İnternetten Kıyafet Satmak

İnternetten Kıyafet Satmak
27.10.2020
A+
A-

İnternetten kıyafet satmak ister ihtiyaç fazlası ister toptan alıp ticaretini yapmaya karar verdiğiniz ürünler olsun, oldukça kolaydır. Gelişen teknoloji ile birlikte fiziksel konumu olan bir mağaza açmak yerine Dolap kıyafet satmak da popülerleşti. Ek gelir elde etmek için, hemen bu yöntemleri kullanarak kıyafetlerinizi satabilirsiniz…

Satışı yapılacak kıyafetlerin ulaşılabilirliğinin profesyonelce sağlanması durumunda süreç size çok para kazandırabilir. Uygulamayla kıyafet satmak istiyorsanız altın değerinde birkaç şeyi uygulayarak piyasaya etkili bir giriş yapabilirsiniz. İşte internetten kıyafet almak isteyenlere kolaylıkla ulaşabilmeniz için rehber niteliğinde birkaç öneri…

İlgili İçerik: Evde Yapılabilecek Ek İşler

İnternetten Tekstil Satışı

İnternetten tekstil satışı için belirlenecek müşteriye ulaşma ve müşteri memnuniyeti stratejileri ile online mağazanızı en üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Online satış yaygınlaşmaya başladığından beri büyüyen firmalar bu tarz stratejilerle olumlu sonuçlar almışlardır. Bu yüzden internetten tekstil satışı gerçekleştirmek bunu sizden önce yapmaya başlayanlardan örnek alma süreçlerini de içermelidir.

Fiyat Karşılaştırmaları Yapın

Satacağınız ürünlerin diğer satıcılardaki fiyatlarını araştırın ve karşılaştırın. Eski kıyafetleriniz ya da satmak için yeni aldığınız kıyafetler, fark etmez. Kıyafetlerin online ortamlarda diğer satıcılar tarafından ne kadara satıldığını araştırın. Elde edeceğiniz fiyat aralığı, satacağınız ürünlerin fiyatlarını belirlerken size yardımcı olacaktır.

Ayrıca online ortamda en fazla satın alınan kıyafetleri de belirleyin. Bunun için küçük bir araştırma ürün portföyü belirlerken karar vermenizi sağlayacaktır. Bunun dışında mevsimlere göre satacağınız ürünleri kategorize edebilirsiniz. Kışın mayo ve bikini satmak mümkündür ancak yazlık ürünlerin kışın daha alt sıralarda listelenmesini sağlayın.

Eğer bir siteniz varsa ürünlerin listelenme şeklini içinde bulunulan mevsime göre düzenleyin ya da düzenletin. Kendinize ait bir web siteniz yoksa site açabilmeniz ya da online uygulamalar üzerinden kıyafetler satabilmeniz mümkün. Online kıyafet satmak için bazı uygulama önerilerinde daha sonra bulunacağız.

Kıyafetleri Vitrin İçin Hazırlayın

Kıyafetlerin satışa hazır hâle getirilmesi gerekir. Tıpkı bir dükkân ya da mağaza sahibi gibi kıyafetlerin satış için en iyi durumda olmalarını sağlayın. Kıyafetlerin satış için estetik bir görünümde olmaları, bu nezaketin karşılıksız kalmayacağı anlamına gelir.

İlgili İçerik: LC Waikiki Evlere İş Güncel 2020

İkinci el kıyafet satışı yapacaksanız ürünlerin kuru temizleme ya da yıkama yolu ile temiz görünmeleri önemlidir. Kıyafetler sadece deterjan kokmalıdır, ter değil. Ayrıca satışı yapılacak üründe herhangi bir hasar ya da leke bulunmamasına özen gösterin. Hasar ya da leke gözlemlediğiniz takdirde ürünleri bu olumsuzluklardan arındırın. Ütülenebilir ürünleri ise özenli bir şekilde ütüleyin.

