finansportali.net

YATIRIM

Hangi Bankalar Gümüş Satıyor? 2022 Şimdi Gümüş Hesabı Al!

Hangi Bankalar Gümüş Satıyor

Son dönemlerde altına yatırımın ne kadar fazla olduğunu fark etmeyen yoktur. Dikkat ettiğimiz zaman, altının yanında gümüşün de kıymetli bir maden olarak yatırım aracı sayıldığını söyleyebilirim. Eğer gümüşe yatırım yapma gibi bir düşünceniz varsa hangi bankalar gümüş satıyor? Öğrenmeniz, sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Gümüş satan bankalar aracılığıyla, oldukça kolay şekilde gümüş alıp kâr elde edebilirsiniz. Gümüş hesabı olan bankalar için yazımızı okumaya devam edin. Ziraat gümüş hesabı var mı ? Vakıfbank gümüş hesabı, Garanti Bankası gümüş hesabı gibi, sizlere çeşitli bankaların bilgilerini aktaracağım. İçlerinden en uygun olanını seçerek, siz de gümüş alabilir ve yatırımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Yatırım yapmak için hisse senetleri, döviz, altın, gümüş gibi birçok seçeneğiniz bulunuyor. Gümüşe yatırım yapanlar ise gerçekten kârlı çıkabiliyor.

Advertisement

Gümüşe yatırım yaparak kazançlı çıkmak istiyorsanız, hadi yazıya devam edin! İşte en güvenilir, vadesiz ve bol kazançlı gümüş hesabı açan bankalar! 😊

Nasıl Gümüş Yatırımı Yapılır?

Hangi Bankalar Gümüş Satıyor
Hangi Bankalar Gümüş Satıyor

İlk önce sizlere gümüş yatırımı nasıl yapılır? Bundan bahsedeceğim… Gümüş yatırımı hakkında, bilerek adımlar atmanız sizin için faydanıza olacaktır. Eğer gümüş hesabı açmak ve gümüş yatırımı yapmak hakkında daha önce bir fikriniz yoksa bu yazı sizin için oldukça faydalı olacak.

Sizlere 👉 yatırım tavsiyeleri hakkında yazdığım yazıyı okumaya davet ediyorum… En iyi yatırım araçları hangileri? Şimdi öğrenin!

Aslında gümüş yatırımı da tıpkı altın, dolar yatırımı gibi… Aralarında çok büyük farklar söz konusu değil. Hangi bankalar gümüş satıyor sorusundaki yanıtlara göre gümüş yatırımında bankaları tercih edebilirsiniz.

Aynı şekilde borsada fiyat farklarından kâr elde etmek amaçlanıyor. Gümüşün borsada takibi yapılarak alım satım işlemleri gerçekleştiriliyor. Bunun içinde gümüş piyasasını düzenli olarak takip etmek çok önemli bu şekilde kâr elde eden birçok kişi var.

BİST üzerinden de gümüş alış satış işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Hangi bankalar gümüş satıyor? sorusuna gelmeden önce, gümüş alım – satım için bilmeniz gerekenler;

Advertisement
 • Vadeli işlem sözleşmeleri (VİOP) ile satın alınabiliyor ve yatırımlara yön verebiliyorsunuz.
 • Gümüşü değerli maden satıcılarından ve bankalardan gram olarak alabiliyorsunuz. Sizlere aşağıda gümüş hesabı açan bankalar hangileri detaylıca anlattım.
 • Eğer bankalar aracılığı ile gümüş alacaksanız, vadesiz hesapları tercih etmeniz sizin için büyük fayda sağlar.
 • Peki komisyon ve işlem ücretleri ne olacak? derseniz bunlarda bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Forex piyasalarında da gümüş yatırımı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Hangi bankalar gümüş satıyor sorusunda bankalardan önce gümüş yatırımı yapabileceğiniz alanları belirttim. Banka tercihi yapacaksanız aşağıdaki bankaları dikkate alabilirsiniz.

Gümüş Satan Bankalar

Hangi Bankalar Gümüş Satıyor 2022
Hangi Bankalar Gümüş Satıyor 2022

Evet, kısaca sizlere gümüş yatırımı nasıl yapılır? Bundan bahsettim. Şimdi Gelelim asıl konumuza… Gümüş satan bankalar hangileri? Gümüş hesabı hangi bankalarda var? Öğreneceksiniz.

Sizlere sıralayacağım bankalar aracılığıyla gümüş hesabı oluşturabilir ve gümüş madenciliği işinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hangi bankalar gümüş satıyor konusunda birçok banka söz konusudur.

