Senetle Borç Para Veren Yerler ve Şahıslar

Senetle Borç Para Veren Yerler ve Şahıslar
19.11.2020
A+
A-

Senetle borç para almak isteyenler bunu iki şekilde yapabilir. Birinci yöntem genelde kullanılan ve yasal bir yöntem olup genelde yetkili yerler ve firmalardan alınan senetle borç para alma yöntemiyken, ikinci yöntem de önermediğimiz kişiler olan senetle para veren tefecilerden borç almaktır. Biz sizlere senetle borç para veren kişilerin ve yerlerin neresi olduğunu, senetle para veren yerlerin acil borç para verme şartlarının neler olduğu gibi önemli detayları yazarak acil nakit ihtiyacınızın giderilmesi için size yardımcı olacağız.

Senetle Borç Para Veren Kişiler Var Mıdır?

Senetle nakit borç para veren kişiler vardır. Bu kişiler genelde yasa dışı çalışırlar. Çünkü, faiz karşılığında para almak ve vermek suçtur. Ama size senetle para veren kişiler bunu faizle yapmıyor ya da değişik anlaşmalar ile yapıyorsa bunda sorun olmayabilir.

ACİL PARA İHTİYACIAcil Para Lazım Diyenler İçin Aynı Gün Para Bulma Yöntemleri 

Örneğin, kuyumcular senetle borç veren kişiler içinde en yaygın başvuru alan kişilerdir; ama bu kuyumcular direk para vermek yerine senetle altın satarak kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kısacası senetle borç bulmanız çok zor değil. Ama doğru kişileri bulup yasal olarak bunu alabilmeniz önemli. Bu yöntemle size para verebilecek yerleri tek tek yazalım şimdi.

Senetle Elden Borç Para Veren Yerler

İstanbul’da Senetle Elden Borç Para Veren Yer Var!

İstanbul’da elden senetle borç para veren yerler arasında Kapalıçarşı kuyumcuları arasında bazı esnaflar gelmektedir. Bu esnaflar size senet imzalatıp aynı gün içinde size nakit temin etmektedir. Ama direk dükkana gidip de senetle borç arıyorum derseniz sizi tanımadıkları için size vermeyebilirler. Bu kişiler genelde kefil ya da teminat istedikleri için bu işler çoğu zaman kolay olmamaktadır.

İLGİLİ: Ziraat Bankası Senetle Kredi Veriyor (BAŞVURU ŞARTLARI)

İstanbul’da kuyumcular dışında yasa dışı çalışan tefeciler de vardır. Bu tefeciler genelde senetle çok yüksek faizler karşılığında borç para vermektedir. Bu borç para tahsil edilemediğinde bütün mal varlığına haciz koydurmaya kadar gidilebilmektedir. Bu nedenle tefecilerden senetle borç almak pek de mantıklı değildir. Bu yerler yerine senetle altın alıp bozmak daha mantıklı olacaktır.

İzmir’de Senetle Borç Bulunabilecek Yerler

İzmir’de senetle para almak istiyorsanız başvuru yapabileceğiniz yerler arasında; Tefeciler, ikrazat firmaları, faktöring firmalar, senetle kredi veren bankalar, borç para veren hayırseverler, yardım yapan ünlü kişiler, iş adamları sıralanabilir. Şu anda senetle para veren yerler içinde faktöringler ilk sırada yer almaktadır. İzmir’de bulunan bu firmalara günü gelmemiş senetler hatta çekleriniz ile başvuru yaparak bunları bozdurma sureti ile nakit para bulabilirsiniz.

İzmir'de Senetle Para Veren Şahıslar

İzmir Kemeraltı’nda bulunan ve taksitle altın satan kuyumculara başvuru yapabilir ve senetle altın alarak bunları bozdurup nakit para bulabilirsiniz. Tanıdık kuyumcu varsa size bu konuda yardımcı olacaktır. Ama bunun için üzerinden bir mülk olması istenebilir. İpotek karşılığında size senetle altın satışı yapılabilir. Yüklü miktarda altın alarak bunları düşük komisyonla bozabilir ve para bulabilirsiniz.

GÜNCEL: Senetle Elden Borç Para Veren Tefeciler

Not; İnternet üzerinden senetle borç veriyorum diyen tefeciler vardır. Bunların telefon numarası, iletişim bilgileri çok açık yazılır. Ama bu kişilere asla başvuru yapmayın. Hem yasa dışı hem de elinizde olan paradan da olma riskiniz vardır.

Bir önceki yazımız olan Sivasta Senetle Borç Para Veren Yerler başlıklı makalemizde Sivas’ta Senetle Borç Para Veren Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.