finansportali.net

PARA KAZANMA

İnternetten Para Kazanma Yolları – 30+ Güncel Yöntem!

internetten para kazanma

İnternetten para kazanma yolları mı var? Evet. Hem de çok fazla seçenek ile birlikte. Sizde internetten para kazanma yöntemlerini uygulayarak oturduğunuz yerden kazanç elde edebilirsiniz.

İnternetten nasıl para kazanılacağı herkes tarafından merak edilen bir konu. Bir çok farklı web sitesi aracılığıyla müşteri toplayabilir. Farklı iş alanlarında internetten para kazanabilirsiniz. Bazılarının ek kazanç olarak bazılarının ise gelir kaynağı olarak gördüğü internetten para kazanma yöntemlerini detaylı bir şekilde araştırdık.

Yazıda farklı internetten para kazanma yolları, internetten para kazanma siteleri ve öğrenciler için internetten para kazanma yolları gibi konuları derinlemesine anlattık. İnternetten para kazanmakla ilgili her şey için yazıyı okumaya devam edin…

Advertisement

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternetten para kazanmak istiyorsanız ama ne yapacağınız bilmiyor musunuz? Doğru yazıyı okuyorsunuz! Sizlere internetten para kazanmanın bir çok farklı yolunu listeledik… Hadi okumaya başlayalım 🙂

1- Blog Yazarak Para Kazanma

internetten nasıl para kazanılır
internetten nasıl para kazanılır

Blog yazarak para kazanma hem öğrenciler için internetten para kazanma yolları içerisinde sıklıkla tercih edilen hem de çalışan ama ek gelire ihtiyacı olan kişiler tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Sizde blog yazıları yazarak oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Blog yazarlarına genellikle kelime başına ücret verilmektedir. Bu ücretlendirme kelime başına 3-7 TL arasında değişiklik gösterir.

Az olduğunu düşünmeyin. Sonuçta akademik makale yazmayacaksınız, gün de 1000- 2000 kelime aralığında yazmanız sizlere kazanç sağlayacaktır.

Blog Yazarak Para Kazanabileceğiniz Web Siteleri

 • Bionluk
 • R10
 • Upwork
 • Webly

2- İçerik Üreticiliği

İçerik üreticiliği hali hazırda geleceğin meslekleri arasında yerini almıştır. Bu yüzden firmalar, ajanslar, kurumlar ve şahıslar tarafından çok fazla içerik üretici aranmaktadır. İçerik üretici ne yapar?

Web siteleri, sosyal medya kanalları, markaların kurumsal kimlikleri gibi farklı mecralarda yaratıcı içerikler ve fikirler bularak bunların tüm stratejisini oluşturur. Freelance çalışma siteleri aracılığıyla ya da kendi sosyal medya kanalları ile müşterilerle buluşarak iş alabilirsiniz.

Advertisement

3- Editörlük

İçerik editörlüğü son dönemlerde sık tercik edilen online para kazanma yollarındandır. İçerik editörleri web sitelerine yazılan yazıların SEO, redaksiyon, fotoğraf gibi düzenlemelerini yaparak yayına alan kişilerdir. Bir çok freelance çalışma sitesinden yararlanarak müşterilerizle buluşabilirsiniz.

4- Çeviri Hizmetleri

Eğer bir kaç dili iyi derecede biliyorsanız çevirmenlik oldukça kazançlı bir iş. Hem de sadece web siteleri aracılığıyla değil yayınevleriyle de internet üzerinden iletişi kurarak online çeviri hizmeti verebilirsiniz. Peki çevirmenler neleri çevirir?

 • Kitap Çevirisi
 • Makale Çevirisi
 • Reklam Yazısı Çevirisi
 • Online İçerik Çevirisi
 • Vİdeo altyazı hizmeti
 • Film/ Dizi çevirisi

Çeviri hizmeti verebileceğiniz bir kaç platform;

 • Armut.com
 • Bionluk.com
 • Protranslate.com

İlgili İçerik: Çeviri Yaparak Para Kazanma

5- Online Eğitmenlik/ Danışmanlık

Pandeminin ardından yükselişte olan bir diğer internet üzerinden para kazanma yolu online eğitmenliktir. Başka bir deyişle online danışmanlık. Online eğitmenlik herkesin evden çıkmak istemedği şu günlerimizde, oturdukları yerden eğitim hizmetleri almalarını sağlayan bir hizmettir.

Sizde bu hizmeti veren kişi olarak online eğitmenlik yapabilirsiniz. Uzmanı olduğunuz alanda online dersler açıp, sosyal medya kanalları aracılığıyla reklamınızı yapıp iyi gelir elde etmeniz mümkün. Peki hangi platformlarda online eğitim verebilirsiniz?