Gümüş işlemlerinizi bankalar aracılığı ile gerçekleştirmek birçok konu hakkında avantaj sağlıyor. Örneğin borsa üzerinden rahatlıkla işlemlerinizi değerlendirip, hızlıca gerçekleştirebiliyorsunuz.  Fiziksel olarak, değerli maden satış yapan yerlere sürekli olarak gidip gelmeniz mümkün değildir.

Anlık fırsatları engeller.  Ancak bankalardan gümüş hesap oluşturarak, sürekli olarak gümüş piyasasındaki yükselişlerden faydalanabilirsiniz. Bu konuya da değindiğimize göre, şimdi gümüş hesabı açan bankalara bakabiliriz.

Hangi bankalar gümüş satıyor sorusuna verilecek yanıtları aşağıdaki gibi listeledim.

Advertisement

Gümüş Hesabı Olan Bankalar 2022

 • Vakıfbank
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Finans
 • Garanti Bankası
 • HSBC
 • TEB
 • Emlak Katılım
 • Fibabanka
 • Odeabank
 • Ziraat Katılım
 • Albaraka Türk

Okumak isteyeceksiniz:👉 Borsa’da en çok kazandıran hisseler

Vakıfbank Gümüş Hesabı

Vakıfbank Gümüş Hesabı
Vakıfbank Gümüş Hesabı

Hangi bankalar gümüş satıyor? sorusu için gelelim ilk seçeneğe… Gümüş hesabı olan bankalar arasında Vakıfbank ilk seçenekler arasında.

Gümüş hesabı açmak ve gümüş piyasasını değerlendirmek istiyorsanız, Vakıfbank’ı iç rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Vakıfbank gümüş hesabı vadesizdir. Yani vadesiz gümüş hesabı olan bankalar arasında diyebiliriz.

Vakıfbank gümüş hesap için diğer özellikleri şu şekilde sıralayabilirim:

 • Gümüş işlemleri, 1000/1000 değerindeki saflık derecesinde 1 gram gümüş üzerinden gerçekleştirilmektedir.
 • Gümüş alım – satım işlemleri, en az 0,01 gram olmak üzere gerçekleştirilir.
 • TL başta olmak üzere Dolar (USD), Euro (EUR) ve Sterlin (GBP) cinsi hesaplarınız karşılığında da gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • Gümüş hesap tamamen faizsiz bir yatırım aracı. Yani gümüş değer kazandıkça sizin de kazancınız artacak.
 • Gümüş alım – satım işlemlerini Vakıfbank aracılığıyla masrafsız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Fiziksel gümüş alımlarında oluşabilecek riskler (çalınma gibi) olmadan, mobil hesabınızda sürekli olarak güvenle değerinizi kontrol edebilirsiniz.
 • Fiziksel alım – satımlardaki gibi işçilik maliyetleri söz konusu değildir.

Vakıfbank gümüş hesabı nasıl alınır soru cevabı için bankanın müşterisi olmanız gerekiyor. Bir hesabınızın var olması lazım. Hesabınızdan internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden kısa sürede gümüş hesabı oluşturabiliyorsunuz.

Vakıfbank gümüş hesabı nasıl alınır? Çok basit! İnternet bankacılığı üzerinden yapmanız gereken, “Hesaplar” bölümüne girip, “Gümüş Hesapları” seçeneği üzerinden Gümüş Hesabı Aç sekmesini tıklamak.


Uyarı: Mobil Bankacılıkta “Tüm İşlemler” kısmında “Hesaplar”, “Hesap Aç” sekmesini tıklayarak anında gümüş hesabı açmayı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Advertisement

Daha fazla detay için Vakıfbank Gümüş Hesabı web uzantısını ziyaret edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı
Kuveyt Türk Gümüş Hesabı

Gümüş hesabı açma için Kuveyt Türk gümüş hesap seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Kuveyt Türk gümüş hesap ile birlikte, birikimlerinizi gümüş olarak değerlendirebiliyorsunuz. Dilediğiniz zaman gram bazında gümüş alıp satabiliyorsunuz.

Hangi bankalar gümüş satıyor? cevabı için kesinlikle ilk sıralarda önerebileceğim bir banka. Üstelik Kuveyt Türk vadesiz gümüş hesabı olan bankalar arasında yer alıyor. Böylece değerli madenler ile yatırımınızı değerlendirmeniz oldukça çekici.

