Senetle Elden Borç Para Veren Tefeciler

Senetle Elden Borç Para Veren Tefeciler
15.09.2017
A+
A-

Senetle para bulma yöntemleri arasında pek de tavsiye etmediğimiz bir yöntem olarak tefeciden borç para alma ön plana çıkmaktadır. Daha önceki yıllarda birçok ekonomik ve toplumsal soruna neden olan tefecilik artık Türkiye’de kanuna yasaktır. Ama buna rağmen birçok kişi zor durumda kaldığından dolayı tefecilerden para almaktadır. Peki senetle elden borç para veren tefecilere nasıl ulaşılabilir? Bunun için tefecilerin telefon numarası var mıdır? İşte detaylar..

Senetle Para Veren Kişiler

Daha çok İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde senetle tefecilik yapan kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler, belli komisyonlar karşılığında limiti çok yüksek olmayan bazı borçlar vermektedir. Günlük ihtiyaçları ve acil nakit ihtiyacını karşılayacak bu paraları almak durumunda olan kişiler daha sonra senetlerin günü geldikçe bu paraları taksit taksit geri ödeyecektir.

Senetle para veren kişiler dışında para veren hayırseverler, senetle borç para veren iş adamları, senetle borç para veren kuyumcular, senetle para verem ikrazatçılar, faktöringler de bulunmaktadır. Tefecilere bulaşmak yerine bu gibi yerden para almak daha mantıklı olacaktır. Hatta en çok yapılan yöntemlerden biri de senetle altın alıp bozdurmaktır.

Senetle Elden Borç Para Veren Tefeciler

 Senetle Altın Alıp Bozdurmak

Hemen para bulmam lazım diyenler, kuyumculardan doğrudan senetle para alamadıklarında bu sefer senetle altın alabilirler. Başka kuyumcuya giderek bu altını bozup paraya çevirmek isteyenler belki bu işlemler ile biraz zarar edecek ama en azından işini görmüş olacaktır. Senetle para bulma yöntemleri daha fazla çoğaltılabilir; ama önemli olan en az faizle senetle para bulmaktır. Bu noktada tekrar şunu belirtmek isteriz; çok mecbur kalmadıkça yasa dışı iş yapan tefecilere bulaşmamalısınız. Bunun yerine akraba, ya da tanıdıklarınızdan para almanız daha mantıklı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sivasta Senetle Borç Para Veren Yerler başlıklı makalemizde Sivas’ta Senetle Borç Para Veren Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. Semiha dedi ki:

    Paketleme işleri yapabilirim

  2. ercan batur dedi ki:

    Acil 5000tl lazim ilgili sahislar