Advertisement
 • Udemy
 • İnekle
 • Onlineders.com

6- Sosyal Medya Yöneticiliği

öğrenciler için internetten para kazanma yolları
öğrenciler için internetten para kazanma yolları

Hayatımıza hızlı bir giriş yapan sosyal medya artık bir pazar alanı haline geldi. Farklı sosyal medya mecraları artık bir çok kişinin, kurumun ve markanın pazarlama aracıdır. Bu yüzden bu kişi, kurum ve markalar hesaplarını iyi yönetecek, stratejisini geliştirecek kişi arayışındadırlar.

Sizde eğer sosyal medya da çok vakit geçiriyorsanız ve yaratıcı yönünüz kuvvetliyse sosyal medya yöneticiliği tam size göre! Sizde online sosyal medya yöneticiliği yaparak yüksek kazan. elde edebilirsiniz.

7- Youtube İçerik Oluşturma

Youtube artık kazanç kapılarının arasında yer alıyor. Sadece youtube kanalı yöneterek ve youtube içerikleri üreterek gelir elde eden çok fazla insan var. Sizde iyi kamera kullanıyorsanız youtube içerik oluşturmayı düşünebilirsiniz. Nasıl içerikler kazanç sağlamaktadır?

Öncelikle çok fazla içerik alanı olduğunu söylememiz gerekiyor. Fakat bunlardan bazıları diğerlerine göre daha fazla izlenme oranına sahiptir. Bu alanlar;

 • Life Style
 • Oyun Kanalları
 • Makyaj
 • Gezi Vlogları

8- Stok Fotoğrafçılık

Stok fotoğrafçılık yapan kişi sayısı o kadar çok arttı ki… Markalar, kurumlar ve şahıslar içeriklerine fotoğraf ve görsel ihtiyacı olduğu zaman tekrar yeni biriyle anlaşmak yerine çeşitli web siteleri aracılığıyla var olan görseli satın alıyorlar.

Sizde farklı yerlerde ve zamanlarda çektiğiniz fotoğrafları bu web sitelerine yükleyerek fotoğraflarınızı satarak kazanç elde edebilirsiniz.

Advertisement

Daha detaylı bilgi için Fotoğraf Çekerek Para Kazanma yazımızı okuyabilirsiniz!

İnternetten Fotoğraf Satacağınız Web Siteleri

9- El İşi Ürün Satışı

internetten para kazanma 2022
internetten para kazanma 2022

İnternetten para kazanma yolları arasında emek isteyen işlerden birisi de yaptığınız el işlerini internet ortamında satmak. Evde oturduğunuz yerde örgü örüyor, seramik yapıyor, resim ya da illüstrasyon çiziyorsanız hobinizi kazanca çevirmeniz mümkün.

Sizde internet satış siteleri aracılığıyla el işlerinizi internetten satabilirsiniz. Ek gelir olarak başlayacağınız satışlar zaman geçtikçe sizlere gelir kaynağı olarak dönecektir.

Satış Yapılan Siteler Neler?

 • Etsy
 • Ebay
 • Instagram

10- Freelance Para Kazanma

Freelance para kazanmak artık internetten para kazanmanın yollarının en başında geliyor. Son dönemlerde şahısların ve bir çok kurumun freelance çalışma disiplinine geçtiğini biliyoruz. Sizde uzmanı olduğunuz alanda freelance olarak bir çok iş yapabilirsiniz.

Aynı zamanda bu şekilde kendi işinizin de patronu olmuş olursunuz. Hangi alanlarda freelance çalışabilirsiniz bir bakalım ;

 • İçerik yazarlığı
 • Grafik tasarım
 • Web geliştiriciliği
 • Kullanıcı Deneyimi Tasarımı
 • Video Editörlük
 • Çevirmenlik

Freelance Çalışabileceğiniz Web Siteleri

 • Bionluk.com
 • Upwork.com
 • R10
 • Pariyer.com

11- E-Ticaret Satış Yapma

Sanal para kazanma yollarından e-ticaret satışı geçekleştirme geleceğin ticaret anlayışını oluşturduğunu söyleyebiliriz. Mağazalara hiç uğramadığımız ve ihtiyaçlarımızı onlinedan aldığımız dönemde kendi e-ticaret satış sitenize sahip olmak gelir kaynağınızı oluşturabilir.

Sadece istikrar ve sabır gerekmektedir. Farklı e-ticaret kanalları üzerinden satış yapmak istediğiniz ürünleri yükleyerek müşterilerle buluşturabilirsiniz. İnternetten para kazanma yolları arasında en karlı işlerden biri olacaktır.

