finansportali.net

BANKACILIK

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar – 2022 Başvuru Linkleri

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hakkında bilgilendirici bir yazıyla karşınızdayız. İnsanların en çok öğrencilik döneminde paraya ihtiyacı olduğu aşikar. Özellikle günümüzde giyim, kozmetik, market ve barınma ihtiyaçlarının pahalılaşmasıyla öğrenciler çareyi kredi kartı satın almakta buluyor.

Peki, hangi bankalar öğrenciye kredi kartı veriyor biliyor musunuz? İşte bu sorunun cevabını yanıtlamak için buradayım.

Öğrencilik dönemi insanın en aktif olduğu dönemlerden biridir. Yetişkinliğe ilk adım, maddi kaygılar, sosyal hayatı idare etmeye çalışma… Tüm öğrenciler bu konuların içinde kaybolup duruyor. Ama merak etmeyin! Ben sizin öğrencilik hayatınızı kolaylaştırmaya geldim.

Advertisement

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar sayesinde alışverişlerinizi yarını düşünmeden yapabilirsiniz. Siz yine ipin ucunu çok kaçırmayın da 🙂 Benden söylemesi. Hadi artık konuya geçelim…

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır
Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Öğrencilerin de kredi kartı kullanıma gösterdiği yoğun talep üzerine; artık çoğu banka sistemlerine, belirli şartlar altında öğrenci kredi kartlarını ekliyorlar. Öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilmek için belirli şartları sağlamanız gerekiyor. Bu şartları,

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • 18 – 25 yaş arasında olmak,
 • Yükseköğretim kurumlarında öğrenci olmak,
 • Öğrenci belgesine sahip olmak,
 • Tüketici sözleşmesini imzalamayı kabul etmek

şeklinde sıralayabiliriz.

Evet, öğrenci kredi kartı kimlere verilir diyenler! Yukarıdaki şartları sağlayan herkes öğrenci kredi kartlarından yararlanabilir.

İşte öğrencilik döneminde kredi kartı başvurusu yapmak bu kadar kolay! Şimdi gelelim öğrenciye hangi bankalar kredi kartı veriyor sorusuna… Okumaya devam ederek bu sorunun yanıtını öğrenebilirsiniz 🙂

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2022

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2022
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2022
 1. İş Bankası
 2. Akbank
 3. Garanti Bankası
 4. Ziraat Bankası
 5. TEB
 6. Vakıfbank
 7. Halkbank
 8. Yapı Kredi
 9. DenizBank
 10. QNB Finansbank / Enpara

Henüz düzenli bir gelire sahip olmayan ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan öğrenciler… Kendinizi sakın yalnız hissetmeyin.

Hepimiz öğrencilik döneminde belirli maddi sıkıntılarla boğuştuk. Fakat öğrenciye kredi kartı veren bankalar sayesinde kendimize geldik diyebilirim. Ayrıca bu dönemde yardım istemekten de çekinmeyin. Devletten karşılıksız öğrenci yardımı alarak daha iyi koşullarda yaşayabilirsiniz. Bu seçeneği de değerlendirin derim.

Advertisement

Öğrencilere kredi kartı veren bankalara kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. En geç bir hafta içerisinde başvurunuzun sonuçları elinize ulaşır ve hemen harcamaya başlarsınız. Böylelikle öğrencilik hayatınızda geçiminizi kolaylıkla sağlarsınız.

Öğrenci kredi kartlarına özel birçok uygulama da bulunuyor. Örneğin, sinemaya gitmek istiyorsunuz ama biletler pahalı mı geliyor? Bankanızın öğrenci sinema indiriminden faydalanabilirsiniz. Muhteşem değil mi? Şimdi gelin hep birlikte öğrenciye kredi kartı veren bankaları detaylıca inceleyelim.

