finansportali.net

ÖĞRENCİ BURSLARI

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022 BİLGİLERİ!

sabancı vakfı burs başvurusu

Yükseköğrenim kurumlarında eğitim gören öğrencileri desteklemek amacıyla Sabancı Vakfı tarafından oluşturulan özel burslar bulunuyor.

Yükseköğrenim döneminde bir öğrencinin karşılaşabileceği zorlukları hafifletmek amacıyla planlanan Sabancı Vakfı bursları, her yıl yüzlerce öğrenciye burs imkanı tanıyor. Sabancı vakfı burs şartları için uygun adaysanız siz de başvuru yapabilirsiniz.

Bu noktada Sabancı Vakfı bursları, Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar arasında en popüler burslardan biri olma özelliğini taşıyor.

Advertisement

Peki, Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2022 yılında nasıl yapılır?

Buraya sizlerle, binlerce yükseköğrenim öğrencisinin hayali olan Sabancı Vakfı burslarına dair tüm detayları paylaşmaya geldim. Hazırsanız A’dan Z’ye Sabancı Vakfı burslarını anlatmaya başlıyorum. Hadi bakalım!

Sabancı Vakfı Bursları

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı, yıllardır Türkiye’de öğrenim gören öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak ve onlara daha yaşanılabilir bir gelecek kurma yolunda destek olmak amacıyla burs imkanları sağlıyor.

Birbirinden çeşitli Sabancı Vakfı bursları şöyle sıralanıyor:

 1. Üniversiteye Giriş Bursu
 2. Kalkınmada Öncelikle İller Bursu
 3. Engelli Öğrenciler Bursu
 4. Sabancı Vakfı Dışındaki Kaynaklardan Sağlanan Bağış Bursları

1- Üniversiteye Giriş Bursu

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı tarafından seçilme yükseköğrenim kurumlarından birinde “örgün eğitim” programına kaydını yaptırmış olan başarılı lisans öğrencileri, Sabancı Vakfı Üniversiteye Giriş Bursu için başvuruda bulunabiliyor.

Bu burs kapsamında başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere yardımcı olunuyor.

Advertisement

DİKKAT: Açık öğretim öğrencileri ve ikinci öğretim programında okuyan öğrenciler bu burstan yararlanamıyor.

2- Sabancı Vakfı Vista Bursu

Sabancı Vakfı tarafından burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelerin 4 yıllık Turizm İşletmeciliği lisans programı bulunan Fakülte veya Yüksekokullarına yerleşen öğrenciler Sabancı Vakfı Vista Bursundan yararlanabilirler.

Turizm sektörüne nitelikli insan gücü kazandırmak amacıyla tasarlanan Vista Bursu, Turizm İşletmeciliği öğrencilerine karşılıksız olarak veriliyor.

3- Kalkınmada Öncelikli İller Bursu

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2022

Sabancı Vakfı’nın bursları arasında tamamen üniversite yerleştirme sonuçlarına göre oluşturulan bir burs türü bulunuyor.

Sabancı Vakfı Kalkınmada Öncelikli İller Bursu Aşamaları:

Advertisement
 1. Sabancı Vakfı İcra Komitesi tarafından kalkınmada öncelikli 15 şehir belirleniyor. Bu belirlenen 15 şehirde ortaöğretimini tamamlayarak YKS’de yerleştirme puanı sıralaması bazında en üst noktada yer alan her ilden 1’er öğrenciye tahsis ediliyor.
 2. Kalkınmada Öncelikli İllerin birincileri tespit edilirken, öğrencinin mezun olduğu ortaöğretim kurumunun bulunduğu il de dikkate alınarak sıralama yapılıyor.
 3. Bu şekilde burs tahsis edilecek öğrencilerin yurtiçindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak vakıf üniversitelerine yerleştirilmiş olmaları gerekiyor.

DİKKAT: Kalkınmada Öncelikli İller bursu, ikinci öğretim programında ve açık öğretimde okuyan öğrencileri kapsamıyor.

4- Engelli Öğrenciler Bursu

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı, engelli öğrencilere özel bir burs programı yürüyor. Bu program kapsamında başarılı ve desteğe ihtiyacı olan yükseköğrenim kurumu öğrencilerine burs veriliyor.