Kuveyt Türk gümüş hesap özelliklerinden bahsedecek olursam:

 • Gümüş hesabı internet şubelerinden ya da Kuveyt Türk mobil uygulamasından kısa süre içerisinde oluşturabiliyorsunuz.
 • Sadece Türk Lirası üzerinden değil, Dolar ve Euro hesaplarından da gümüş alabiliyorsunuz.
 • Gümüş alım satım işlemlerini 24 saat haftanın 5 iş günü içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • İşlem yapabilmek için en az 0.01 gram gümüş almanız gerekiyor.
 • Saklanan Gümüşler 1000/1000 saflıkta muhafaza ediliyor.

Eğer sonrasında hesabınızdaki gümüşlerinizi fiziki olarak satın almak isterseniz, granit ya da külçe gümüş olarak Kuveyt Türk şubelerinden temin edebiliyorsunuz.

Kuveyt Türk Gümüş hesabın en büyük avantajlarından bir tanesi de otomatik olarak madencilik yapmanıza olanak sağlaması. Örneğin kur, sizin talimat verdiğiniz seviyeye eriştiğinde otomatik olarak işleminiz gerçekleştirilebilir.

Advertisement

Hangi bankalar gümüş satıyor konusunda Kuveyt Türk bankasını tercih edecekseniz buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kripto para madenciliği ile para kazanmak ister misiniz? 👉 Kripto para al – sat yaparak para kazanma yazısını okuyarak, hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz!

Türkiye Finans Gümüş Hesabı

Hangi Bankalar Gümüş Satıyor Türkiye Finans
Hangi Bankalar Gümüş Satıyor Türkiye Finans

Sizlere hangi bankalar gümüş satıyor, detayları ile birlikte açıklamaya devam ediyorum. Sırada Türkiye Finans var. Gümüş hesabı açan bankalar arasında bulunan Türkiye Finans ile rahatlıkla gümüş alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yine diğer bankalar gibi Türkiye Finans’ta vadesiz gümüş hesabı olan bankalar arasında yer alıyor. Türkiye Finans gümüş hesap özellikleri şu şekilde.

 • Türk Lirası, Dolar ve Euro karşılığında gümüş alım satım gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • Türkiye Finans gümüş hesaptan, bankadaki diğer gümüş hesaplara da havale gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • Minimum 0,01 gram tutarında işlem gerçekleştirebilirsiniz.
 • Depolanan gümüşler 999/1000 saflıkta saklanır.
 • Haftanın 5 günü 24 saat olmak üzere sizde dövizden faydalanabilirsiniz.

Hangi bankalar gümüş satıyor? cevabında yer alan Türkiye Finans Bankası’nı da değerlendirin! Türkiye Finans Gümüş hesap hakkında daha fazla detay mi öğrenmek istiyorsunuz hemen Türkiye Finans Gümüş Hesap uzantısına tıklayın.

Garanti Bankası Gümüş Fon Sepeti

Garanti Bankası Gümüş Hesabı
Garanti Bankası Gümüş Hesabı

Garanti Bankası gümüş hesabı olmasa da gümüş fon sepeti fonu imkanı vardır. Garanti BBVA, yöneticisi olduğu yatırım fonlarının alım satımına aracılık etmekte.

Gümüş fon sepeti fonu ile gümüşe dayalı endeksleri takip edebilir, katılma paylarından faydalanabilirsiniz. Garanti Bankası Gümüş Fon sepeti fonu hakkında daha fazla bilgi almak için yatırım fonları sayfasını hemen şimdi ziyaret edin!

Advertisement

HSBC Gümüş Hesabı

HSBC Gümüş Hesabı
HSBC Gümüş Hesabı

Artık değerli madenleri kaybetme, çalınma derdi olmadan yatırım yapabilirsiniz! Hangi bankalar gümüş satıyor? sorusunun popüler yanıtlarından birisi HSBC Bankası…

HSBC kıymetli maden hesabı sayesinde gümüş alım – satım işlemlerini güvenle gerçekleştirebiliyorsunuz.   Vadesiz kıymetli maden hesabı özelliklerine hemen göz atalım…

 • TL, USD, EUR veya GBP hesaplarıyla da gümüş alım satımı gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • İşlem gerçekleştirebilmek için en az 0,01 gram gümüş sahibi olmalısınız.
 • Vadesiz gümüş hesabınızdan, gümüş transfer gerçekleştirmek istiyorsanız, sadece HSBC bünyesindeki vadesiz gümüş hesaplarına havale yapabiliyorsunuz.
 • Vadesiz gümüş hesap ; XAG kodu ile açılır. 1 XAG = 1 gram gümüş oluyor.
 • Gümüş muhafazası 999/1000 saflıkta gerçekleştirilmektedir.
 • Fiziki olarak hesabınızdaki gümüşü teslim alma imkanı bulunmuyor.
 • 5/24 olarak HSBC internet ve mobil bankacılıktan gümüş işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