1- İş Bankası – Maximum Genç

İş Bankası Maximum Genç Kart
İş Bankası Maximum Genç Kart

İş Bankası Maximum Genç kart sayesinde öğrencilik hayatınızı konforlu bir şekilde geçirmeniz mümkün. Birbirinden avantajlı özellikleri bulunan İş Bankası Maxiumum Genç Kart, en çok tercih edilen öğrenci kredi kartları arasında yer alıyor.

Normalde kredi kartlarının yıllık aidatları bulunuyor. Fakat bu kartı alan öğrenciler yıllık kredi kartı aidatı ödemiyor.

Maximum Genç kartının özel fırsatlarından yararlanmak hiç de zor değil! Başvuru şartlarını yerine getiriyorsanız bir hafta içerisinde kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Advertisement

Kültürden sanata, eğlenceden spora birçok aktivitede bu kart sayesinde avantajlı harcamalar yapabilirsiniz. Üstelik üniversite öğrencilerinin kredi kart limitleri 2.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

İş Bankası Maximum Genç Kart’a başvurmak için, hemen İş Bankası Hızlı Başvuru sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2- Akbank – Axess Kampüs Modu

Akbank Axess Kampüs Modu
Akbank Axess Kampüs Modu

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesinde Akbank da yer alıyor. Kartın adı: Axess Kampüs Modu olup; bankanın üniversite öğrencilerine sunduğu bu kart sayesinde Axess kart için belirlenen tüm avantajlardan yararlanabiliyorsunuz.

Havalı, dinamik ve sadece gençlere özel bu kart ile nakit çekim, kredi kartına taksit ve borç atlatma gibi özelliklere sahip bir kredi kartına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu kartla yapılan tüm alışverişlerde Chip-Para kazanabilir ve Axess Chip Para geçen yerlerden doya doya alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik ilk yıl için geçerli olmak üzere yıllık kart ücreti yok!

Akbank Axess Kampüs Modu Kart başvurusu yapmak için Akbank Öğrenci Kredi Kartı sayfasına gidebilirsiniz.

Advertisement

Paranızı muhafaza etmeyi öğrenin! En Hızlı Para Biriktirme Yolları ile aylık harcamalarınızı kontrol altına alabilirsiniz.

3- Garanti Bankası – Bonus Genç

Garanti Bonus Genç
Garanti Bonus Genç

18 – 25 yaş arası gençler için özel olarak tasarlanan Bonus Genç Kart’ın birçok havalı özelliği bulunuyor. Örneğin, her ay yapılan kampanyalara katılarak 1.500 TL’ye varan bonus puan kazanabilirsiniz. Bonus Puan geçen yerlerden dilediğiniz ürünü satın alarak kâr elde edebilirsiniz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında en avantajlı fırsatları size sunan Bonus Genç ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. “Ekstre atlat” özelliği sayesinde ödemelerinizi 1 ay ileriye atabilirsiniz. Bu özellik, Bonus Gençlilerin en sevdiği özelliktir. Üstelik bu karta yalnızca 5 dakikada başvurabilirsiniz.

Bonus Gençli olmak için, Bonus Hemen Başvur seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır.

4- Ziraat Bankası – Bankkart Genç

Ziraat Bankası Bankkart Genç
Ziraat Bankası Bankkart Genç

Üniversitelilerin en çok kullandığı kredi kartları arasında Bankkart Genç de var! Ziraat Bankası’nın yalnızca öğrenciler için tasarladığı bu kartın yüz binlerce kullanıcısı bulunuyor. Siz de arkadaşlarınız gibi Bankkart GEnç sahibi olarak maddi kaygılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Banka kartı ve kredi kartının birleştiği kartın sunmuş olduğu fırsatları kaçırmayın!

Bankkart Genç sahipleri için kart aidatı masrafı bulunmuyor. Bu da öğrencileri ekstra kredi kartı giderinden kurtarıyor diyebiliriz.

