Senetle Araba Satan Yerler ve Galeriler

Senetle Araba Satan Yerler ve Galeriler
02.03.2020
A+
A-

Araba almanın en kolay yollarından biri da hiç peşinat vermeden senetle elden taksitle araba almaktır. Banka kredisi olmadığı için, eksper ücreti, dosya ücreti ya da faiz ödemeden en hızlı ve en düşük maliyetle araba sahibi olunabilmektedir.

Senetle araba alırken dikkat edilecek en önemli unsur, aracın rayiç bedelinin çok üzerinden satın alınmamasıdır. Uzun vade seçenekleri sunulduğu için genelde pahalıya satılan senetle araçlara bu yönde dikkat edilmelidir. Türkiye genelinde en çok satış yapan senetle araba satan yerleri, senetle araba satan galerileri ve diğer bir seçenek olarak hiç peşinat ödemeden senetle araba veren bayileri yazdık.

Senetle Araba Nasıl ve Nereden Alınır?

Senetle araba almanın çok fazla resmi prosedürü yoktur. Satıcı firmaya bazı teminatlar ve garantiler sunulduktan sonra en fazla 2 saat içinde aracınızı elden teslim alıp noterden gerekli satış işlemlerini yapabilirsiniz. Senetle araba için yanınızda götürmeniz gereken evraklar;

  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Belgesi
  • İkametgah Adresi Gösterir Belge
  • Gelir Durumu Gösteren Belge
  • İstenmesi Durumunda Bankadan Borcu Yoktur Belgesi
  • Yine İstenmesi Durumunda Eş ve Çocukların Varsa Gelir Beyan Belgeleri

Bu belgeler ile senetle araba alım başvurusu yaptığınızda genelde aynı gün içinde aracınızın teslim alabilirsiniz.

Senetle Araba Satışı Yapan Galericiler

Elden senetle araba satan yerler içinde galericiler ilk sırada yer almaktadır. İstanbul’da Zeytinburnu, Bağcılar, Güngören, Esenyurt gibi büyük semtlerde bulunan kurumsal galerilerin çoğu senetli araba satışı yapmaktadır. Bu yerler kredi kartına 12 taksite kadar vade yapabilirken, aracın fiyatı yüksek olduğu durumlarda genelde küçük peşinatlar ile senetle uzun vadeli araç satışına onay vermektedirler.

İstanbul dışında, İzmir’de bulunan OTOKENT galericiler sitesinde, Antalya galericiler sitesinde, Aydın AYMAS galericiler sitesinde, Ankara OSTİM galericiler sitesinde bulunan neredeyse tüm esnaf size senetle araba satacaktır.

Ayda 1000 TL Taksitle 60 Bin TL Değerinde Vadeli Araba Alabilirsiniz

Şu anda 2005 model üstü araçların çoğu 30-40 bin TL’den başlamaktadır. Ortalama 50 bin TL olan bir aracı 60 ay vadeli şekilde ayda bin TL ödeyerek satın alabilirsiniz.

Bunun için sadece 5 bin TL peşinat ödediğinizde 50 bin TL’lik araca ayda bin TL ödeyerek sahip oluyorsunuz. 60 Ay vadeli şekilde peşinatla birlikte araç size 65 bin TL’ye gelmektedir; ama zaten faizler düşünüldüğünde oldukça mantıklıdır diyebiliriz. 50 Bin TL bandında senetle satılan araçlar listesi;

  1. Ayda 1000 TL taksitle 2010 Model Renaul Clio
  2. Peşinatsız ayda 1000 TL taksitle 40 bin TL Opel Corsa
  3. Peşinatsız 500 TL vadeli 36 ay taksitle Doğan ya da Şahin grubu araçlar
  4. Ayda 2000 TL taksitle ve 60 ay vadeli D segment BMW, Opel, Audi marka araçlar
  5. Ön ödemesiz olarak aylık bin TL ödeyerek 30-40 bin TL bandında vadeli araçlardan satın alabilirsiniz.

Kredi Kartına Taksitle Araba Satanlar

Kredi kartı kullanıcısı iseniz ve limitiniz çok yüksekse hiç vade farkı ödemeden peşin fiyat üzerinden ikinci el araç alabilirsiniz. Bunun için istediğiniz aracın pazarlığını yaptıktan sonra hiç peşinat ödemeden sadece kredi kartı ile araba alabilirsiniz. Vade sayısı genelde 6-9-12 olmaktadır.

Banka sizden vade farkı istemeyeceği için vadeli araç alımlarında oldukça mantıklı bir yöntem olacaktır. Şu anda Türkiye genelinde neredeyse tüm galericiler, bayiler hatta sahibinden araç satan kişiler bile kredi kartına vade seçeneği sunabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sahte Para Nasıl Anlaşılır? Sahte Parayı Anlamanın Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.