Sabancı Vakfı Engelli Öğrenciler Bursu Şartları

 • TC vatandaşı olmak
 • Görme, ortopedik ve işitme engelli olmak
 • YKS’de yerleştirme puanı bakımında en üst sıralamada yer almak

Sabancı Vakfı Engelli Öğrenciler bursu, üniversite yerleştirme puanı sıralaması bakımından en üst sıralamada yer alan her engel grubu için 5’er öğrenciye tahsis ediliyor.

ÖNEMLİ: Bu şekilde burs tahsis edilecek öğrencilerin yurt içindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak vakıf üniversitelerine yerleştirilmiş olmaları gerekiyor.

DİKKAT: Engelli Öğrenciler Bursu, açık öğretim öğrencilerini kapsamıyor.

5- Şartlı Bağış Bursları

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2022

Sabancı Vakfı Dışındaki Kaynaklardan Sağlanan Şartlı Bağış Bursları, vakıf kaynakları dışında gelen bağışlar yardımıyla yapılan bursları temsil ediyor. Vakfın dışında gerçek ve tüzel kişi ya da kurumlar tarafından yapılan bağışlara Şartlı Burs Bağışları deniyor.

Bu noktada bursun türü bağış yapanın isteğine göre tahsil ediliyor. Bu bursların türleri;

Advertisement
 • Bursiyer Adı Belirtilmiş Burslar
 • Başarı Bursu

olarak sıralanıyor. Bursiyer Adı Belirtilmiş Burslar, isimleri bağışçılar tarafından önceden belirlenmiş öğrencilere veriliyor.

ÖNEMLİ: Bursiyer Adı Belirtilmiş Burslar, açık öğretim öğrencilerine tahsis edilmiyor.

Başarı Bursu ise Eğitim Ödülleri Yönergesinde belirtilen koşullar çerçevesinde kendi isimlerini taşıyan okullarda başarılı olarak dereceye giren veya mezun olarak YKS’de üstün başarı gösteren öğrencilere tahsis ediliyor.

İşte Sabancı Vakfı Bursları bu şekilde türlere ayrılıyor. Sizler de eğer burs türlerinin koşullarına uyum sağlıyorsanız ve Sabancı Vakfı Burs Başvurusu detaylarını merak ediyorsanız, okumaya devam edin. Şimdi sizlerle burslara başvurmak için gerekli olan kesin şartların detaylarını paylaşacağım.

Sabancı Vakfı Bursları Karşılıksız Mı?

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Bursları, başarılı öğrencilerin akademik hayatlarını desteklemek amacıyla verildiği için, öğrencilerden tek beklenti iyi eğitimli bireyler olarak hayatlarına devam etmeleridir.

Bu noktada vakfın tüm bursları karşılıksızdır.

Advertisement

Yalnızca belirli koşullarda vakıf öğrenciden bursun iadesini talep edebilir. Bu koşullar sizi korkutmasın. Başarılı bir öğrenci olduğunuz ve vakfın vizyonuyla aynı çizgide davrandığınız sürece bursunuzun iadesi istenmez. Bu konuda detaylı bilgiyi Sabancı Vakfı Burslarının İade Sebebi başlığı altında anlattım.

Sabancı Vakfı Bursu Başvuru Şartlar ve Koşulları

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2022

Sabancı Vakfı tarafından yükseköğretim kurumu öğrencilerine sağlanan burslara başvuru yapabilmek için belirli şartlar ve koşullara uyum sağlamak gerekiyor.

İşte sizler için özenle maddelere ayırdığım Sabancı Vakfı Burs Başvurusu şartlar ve koşulları:

 • TC Vatandaşı olmak,
 • Yurt içindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak,
 • Üniversiteye Giriş Bursundan yararlanmak için, öğrencinin başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olması,
 • Engelli Öğrenciler Bursu için gerekli engellilik şartlarını taşıyor olması,

Genel olarak Sabancı Vakfı Burslarına başvurmak için gerekli şartlar ve koşullar bu şekilde sıralanıyor.

EK BİLGİ: Sabancı Vakfı Şartlı Burs Bağışları kapsamına giren bursların şartlar ve koşulları; bağış yapanın lisans, lisansüstü, ortaöğrenim ve ilköğrenim düzeyleri için belirlediği maddeler çerçevesinde Sabancı Vakfı İcra Komitesi kararıyla kesinleşiyor. Bağış şartında burstan yararlanacak olan öğrenciler ile ilgili koşul/yükümlülük belirtilmemişse, yukarıda sıralanan tüm hükümler şartlı bağışlardan sağlanacak burslar için de geçerli oluyor.

