finansportali.net

PARA KAZANMA

Facebook Para Kazanma Yolları – 8 YÖNTEMLE KAZANIN!

Facebook Para Kazanma

Sosyal medya aracılığıyla para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook’ta para kazanmanıza olanak sağlıyor. Facebook para kazanma konusunda bilmeniz gereken her şeyi sizlere anlatacağım. Bu konuda birçok yol var.

Facebook diğer platformların insanlara para kazanma fırsatı sunarak geniş kitlelere ulaşmasından sonra, kendi bünyesine de bu özelliği getirdi.

Sayfa ve şahısların direkt para kazanmasını sağlayacak araçlar geliştirmeye devam ediyor. Bunun detaylarını aktaracağım. Facebook para kazanma nasıl açılır? Şartları neler? Hepsinden tek tek bahsedeceğim.

Advertisement

Facebook Para Kazanma Şartları

facebook para kazanma şartları
facebook para kazanma şartları

İçerik üreticileri birçok platformdan para kazanabiliyorlar. Facebook son yıllarda kullanılarını belli bir oranda kaybetti. O nedenle kullanıcılarını hem geri kazanmak hem de aktifliğini artırmak için para kazanma araçları geliştiriyor.

Eğer Facebook dan para kazanma için Facebook araçlarını kullanacaksanız belli başlı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Herkes elbette elini kolunu sallayarak para kazanamayacak. Facebook para kazanma şartları temel olarak şu şekilde:

 • Uygun alanda içerik olurmanız gerek: Faceook sayfaları, grupları ve profesyonel moddaki Profiller
 • Facebook para kazanma için seçtiğiniz yöntemin kapsam dahilindeki ülkelerden birisinde olmalısınız.
 • Topluluk standartlarına uymalısınız.
 • Sürekli aktif olmalısınız.
 • Orjinal ve özgün içerikler üretmelisiniz.
 • Son 60 gün içerisinde en az üç dakikalık videolar yüklemelisiniz.
 • Video reklamları kullanacaksanız en az 30.000 dakika görüntülenme elde etmelisiniz.

Facebook Para Kazanma Nasıl Açılır?

facebook para kazanma nasıl açılır
facebook para kazanma nasıl açılır?

Facebook araçlarından para kazanacaksanız, İçerik stüdyosundan uygunlunuzu kontrol etmelisiniz. Facebook para kazanma nasıl açılır? Şöyle:

 • İçerik Stüdyosuna girin.
 • Para kazanma kısmına tıklayın
 • İlke Sorunları kısmından kontrol etmek istediğiniz sayfayı seçin
 • Yeşil durumla karşılaşırsanız uygunsunuz demektir.
 • Turuncu rekle karşılaşırsanız, birkaç değişiklikle uygun hale gelebilirsiniz.
 • Kırmızı renkle karşılaştıysanız, para kazanma aktifleştiremezsiniz. Uygun değilsinizdir.

Uygun değilseniz sizin için de Facebook’tan para kazanma için birkaç yöntem anlattığımı belirteyim. 🙂 Yazının devamında!

Fotoğraf çekerek para kazanmaya ne dersiniz? Shutterstock para kazanma yazısına davetlisiniz.

Facebook Para Kazanma Yolları

Facebook Para Kazanma Yolları
Facebook Para Kazanma Yolları

Facebook son dönemlerde para kazanma araçlarıyla, insanların Facebook üzerinden para kazanmasını sağlıyor. Facebook’un kendi yöntemleriyle ve diğer bir kaç farklı yöntemle siz de Faceebok’tan para kazanabilirsiniz. Sizler için tüm yöntemleri araştırdım. İşte 2023 yılında işinize yarayacak Facebook Para Kazanma yolları:

