Kredi Kartını En Az Zararla Nakite Çevirme Yolları

Kredi Kartını En Az Zararla Nakite Çevirme Yolları
04.05.2020
A+
A-

Nakit ihtiyacı olan kişiler bankadan kredi alamıyorsa kredi kartlarını taksili şekilde nakit paraya çevirebilir. Kredi kartını nakit paraya çevirmek için birçok yol konuşulabilir. Ama asıl olan en az zararla paraya çevirmek önemlidir. Bu yazımızda denenmiş ve en az komisyonla kredi kartını kırdırma yöntemlerini sunuyoruz. İşte 2020 yılına özel çok az kişi tarafından bilinen kredi kartı kırdırma yolları.

Kredi Kartını Paraya Çevirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızı bir ürünü satın alıyorsunuz. Bu ürünün 2. elinin değer kaybetmeyen bir ürün olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin altın ya da cep telefonu gibi ürünler ikinci elde fazla değer kaybetmez. Bu ürünler, kartla taksitle satın alıyorsunuz.

Bu ürünleri hemen nakit para karşılığında satıyorsunuz. Bu yönteme halk arasında kredi kartı kırdırma denilir. Yani kartınızı bu şekilde paraya çeviriyorsunuz.

Peki en sağlıklı ve en az zararla kartın nakde çevrilmesi için ne gibi yollar kullanılabilir. Bunları alt başlıklar halinde sizin için sıraladık. Siz en uygun olanları seçerek hemen işleme başlayıp paranızı alabilirsiniz.

Kredi Kartından En Az Zararla Nakite Nasıl Çevirilir?

Kredi Kartından Nakit Para Çekmek

Bu belki de en çok zarar edeceğiniz yöntem olacaktır. Birçok kişi aslında pratik olduğu için ATM aracılığı ile kredi kartından nakit para çekimi yapıyor. Ama bu yöntemde günlük faiz uygulandığı için çok yüksek zarar edilmektedir. Bu nedenle en kolay yöntem olan kredi kartından para çekme yöntemini asla tavsiye etmiyoruz.

Kredi kartından nakit para çekmek deliliktir.

Video linki: https://youtu.be/Yv9-QSlZYAU

Kredi kartından taksitli Nakit Avans çekebilirsiniz. Önceki yıllarda bankalar bu işlemler için çok yüksek faiz ve komisyonlar alıyordu. Ama artık birçok banka alternatif nakit para seçenekleri sunduğu için taksitli nakit avans çekimleri de düşük maliyetle yapılabiliyor.

Örneğin, 1000 TL taksitli nakit avans çekimi için 6 taksit ödeyecekseniz ortalama 200 TL gibi bir fark ödersiniz.

En Az Zararla Kredi Kartı Bozdurma Taktikleri

Banka kanalı dışında en az kayıpla kartlarınızı bozdurabilirsiniz. Çok sıkıştıysanız ve nakit olarak 100-200 tl gibi paraya ihtiyacınız varsa tavsiye ettiğimiz taktikleri “0” kayıpla uygulayabilirsiniz.

Kredi Kartı Harçlık Avanslarınızı Bedava Nakde Çevirin

Kredi kartınızda bulunan harçlık avanslarınızı limitleri dahilinde anında tümüyle hiç komisyon ödemeden sıfır kayıpla nakit paraya çevirebilirsiniz. Hemen N11 uygulamasına giriş yapıp işleme başlayabilirsiniz.

Bunun için n11 uygulamasını indirin. Üye olun. Ne kadar nakit para varsa bu değerde bir ürün seçin ve satın alma alanına gelin. Satın almak istediğinizi ürünü harçlık avans limitinizden satın alın. Ürünü satın aldıktan hemen bir dakika içinde ürün satın almayı iptal edin. Ürün iptal edilecek ve hesabınıza NAKİT olarak ürünün parası iade edilecektir. Bu yöntemle kart harçlık avans hesabınızdaki bakiyeyi sıfır kayıpla nakit paraya çevirmiş olacaksınız.

Not: N11 uygulamasından normal kart bakiyeniz ile yapacağınız alışverişleri iptal ederseniz bu size nakit ödenmez. Bunun yerine kartınıza tekrar limit tanımlanır. Buna dikkat ediniz.

Büyük Marketlerden Kartla Alışveriş Yaparak Kart Bozma

Migros, A101, ŞOK, BİM gibi kurumsal mağazalardan kredi kartı ile tek çekim market alışverişi yaptıktan sonra ürün iade hakkınızı kullanmanız durumunda iade ettiğiniz ürünlerin ücreti size elden nakit verilir. Bu da kartla yapmış olduğunuz alışverişin nakit olarak size dönmesi anlamına geliyor. Bu teknik acil durumlar dışında kullanılmamalıdır.

Benzinliklerde Kredi Kartı Bozdurma

Petrol istasyonlarında market görevlileri çoğu zaman kredi kartını nakit paraya çevirir. Bunun için alışveriş yapmadan sözlü olarak rica etmeniz yeterli olacaktır. %10 gibi bir komisyonla market görevlisi kartınızı nakde çevirir. Ama petrol istasyonu sahibinin de haberi olması gerekiyor. Bu kırdırma işleminde üst limit olmaz.

Ama az bir paraya ihtiyacınız varsa o zaman deponuzu fullemek kaydı ile kartınızı kırdırabilirsiniz. Bunu şu şekilde yapıyorsunuz; deponuzun en fazla 150 TL’ye dolacağını tahmin ediyorsunuz. Ama dolum devam ederken siz Pos cihazından 250 TL geçtiniz. Dolum 150 TL’de kaldığı için size 150 TL para iadesi nakit olarak yapılır. Bu işlemi yaparken deponun tam ne kadara dolacağını da bilmeniz gerekmektedir. Yine çok acil nakit paraya sıkışmadan bu tekniği sık kullanmak ticari ahlaka sığmayacaktır. Biz sadece acil durumlar için bunları tavsiye ediyoruz.

Kuyumcular Kredi Kartını Nakit Paraya Çevirir

Türkiye’de birçok kuyumcu kredi kartlarını nakit paraya çevirme işlemi yapar. Halk arasında kart kırdırma ve bozma şeklinde yapılan bu uygulama için 4 taksite kadar taksitlendirme yapabilirsiniz. Altın almanız da şart değildir. Direk bozmak istediğinizi belirtin. Ortalama 3500 TL’lik çekim için sizden 500 TL talep edilecektir. Siz de kabul ederseniz çekim yapılır.

Cep Telefonu Mağazaları Kart Kırdırma Yapar

Kurumsal olmayan cep telefonu mağazaları da kart kırdırma işlemleri yaparlar. Normalde kartla sıfır telefon alıp bunu tekrar satmak zarar neden olacaktır. Şu anda 7000 TL’ye alınan bir telefon aynı gün kutusu açılmadan satılsa dahi en fazla 4000 TL’ye satılabilir. Bu işlem yerine telefoncudan 9 taksitle kart çekimi yapılır ve %10-15 arasında komisyon ödenir. Örneğin 5 bin TL çekim yapıldıysa size nakit olarak 4000 civarı para elden ödenir

Bir önceki yazımız olan Acil Borç Para Bulma Yolları (1 SAAT İÇİNDE BUL - KESİN ÇÖZÜM) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.