Evde Takı İşi Yapmak 2020 (EK GELİR FIRSATI)

Evde Takı İşi Yapmak 2020 (EK GELİR FIRSATI)
28.10.2020
A+
A-

Evde takı işi yapmak, birçok ev hanımlarının yaşadığı tecrübelerden bir tanesi diyebiliriz. Evde ek iş gelir fırsatlarından bir tanesi olan takı yapmak işi 2020 yılında da rağbet görmeye görmeye devam ediyor. Evde takı işi nasıl yapılır, nasıl satılır, neler satılır, malzemeler nelerdir gibi sorularınız mutlaka olacaktır. Yazımızda bu bilgiler ışığında detaylı bilgi alabileceksiniz. 

Günümüz ekonomi koşullarında insanlar, tek bir iş ile geçinemeyerek ek işler yapmaları gerekiyor. Ev hanımları aile bütçesine katkı olsun diye ek işler tercih ediyorlar. Öğrenciler tarafından ise en azından harçlıkları çıkarmak adına günlük işler yapılıyor. Evde takı işi yapmak bu ek işlerden birisidir. Özellikle ev hanımlarının tercihi olan bu işte hem evden çalışmak hem de aile bütçesine katkıda bulunmak mümkündür.

İlgili İçerik: İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar

Evde Takı İşi Nasıl Yapılır?

Evde takı işi yapmak, kolay gibi görünse de bir o kadar zahmetli ve yaratıcılık isteyen bir iştir. Ev hanımları bu konuda özellikle iğne iplik gibi işlerle uğraşanlar için oldukça kolay olacak bir iştir. Takı malzemeleri alırken kaliteli almanızda yarar var. Aksi halde misina iplerinin kopma riski var. Misina ipine boncuk ve takılar dizerek evde takı işi yapabilirsiniz. 

Evde takı işi yapmak herkesin harcı olmasa da mutlaka eğitim almanız önerilir. Bu sayede daha kapsamlı ve kaliteli işçilik ile nerede ve nasıl satacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Evde paketleme işi yapmak kadar kolay olmasa da burada önemli nokta malzemeler ve işçiliğinizdir. Malzemeler hakkında aşağıda başlıklarda bilgi verdik. Bunun haricinde tasarım ve alacağınız ürünler sizin yaratıcılığınıza kalmış. Özel iplere dizeceğiniz boncuk ve takılar, bayanların ilgi odağı olduktan sonra siparişleriniz kesilmeyecektir. 

 

Takı İşinde Eğitim Alın

İnsanların yaşadığı ekonomik sorunlar nedeni ile oluşan para sıkıntıları çeşitli yöntemler ile çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor. Evde takı işi yapmak, pratik ve kolay gibi görülse de, işin özü tasarım olması nedeniyle kişinin, muhakkak ki belli başlı bilgilere ihtiyacı olur.

Bu kapsamdan düşünüldüğünde meslek yüksek okullarındaki takı tasarım bölümlerinden eğitim alınabilir. Belediyelere ait olan eğitim merkezlerinde de takı tasarım kursları bulunur. Halk eğitim merkezlerinden alınan eğitim ile kişi bilgi ve tasarımda kendini daha da geliştirerek daha farklı ürünler çıkartabilir ve böylelikle bu işten para kazanılabilir.

İlgili İçerik: Evde Paketleme İşi Veren Firmalar 2020 (AYDA 4000 KAZAN)

Takılarımı Nasıl Satabilirim?

Evde takılarınızı yaptınız, stokladınız fakat nerede satacağınızı bilmiyorsunuz ve takılarımı nasıl satabilirim diye düşünüyorsunuz. Bu konuda en yakın müşterileriniz komşularınız. Komşularınızı kullanarak, onları ziyaret ederek takılarınızı tanıtabilirsiniz. Satın alabilecek potansiyeli olan komşularınızı siz daha iyi bildiğiniz için ona göre ziyaretlerinizi yapabilrisiniz. 

Takılarınızı satabileceğiniz en ideal ve büyük mecralardan bir tanesi de internettir. İnternet üzerinden sosyal medya hesapları açarak Türkiye’de kargo kullanarak takılarınızı satmanız mümkün. Özellikle sosyal medya platformlarında Facebook ve İnstagram kullanmanız, size kısa sürede daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun haricinde Türkiye’de kaliteli hizmet veren e-ticaret siteleri olan Gittigidiyor, Hepsiburada, Dolap gibi sitelerde takılarınızı satabilirsiniz.  

İnternetten Takı İşi Yaparak Para Kazan

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile internet kullanımı da aynı oranda artıyor. Gerçek kişiler ve firmalar internet ortamını kullanarak kendi işlerinin reklamlarını yapıp daha büyük bir pazara ulaşmaya çalışıyorlar. İnternet ortamı esasen müşteri potansiyelinin milyarlarca insandan oluşması demektir.