Fotoğrafın Gücünü Kullanın

Kıyafetlerin farklı açılardan fotoğraflarını çekin. Satılacak olan kıyafetlerin görünümleri hakkında müşterilerin her açıdan bilgi sahibi olabilmeleri için onların güzel birer fotoğrafını çekin. Fotoğraflı ürünlerin satış hacmi, yapılan araştırmalara göre fotoğrafsız ürünlerden beş kat daha fazladır.

Ürünlerin bedenlerine göre birkaç mankenin üzerinde görülebilmesi de önemlidir. Müşterilere kıyafetlerin giyildiğinde nasıl görüneceği hakkında fikir edinmelerini sağlayın. Fotoğrafların arka planlarını ise satılacak ürünü ön planda tutmak için olabildiğince sade seçmeye özen gösterin. Ayrıca fotoğraf çekimlerini iyi aydınlatılmış bir ortamda gerçekleştirin.

Dürüst Bir Satıcı Olun

Ürünler hakkında bilgi vermede başlıkla içerik uyumluluğuna dikkat edin. Müşteriler bir ürünün pazarlanması sırasında kullanılan başlıklara online ortamlarda çok dikkat eder. Başlığı dikkat çekici seçin evet. Ama başlığın kışkırtıcılığına kapılıp gelen müşteriye ayrıntıları görüntülediğinde hayal kırıklığı yaşatmayın. Ürünlerin kusurlarını -ne kadar küçük ya da önemsiz görünürlerse görünsünler- gizlemeyin. Ürünlerin fiyatları da açık bir biçimde yazılmalıdır. Müşteri, fiyatın uygunluğunu göz önünde bulundurarak belirttiğiniz kusurları önemsemeyebilir. Bir üründeki kusurun önemli olup olmadığına karar verme işini müşterilere bırakın.

Sadece fiyatı uygun olduğu için defolu ürünler de talep görebilmektedir. İhtiyaçlara hitap etmeniz bunun gerçekleşmesi için yeterlidir. Bu yüzden ürünlerdeki hiçbir hatayı gözden kaçırmayın ve müşterilerden gizlemeye çalışmayın. Bu, satıcı olarak online ortamdaki itibarınızı önemli ölçüde etkileyecektir.

Bir Satıcı Olarak Nezaketinizi Gösterin

Online ortamda güvenilirlik ve nezaket konusunda bonkör olun. Online satış için dâhil olduğunuz bir mecrada sizi güvenilir kılacak ayrıntılara dikkat edin. Müşterilere yanıt vermekte gecikmeyin. Satış, ürün, indirim konularında merak edilen tüm sorulara hızlı ve ayrıntılı bir şekilde yanıt vermeyi ihmal etmeyin.

Müşterilerin merakını hızlıca gidermek, onların alternatif mağazaları değerlendirme ihtimalinin önüne geçer. Eğer sadece kargo ile ürün gönderimi yapıyorsanız herhangi bir gecikme durumu yaşanıp yaşanmayacağı hakkında onları bilgilendirin. Potansiyel müşteriler ile iletişiminizin sürekliliği onları size sadık bir gerçek müşteriye dönüştürebilir.

İlgili İçerik: İnternetten Para Kazanma Yolları

Kıyafet Satış Uygulamaları

“Fiyat Karşılaştırmaları Yapın” başlığı altında bazı online kıyafet satış uygulamaları olduğundan bahsetmiştik. Günümüzde akıllı telefonlar artık her an online ve hep yanımızdalar. Ayrılmaz bir parçamız hâline gelen akıllı telefonlar yardımıyla ürün satışı yaptığınız dükkânınızı cebinizde taşıyabilirsiniz. Bu uygulamalar aracılığıyla web sitesi açmak zorunda kalmadan da kendinize ait bir profil oluşturup kıyafet satabilirsiniz. İşte sizler için seçtiğimiz en iyi kıyafet satış uygulamaları:

Evden çıkmadan aylık gelir elde etmek istiyorsanız, mutlaka bu içeriğimize de göz atmalısınız… – Evde yapılabilecek ek işler 

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımları İçin Fazla Bilinmeyen Evde Para Kazanma Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.