Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak
09.06.2020
A+
A-

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenlere yapabilecekleri birçok farklı çeşidi olan ve güzel vakit geçirebilecekleri işleri açıklayacağız. Ev içi ekonomiye ekstra katkı sağlamak isteyen kişiler için pek çok iş fikirleri bulunuyor.

Koronavirüs Nedeniyle Evde Çalışma Sistemi Geliyor

Artık birçok firma evde çalışma sistemine geçmeye hazırlanıyor. Bu da hem ofis işleri hem de atölye işleri için geçerlidir. Bu da evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için altın fırsatlar doğuruyor. Birçok kişinin aslında hayalini kurduğu iş şeklidir bu ama bunun için istenilen yeteneklere sahip olunması ve kazanılan paranın da size yeterli gelmesi gerekmektedir.

Evde Çalışmak İçin Hangi Yeteneklere Sahipsiniz?

Türkiye’de ekonomik koşullar değiştikçe evde çalışarak para kazanma imkanları da artıp iş imkanları da genişlemektedir. Peki sizin yeteneğiniz yani evde yapabileceğiniz bir iş var mı ona bakalım?

Çünkü yetenekli olduğunuz bir alan tercih ederseniz hem daha çabuk iş alabilir hem de daha iyi paralar kazanabilirsiniz.

Maske Üretebilirsiniz

Örneğin, artık birçok teksitl firması evde maske üretimi yaptırmaktadır. Sizin eğer dikim konusunda bir yeteneğiniz varsa kesinlikle teksitl firmaları ile konuşup fason olarak evde maske üretebilirsiniz.

Maske üretmek için bir firmadan iş siparişi almak zorunda da değilsiniz. Sağlık Bakanlığının önermiş olduğu standartlarda ve izine tabi olarak maskeleri üretip fason olarak tekstil firmalarına toptan satabilirsiniz.

Eğer dikim konusunda iyi değilseniz o zaman evde yüz siperliği yapabilirsiniz. Bunun için çok yetenekli olmanıza da gerek yoktur. Sadece ürünleri kesip birbirine yapıştıracaksınız o kadar.

Evde Network İşi Yapabilirsiniz

Bayanların sağlık ve kozmetiğe çok önem verdiğiniz biliyoruz. Ve özellikle son zamanlarda birçok bayan kilo problemi yaşadığı için network işi yapan kişilerin de siparişleri artmaktadır. Eğer INSTIGRAM ve FAACEBOOK gibi sosyal medya kanallarını iyi kullabiliyorsanız o zaman evde homaofis olarak network işi yapabilirsiniz.

Ürünleri tanıtıp sipariş geldikçe de eve teslim şeklinde çalışırsanız çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için müşterilere doğru kanallardan ulaşabilmeniz gerekmektedir.

Evde Oturarak Ek İş Yapabileceğiniz Diğer Alanlar

Ek kazanç sağlayarak hem kendi masraflarını hem de aile içi bütçeye katkı sağlayarak, evde geçirilmiş olan bolca boş vakti ek iş yaparak değerlendirebilirsiniz.

Süsleme yapan, yemek yapan, dikiş dikmeyi bilen ve örgü örebilen herkese güzel ve eğlenceli işler bulunmaktadır. Ayrıca kitap yazarak, bakım kürleri yaparak, yazı yazarak veya bilgisayar üzerinde vakit geçip ek iş yaparak para kazanmak mümkün.

Evde Ek İş Yapmanın Avantajları

Her kişiye göre benimseyeceği ve yeteneklerini sergileyeceği işler her zaman vardır. Pek çok firma üretimden sonra kalan ufak işlerin halledilmesi adına evde çalışacak eleman ararlar. Ev de ek iş yapmanın birçok avantajı da bulunmaktadır.

Normal çalışma hayatında var olan belirli saatler bulunmuyor. Bu işler sadece ev becerisi gerektirdiğinden genelde evde çokça vakit geçirenler için çok uygundur.

Dışarıda bazen boşa geçirilen vakti bu tip ev işleri yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz. Rahat şekilde ve yorulmadan evinizde ek iş yaparak gelir sağlamak oldukça iyi bir düşünce görünüyor.

Evde Paketleme İşi

Evde paketleme işi yapmak adına bir tecrübe ve bilgi birikimine gerek yoktur. Genellikle tüm firmaların çalışma yöntemleri aynıdır. Hangi tür paketleme işi alındıysa, firma alınan işe göre tüm malzemeleri tarafınıza iletecektir.