Advertisement

Bankkart Genç kartının anlaşmalı olduğu tüm alışveriş merkezleri ve marketlerde taksitle alışveriş yapmanız da mümkün. İlgili kartı hem banka hem de kredi kartı olarak kullanabiliyor olmanızda mükemmel. Böylelikle tüm EFT/Havale işlemlerinizi ve taksitli harcamalarınızı tek kart üzerinden yapabilirsiniz.

Genç Kart sahibi olmak için tek yapmanız gereken, 0 850 258 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini aramak 🙂

5- TEB – ÜniversiTEB Kart

TEB ÜniversiTEB Kart
TEB ÜniversiTEB Kart

Türk Ekonomi Bankası (TEB), yalnızca üniversiteliler için ÜniversiTEB Kartı oluşturdu. Bu kart için aidat ödemiyorsunuz.

Üstelik son zamanlarda hepimiz birer dijital platforma üyeyiz diye düşünüyorum. ÜniversiTEB Kart sahipleri, dijital platform üyeliklerinde %50 indirim imkanı sağlıyor. Böylelikle online dizi film platformlarında vakit geçirerek kültürel birikiminizi artırırken tasarruf etmeniz mümkün.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında TEB’in muhteşem fırsatları için başvuru yapabilirsiniz.

Advertisement

ÜniversiTEB kart başvurusu yapmak için, TEB Hesap Açma Başvurusunda bulunman yeterli.

6- Vakıfbank – Like Card

Vakıfbank - Like Card
Vakıfbank Like Card

Gençlere özel süper kampanyaların bulunduğu bir diğer kredi kartı ise, Vakıfbank Like Card. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. En büyük nedeni ise yaptığınız tüm alışverişlerden Worldpuan kazanmanız!

Kazandığınız Worldpuanları bir sonraki alışverişlerinizde kullanarak tasarruf edebilirsiniz. Yani bu kartla ne kadar çok harcama yaparsanız o kadar çok kar ediyorsunuz denilebilir.

Öğrencilere özel Like kampanyaların düzenlendiği zamanlarda birçok fırsatı yakalayabilirsiniz. Örneğin, sinema kampanyası sayesinde tüm sinema salonlarında geçerli olmak üzere %50 indirim kazanabilirsiniz. Üstelik kredi kartı ekstrelerinizi, e- ekstre olarak isterseniz; kart ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Advertisement

Like Card başvurusu yapmak için tıklayın.

7- Halkbank – Paraf Genç

Halkbank Paraf Genç
Halkbank Paraf Genç

Öğrenciler, Halkbank’ın Paraf Genç kartından yararlanabilmektedir. Elektronik ve bilgisayar alışverişlerinde ekstra taksit, nakit avans, e-ekstre gibi özellikleri bulunan Paraf Genç ile sosyal yaşantınızdaki maddi harcamalarınızı şekillendirebilirsiniz.

Paraf ayrıca Gastro Club özelliğini de taşıyor. Bu şu demek,15 ilde 400’den fazla restoranda indirimlerle yemek yiyebiliyorsunuz. Öğrencilik döneminde en çok para giden konulardan birisi yemek ihtiyacıdır. Gastro Club seçeneği sayesinde yemeklerinizi indirimli yeme fırsatını elde edebilirsiniz.

Halkbank Paraf Genç kart sahibi olmak için, Paraf Genç Kart linkini ziyaret edebilirsiniz.

8- Yapı Kredi – Play Kart

Yapı Kredi Play Kart
Yapı Kredi Play Kart

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listemizin sonunda Yapı Kredi Play Kart yer alıyor. Bu kartın en iyi özellikle Worldpuan sisteminin bulunmasıdır. Bu da demek oluyor ki, Worldpuan geçen yerlerden yaptığınız her alışverişten karlı çıkıyorsunuz. Böylelikle giyimden kozmetiğe, mutfak alışverişlerinizden hobilerinize kadar birçok alanda yapacağınız harcamalarınızda tasarruf ediyorsunuz.