Sabancı Vakfı Bursu Hangi Üniversite Öğrencilerine Verilir? 2022

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Bursları Hangi Üniversitelerde Geçerli 2021

Sabancı Vakfı bursları belirlenen üniversitelerde belirlenen puan türlerinde öğrenim görme hakkı kazanan ya da hali hazırda öğrenin gören yükseköğretim kurumu öğrencilerine özel olarak planlanıyor.

Bu noktada vakıf tarafından özenle seçilen üniversiteler ve seçilmiş üniversitelerin belirlenen öğrenim bölümlerine dair bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Advertisement

Sabancı Vakfı Bursları aşağıdaki üniversiteler ve öğrenim türlerine veriliyor:

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Yukarıda belirtilen üniversitelerde okumuyor fakat yine de bir bursa ihtiyaç duyuyorsanız, Devletten Karşılıksız Öğrenci Yardımı Alma yazımızı inceleyerek gönlünüze göre bir burs programı seçebilirsiniz.

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2022

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2022 yılında da en çok ilgi gören burs programı süreçlerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Bu noktada bursa başvurunun nasıl yapılacağı, başvuru değerlendirme süreçlerinin nasıl işleyeceği gibi konular öğrenciler tarafından oldukça merak ediliyor. Yoğun ilgiyle takip edilen tüm Sabancı Vakfı Burslarının başvuru süreçlerini şimdi sizlere anlatacağım.

Sabancı Vakfı, her yıl burs programları kapsamında başvuru tarihlerini Sabancı Vakfı internet sitesinde yayınlıyor.

Sabancı Vakfı Burs Başvuru Süreci

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Bursa başvurmak isteyen öğrenciler, ilan edilen başvuru tarihleri arasında vakıf tarafından istenilen belgeleri tamamlayarak öğrenim gördükleri üniversiteye başvuru yapıyorlar.

Bu noktada detaylı bilgiyi Öğrenci Burs Başvuruları yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Bu yazıda başvuru süreçlerinde uygulamanız gereken tüm detaylar yer alıyor!

Üniversiteler yeni burs başvurularını inceleyerek, şartlar ve koşullara uygun olan öğrenciler arasından seçim yapıyorlar.

Advertisement

Üniversiteler seçtikleri öğrencileri Sabancı Vakfı’na bildirmekle yükümlü tutuluyor. Bu bildirimde Sabancı Vakfı Burslarından yararlanmak isteyen öğrencilerin ad, soyad, üniversite giriş puanı, e-posta adresi, banka bilgileri, vb. yer alıyor.

ÖNEMLİ: Sabancı Vakfı tarafından kontenjan tahsis edilen öğretim kurumları dışında bir kurumda öğrenim gören öğrenciler ise okullarından alacakları başarı ve not durumuna ilişkin belgeleri doğrudan Sabancı Vakfı’na gönderebilirler. Böylelikle Vakıf Burs Değerlendirme Kurulu tarafından Sabancı Vakfı Burslarından birini almaya hak kazanabilirler.

Sabancı Vakfı Burs Miktarı

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Bursları için ayrılacak para miktarı her yıl Mütevelli Heyeti tarafından belirlenerek bütçede yerini alıyor. bu da şu demek oluyor; Sabancı Vakfı Burslarının miktarı her yıl artıyor.

Öğrencilerin bu burstan yararlanmak istemelerinin sebeplerinden birini de burs miktarlarının artışı oluşturuyor.

 • Sabancı Vakfı Vista Bursu Miktarı: 780 TL
 • Üniversiteye Giriş Bursu – 780 TL

Engelli Öğrenciler Bursu ve Kalkınmada Öncelikli İller Bursunun miktarı ise vakıf tarafından başvuruda bulunan öğrencilerin maddi durumları kıstas alınarak planlanıyor. Bu bursların miktarlarını öğrenmek için vakıf ile iletişime geçebilirsiniz.

Sabancı Vakfı Burs Ödemeleri Ne Zaman?

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Ödemeleri

Sabancı Vakfı Bursları genel olarak aylık nakdi ödemeler şeklinde yapılıyor.

Bursların ödemeleri her yıl Ekim ve Haziran ayları arasında 9 aylık süre boyunca öğrencilere sağlanıyor.