Advertisement

E- Ticaret Satış Siteleri

 • Amazon
 • Etsy
 • Shopier
 • Hipicon

12- Web Sitesi Geliştirme

Artık herkesin en ihtiyaç duyduğu şeylerden biri kendi web sitesine sahip olma… Web sitesi kurma ve geliştirme, alanında uzman kişilerin istediği zaman evden ya da başka bir çalışma alanından yapacağı iştir.

Son zamanlarda yaygın olarak talep gören ve ihtiyaç duyulan mesleklerden olan web sitesi geliştiriciliğini internetten yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

13- Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Kullanıcı deyimi tasarımı yani bir diğer deyişle UX/ UI tasarımı dijital dünyada ihtiyaç duyulan bir işi. Yer, zaman farketmeden yapacağınız bu iş de, internet üzerinden para kazanmak çok kolay. Freelance çalışma sitelerine kaydolarak müşterilerinizle buluşabilir ve onların istekleri doğrultusunda işinizi yapabilirsiniz.

14- Affliate Marketing

Sosyal medyanın dünyamıza hızlı girişiyle yeni bir pazar ortaya çıktı. Affliate marketing dediğimiz bu pazarlama yöntemi geniş kitlelere hitap eden kişilerin yeni mesleği diyebiliriz. Peki nedir bu affliate marketing?

Geniş kitlelere hitap eden kişilerin markalarla ve firmalarla anlaşıp, kitlesine anlaşma yaptığı markanın ürününü tanıtmak. Son zamanlarda instagram hikayelerinde gördüğümüz “linki kaydır” terimi bu pazarlama yöntemi ile ortaya çıkmıştır.

Advertisement

Bu doğrultuda ürünün satışını yapmayı sağlayan kişi üründen komisyon alarak kazanç elde edebilir. Bu pazarlama yöntemi ile kazanç, internet üzerinden sosyal medya aracılığıyla para kazanmadır.

15- Twitch Yayını Yapma

internetten para kazanma oyunları
internetten para kazanma oyunları

Twitch son zamanlarda oldukça popüler olan bir canlı görüntü akışı sağlayan web sitesi. Bu web sitesinde oyun, müzik, teknoloji gibi bir çok alanda canlı yayın açarak para kazanabilirsiniz.

Belli bir takipçi ve canlı yayın süresi sonunda twitch sizlere ödeme yapıyor. Kitlenizi günden güne arttırarak siz de kazanç elde edebilirsiniz.

İlgili İçerik: Twitch Yayını İle Para Kazanma

16- Domain Alıp Satmak

Domain diğer bir deyişle alan adı alıp satmak güncel para kazanma yöntemlerinden bir tanesi. Hem ek gelir elde etmek için hem de gelir kaynağı olarak tercih edilen bir para kazanma yoludur.

Advertisement

Domain alıp satma ile ilgili püf noktaları bildikten sonra iyi kazanç sağlama beraberinde geliyor. Öyleyse domain yani alan adı nasıl satılır bir bakalım…

Web sitelerinin adreslerine denilen alan adı, iyi markaların ve sitelerin olduğunda satışı da o oranda yüksek olur. Eğer aranılan bir konuda domain satarsanız oldukça fazla gelir elde edersiniz.

17- Sanal Asistanlık Yapma

Şirket yöneticileri ya da firmaların yönetici pozisyonunda olan kişiler iş planını düzenli bir şekilde oluşturamayabiliyorlar. Son dönemlerde fiziksel olarak bu işlerini düzenleyecek bir asistan almak yerine sanal asistan almayı tercih ediyorlar. Bu da evden çalışan ve internetten para kazanma yollarından birini bizlere doğuruyor.

Oturduğunuz yerden şahısların ve firmaların sanal asistanlığını yapabilir, kurumsal iletişim ve plan-program oluşturma da yardımcı olabilirsiniz. Veri girişi, kurumsal iletişim, mail trafiği gibi konular da çözüm üretebilirsiniz.

Advertisement

18- Grafik Tasarım Yapma

internetten para kazanma uygulamaları
internetten para kazanma uygulamaları

Grafik tasarım, freelance iş alanlarından en çok tercih edilen ve başı çeken iştir. Çok fazla talep gören ve her zaman ihtiyaç duyulan bir iş alanıdır. Freelance çalışma sitelerine kaydolarak siz de müşterilerinizden proje alıp internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

19- Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanma, ek gelir sağlamak isteyenlerin internet üzerinden para kazanma yollarında en çok tercih ettikleri arasındadır. Sorulan sorulara cevap vermek hiç bu kadar keyifli olmayacak emin olun. Sadece sorulara cevap vererek para kazanacaksınız. Peki bunu nasıl yapacağız?

