Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar
03.11.2020
A+
A-

Kredi çekmek isteyenler önünde en büyük engel düşük kredi notudur. Bankalar özel şartlar dışında aslında kredi notu düşüklere kredi vermiyor. Bu yazımızda kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaların istedikleri özel şartların hangileri olduğunu belirttik. Doğru yöntemler ile kredi başvurusu yaptığınızda gelirinize oranlar bir krediye sahip olabilirsiniz.

Düşük Kredi Notu Ne Anlama Geliyor?

Bankalar kredi notu konusunda hiçbir zaman kesin bir hat çizip de bu nottan daha aşağıda olanlara kredi vermiyorum demez. Örneğin Findeks notu sorgulama yaptıktan sonra 1200 olan birisi kredi çekemezken, findeksi 700 puan olan birisi kredi çekebiliyor. Bunun temek nedeni banka müşterisinin bankanın istemiş olduğu özel şartları tamamlamasıdır.

İlginizi Çekebilir: Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kısacası düşük kredi notuyla kredi çekebilirsiniz; ama bunun için aşağıda sayacağımız bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Hangi Bankalar Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veriyor?

Merkez  Bankası KKB Puanı Düşük Olanlara Kredi İmkanı

Kredi Kayıt Bürosu tarafından açıklanan kredi notunuz çok düşükse öncelikle kredi başvurusu yapmayınız. Birçok bankaya özellikle aynı anda internet üzerinden yapılan kredi başvuruları yüzünden kişilerin kredi sicili daha da bozulmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Banka Kredi Sicilini Olumsuz Etkileyen Faktörler 2020

Bu gibi bir hataya düşmemek için ilk yapmanız kredi notu düşük olanlara kolay kredi veren bankaları belirlemek gerekmektedir. Şu anda kolay kredi veren bankalar arasında;

 • Ziraat Bankası
 • TEB Bankası
 • Garanti Bankası
 • Burgan Bank
 • Bank Pozitif
 • Şeker Bank
 • QNB Finansbank
 • IBCB Bank

Ön plana çıkmaktadır. Bu bankalardan sadece bir tanesini belirleyeceğiz ve bu banka üzerinde çalışarak size kredi çıkmasını sağlayacağız. Peki düşük kredi notuna kredi çıkması için ne gibi çalışmalar yapmalı ve nasıl başvuru yapılmalıdır?

Bankaların Kredi Değerlendirme Aşamaları

Bankalar kendilerine yapılan kredi başvurularını değerlendirmeye alırken kişinin risk durumu, gelir bilgisi ve borç bilgilerini inceler. Kredi notu düşük kişiler riskli durumda kabul edilir. Banka riskli yani findeks notu düşük birine kredi verebilir. Bunun için kişinin bankaya bazı garantiler göstermesi gerekmektedir. Ne yapılabilir?

 1. Gelire göre düşük limitli bir kredi başvurusu yapılmalıdır.
 2. Sağlam bir maaş bordrosu gösterin.
 3. Size kefil olabilecek birini bulun. Memur olursa işi garantiye alırsınız
 4. Ev, arsa, modeli yüksek bir araba olabilir. Vb. bir malınızı teminat olarak gösterin.

Bu 4 önemli şartı yerine getirdiğinizde büyük olasılıkla krediniz hemen aynı gün onaylanacak ve kullanıma açılacaktır. Yukarıda bazı bankaları saydık. Sizin için en kolay kredi veren bankanın hangisi olduğunu da seçelim.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Şu anda Ziraat Bankası hükümetin getirmeyi düşündüğü kredi sicil affı kapsamında kara listeye girmiş olanlara kredi vermeye hazırlanıyor. Hükümetin de teşviki ile hem sicili bozuk olanlara hem de kredi notu düşük olanlara Ziraat Bankası tarafından kolay kredi imkanı sağlanıyor.

Ziraat Bankasına;
Kefil, gelir belgesi ve ipotekli bir kredi başvurusu yapmanız durumunda çok özel engelleyici sebepler olmadıkça krediniz onaylanacaktır.

QNB Enpara İle Kolay Kredi İmkanı

Geliriniz çok yüksek değilse ve kredi puanınız da kısmen düşükse kredi başvurusu için enpara uygulamasını tercih edebilirsiniz. Enpara diğer bankalara göre dijital kredi imkanı tanıdığı için şubeden yapılan kredi başvurularına göre çok daha kolay kredi onayı veriyor.

Kredi Notu Düşük Olanlara Çözüm Merkezinden Tavsiyeler

Birçok deneme yaptınız; ama bir türlü istediğiniz limitlerde krediye sahip olamadıysanız o zaman sorunu kökten çözmek adına kredi notunuzu yükseltmelisiniz.

Kredi notunu yükseltmenin kolay bir süreç olmadığını ve verdiğimiz tavsiyeleri uygulamanız durumunda 6 ay sonra kredi puanınızın yükselmeye başlayacağını en baştan ifade edelim.

Bunu da okuyabilirsiniz: Kredi Notu Yükseltmenin 5 Altın Yöntemi

İşte hiçbir yerde olmayan kredi notu düzeltme taktikleri:

Kredi Kartınız var mı: Kartınız varsa asla kapatmayın. Kartınızı çok aktif olarak kullanın. Ama son ödeme tarihini asla geçirmeyin. Ve kesinlikle asgari ödeme yapmayın. Aylık dönem borcu neyse hepsini ödeyin.
Kredi Borcunuz Var mı: Kredi borcunuz varsa bunun taksitlerini günü geldiğinde hemen ödeyin.  1 gün bile geçirmeden borcunuzu ödeyin.
Banka hesabınızda para var mı: Banka hesabınızda mutlaka para tutun. Bu kredi notunuzu yükseltmek için çok faydalı olacaktır.
Faturalarınızı nasıl ödüyorsunuz: Faturalarınızı kesinlikle banka kanalı ile ödeyin. Mümkünse kredi kartına ya da banka hesabınıza otomatik ödeme talimatı vererek fatura borçlarınızı ödeyin.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Senetle Kredi Veriyor (BAŞVURU ŞARTLARI) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.