Para Kazandıran Harika 6 İş Fikri

Para Kazandıran Harika 6 İş Fikri
27.05.2020
A+
A-

İnsanlar yatırım alanında bilinçlendikçe artık para kazanmak da daha da zorlaşmaktadır. Artık herkes her konuda bir şeyler bildiği için para kazandıran kolay yollar artan rekabet nedeniyle her geçen zorlaşmaktadır. Türkiye’de de durum böyledir. Yani insanların bilinçlenmesi her ne kadar bazı yatırım araçlarında rekabete yol açsa da sizin için yeni iş fikirleri ve kazanç yöntemleri yaratmaktadır.  

Bu yazımızda 2020 Türkiye’sinde gerçek manada size güzel para kazanmanızı sağlayacak harika iş fikirleri sunuyoruz. Merak ediyorsanız hemen başlayalım. 

1- Online Aile ve Öğrenci Koçluğu Sertifkası Alın 

Online Aile veya Öğrenci
Koçluğu Yapın

Alanınızda aile ve öğrencilere yön verecek bir kariyeriniz varsa ve  koçluk yapmak için yeterli deneyime sahipseniz, bir web sitesi oluşturun.  Web sitenizin reklamlarını sosyal medyadan da yaparak aile ve öğrenci koçluğu eğitimi verdiğinizi belirtin. 

Pandemi nedeniyle artık birçok aile ve öğrenci koçu bürolarında bu eğitimleri veremiyor. Bu da online ortam için bir ihtiyaç haline geldi. Elini çabuk tutup sertifika alanlar şimdiden seans başına 100 TL’den para kazanmaya başladı bile.  

Bir koç olarak ne sunacağınızı açıklayan bir bölüm ekleyin. Sektör forumlarında hizmetlerinizin reklamını yapın ve yeni müşteriler alabilmek adına kampanyalara önem verin  veya başka teşvikler verin. 

2- Part-time Hayvan Bakıcılığı Yapabilirsiniz 

Eğer kedi ve köpekler ile aranız iyiyse belli bölgelerde toplu anlaşmalar ile kedi ve köpek yürüyüş ve gezdirme hizmeti verebilirsiniz. Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi illerde rezidanslarda oturan ailelerin birçoğunda artık ev kedisi ve köpeği var. Bu hayvanların gezdirilmesi ve hava almaları çoğu zaman ev sahiplerine yorucu gelebilir. 

Bu durumda belli mevkilerdeki köpek sahipleri ile iletişime geçip onlara her gün belli saatler arasında hizmet verebileceğinizi gösterebilirsiniz. Zamanınızı doğru ayarlayabilirseniz her gün en az 10 adet köpek gezdirmesi yapabilir ve köpek başına ayda 300-500 TL gibi rakamlar kazanabilirsiniz. 

Tanıtım ve reklam: Bu iş için en önemli nokta köpek sahiplerine ulaşabilmektir. Bunun için elit bölgelerde buluna park ve bahçelerdeki direk ve ağaçlara bu hizmeti verebileceğinizi gösteren afişler yapıştırabilirsiniz. Pek bilinmeyen bu iş alanının bir ihtiyaç olduğunu ve kesinlikle hizmet teklifleri alabileceğinizi söyleyebilirim. 

3- Ev Temizlik Hizmetine Başlayın 

Evlere temizlik için giden bayanların sadece 4 saatte 200 TL kazandığını biliyor olsaydınız siz de hemen kolları sıvardınız her halde. Evet günümüzde özellikle büyük şehirlerde hizmet sektöründe çalışan bayanlar kendi evleri için sürekli anlaşmalı olarak her hafta artık bayan temizlikçi almaya başladı.  

Bu hizmeti vermek artık eskisi kadar zor değil. Değişen ev konseptleri nedeniyle temizlik çok kolay ve yorucu değil. Bunun yanı sıra kazancı da giderek artığı için yıldızı parlayan bir iş alanına dönüştü. Yine sosyal medya ve referanslar aracılığı ile iş arayabilir ve gelen teklifleri değerlendirmeye alabilirsiniz.  

4- Düğünlerde Fotoğraf Çekin 

Düğün gibi özel gecelerde özellikle organize düğün salonları dışında yapılan eğlencelere makinenizle katılmanız yeterli olacaktır. Hızlı fotoğraf çıkartan bir yazıcınızın olması yeterli olacaktır. Kuşe kağıda basılacak kaliteli fotoğrafları yüksek bedeller karşılığında aynı saatte satabilirsiniz. 

Normal şartlarda kapalı düğün salonları ve kır bahçelerinde yetkililer size bu noktada izin vermeyeceği için, açık alanlarda yapılan eğlencelerde müşteri bulmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca sürümden kazanma yöntemi ile çok ama ucuz çekim yaparak da alternatif bir kazanç oluşturabilirsiniz. 

5- Termal Kamera Alıp Kaçak Su Tespiti Yapın 

Günümüzde artık birçok evde zaman zaman kaçak sızıntıları olmakta ve bu da komşular ile sorunlara neden olabilmektedir. Bu tür bir sorun çıkması durumunda hemen evin her yanı kazılması gerekebiliyor.  

Ama son teknoloji sızıntı gösteren termal kameralar sayesinde artık nokta atış olarak kaça suyu sızıntısı tespit edilebiliyor. Bunun için ortalama 3000 TL’den başlayan bir kamera almanız yatırım için yeterli olacaktır. Bu kamera ile iş aldığınız evde nokta tespiti yapmanız sizin için yeterli olacaktır. Geri kalan iş ustalara kalacaktır. Bu sektörde her tespit için ortalama 200-500 TL para kazanılmaktadır.  

6- Gizli Müşteri Olun Gezin Harcayın ve Kazanın 

Gizli müşteri olarak hem bedava yiyip içebilir hem de para kazanabilirsiniz. Türkiye’de artık müşteri memnuniyeti her geçen gün önem kazanmaya başladı. Bu da birçok firmanın araştırma şirketleri ile gizli müşteri anlaşmaları yapmalarını sağlıyor. Ortalama bir gizli müşteri yaptığı bir gezide 50 TL kazanmaktadır. Günde 2-3 yer çıkabilmektedir. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi kentlerde gizli müşteri siparişleri çok daha hızlı olduğu için kazançlar da o denli daha fazla olabilmektedir. Bunun için telefonda size kısa bir eğitim verilecek olup ne yapmanız gerektiği yetkili tarafından size iletilecektir. Bu işi düşünebilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan 10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

  1. Hilal dedi ki:

    Evde paketleme işi iatiyorum ilgilenirseniz seviniri

  2. İlayda önver ekinci dedi ki:

    Evde paketleme işi yapmak istiyorum nolur geri dönüş yapın lütfen

  3. Ayşe Elveren dedi ki:

    Evde paketleme işi yapmak istiyorum