Anket doldurmak için açılan web sitelerine üye olarak kazanç elde edebilirsiniz. Firmalar ve şirketler, ürün ve hizmet kalitesi için geri bildirim sağlamak adına anket sistemini sağlıklı buluyorlar.

Bu yüzden bu anket sitelerine kendi sorularını ekleyerek kullanıcıya sunuyorlar. Sizde bu anketleri toplayarak hediyeler ve para kazanabiliyorsunuz. Anket doldurarak para kazanacağınız internet siteleri;

 • Swagbucks
 • Toluna
 • Lifpoints
 • Valued Opinions

20- Podcast Oluşturma

Eskilerin radyo programlarını günümüzün podcastlerinin oluşturduğunu biliyoruz. Podcastlerinizi kazanca çevirmenin bir çok farklı yolu mevcut. Eğer geniş bir dinleyici kitlesine sahipseniz bu çok daha kolay olacaktır. Peki podcasti kazaanca çevirme yollarını sıralayalım mı?

 • Satış Ortaklığı
 • Sponsor ve Reklam İş birlikleri
 • Çevrim içi kurslar
 • Hizmetler
 • Koçluk ve Danışmanlık
 • Kitle fonlama ve Bağış
 • Premium İçerik
 • Etkinlikler
 • Somut Ürünler
 • Kitaplar
 • Topluluk Önünde Konuşma
 • Yöntemleri Birleştirme

21- SEO Danışmanlığı Verme

SEO, web sitenizin daha yüksek sıralamaları erişmesi ve organik kullanıcı kitlesine ulaşması için stratejik bir araçtır. Kişilerde web sitesinden kazanç elde etmek için etkili bir SEO stratejisi oluşturmak ister.

Bu yüzden SEO uzmanlarına, danışmanlık almak için ihtiyaç duyarlar. Siz de internet üzerinden SEO danışmanlığı verdiğinizi duyurarak kazanç elde edebilirsiniz.

Advertisement

22- Influencer Olmak

yatırımsız para kazanma
yatırımsız para kazanma

Sosyal medya ile birlikte hayatımıza giren yeni meslek influencer olmak. İnfluencer, aktif sosyal medya kullanıcısı ve kendi geniş kitlesini etkileyen, erişim ağı yüksek kişilere denir. İnfluencer olarak çok fazla kazanç elde etmeniz mümkün . Bir çok farklı yöntemle para kazanabilirsiniz. Bu yöntemler;

 • Affliate Marketing
 • Reklam ve İşbirliği
 • Instagram, youtube gibi sosyal medya kanallarının kendi gelir sistemi

23- Dropshipping

Dropshipping, stoksuz e- ticaret yapmanın tam karşılığıdır. Satıcılar ve müşteriler arasında aracılık yaparak para kazanmanız çok yüksek. Dropshipping nasıl yapılır?

Satıcı olarak e-ticaret kanalında bir sayfa açıyorsunuz. Tedarikçinin görselini satış sayfanıza koyduktan sonra gerçekleşen satıştan para kazanırsınız. Deponuzun olmasına gerek yok. Ürünü müşteriye direkt tedarikçi yolluyor fakat satış sizin sayfanızdan gerçekleşiyor. İşte bu kadar basit!

24- Google Adsense

İyi içerik oluşturarak nasıl mı para kazanacaksınız? Google Adsense aracılığıyla tabi ki. Kullanıcıları sitenize çekecek her gün ilgi çekici içerikler yayımladığınız takdirde eğer iyi bir trafiğiniz de varsa google adsense ile dolar üzerinden para kazanmanız mümkün.

25- Oyun Oynayarak Para Kazanma

Herkesin çok şaşırdığı fakat güncel olarak internetten para kazanma yolları arasında yer alan bir diğer şey oyun oynayarak para kazanmadır. Oyun oynayarak kazan elde edilir mi demeyin, çok iyi de kazanca sahiptir.

Her oyunun kendi içerisinde farklı kazanç sistemleri vardır. Bazı oyunlarda joker üzerinden para kazanırken bazılarında hesabınıza direkt nakit yatırılabilir. En çok hangi oyunlardan para kazanabileceğinizi merak ediyorsanız hemen bakalım;

Advertisement
 • Second Life
 • Fortnite
 • Call of Duty
 • Axie Infinity
 • Team Fortress 2
 • Dota 2
 • Leaguge of Legends

İlginiz çekebilir; Oyun Oynayarak Para Kazanma

26- Müzik Dinleyerek Para Kazanma

günlük para kazanma
günlük para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanma çok basit. Farklı yöntemlere sahip fakat sizlerin hem keyif alacağı hem de para kazanabileceği bir internet üzerinden para kazanma yöntemi.