Aldığınız ürünlerin nasıl paketlenmesi gerektiği, etiketlerin nasıl konulacağı ve işin ne kadar süre zarfında bitmesi gerektiği sizlere firma tarafından bilgi verilmektedir.

Ne Tür Paket İşleri Bulunuyor?

Ne Tür Paket İşleri Bulunuyor?

Evde ek iş yapmak adına pek çok paketleme firması bulunuyor.

Evde yapabileceğiniz paketleme işleri şunlardır:

 • Kürdan paketleme
 • Mum paketleme
 • Plastik bardak paketleme
 • Mandal paketleme
 • Sabun paketleme
 • Pipet paketleme
 • Çorap paketleme
 • Kuruyemiş paketleme
 • Kına paketleme

Genellikle bu paketleme ilerinden aylık olarak 1000 ile 2500 TL arası kazanç elde etmek mümkündür.

Sağlıklı Ev Yemekleri Hazırlamak

Bazı ailelerin yemek yapmaya vakti bulunmadığından sizler bu arada devreye girerek doğal ve sağlıklı ev yemekleri hazırlayabilirsiniz. Ailelerin ufak bir şefi olarak, ekonomik ve doğal tarzda ev yemeklerini vakti olmayan ailelere hazırlayarak ek gelir sağlayabilirsiniz. Fakat ilk olarak alerji gibi durumlara dikkat edilmeli ve gerekli izinler de alınmalıdır.

Bakıcılık Yapmak

Bakıcılık Yapmak

İş ortamından dolayı vakit bulamayan aileler çocuklarını genelde bakım evlerine vermektedirler. Bu durum bazen aileler için pahalı gelebiliyor. Bu nedenle ek iş yapmak adına aileler ile anlaşarak birkaç saat bakımlarını üstlenebilirsiniz.

Eviniz çocuk bakımı için müsaitse bu hizmet kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Hafta sonu boş vakitler böylece değerlendirilebilir veya hafta içi birkaç saatliğine bakım yapılarak ek gelir sağlanabilir. İlgili resmi kurumlarla görüşüp gerekenler yapıldıktan sonra bu işi yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde Ek Gelir Sağlanabilecek Diğer İşler

Ev hanımları ve bolca vakti olanların yapabilecekleri bir diğer ek gelir sağlayacak iş fikirleri şunlardır;

 • Örgü örerek internet üzerinden satma işlemi gerçekleştirmek
 • Evde doğal bir şekilde reçel yapmak
 • Boncuklardan takı düzenlemek
 • Makyaj malzemesi katalogları veya ev aletleri katalogları satmak
 • Sağlık veya güzellik ürünleri yapıp satmak
 • Evlenecek olan çiftlere nikâh şekerleri yapmak
 • İnternet üzerinden anket doldurmak

Bu tarz da işlerle eviniz için ek gelir sağlayabilir ve evin ekonomisine ciddi derecede katkı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İzmir’de Evlere Paketleme İşi Veren Yerler (AYDA 4000 TL KAZAN) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

 1. sibel dedi ki:

  3 çocuğum var ise ihtiyacim var baketleme dışında iş istemiyorum

 2. Necibe dedi ki:

  Merhaba bursada oturuyoruz el becerim çok iyidir yıllarca işleme yaptım çocuk bakıcılığı da yaparım

 3. Secvan dedi ki:

  Ankara gölbaşı oyaca mahellesinde oturuyorum hertürlü paketleme işi yapabilirim el becerim çok iyidir malzemeleri temiz ve düzenli olarak teslim ederim üç kişiyiz günlük daha fazla yapabilirim lütfen yardımcı olun üniversite öğrencisi kızım var lütfen dönüş yapın

 4. Ozlem dedi ki:

  Mrb ben adana da yasiyoŕum evde paketleme işine ihtiyacım var 2tane çocuğum onların ihtiyaçların larsilamak için lütfen yardım ci olun bize

 5. Leyla dedi ki:

  Merhabalar ben ankara da yaşıyorum 25 yaşındayım eşimden ayrıldım ise ihtiyacım var kurdan çorap ne olursa paketlerim bana da yardımcı olurmusunuz

 6. Leyla dedi ki:

  Merhabalar ben ankara da yaşıyorum 25 yaşındayım eşimden ayrıldım ise ihtiyacım var kurdan çorap ne olursa paketlerim bana da yardımcı olurmusunuz

 7. Hamiyet dedi ki:

  Plastik bardak, pipet vs. Çanakkale de yaşıyorum üç arkadaş. paketleme işi yapmak istiyoruz. Kına hariç. En kısa zamanda bilgi verirseniz memnun oluruz. Teşekkürler.