Ödemeler, ödemenin yapılacağı dönem için ders kaydını tamamlamış öğrencilere yapılmaya başlanıyor.

DİKKAT: Ödemelerin yapılabilmesi için üniversitenin vakfa bilgi iletmesi bekleniyor. Bilgilerin gecikmesi durumdaki tüm sorumluluk, öğrencilerin öğrenim gördükleri üniversitelerde oluyor.

Advertisement

Burslardan yararlanacak olan öğrencilere yapılacak ödemeler, her ayın ilk haftası Mali İşler Birimi tarafından öğrencinin banka hesabına havale ediliyor. Bu noktada Öğrenci Banka Hesabı Açma yazımıza göz atarak, en avantajlı öğrenci banka hesabını oluşturabilmeniz mümkün.

Sabancı Vakfı Burs Devam Koşulları 2022

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Burslarından herhangi birini almaya hak kazanan öğrencilerin, öğrenim gördükleri bölüm boyunca korumaları gereken birtakım şartlar bulunuyor. Bunlar,

 • Burs almaya hak kazanan öğrencinin, öğrenim gördüğü dönem boyunca başarı seviyesini koruması,
 • Öğrencinin her koşulda eğitimine devam ediyor olması,
 • Burs alan öğrencinin disiplin cezası almaması,
 • Sabancı Vakfı’nın misyon ve vizyonuna aykırı davranışlarda bulunmaması

şeklinde açıklanıyor. Burs almaya hak kazanan öğrenciler, burstan yararlandıkları süreci boyunca yukarıdaki şartlara kesinlikle uymak zorunda kalıyor. Şartlara uymayan öğrencilerin bursları iptal edilerek kesiliyor.

YÖK Burs Başvurusundan haberiniz var mı? Detayları öğrenmek için yazıya gelin…

Sabancı Vakfı Bursları Kesilme Nedenleri

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı, öğrencinin burs aldığı süresince negatif bir çizgide ilerlediğini saptarsa, bursunu iptal edebilir. Bu negatif davranışlar vakıf tarafından sıralanmıştır. Şimdi sizlere Sabancı Vakfı Burslarının kesilme nedenlerini detaylıca açıklayacağım ki burs süresince herhangi bir aksilik yaşamayın.

Sabancı Vakfı Burslarının Kesilmesine Neden Olacak Davranışlar:

 • Sınıf veya dönem tekrarı yapılması,
 • Kayıt sildirme, mezuniyet gibi nedenlerle üniversiteden ilişkisi kesilen veya Vakıf yönetiminin onayını almadan öğretim kurumunun değiştirilmesi,
 • Vakıftan burs aldığı süre içerisinde Sabancı Vakfı dışında başka kaynaklardan aylık nakit ödeme şeklinde burs alınması,
 • Disiplin cezası alınması,
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Bursunun Kesilme Nedenleri
 • Burstan yararlanan öğrencinin herhangi bir suçtan ötürü tutuklanması,
 • Her ne sebeple olursa olsun yanlış beyanda bulunulması,
 • Vakıf yönetimi tarafından istenen bilgi ve belgelerin zamanında iletilmemesi,
 • Burs alan öğrencinin okulunun, geçici bir süre için öğretim kurumunca dondurulması,
 • Sabancı Vakfı’nın burs kontenjanı ayırdığı üniversiteler dışında bir üniversiteye yatay geçiş yapılması (Engelli Öğrenciler ve Kalkınmada Öncelikli İller Bursu alan öğrenciler hariç)
 • Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışılması (staj dışında)

Yukarıdaki maddelerin tamamı Sabancı Vakfı tarafından sağlayan öğrenci burslarının kesilmesine yol açıyor. Maddelerden herhangi birinin meydana gelmesi durumunda vakıf, öğrencinin bursunu derhal iptal ediyor.