Bunun için var olan sitelere üye olup sizden istenilenleri yaptığınızda paranız hesabınıza aktarılıyor. Hangi sitelerden müzik dinleyerek para kazanabiliriz?

 • Music Xray
 • RadioEarn
 • Playlist Push
 • Research.fm
 • Current.us

27- Kripto Para Yatırımcılığı

Kripto para yatırımcılığı son zamanların popüler para kazanma yöntemlerinden birisidir. Bitcoin, kripto para gibi terimler sanal para ve finans konuları arasında çok sık duyuluyor. Fakat kimse tam olarak ne olduğunu bilmiyor. Geleceğin yükselen değerlerinden biri olacağı düşünülen kripto para birimine yatırım yapmak isteyenler, bir uzmana danışmak istiyor.

İşte burada devreye girebilir, internet üzerinden kripto para uzmanlığı yapabilirsiniz. Kazancı da oldukça fazla olacaktır. Sadece kendini bu alanda yeterince geliştirmeniz gerekmektedir.

28- Ev ya da Oda Kiralama

Bulunduğunuz ortamı internet üzerinden kiralayarak para kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanma yöntemlerinden birisi de bulunduğunuz ortamı kiralamak. Bu eviniz de olabilir, evinizde yer alan bir odanız da.

Tek yapmanız gereken kiralamak istediğiniz ortamı bunun için kurulmuş web sitelerine fotoğraflarını yüklemek ve müşterilerinizle yine internet üzerinden iletişime geçmek. Bunun için kurulan en iyi web sitesinin “Airbnb” olduğunu söylememiz gerekir. Hem güvenilir hem de internetten para kazanmak için oldukça kazançlı bir site. Sizden makul derece hizmet bedeli kesecektir ama bu hem sizin ve müşterileriniz için hem de site için gereken bir durumdur.

Advertisement

29- Ders Notu Satmak

Eğer üniversite öğrencisiyseniz ve internetten para kazanmak istiyorsanız en iyi seçeneklerden biri ders notlarını satmak olacaktır. Ders notlarınızı satarak hem harçlığınızı çıkartabilir hem de çok fazla kişiyle tanışarak, network elde edebilirsiniz. Bu durum mezun olduktan sonra kesinlikle işinize yarayacaktır.

30- Seslendirme Yaparak Para Kazanma

Film, animasyon ve kitaplara seslendirme yaparak para kazanmak istemez misin? Düzgün diksiyona sahipseniz ve sesinizin buna yatkın olduğunu düşünüyorsanız tam size göre bir iş.

Sadece film, animasyon, kitaba değil youtube içeriklerine de seslendirme yapabilirsiniz. Freelance web sitelerine üye olarak siz de internet üzerinden seslendirme işi alabilirsiniz.

Sizlere internet üzerinden para kazanma ile ilgili tüm detayları yazdık. Konu ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruları YORUMLAR kısmından bize iletebilirsiniz.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Gerçek Para Kazandıran Oyunlar 2023 -AYDA 10 BİN TL KAZAN! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Gerçek Para Kazandıran Oyunlar 2023 -AYDA 10 BİN TL KAZAN!

para kazandıran oyunlar

Oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü? Evet! Hatta ayda 10.000 TL kazanabilirsiniz. 2023 yılında para kazandıran oyunlar pek çok kişinin kazançlı çıkmasınız sağladı. Sizlere tam 30′ farklı ‘dan fazla yatırımsız para kazandıran oyunlar önerisi sunuyorum. Giderek daha fazla insan, sevdikleri oyunlara para ve zaman harcıyor. 2023’de video oyunu endüstrisi 180 milyar dolara yakın bir gelirle […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak – GÜNDE 200 TL KAZAN!

köpek gezdirerek para kazanmak

İnsanoğlunun en yakın arkadaşı olan köpekleri seviyor musunuz? Peki onlarla keyifli zaman geçirirken bir yandan para kazanmak? Evet diyorsanız bu yazımız tam size göre. Amerika’da ya da İngiltere’de köpek gezdirerek para kazanmak oldukça yaygın. Bu uygulama ülkemizdeki hayvan severlerin de ilgisini çekiyor. Giderek daha çok insan evde hayvan beslemeye başladı. Bu durum başka gelişmelere de […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.