HSBC Gümüş Hesabı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

TEB Yatırım İşlemleri

TEB Yatırım İşlemleri
TEB Yatırım İşlemleri

Hangi bankalar gümüş satıyor? için sizlere verebileceğim farklı bir cevap da TEB…

CEPTETEB uygulaması sayesinde; fon, döviz, gümüş, altın gibi işlemlerle yatırımlarınızı takip edebiliyorsunuz. Birçok kişi gümüş yatırımı için CEPTETEB uygulamasını güvenle kullanıyor.

Fonla ilgili ayrıntılar için uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor. Daha fazla detay için CEPTETEB yatırım işlemleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

👉 İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi? yazımız dikkatinizi çekebilir!

Emlak Katılım Bankası Gümüş Hesabı

Emlak Katılım Bankası Gümüş Hesabı
Emlak Katılım Bankası Gümüş Hesabı

Hangi bankalar gümüş satıyor sorusunun yanıtlarından birisi de Emlak Katılım Bankası’dır. Emlak Katılım, sunmuş olduğu fırsatlarla yatırımlarınızı gümüş ve platin olarak değerlendirmenizi sağlıyor. Gümüş ve Platin Hesabı özellikleri şu şekilde;

 • Gümüş alım – satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Gümüş ve Platin Hesabı ile herhangi bir masraf gerektirmeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Gümüş cari hesap bakiyesi, 1000/1000 saflıkta gram gümüş işlemi yapar.

Emlak Katılım Bankası’nın Gümüş ve Platin Hesabı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için tıklayın.

Fibabanka Gümüş Hesap

Fibabanka Gümüş Hesabı
Fibabanka Gümüş Hesabı

Fibabanka, hangi bankalar gümüş satıyor sorusunun bir başka yanıtıdır. Gümüş yatırımı ve birikimi yapmak için Fibabanka’nın eşsiz fırsatlarını tercih edebilirsiniz. Fiziki emtialarda olduğu gibi çalınma ve kaybolma riski olmadan ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Gümüş Hesap ile birlikte aşağıdaki özelliklere ve avantajlara sahip olursunuz;

Advertisement
 • Kaybolma, çalınma, sahtecilik, işçilik maliyeti gibi riskleri üstlenmeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Gümüş hesap dâhilinde yapacağınız işlemler için herhangi bir ücret ödemezsiniz.
 • Birikimleriniz gram cinsinden ifade edilir.
 • TL yatırımında gümüş TL gram fiyatı üzerinden işlem görür. Aynı şekilde Dolar ve Euro yatırımlarında da aynı para birimleri baz alınır.
 • 1 gram gümüş (XAG) ve katları şeklinde işlem gerçekleştirebilirsiniz.
 • İşlemler kaydi olarak yapılmaktadır. Fiziksel teslimat söz konusu değildir.
 • İşlemlere konu olan gümüşün saflık derecesi 999/1000’dir.
 • Banka içerisindeki diğer gümüş hesaplarınıza istediğiniz zaman havale gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vadesiz bir hesaptır. Herhangi bir faiz işletilmez.

Fibabanka Gümüş Hesap detayları için tıklayın.

Odeabank Gümüş Hesap

Odeabank Gümüş Hesabı
Odeabank Gümüş Hesabı

Gümüş yatırımı yapmak ve birikim gerçekleştirmek için tercih edebileceğiniz bir başka banka Odeabank’tır. Odeabank Gümüş Hesap ile birlikte birikimlerinizi gümüş yatırımıyla değerlendirebilirsiniz. Odeabank Gümüş Hesap özellikleri şu şekildedir;

 • Çalınma, kaybolma, sahtecilik gibi riskleri üstlenmeden her zaman işlem yapabilirsiniz.
 • İşlemler 1 gram ve katları şeklinde gerçekleştirilir.
 • TL ya da yabancı para karşılığında işlemler gerçekleştirebilirsiniz.
 • Gümüş işlemleri 999/1000 saflıkta gerçekleştirilir.
 • İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık ve Şubelerden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hesap kapsamında faiz işletilmemektedir.