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Yalnızca bazı koşullarda bursun kesilmesine neden olacak davranışlar tolere edilebiliyor. Bunlar,

 1. Deprem, pandemi, kaza, ağır hastalık gibi olağanüstü sebepler nedeniyle öğrenimini dondurmak durumunda kalan öğrencinin kayıt dondurmaya sebep olan gerekçesini yazılı bildirmesi halinde bir  yıl süre ile bursunu almaya devam edebilir.
 2. Yatay geçiş ile aynı üniversite içinde bölüm değiştiren öğrencinin bursu devam edebilir.
 3. Daha önce Sabancı Vakfı’ndan burs alan ve YKS ile yeniden üniversiteye yerleştirilen öğrenciye hak kazanması koşuluyla yeni öğrenci statüsünde burs verilebilir.
 4. Yurt dışı öğrenci değişim programından yararlanan ve değişim programında aldığı derslerin denkliğinin bulunmaması vb. nedenlerle eğitimi normal öğrenim süresinde tamamlanamayan öğrencinin burs süresine ek bir dönem (yarıyıl) eklenir. Ayrıca burstan yararlanan öğrencinin çift anadal ya da yan dal yapması halinde de öğrenim süresinin uzadığı durumlarda da burs süresine en fazla iki dönem eklenebilir.

ÖNEMLİ: Yatay geçiş ile başka bir üniversiteye geçen öğrencinin bursu, “geçiş yapılan üniversite Sabancı Vakfı’nın kontenjan ayırdığı üniversitelerden biri ise” devam edebilir.

Sabancı Vakfı Burslarının İade Sebebi

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs İadesi

Sabancı Vakfı tarafından sağlayan burslar karşılıksızdır. Fakat belirli durumlarda bu bursun iadesi öğrenciden talep edilebilir.

Bu noktada, bursun kesilmesine yol açacak herhangi bir davranışta bulunan öğrencinin sebebinin vakfa iletilmemesi halinde devam eden burs ödemelerinin iadesi istenir.

Burs kesilmesi işlemi, bursun kesilmesine ilişkin nedenin Vakfa iletilmesi üzerine yürürlüğe konulur. Geç bildirim nedeniyle fazladan yapılmış ödemeler, bursu almakta olan öğrenciden talep edilir. İşte Sabancı Vakfı Burslarının iadesi bu şekilde istenebilir.

Advertisement

Kesilen Sabancı Vakfı Bursunu Yeniden Kazanma Yolları

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Eğer belirli sebeplerle vakıf üzerinden aldığınız burs programınız iptal edildiyse; bursun iptaline yol açmış olan birtakım nedenlerin iyileştirilmesiyle burs programından yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Bu noktada aşağıdaki koşulların gerçekleşmesi durumunda kesilen vakıf burslarınızın devamı sağlanır.

 1. Öğrenciye verilen disiplin cezasının bütün sonuçları ile affedilmesi,
 2. Öğrencinin tutukluluk halinin kaldırılarak okula devam hakkı verilmesi,
 3. Sınıfta kalan ya da dönem tekrarı yapan öğrencilerin ertesi ders yılında/dönemde bir üst sınıfa/döneme geçmesi,
 4. Öğretim kurumundan kaynaklanan nedenlerle zamanında sağlanamayan bilgi ve belgelerin, bursun kesilme süresi bir dönemi aşmamak koşuluyla, Vakfa iletilmesi.

Bu koşullar sağlandığı taktirde kesilen Sabancı Vakfı Bursunuzdan yeniden yararlanabilme hakkına sahip olabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Bahsedilen nedenlerle burs ödemelerinin yeniden başlatılması gerekli bilgi ve belgelerin Vakıfça alındığı tarihi izleyen aybaşından itibaren geçerli oluyor. Bu noktada burs alma hakkını yeniden kazanan öğrenciye geriye dönük ödeme yapılmıyor.

Sabancı Vakfı Bursları Sıkça Sorulan Sorular

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Bursları Sıkça Sorulan Sorular

Sabancı Vakfı Burslarından yararlanmak isteyen ya da şu anda yararlanmak olan öğrencilerin kafası bazen karışabiliyor.

Ben sizler için Sabancı Vakfı Bursları konusunda en çok merak edilen soruları listeleyerek cevaplarını ayrıntılı bir şekilde açıkladım.

Başka kurumlardan burs almam Sabancı Vakfı Bursumu etkiler mi?

Aylık nakdi yardım şeklinde burs alanlara Sabancı Vakfı tarafından burs verilmiyor. Kredi ve Yurtlar Kurumundan (KYK) alınan öğrenim kredisi ve Kalkınmada Öncelikli İl Birincileri Bursu ile Engelli Öğrenciler Bursu hariç.

