Papara’dan IBAN’a Işık Hızında Para Transferi (GÖNDERİ ÜCRETİ)

Papara’dan IBAN’a Işık Hızında Para Transferi (GÖNDERİ ÜCRETİ)
06.11.2020
A+
A-

Papara’dan IBAN’a ışık hızında para transferi yapabilmek mümkün. Papara gibi piyasadaki en güvenilir finansal işlem platformlarından birinde para göndermek, almak oldukça kolay. Çünkü kullanıcı dostu bir arayüze ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibine sahip. Artık Papara’dan IBAN’a para transferi çok kolay.

Papara’yla para göndermek için işlem yaparken doğru bilgi paylaşımı da son derece önemlidir. Finansal işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan Papara altyapısı sayesinde doğru bilgi paylaşımı yaparak para gönderme ya da alma süreçleri başlatan müşteriler için çok kolaydır.

Karmaşık bir menüsü bulunmayan bu platformda yönergeler de kullanıcılara oldukça yardımcıdır. Üstelik bütün bu finansal işlemleri yapmanızı sağlayan Papara’da Iban’a para transferi yapılırken herhangi bir ücret alınmaz ya da gönderme/alma sürecinde kesinti yapılmaz. Ancak ücretsiz işlemler için belirli bir limit vardır. Hepsi ve daha fazlası makalemizde.

İlginizi Çekebilir: Western Union Para Gönderme 2020 (ANLAŞMALI BANKALAR)

Papara Nedir?

Papara’da kişiler arası para transferi yapılabilme imkânının olmasının yanı sıra, bankadan kişilere ve kişilerden bankaya da transfer işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Papara’nın konumu burada bir köprü oluşturmaktır. Papara hesabı oluşturmak isteyen biri Papara’nın resmî web sitesi ya da akıllı telefon uygulaması üzerinden yönergeleri izler. Daha sonra da para transferi işlemlerini bu köprü aracılığıyla yapar ve hiçbir ücret ödemez. Pratik oluşuyla zamandan, imkânlarıyla da paradan tasarruf etmek için harika bir kuruluştur.

Papara ile IBAN’a Para Transferi Nasıl Yapılır?

Papara ile IBAN’a para transferi yapmak oldukça kolaydır. Üstelik bu işlemi gün ve saat koşulu olmadan her an yapabilirsiniz. Papara’dan IBAN’a ışık hızında para transferi yapmak için sadece tek bir koşula ihtiyaç vardır. O da sözleşmeli bir hesaba sahip olmak. Onaylı bir kullanıcı hesabı olan Papara müşterileri IBAN’a para transferini şu şekilde gerçekleştirebilirler:

  • Para Transferi adlı kısma tıklayın.
  • Gelen sayfada Para Gönder seçeneğine tıklayın.
  • Şimdi Papara Numarası ya da IBAN girerek para gönderme seçeneği size sunulacaktır. Para göndermek istediğiniz IBAN’ı yazın.
  • Göndermek istediğiniz tutarı girin.
  • Gönder butonuna tıklayın.

Papara’dan IBAN’a Işık Hızında Para Transferi

Papara ile Para Transferi Nasıl Yapılır?

Papara ile para transferi yapmak için göndereceğiniz kişinin Papara hesabı açmış olmasına da gerek yoktur. İster Papara hesabı olan ister olmayan birine kolayca para transferi yapabilmeniz mümkündür. Üstelik tamamen ücretsiz bir şekilde. Papara aracılığıyla para göndermek için birkaç farklı kanal vardır. Bunlar;

  • Papara ile cep telefonuna para gönderme
  • Papara ile e-posta adresine para gönderme
  • Papara ile Papara Numarası’na para gönderme

şeklindedir. Son seçenek Papara kullanıcı hesabı olan kişilere gönderirken seçebileceğiniz bir kanaldır. Bu işlem diğerleri ile mukayese edildiğinde en hızlı para transfer işlemidir. Papara hesabı olan bir kişiye para gönderme işlemi bu yolla saniyeler içinde gerçekleşir.

Bunu da okuyabilirsiniz: Skrill Para Gönderme 2020 (GÖNDERİM ÜCRETİ)

Papara Transfer Ücreti Nedir?

Papara transfer ücreti yoktur. Papara’dan para göndermek tamamen ücretsizdir. Ancak kullanıcı Papara hesabına para alacaksa bu durumda devreye farklı koşullar girer.

Papara kullanıcıları para alırken aşırı bir kullanım gerçekleştirirlerse işlem ücreti ödemektedirler. Bunun sebebi para alım sürecinde aşılan işlem limitleridir.

paparadan ibana para transferi

Koşullardan ilki, bir ay içinde bir üst limit olmasıdır. Bir ay içinde beş farklı kişi tarafından Papara hesabına 5.000 lira ya da bu değere eş döviz miktarı gelmesi, limitin dolduğu anlamına gelir. Bu bir üst limittir ve beş farklı kişi tarafından hesabınıza 5.000 liralık bir transfer yansıdığında, sonraki işlemlerden ücret alınmaktadır. Bu da tutarın %3,4’lük bir kısmıdır.

İşlem ücreti uygulanan diğer bir koşul ise bir ay içinde Papara hesabınıza transfer yapan kişi sayısını kapsar. Bir ay içinde 10 farklı kişiden Papara hesabınıza hangi tutarda olursa olsun para gönderilmesi durumunda, bir sonraki kişilerden gelen paralara işlem ücreti uygulanır. Uygulanan işlem ücreti yine bu koşulda da gönderilen tutarın %3,4’üdür.

Almanya’dan para transferi yapacaklar için: Almanya’dan Türkiye’ye para yollamak

Bir önceki yazımız olan Western Union Para Gönderme 2020 (ANLAŞMALI BANKALAR) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.