Ayrıca Play Kartın bir harçlık özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde öğrencilerin en çok kullandığı kredi kartları arasında yer alıyor. Harçlık özelliği sayesinde nakit çekim faizi ödemeden her ay toplam 100 TL’ye kadar nakit para çekebiliyorsunuz. Zor durumda kaldığınız anlarda bu sizler için epey faydalı bir seçenek olacaktır.

Advertisement

★Yapı Kredi Play Kart başvurusunda bulunmak isteyenler, TC Kimlik numaralarını 4421’e SMS olarak gönderebilirler.

Kredi Kartı Puanı Kullanılabilen İnternet Sitelerini inceleyerek bilinçli alışveriş yapabilirsiniz. Güncel web sitelerinin neler olduğunu görmek için yazıyı okuyun!

9- DenizBank – D-Şarj Bonus

DenizBank D Şarj Bonus
DenizBank D Şarj Bonus

DenizBank, D-Şarj Bonus kartıyla öğrencilerin yanında oluyor. Bu kart sayesinde gençliğinizin tadını çıkarabilirsiniz. Öğrenciye kredi kartı veren bankaların tamamı gibi DenizBank’ta da birçok fırsat bulunuyor.

Örneğin, taksitli nakit avans seçeneğiyle kolayca para çekebilir ve avans ödemenizi uzun vadede yapabilirsiniz.

D-Şarj Bonus sayesinde Türkiye’deki tüm cafe ve restoran harcamalarında %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Ya da D-Şarj Bonus ile yapacağınız tüm online alışverişlerinizden %10 indirim kazanabilirsiniz.

★DenizBank D-Şarj Bonus kartına sahip olmak için DSARJ yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazarak 3280’e gönderebilirsiniz.

Advertisement

10- QNB Finansbank / Enpara Öğrenci Kredi Kartı

QNB Finansbank Enpara Öğrenci Kredi Kartı
QNB Finansbank Enpara Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında QNB Finansbank’ta yer alıyor. Bu kart için öğrenciye özel olarak düşük limitler ve düşük faizler belirlenmiştir. Ayrıca karta tanımlı pek çok indirim ve kampanyadan faydalanabilmeniz de mümkün.

Kart kapsamında nakit ihtiyaçlarınız için nakit avans özelliği de bulunuyor. Kredi kartıyla gerçekleştirebileceğiniz tüm işlemleri bu kart yardımıyla yapabiliyorsunuz. Alacağınız Enpara Öğrenci Kredi Kartı ile yıllık aidat problemi de yaşamayacaksınız. Çünkü kartın yıllık bir ücreti bulunmuyor.

Enpara Öğrenci Kredi Kartı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Öğrencilerin En Çok Kullandığı Kredi Kartları

Öğrencilerin En Çok Kullandığı Kredi Kartları
Öğrencilerin En Çok Kullandığı Kredi Kartları

Öğrenciye kredi kartı veren bankaları öğrendiniz! Şimdi gelelim gençlerin en çok tercih ettiği bankaların sıralamasına. Üniversite öğrencisine kredi kartı veren bankalar arasında en çok tercih edilenler,

 • Ziraat Bankası – Bankkart Genç
 • Garanti Bankası – Bonus Genç
 • İş Bankası – Maximum Genç
 • QNB Finansbank / Enpara – Öğrenci Kredi Kartı

Görmüş olduğunuz bu dört banka üniversitelilerin en çok tercih ettiği kredi kartlarına sahip. Elbette öğrenciye kredi kartı veren bankaların tamamının birbirinden değerli avantajlı var. Fakat öğrencilerin en çok bu bankalara güvendiği de kaçınılmaz bir gerçek. Siz de şöyle etrafınızdaki arkadaşlarınızın kredi kartlarına bakarsanız, en çok bu bankaların tercih edildiğini görürsünüz 🙂

