finansportali.net

BANKACILIK

Maxipuan Geçen ve Kullanılan Yerler 2022 – Hemen Kullanın!

Maxipuan Geçen ve Kullanılan Yerler

Biriken Maxipuanlarımı nerelerde kullanabilirim? diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. 2022 yılında Maxipuan geçen ve kullanılan yerler hakkında detaylı bir anlatımda bulundum. Ayrıca, Maxipuan hangi sitelerde kullanılır, bilgisinin de en güncel halini sizlerle paylaştım.

Peki, Maxipuan para nedir? diye sorduğunuzu da duyar gibiyim. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki Maxipuan, İş Bankası Maximum Kredi Kartı çerçevesinde sunulan faydalardan biridir.

En doğru şekilde, Maxipuan nasıl kullanılır? Maxipuan para nedir? Maximum Kart’tan MaxiPuan Nasıl Çekilir? Şeklinde merak edilen Maxipuan geçen ve kullanılan yerler konularında  bilgiler vereceğim.

Advertisement

Şimdi, eğer siz de İş Bankası Maximum Kredi Kartı kullanıcıysanız; bu yazıyı sonuna kadar okuyun ve sonrasında biriken maxipuan paralarınızı dilediğinizce, istediğiniz yerlerde kullanın!

Maxipuan Para Nedir?

Maxipuan para nedir
Maxipuan nerelerde kullanılır?

Maxipuan geçen ve kullanılan yerler bilgisini vereceğim ancak öncesinde İş Bankası’nın sağladığı bir hizmet olan Maxipuan nedir, açıklamak istiyorum.Maximum kredi kartı kullanan ve bu kredi kartı ile anlaşmalı olan yerlerden alışveriş yapan kişilere verilen puanın ismidir.

MaxiPuan avantajlarından yararlanmak için Maximum Kart’ınızla alışveriş yapmanız gerekiyor. Çünkü yaptığınız her alışverişte -istisnasız- maxipuan kazanıyorsunuz. Bu puanlarınızı isterseniz biriktirebilir, isterseniz fiziki Maximum üye kuruluşlarında anında nakit para yerine de harcayabiliyorsunuz.

Advertisement

Şunu da belirtmemde fayda var: Maximum üye kuruluşlarından yapacağınız tüm alışverişlerde MaxiPuan kazanma imkanına sahipsiniz.Örnek verecek olursam:  Yüzde 1 MaxiPuan veren bir Maximum üye kuruluşundan yapacağınız 100 TL’lik alışverişinizde 1 TL değerinde MaxiPuan kazanırsınız​.

📎 Her bir Maxipuan 1 TL değerinde oluyor ve kişinin alışveriş yapma fazlalığına göre birikiyor.

Bu arada Maximum Kart ile hem yurt içinde, hem yurt dışında Maximum üyesi olmayan işyerlerinden yapacağınız her 100 TL’lik alışverişinizde 1 Kuruş MaxiPuan kazanırsınız.

Advertisement

Sadece Türkiye’de geçerli olmayan Maxipuan sistemi, yurt dışında da anlaşmalı firmalar ile geçerlidir. Yurt dışında kazanılan Maxipuan, o günkü dolar kuruna göre hesaplanır ve güncel değere göre de bikir. Yani bir Maxipuan yurtdışında da 1 TL karşılığına denk geliyor!

İlgili içerik: Banka Yırtık Parayı Alır Mı?

Maxipuan Geçen ve Kullanılan Yerler Nerelerdir?

Maxipuan Geçen ve Kullanılan Yerler
Maxipuan Geçen ve Kullanılan Yerler

Peki, MaxiPuan Nerelerde Kullanılabilir? Türkiye’de birçok banka, müşterilerine sanal puan hizmeti sunmaktadır. Fakat bu bankaların arasında İş Bankası daima daha önde gelen bankalar arasında yer alıyor.

Sizler de İş Bankası’nın kredi kartı olan maximum kart ile maxipuan hizmetinden hemen yararlanabilirsiniz. İş Bankası buna ek olarak birçok farklı hizmeti daha kullanıcıları için sunuyor.

Onlarca farklı yerde geçen ve kullanılan maxipuan, kullanıcılarının daha çok imkandan faydalanabilmesi için büyük bir alan oluşturuyor. İş Bankası’nın anlaşmalı olduğu yerlerde kazanılan bu puan, anlaşmalı olmadığı yerlerde de kazanılıyor.