Eskiden bu denli iletişim kaynağının olmaması ile her şey daha basitçe akardı; ancak şimdilerde dünya üzerinde insanın yaşayıp da internetin olmadığı yerler yok denecek kadar azdır. Bu nedenler ışığında internet üzerinden evde takı işi yapmak müşteri potansiyelini arttırabileceği gibi kişinin işini de büyütüp daha çok para kazanmasını sağlar.

İlgili İçerik: Evde Yapılabilecek Ek İşler

Evde Takı Yapmak İçin Kullanılan Malzemeler

Evde takı işi yapmak için belirli malzemelere ihtiyaç duyulur ve bu malzemeler kolaylıkla bulunabilir. En çok kullanılan malzemelerden aşağıdaki gibidir:

 • Misina İpi ve Çeşitleri
 • Boncuk ve türleri
 • Düz dişsiz pense
 • Makas
 • İğne ve İplik Türleri

Kullanılacak malzemeler yapılacak işin türüne göre değişiklik gösterir; çünkü takı işi çok geniş bir ürün yelpazesi demektir.

Takı işinde kullanılacak diğer malzemeler ise şunlardır:

 • Naylon Uçlu Pense
 • Yan Keski
 • Yuvarlak Uçlu Kargaburnu

İlgili İçerik: Fabrikadan Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar ve Yerler (GÜNCEL-2020)

Takı İşini Kimler Yapabilir?

Evde takı işi yapmak, ciddi bir yetenek gerektiren bir iş olmasa da belli bir bilgi ve beceri gerektiren bir alandır. Günlük harçlıklarını çıkartmak isteyen üniversite veya lise öğrencileri, farklı bir işte yarım gün çalışanlar ve ev hanımları için ideal bir iştir.

Kendi zamanını ayarlayan herkese uygun olan bu iş bir yerde de kendi işinin patronu olmaktır. Bu işi kendi evinin ortamında yapabilecek kişiler için fazla bir riski de bulunmuyor.

Yaptığınız Takıları Satabileceğiniz Siteler

Ülkemizde yerli ve yabancı alışveriş sitelerinden hesap açarak ürünlerin tanıtılması ve dünyanın her yerine satılması mümkündür. Bu siteler aşağıdaki gibidir:

Evde Takı İşi Veren Firmalar

Firmalar da dışarıya iş veriyorlar; ancak firmalar dışında bu iş için daha çok kişi kendi çevresini de kullanır. Bu sayede ürünler tanınır ve insanlardan yeni siparişler alınır. Bulunulan semt veya ilden bu tarz firmalar ile iletişime geçilebilir. Bu firmalar ile yapılacak satış antlaşması ile yapılan işler anlaşılan firmaya satılır.

Sosyal Medya Kullanımı

İnternetin önemi zamanımızda çok büyüktür. Sosyal medyayı etkin kullanmak yapılan takıları satışa çıkartabilmek için önemli bir avantajdır. Ürünlerin tanıtımı için açılacak sayfada düzenli paylaşımların yapılması ile takı meraklılarının dikkati çekilir.

Bunun yanı sıra sosyal medya hesaplarından küçük bütçeli reklamlar ile daha fazla insana ulaşmak mümkündür. Bu sayede ürünler birçok kişiye ulaşır ve daha fazla tanınarak sipariş alınır.

İlgili İçerik: Evde Ek İş Olarak Ne Yapabilirim?

Takı İşiyle Ne Kadar Para Kazanırım?

Evde takı işi yaparak ne kadar kazanırım sorusunun cevabı yine sizde diyebiliriz. Yapacağınız takıların kalitesi ve stoklarına bağlı olarak belirleyeceğiniz fiyatlar da önemli. Satacağınız mecraları ne kadar geniş tutarsanız kazanma oranınız o kadar artacaktır. Bazı insanlar bunu hobi olarak yapıp ek gelir elde ederek ayda 1.000 TL kazanıyor. Ancak bazıları asıl iş olarak görüp ona göre yoğunlaşıyor ve aylık kazancı 4.000 TL ve daha fazlasına da çıkabiliyor. 

Burada önemli olan yapacağınız takılar insanlara ne kadar hitap ediyor. Kullanılan malzemelerin kalitesi ne kadar iyi, tasarımlarınız ve ne kadar kişiye ulaştığınızın da önemi var. Bunları göz önünde bulunurursanız evde takı işi yaparak ayda 4.000 TL kazanmak mümkün. Evde takı işi dışında evde paketleme işi yaparak da para kazanabilirsiniz. Yazdığımız evde paketleme işi makalelerini de okuyarak detaylı bilgiler almanız mümkün. 

İlgili İçerik: Evde Yapılabilecek Tüm Ek İş Bilgileri

Bir önceki yazımız olan Şans Oyunları İle Para Kazandıran Kişiler Güvenilir Mi?   başlıklı makalemizde facebbok idda tahmin, şans oyunları danışmanları ve şans oyunu dolandırıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Sultan Şahiner dedi ki:

  Bende yapmaķ istiyorum takı işini ev hanımıyım bu işe çok ihtiyaçım var

 2. Burak dedi ki:

  Ev de 5 kişiyiz illallah cikar