1- Facebook Reklamlarından Para Kazanmak

Facebook para kazanma için sunduğu yöntemlerden birisi de reklamlardır. Facebook reklamlarından para kazanmak mümkün! Nasıl mı? Yayıniçi video ekleyerek para kazanabilirsiniz. Yayın içi reklamlar için gerekli şartları yerine getiriyor olmanız gerek. Facebook videoiçi reklamlardan para kazanmak için:

 • Topluluk standartlarına uymanız gerek.
 • Ödeme koşullarına uymanız gerek.
 • Videolarınız durağan, görsel anketli, slayt, başa dönen video, yazı montajlı, gömülü reklamlı ve uygunsuz davranışlı, etkileşim istenen, şiddetli, küfürlü, müstehcen olmamalıdır.
 • Videonuz tamamen özgün olmalı.
 • Facebook’ta düzenli olarak aktif olmalısınız.

Bu şartları yerine getiren uzun videolarınızla reklamverenler sayesinde para kazanabileceksiniz. Videonuzun öncesine, ortasına ya da sonrasına kısa reklamlar vereceksiniz. Facebook para kazanma için bu yöntemden ne kadar para kazanacağınız tamamen video görüntülenmelerine ve reklam verenlerinize bağlıdır.

Facebook dışında diğer mecralardan nasıl para kazanacağınızı anlattık! Sosyal medyadan para kazanmak hakkındaki yazıyı hemen okuyun!

facebook üzerinden para kazanmak
facebook üzerinden para kazanmak

2- Markalı İçerikler Üretmek

Facebook’un kullanıcılarına sunduğu Marka İşbirliği Yöneticisi sayesinde, yüksek takipçili sayfaların rahatlıkla para kazanmasını sağlıyor. Diğer birçok platformda gördüğünüz gibi Facebook’ta da marka işbirlikleri sayesinde para kazanabileceksiniz.

Birçok marka hedef kitlesine sahip içerik üreticilerine tanıtım yaptırmak için para ödemeye hazırlar. Bunun için ilk önce erişim istemeniz gerekiyor. İstediğiniz sayfayı seçerek “gönder” tuşuna basarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Erişim izni aldıktan sonra, ortak olduğunuz markaları gönderilerinizde etiketleyerek para kazanabilirsiniz!

Advertisement

3-Hayran Abonelikleri

Hayran abonelikleri Facebook para kazanma için tercih edebileceğiniz bir yöntem. Kısaca sayfalara ücretli abonelik ekleyerek para kazanmayı sağlıyor. Eğer büyük ve aktif bir kitleye sahip saydanız varsa, siz de bu yöntemle çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Kitleniz, sizin belirlediğiniz aylık abonelik ile birlikte sizlere ödeme gerçekleştirebilirler. Şu an için Facebook hayran aboneliklerini sadece davet yoluyla mümkün kılıyor. Davet aldığınızda size verilen rozet sayesinde, kitlenize özel içerik üretimi ve indirim gibi bol avantajlar sunabiliyorsunuz.

Facebook Canlı Yayın Para Kazanma
Facebook Canlı Yayın Para Kazanma

4- Abonelik Grupları

Abonelik grupları, Facebook’taki büyük gruplar için para kazanma yöntemidir. Facebook para kazanma için gruplardan rahatlıkla para kazanacaksınız. Abonelik grupları sayesinde grubun devamlılığını sağlamak ve yatırım yapmak için oldukça faydalı.

Hayranlar aylık ödemeler sayesinde özel içeriklere, canlı videolara katılabilirler. Ayrıca özel bir Facebook grubuna katılım hakkı da sağlanır.

5-Facebook Canlı Yayın Para Kazanma

Facebook’ta da canlı yayın açma özelliğinin olduğunu biliyorsunuzdur. Eğer yüksek takipçiniz varsa, canlı yayınınız için yayın içi reklamları aktifleştirebilirsiniz. İçerik stüdyosuna giderek reklamları aktifleştirebilirsiniz.