Advertisement

Aradaki tek fark: Anlaşmalı olan yerlerde 100 TL alışverişte 1 TL değerinde maxipuan kazanılırken, anlaşmalı olmayan yerlerde 100 TL alışverişte 0,01 TL değerinde maxipuan kazanıyorsunuz. Maxipuan geçen ve kullanılan yerler ise aşağıda verdiğim gibidir! 

📌 Maxipuan para nasıl kullanılır? İşte başlıyoruz!

Maxipuan Geçen Online Alışveriş Siteleri

maxipuan geçen online alışveriş siteleriMaxiPuan kullanabileceğiniz online alışveriş siteleri

Türkiye’de bulunan birçok e-ticaret sitesi ile anlaşması bulunan maxipuan, maximum kartın sunduğu hizmetlerden biridir.

Aşağıda yer alan online alışveriş siteleri hem Türkiye’nin en büyük e-ticaret siteleri arasında yer alıyor hem de Maxipuan geçen ve kullanılan yerler arasında bulunuyor.

Advertisement
 • GittiGidiyor
 • N11
 • Hepsiburada
 • Trendyol
 • Biletix
 • Kitapseç
 • PTTAvm
 • Hızlı al
 • Evmanya
 • Markafoni
 • Sanal Market

Bu yazıyı da okuyarak zamanınızı daha güzel kullanabilirsiniz 🙂 :  Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Maxipuan Geçen Marketler

maxipuan geçen marketlerMaxiPuan geçen ve kullanılan yerler

Maximum kredi kartı kullanıcıları, kazandığı maxipuanlarını ister internet üzerinden ister günlük hayatta kullanabiliyor. Alışveriş siteleri ile anlaşmalı olan maximum kredi kartı, aynı zamanda birçok marketle de anlaşmış ve böylece kullanıcılarının burada maxipuan kullanmasını sağlıyor. Maxipuan geçen marketler aşağıdaki gibidir.

Maxipuan geçen marketler hangileri?

Advertisement

Carrefoursa
Teknosa
Migros
A101
Gratis
MakroCenter
Bimeks
GSStore

Maxipuan Geçen Akaryakıt İstasyonları

maxipuan geçen akaryakıt istasyonlarıMaxipuan Geçen Akaryakıt İstasyonları

Advertisement

Maxipuan geçen akaryakıt istasyonları ile maximum kredi kartı kullanıcılarına büyük fırsatlar tanınıyor. Aracınızın yakıtını doldururken bazı akaryakıt istasyonlarından daha avantajlı alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Biriken maxipuanlarınızı harcayabilir ve cebinizden para çıkmadan alışveriş yapabilirsiniz.

Maxipuan geçen benzinlikler hangileri?

Advertisement

– Petrol Ofisi
– OPET

İlgili içerik: Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Maxipuan Geçen Havayolu Firmaları

maxipuan geçen havayoluMaxipuan Geçen Havayolu Firmaları

İş Bankası, 2 farklı havayolu firması ile anlaşarak müşterilerinin maximum kredi kartı ile biriktirdiği maxipuanlarla uçak bileti almasını sağlıyor. Maxipuan geçen havayolu firmaları, müşterilerinin maximum puanı varsa bu puanlar ile uçak bileti almasına imkan tanıyor.

Advertisement

Maxipuan geçen havayolları hangileri?

– Türk hava yolları
– Atlas global

Maxipuan Geçen Giyim Mağazaları

maxipuan geçen giyim mağazalarıMaxipuan Geçen yerler

Maxipuan, çoğu farklı sektördeki firmada geçerli olurken aynı zamanda giyim firmaları için de geçerlidir. İş Bankası tarafından bazı giyim firmaları ile anlaşma yapılmıştır. Maxipuan geçen giyim mağazaları hangileridir? Sorusunun cevabına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Advertisement

Maxipuan kullanılan mağazalar

– İnci
– Zara
– Süvari
– Mavi
– DeFacto
– Deichman

Gördüğünüz gibi İş Bankası’nın anlaşmalı olduğu birçok firma bulunuyor. Yukarıda saydığım markalar da bunlardan sadece birkaçı. 

Maxipuan Nasıl Birikir?

Maxipuan Nasıl Birikir?
Maxipuan Nasıl Birikir?

İş Bankası’nın maximum kredi kartına sahip olduktan sonra maxipuan kazanmanın birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler az önce yukarıda saydığımız maxipuan geçen ve kullanılan yerler aracılığı ile geçerli oluyor. Siz de maxipuan sisteminden faydalanmak istiyorsanız fakat maxipuan nasıl birikir diyorsanız, yazımın devamını okuyun.