Hepimiz öğrencilikte sıkıntılar yaşadık. Fakat oturduğunuz yerden bu maddi zorluklara çözüm bulabilirsiniz. Örneğin,  Öğrenci İçin Para Kazanma Yolları yazımıza göz atarak birbirinden çarpıcı 50 iş fikrini öğrenebilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hakkında En Çok Merak Edilenler

Öğrenciye Kredi Kartı - En Çok Merak Edilenler
Öğrenciye Kredi Kartı – En Çok Merak Edilenler

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hakkında sizlere pek çok bilgi verdim. Fakat bazı sorular var ki… En çok o soruların cevaplarını aradığınızın farkındayım. Bu sebeple sizler için son olarak öğrenciye kredi kartı veren bankalar ile ilgili sıkça sorular sorularını yanıtladım. Keyifli okumalar 🙂

En İyi Öğrenci Kredi Kartı Hangisidir?

En avantajlı öğrenci kredi kartı şudur diyemem… Çünkü öğrenciye kredi kartı veren bankaların tamamının pek çok avantajı bulunuyor. Bu avantajları teker teker inceleyerek kendinize en uygun kredi kartını bulabilirsiniz. Bazı kredi kartları sosyal hayatta sizleri destekleyen indirimler yapıyor. Bazıları yüksek limit garantisi veriyor. Hangisi daha çok işinize yarayacaksa onu tercih etmelisiniz.

Öğrenciye Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Öğrencilere verilen kredi kartlarının limitleri bankadan bankaya değişiklik gösterir. Örneğin, Bonus Genç kartın limiti 2.000 TL’ye kadar çıkabiliyorken, Ziraat Genç Kart limiti 500 TL’dir.

Advertisement

Öğrenciye Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Öğrenciye Kredi Kartı
Öğrenciye Kredi Kartı

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında hepsinin belirli şartları bulunuyor. Fakat bu şartlar asla yerine getirilemeyecek şartlar olmuyor. Mesela bir yükseköğretim kurumunda devamlı öğrenci olmanız ve 18-25 yaş aranızda bulunmanız çoğu zaman yeterli oluyor. Bu noktada tüm bankaların kolay kredi kartı verdiğini söylemek mümkün.

Öğrenciye Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Tüm bankaların belirli faiz oranları bulunuyor. Fakat öğrenciye kredi kartı veren bankalar bu faiz oranları alt seviyelerde tutarak size destek oluyor.

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

 • Akbank
 • İş Bankası
 • Vakıf Bank
 • Yapı Kredi
 • Garanti Bankası

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında kefil şartı koymadan bankalar yukarıda sıralanmıştır.

Yüksek limitli kredi kartı başvurularında kefil istenebileceğini unutmayın.

Bir önceki yazımız olan MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Hemen Kullanın! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BANKACILIK

En Güvenilir Borsa Uygulamaları 2023 – En Kolay 10 Program!

en güvenilir borsa uygulamaları

Borsa denilince akla artık sadece hisse senetleri piyasası gelmemekte. Dijital dünyada dövizlerden emtialara, senetlerden kripto paralara kadar uzanan geniş bir yatırım araçları listesi yer almakta. Siz de en güncel borsa takibi ve analizlerini öğrenmek için çeşitli platformlara başvurmak zorundasınız. İşte tam bu nedenle sizler için en güvenilir borsa uygulamaları listesini detaylarıyla ve indirme linkleriyle birlikte […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Hemen Kullanın!

MaxiPuan Geçen ve Kullanılan Yerler

Biriken MaxiPuanlarımı nerelerde kullanabilirim? diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. 2023 yılında MaxiPuan geçen yerler hakkında detaylı bir anlatımda bulundum. Ayrıca, MaxiPuan hangi sitelerde kullanılır, bilgisinin de en güncel halini sizlerle paylaştım. Peki, MaxiPuan para nedir? diye sorduğunuzu da duyar gibiyim. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki MaxiPuan, İş Bankası Maximum Kredi Kartı çerçevesinde sunulan faydalardan biridir. En […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.