ÖNEMLİ: Ayrıca Şartlı Bağış Başarı Bursu almaya hak kazanan öğrencilerin de başka kurum ve kuruluşlar tarafından başarı bursu almaları sorun sayılmıyor.

Advertisement
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021 Sıkça Sorulan Sorular

Birden fazla Sabancı Vakfı Bursu almaya hak kazanırsam ne olur?

Sabancı Vakfı Burslarından birden fazlasını almaya hak kazanan öğrencilere söz konusu burslardan en yüksek tutarda olanı verilir. İki Sabancı Vakfı Bursu aynı anda alınamaz.

Hazırlık sınıfında Sabancı Vakfı Bursundan yararlanabilir miyim?

Evet, hazırlık sınıfında Sabancı Vakfı Burslarından yararlanabilirsiniz. Ancak hazırlık sınıfında burs süresi en fazla 1 akademik yıldır.

Sabancı Vakfı Burslarının süresi ne kadar?

Advertisement

Sabancı Vakfı Burslarının süresi, bursun başlangıç tarihinden itibaren öğrencinin öğrenim gördüğü programın normal öğrenim süresi kadardır.

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021 Süresi

Dönem izni alırsam, Sabancı Vakfı Bursum iptal olur mu?

Öğrencinin dönem izni alması durumunda bursu donduruluyor. Fakat, üniversiteye kayıt yaptırdığının üniversite tarafından vakfa bildirilmesi halinde aynı burs tekrar bağlanabiliyor.

Kontenjanlı üniversitede okuyorum, bursum hangi koşullarda iptal olur?

Sabancı Vakfı gerek görürse üniversite tarafından yapılan değerlendirmeyi ve verilen bilgileri araştırabiliyor. Araştırma sonucunda, bilgilerde yanlışlık olduğunun anlaşılması halinde öğrencinin öğrenim gördüğü üniversite uyarılıyor. Bu uyarı kapsamında üniversitedeki burs kontenjanının azaltılması veya kontenjanın iptali sağlanabiliyor.

Advertisement
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu 2021 SSS

Öğrenci değişim programlarına katılırsam Sabancı Vakfı Bursum iptal olur mu?

Öğretim kurumu tarafından öğrenci değişim programı ile yurtiçi/dışı eğitim programına giden ve dönüşte normal öğrenim süresinde kayıtlı olduğu üniversiteden diploma alacak öğrenciler, Sabancı Vakfı tarafından istenen belge/bilgilerin iletilmesi halinde burslarını almaya devam edebiliyorlar.

Evet, sizlerle Sabancı Vakfı Burslarına dair tüm detayları paylaştım. Umarım bu yazı aklınızdaki tüm soruları gidermenize yardımcı olmuştur. Burslara dair daha fazla merak ettiğiniz nokta varsa, YORUM bırakabilirsiniz. İyi şanslar 🙂

Bir önceki yazımız olan İzmir’de Burs Veren Kurumlar 2022 Listesi! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

ÖĞRENCİ BURSLARI

Eskişehir Öğrenci Bursu Veren Kurumlar – 30 VAKIF BİLGİSİ!

eskişehir öğrenci bursu veren kurumlar

Türkiye’nin en kalabalık öğrenci nüfuslarından birine sahip olan Eskişehir’de her sezon öğrenciler kendilerini destekleyecek kurumların arayışına giriyor. Burs veren kurumlar arıyorsanız birazdan detayları öğreneceksiniz. Bu noktada pek çok seçenek arasında kafası karışan öğrencilerin aklındaki soruları cevaplamaya geldim! Bugün sizlerle Eskişehir Öğrenci Bursu Veren Kurumlar 2022 listesini paylaşacağım. Ayrıca başvuru dönemleri, burs ödemeleri ve burs takipleri […]

Okumaya devam et

ÖĞRENCİ BURSLARI

İzmir’de Burs Veren Kurumlar 2022 Listesi!

izmir'de burs veren kurumlar

İzmir’de öğrenci bursu arayanlar için oldukça faydalı bir içerik hazırladık! İzmir’de yaşayan öğrencilerin başvurabileceği en kapsamlı bursları araştırarak muhteşem bir liste hazırladım. İzmir’de burs veren kurumlar 2022 için her şey bu yazımda! Her yıl binlerce öğrenci, daha rahat standartlarda yaşamak için burs arayışına giriyor. Binlerce seçenek arasından kendilerine en uygun bursu arayan öğrencilerin kafası bir […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.