 • OPET ve Petrol Ofisinden 100 TL ve üzeri akaryakıt alırken, 4 kere maximum kredi kartı ile ödeme yaparsanız, 30 TL maxipuan kazanırsınız.
 • Cinemaximum yerlerinde yapılan bütün alışverişler, maximum kredi kartı kullanıcılarına %5 maxipuan kazandırıyor. Yani 50 TL alışveriş yaptığınızda 2.5 TL değerinde maxipuan kazanırsınız. Fakat bu anlaşma sadece İstanbul içerisinde bulunan Cinemaximumlar için geçerli oluyor.
 • Yemeksepeti ile anlaşmalı olan İş Bankası, Yemeksepeti’nden verilen bütün siparişlerin bedelinin %20’si kadar maxipuan kazanmanızı sağlıyor.

Bu yazıyı okuduktan sonra size alternatif bir yazı daha ekliyorum: Bonus Geçen Yerler  

Maxipuan’lar Ne Zamana Kadar Kullanılır?

Kazanılan MaxiPuan’lar kullanılmazsa ne olur? Bir takvim yılı boyunca, kampanyalar haricinde, yapılan alışverişlerden kazanılan MaxiPuanların, takip eden iki yıllık sürenin sonuna kadar kullanılması gerekiyor. Kullanılmayan MaxiPuanlar söz konusu sürenin bitiminde siliniyor.

Advertisement

Kampanyalar kapsamında kazanılan ilave MaxiPuanlar ise, kampanya koşullarında mutlaka belirtilmek suretiyle belirli bir kullanım süresinin sonunda halen bozdurulmamış ise geri alınıyor.

Biriken MaxiPuan’lara Nereden Bakılır?

Biriken MaxiPuan’lara Nereden Bakılır?
Biriken MaxiPuan’lara Nereden Bakılır?

Maxipuan geçen ve kullanılan yerler kısmı tamamsa; o zaman biriken maxipuanlara nereden bakılır? sorunuzu cevaplamaya geçelim. Türkiye İş Bankası Maximum kredi kartı ile biriktirmiş olduğunuz Maxipuan miktarını, birkaç farklı yöntemi kullanarak öğrenebilirsiniz.

 1. Maximum mobil uygulamasını kullanarak,
 2. Kredi kartı hesap özetlerinizi kontrol ederek,
 3. Kredi kartı alışveriş sliplerinizden,
 4. Maximum işyerlerindeki pos cihazlarından sorgu yaptırarak,
 5. kredi kartınızla giriş yaparak İşbank ATM’lerinden,
 6. İş Bankası internet şubesinden,
 7. 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası telefon bankacılığı üzerinden, 
 8. Mesai saatleri içerisinde şubelerden,

birikmiş MaxiPuan’larınızı öğrenebilirsiniz. 

Maxipuan geçen ve kullanılan yerler yazısının hemen ardından hızlıca  bir göz atabilirsiniz: Papara kart çeşitleri

Bir önceki yazımız olan Düğün Altınları Nerede Saklanır? – Aman Dikkat! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

1 Yorum

 1. Özlem

  11 Haziran 2022 at 17:15

  maksipuan kullanılabileceğiniz yerler diye sıralamışsınız..denediklerim,carrefour,n11,hepsiburada,gittigidiyor,trendyol,….ve bunlarda kullanılamıyor. bilginize

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

BANKACILIK

ATM’den IBAN’a Para Yatırma – Ziraat, Vakıfbank, Halkbank…

Kartsız ATM'den IBAN'a Para Yatırma

ATM’lerden para yatırma işlemleri hakkında en sık kullanılan işlemlerden birisi para yatırmadır. ATM’den IBAN’a para yatırmak için tüm bankalardan nasıl işlem yapacağınızı sizlere adım adım anlattım. Kartsız ibana para yatırma, ATM den kartsız para yatırma gibi işlemleri sizlere anlatacağım. ATMden para gönderme konusunda aklınızda kafa karışıklığı varsa, işlemi yapacağınız şekle göre ne yapmanız gerektiğini aşağıda […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

EFT Gitmedi Neden Geri Döner? 2022 Bankacılık Güncellemeleri

eft gitmedi neden geri döner

EFT gitmedi neden geri döner diye merak edenler buraya! Farklı iki banka hesabı arasında yapılan para transferine EFT adı verilmektedir. EFT yapan kişi, bu işlemi yaparken karşı hesabın sahibinin adı, soyadını ve para göndereceği hesabın IBAN numarasını sisteme yazmalıdır.  EFT yapıldığını nasıl anlarız? EFT hesaba geçmedi diye endişelenmeyin, EFT yapılırken yukarıda söylediklerimden biri veya ikisinin […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.