 pamuktan oluşan tişört, elektrik süpürgesi filtresi ve çarşaf materyallerinden birini ağız maskesi şeklinde keserek maske üretebilirsiniz. Kullanılan malzemeye ve bunu ne oranda kullandığınıza göre virüsten koruma etkisi değişecektir. Evde üretilen maskeler virüs kapılmasını engellemek yerine daha çok virüs yayılmasını engellemek için kullanılmaktadır.

Zorunda kalınan durumlar için ev yapımı maske insanlar arasında virüs yayılmasını engelleyecektir. Ancak cerrahi maskenin ev yapımı maskeye oranla daha çok koruma sağlayacağını bilmenizde fayda vardır. Toplu taşıma araçlarına getirilen maskeyle binme zorunluluğu nedeniyle birçok kişinin maske kullanması gerekiyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak hem insanların toplum sağlığını korumasını sağlayabilir hem de para kazanabilirsiniz.

İlgili Yazılarımız: Evde nikah şekeri yapım işi

Evde davetiye katlama işi

Bir önceki yazımız olan Manisa Evde Paketleme İşi Veren Firmalar ve Yerler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.