Havale Ücretleri (En Ucuz Banka Hangisi)

Havale Ücretleri (En Ucuz Banka Hangisi)
16.05.2020
A+
A-

Hesaba yapılacak olan para transferlerinden her bir banka farklı ücretler kesmektedir. Bu işlemi sürekli yapıyorsanız kesinlikle havale ücretlerini en az alan bankaları bilmelisiniz.  Boşuna bankaya işlem ücreti ödememek için en az havale ücreti alan bankaları ya da havale ücretlerini hiç almayan bankaları tercih edin paranız cebinizde kalsın.

Para Transferinizi Hiç Para Ödemeden Yapabilirsiniz

Türkiye’de faaliyet gösteren QNB Finansbank internet şubesi enpara uygulamasını kullananlar eft ve havale işlemlerinizin hiçbirinde para ödemiyorlar. Enpara bir online bankacılık hizmeti olduğu için tüm işlemler online yani şubesiz bankacılık şeklinde yapılır. Sürekli para transferi yapıyorsanız enpara uygulamasını indirip kullanabilirsiniz.

Ama bunun için öncelikle enpara hesabı açmak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuruyu buradan yapabilirsiniz.

Tüm Bankaların Havale İşlem Ücretleri 2020

Günümüzün en yaygın para transfer yöntemlerinden biri olan Havale işlemi, bankaların komisyon almasına neden olmaktadır. Havale ücretleri her banka tarafından farklı fiyatlarda belirlendiği için insanlar “Havale ücretleri konusunda en ucuz banka hangisi”  sorusunu sormaya başladı. Bankaların Havale ücretlerini yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Bankaların Havale Ücretleri Ne Kadar?

Banka EFT Ücretleri Nedir?

Aşağıda yer alan tablodan bankaların hepsinin Havale ücretlerini öğrenebilirsiniz. Havale işlemi yapmak isteyen bir kişi, bu işlemi; ATM, şube, internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile gerçekleştirebilmektedir. 4 farklı Havale yöntemi için ne kadar ücret alındığını tablomuzdan öğrenebilirsiniz.

Banka AdıŞubeATMİnternet BankacılığıMobil Bankacılık
Akbank2,5 TL1 TL0,5 TL0,5 TL
Albaraka2,5 TLÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
Alternatif Bank0,5 TL0,5 TL0,5 TL0,5 TL
AnadolubankÜcretsizÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
Burgan Bank2,5 TL0,5 TL0,5 TL0,5 TL
Denizbank36 TL6 TL
Fibabanka10 TLÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
Garanti BBVA2,5 TL1 TL0,5 TL1 TL
Halkbank2,5 TLÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
ICBC2,5 TLÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
ING Bank2,5 TL1 TL0,5 TL0,5 TL
Kuveyt Türk2,5 TL1 TL1 TLÜcretsiz
Odeabank20 TL2 TL1 TL1 TL
QNB Finansbank0,95 TL
Şekerbank2,5 TL1 TL0,5 TL0,5 TL
TEB2,5 TL1 TL0,5 TL0,5 TL
Türkiye Finans2,5 TLÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
İŞ Bankası2,5 TL1 TL0,5 TL0,5 TL
T – BANK2,5 TL0,5 TL0,5 TL0,5 TL
Vakıfbank2,5 TL1 TL0,5 TL0,5 TL
Yapı Kredi2,5 TL2,5 TL0,5 TL0,5 TL
Ziraat Bankası2,5 TL3 TL0,5 TL

Havale Ücreti En Ucuz Olan Banka Hangisi?

Havale yapmak isteyen her banka müşterisi, en ucuz Havale ücreti alan bankayı arayacaktır. Özellikle sık bir şekilde Havale işlemi yapması gereken kişiler, her ay Havale için birçok para ödemek zorunda kalır. Bu nedenle Havale ücreti en ucuz olan bankanın hangisi olduğu merak edilmektedir.

Yukarıda yer alan tablomuzda bankaların ne kadar Havale ücreti aldığı görünmektedir. Çoğu banka Havale işlemini nereden yaptığınıza göre ücrette değişiklik yapmaktadır. Bankalar Havale ücretleri konusunda birbirleriyle rekabet içerisinde olduğu için zamanla Havale ücretlerinde düşüş yaşanmıştır. Türkiye’de bulunan bankalar yavaş yavaş Havale işlemi için ücret almamaktadır.

Bankalardan bazıları şubeden ve ATM’den Havale yapıldığı zamanlarda Havale ücreti alacağını belirtse bile, internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan yapılan Havale işlemlerini ücretsiz bir şekilde yapmanıza izin vermektedir. Birçok bankanın internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılan Havale işlemleri ücretsiz olsa bile, Anadolubank ile yapacağınız bütün Havale işlemleri ücretsiz olmaktadır. Havale ücretleri en ucuz banka olarak Anadolubank’ı göstermek en doğru cevap olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.