Odeabank Gümüş Hesap hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Ziraat Katılım Bankası Gümüş Depo Hesabı

Ziraat Katılım Bankası Gümüş Hesap
Ziraat Katılım Bankası Gümüş Hesap

Gümüş hesabı açma düşüncesi olan birçok kişinin sorduğu soru da  Ziraat Gümüş Hesabı var mı? sorusu… Hangi bankalar gümüş satıyor? sorusunun yanıtlarından birisi de Ziraat Katılım Bankası. Ziraat Katılım Bankası’ndan vadesiz gümüş hesabı açabiliyorsunuz. Gümüş Depo Hesabı adıyla hizmet veren hesabın genel özellikleri ise şu şekildedir;

 • Ziraat Gümüş Hesabı cari hesap şeklinde açılır.
 • İşlemlere konu olan gümüşler 1000/1000 saflıktadır. İlan edilen fiyatlar da bu saflıktaki gümüşün fiyatlarını ifade eder.
 • Gümüş hesabınızdan banka içerisindeki diğer gümüş hesaplarınıza havale gerçekleştirebilirsiniz.
 • İstediğiniz zaman alım – satım yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Gümüş Depo Hesabı’nı incelemek için tıklayın.

Albaraka Türk Gümüş Hesabı

Albaraka Türk Gümüş Hesabı
Albaraka Türk Gümüş Hesabı

Gümüş hesabı açmak için tercih edebileceğiniz bir diğer banka Albaraka Türk’tür. Dijital bankacılık ile gümüş yatırımınızı her zaman için Albaraka Türk Bankası’ndan gerçekleştirebilirsiniz.

 • Gümüşler gram şeklinde işleme tabi tutulur.
 • Mobil ve İnternet Bankacılığı aracılığıyla 7/24 işlem yapabilirsiniz.
 • Hesap işletim ücreti yoktur.
 • En az 1,5 gram gümüş değerinde işlem yapılır.
 • 1000/1000 saflıkta gümüş işlemleri gerçekleştirilir.
 • İşçilik ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.
 • İşlemleri komisyon ya da masraf adı altında hiçbir ödeme yapmadan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hesabınızdaki gümüşleri istediğiniz zaman bozdurabilirsiniz.
 • Birden fazla gümüş hesabı açabilirsiniz. Açtığınız bu hesaplar arasında kolayca havale işlemi yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Gümüş Hesabı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Sizlere hangi bankalar gümüş satıyor? Sorusunun cevaplarını detaylıca aktardım. Gördüğünüz gibi birçok banka bu desteği müşterilerine sağlıyor. Bankalar sayesinde gümüş alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yatırımınızı gümüş üzerinden gerçekleştirmek, sıraladım bankalar ile çok kolay! Daha fazla merak ettiğiniz soru varsa aşağıya yorum atabilirsiniz.

Gümüş Banka Kurları 2022 Güncel

BankaAlışSatış
Fibabanka11.7911.79
Türkiye Finans11,7511,96
Ziraat Katılım11,7312,07
Vakıfbank11,6911,95
Albaraka Türk11,7212,12
Kuveyt Türk11,7712,00
Güncel Gümüş Banka Kurları 2022

Bir önceki yazımız olan Bedava Kripto Para Veren Siteler – 15 EN GÜVENİLİR SİTE! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

YATIRIM

Bedava Kripto Para Veren Siteler – 15 EN GÜVENİLİR SİTE!

bedava kripto para veren siteler

Bedava kripto para veren siteler aracılığıyla insanlar bedava coin sahibi olabiliyorlar. Sizlere aşağıda sıralayacağım siteler sayesinde siz de bedava kripto sahibi olabileceğinizi göreceksiniz. Hediye coin veren borsalar 2023 için nereler öğreneceksiniz. Özellikle kripto para ticaretine ilk defa adım atacaklardan biriyseniz, bu yöntem sizin için çok avantajlı. Tabi ki ücretsiz olmasından dolayı inanılmaz meblağlar kazanmanız ütopik […]

Okumaya devam et

YATIRIM

Son 5 Yılın Altın Fiyatları – Altının Geleceği Ne Olur?

son 5 yılın altın fiyatları

Gram Altın fiyatları son 5 yılda yaklaşık 6 kat artış göstererek diğer tüm yatırım araçlarını geride bırakacak yükselme trendini yakalamıştır. Peki Altın fiyatlarının geleceği ne olur? 2023-2024 beklenen tahminler nelerdir? Son 5 yılın Altın fiyatları ve grafiklerini detaylı şekilde sizlere sundum. Ayrıca canlı (anlık) fiyat değişim tabloları ve karşılaştırmalı grafikler eşliğinde; Altın yatırımı yapacaklar için […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.