Advertisement

“Para kazanma” kısmına tıklayarak canlı yayın içi reklamlara uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Koşullar kabul ederek ve ödeme hesabınızı ayarlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Öneri: Yatırımsız para kazanmak

facebook reels para kazanma
facebook reels para kazanma

6- Facebook Reels Para Kazanma

Instagram’da başlayan Reels , şimdilerde Facebook’ta da sıklıkla kullanılıyor. Facebook TikTok ile rekabete hızla devam ediyor desem yeridir. Facebook reklamlar aracılığıyla yüksek takipçili içerik üreticilerine para kazandırıyor.

Facebook Reels para kazanma için de Reels reklamlarını aktifleştirmeniz gerek. Diğer yöntemlerde anlattığım gibi ilk önce içerik stüdyosundan “para kazanma” kısmına tıklamalısınız ve uygunluğunuzu kontrol etmelisiniz. Ödeme hesabınızı ayarladıktan sonra sayfanızı değerlendrmeye göndermiş olacaksınız.

7- Facebook Grup Yöneticisi Para Kazanma

Facebook para kazanma için Facebook araçları dışındaki diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz. Bunun için sizlere araştırma yaptım ve en kazançlı çıkabileceğiniz yolları buldum. Bunlardan birisi de Facebook grup yöneticisi para kazanma yöntemi. Ne anlam ifade ediyor? Facebook’ta binlerce grup bulunuyor.

Advertisement

Özellikle büyük kitleleri bulunan grupların düzenli olarak aktiflik sağlaması gerekiyor. Aksi taktirde eldeki kitleyi kaybederler. Bu nedenle büyük gruplar, gruplarına düzenli olarak vakit ayıracak yöneticiler arıyorlar. R10.net gibi forumlarda bu tarz iş ilanlarıyla karşılaşabilirsiniz. Facebook dan para kazanmak için tercih edebilirsiniz.

Facebook Reels Para Kazanma
Facebook Reels Para Kazanma

8- Facebook Sayfa Üzerinden Para Kazanma

Yukarıda sizlere Facebook’un kendi para kazanma araçlarından birisinin markalı içerikler olduğunu söylemiştik. bunu sayfalar üzerinden yapabiliyordunuz. Bu başlıkta Facebook sayfa üzerinden para kazanma için farklı bir yol sunacağım.

Şöyle ki Facebook sayfalarının takipçi sayısınız artırarak para kazanabilirsiniz. Niş konularda Facebook sayfaları oluşturup, takipçi kasıp, yüksek meblağlara satabilirsiniz. Firmalar, şirketler, kişiler yüksek takipçisi olan sayfaları almak için para ödemeye hazırlar.

Bir önceki yazımız olan Gerçek Para Kazandıran Oyunlar 2023 -AYDA 10 BİN TL KAZAN! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Gerçek Para Kazandıran Oyunlar 2023 -AYDA 10 BİN TL KAZAN!

para kazandıran oyunlar

Oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü? Evet! Hatta ayda 10.000 TL kazanabilirsiniz. 2023 yılında para kazandıran oyunlar pek çok kişinin kazançlı çıkmasınız sağladı. Sizlere tam 30′ farklı ‘dan fazla yatırımsız para kazandıran oyunlar önerisi sunuyorum. Giderek daha fazla insan, sevdikleri oyunlara para ve zaman harcıyor. 2023’de video oyunu endüstrisi 180 milyar dolara yakın bir gelirle […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak – GÜNDE 200 TL KAZAN!

köpek gezdirerek para kazanmak

İnsanoğlunun en yakın arkadaşı olan köpekleri seviyor musunuz? Peki onlarla keyifli zaman geçirirken bir yandan para kazanmak? Evet diyorsanız bu yazımız tam size göre. Amerika’da ya da İngiltere’de köpek gezdirerek para kazanmak oldukça yaygın. Bu uygulama ülkemizdeki hayvan severlerin de ilgisini çekiyor. Giderek daha çok insan evde hayvan beslemeye başladı. Bu durum başka gelişmelere de […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.