Girişimci Ev Hanımları İçin Fırsatlar ve Krediler 2020

Girişimci Ev Hanımları İçin Fırsatlar ve Krediler 2020
16.11.2020
A+
A-

Kendi işini kurup kendi ayakları üzerinde durmayı isteyen ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren, gelir belgesi olmayan ev hanımlarına  mikro kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ev hanımları hiçbir şart olmadan bu bankalara başvurabilir ve kendi işini kurmak isteyen ev hanımları bu sayede iş hayatına atılabilirler. Mikro kredisi nasıl alınır bunlara bakalım. Girişimci Ev Hanımları İçin Fırsatlar ve Krediler 2020 yılı için şöyle;

Girişimci Ev Hanımları İçin Fırsatlar ve Krediler 2020

Girişimci Ev Hanımları İçin Fırsatlar ve Krediler 2020

İLGİLİ: Evden Nasıl Para Kazanılır? (50 FARKLI FİKİR)

Makro Düşün Mikro Başla

Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi

Tüm başarılı girişimcilik hikayelerine bakın, büyük düşünüp küçük adımlarla başlayarak başarıya ulaşmışlardır. Ülkemizde maddi durumu kötü veya herhangi bir gelire sahip olmayan girişimci ev hanımları bir araya gelerek Mikro kredi veren bankalar sayesinde sermaye oluşturabilir ve girişimcilik dünyasına adım atabilirler.Yani  açmak gerekirse Mikro Kredi diğer adıyla Mikro Finans bunu yapmak için verilen sermaye amaçlı paradır. Minimum 1000 ve 10000 TL arasında değişen oranlarda bu kredi çekilebilinir. Mikro kredi  genellikle maddi durumu olmayan ev hanımları için önceliklidir. Bu krediyi  ev hanımları,Türkiye Grameen Mikro Finans Programı(TGMP) ve Türkiye İsrafı Önleme ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı sayesinde alıp kullanabilir ve girişimcilik hayatına adımlarını atabilirler.

İyi Güzel De Nasıl Alırım Bu Mikro Krediyi?

Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi

Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi

Mikro Kredi almanız için istenen şartlar şunlar;

 • Sizinle aynı mahallede ikametgah eden minimum 5 ev hanımının bir araya gelmesi gerekmektedir.
 • Bu girişimci ev ev hanımları aralarında herhangi akrabalık bağı bulunmamalıdır.
 • Başvuruda bulunan kadınlar için herhangi bir yaş kriteri şartı istenmemektedir.

Bu aynı amaç için bir araya gelmiş 5 kadın ev girişimci ilk önce hangi işi yapmak istediklerini planladıktan  sonra mikro kredi başvurusu için Türkiye Grameen Mikro Finans Programı ile iletişime geçip randevu alırlar ve bu krdi için görüşmek üzere yetkili bir memur yapılmak istenen iş fikirlerini dinleyip bu fikirlere olumlu onay verir ise girişimci kadınlar 3 günlük bir eğitime tabi kalırlar. Bu eğitim ardından da yaklaşık 1 hafta içinde mikro krediyi almaya hak kazanırlar.

İlginizi Çekebilir: Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim? (KREDİ VEREN FİRMALAR)

Ayşe, Fatma, Hayriye… Hangi İşler Kurulabilir?

Evet bu yazımızda sizlere mikro kredi nasıl alınır ve girişimci ev hanımları bu krediden nasıl faydalanabilir bunları genel çerçevede anlattık. Tamam 5 kişi aynı ikametteyiz ancak hangi işleri yapabiliriz diyorsanız sizlere bunun sınırı olmamakla birlikte aşağıda geçen genel geçer ileri örnek olarak verebiliriz. Yeni fikirlere ve yeni girişimlere…

 • El işi dikiş nakış
 • Konserve
 • Organik ev işi yiyecekler
 • Çocuklar için bisiklet dükkanı
 • Tüm el işleri göz nuru ürünler
 • Ev yemekleri (Sarma, Turşu,Zeytin…)
 • Halı dokuma
 • Oyma süs ev eşyaları

Bir önceki yazımız olan 100 Bin TL Sermaye En İyi Nasıl Kullanılır? (YENİ İŞ FİKİRLERİ) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.