finansportali.net

ÖĞRENCİ BURSLARI

TOG Burs Başvurusu – 2021 En Güncel Detaylar

tog burs başvurusu

Tolum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından her yıl öğrencilere farklı farklı burs imkanı tanınıyor. 2022 yılında TOG burs başvurusu için en yeni bilgileri sizler için topladım.

Binlerce öğrenci, öğrenim hayatları boyunca kendisini destekleyecek burs veren kurumlar arıyor.

TOG, bu noktada öğrenciler için muhteşem bir fırsat! Burs başvuruları dönemde oldukça yoğun ilgi gören TOG Burslarına dair birçok detayı merak ettiğinizi biliyorum. İşte bu sebeple TOG Burslarına dair aklınızdaki tüm soruları cevaplamaya geldim!

Advertisement

Başvuru gerçekleştirebilmek için TOG burs şartları için uygun olmanız gerekiyor. Daha fazla bilgi almak için hazırsanız başlayalım.

TOG Bursları 2022

TOG Burs Başvurusu
TOG Burs Başvurusu

Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından 2003 yılından itibaren ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere burs sağlanıyor.

Bu burs programı kapsamında günümüze kadar 9.483 kişinin desteklendiği biliniyor! Sizin de TOG Burslarından faydalanan öğrenciler listesine girmek istediğinizi biliyorum.

Bu yüzden buradayım! TOG Burs Başvurusu detaylarından burs miktarlarına kadar birçok detayı birazdan sizlerle paylaşacağım.

TÜRGEV Burs Başvurusu yapmayı düşünür müsünüz? Detaylı bilgi için yazıya tıklayın!

TOG’un birçok öğrenci grubuna yönelik hazırlamış olduğu ayrı burs programları bulunuyor. Bunlar,

Advertisement
  1. Kardelenler Bursu
  2. Öğretmen Çocukları Bursu
  3. TOG & TRENDYOL Eğitim Bursu
  4. TOG & Elidor Kendi Yolumuzda Burs Fonu

olarak sıralanıyor. Bu burs programlarının hepsi TOG tarafından ayrı yürütülüyor. Böylelikle birçok farklı öğrenci grubuna eğitim hayatlarında destek sağlanmış oluyor.

TOG Burs Başvurusu Güncel
TOG Burs Başvurusu Güncel

İlgili İçerik: Koç Vakfı Burs Başvurusu tüm şartlar ve koşulları bu yazıda!

1- Kardelenler Bursu

Öğretim kurumlarının sayısal bölüm ya da programlarında okuyan, maddi desteğe ihtiyacı bulunan kadın öğrencilere yönelik TOG tarafından yıllardır Kardelenler Bursu uygulanıyor. Turkcell’in katkısıyla 2013 yılından bu yana yürütülüyor.

Kardelenler Bursu sayesinde binlerce kadın öğrenci, öğretim hayatlarına sorunsuzca devam edebiliyor. Şu an 450 kadın öğrenciye kardelenler bursu ödeniyor.

2- Öğretmen Çocukları Bursu

Eğitimin temel taşlarından biri olan öğretmenlerin üniversite okuyan çocuklarını desteklemek amacıyla oluşturulan bu burs programından; anlaşılacağı üzere yalnızca öğretmen çocukları yararlanabiliyor. Burs almak isteyen öğrencinin anne ya da babası öğretmen olmalı.

Advertisement
TOG Burs Başvurusu
TOG Öğrenci Bursları

3- TOG & TRENDYOL Eğitim Bursu

TOG VE Trendyol’un katkısıyla birçok öğrenciye burs veriliyor. 2020 yılında başlayan eğitim bursu hala devam ediyor. TOG burs başvuru şartları bu burs için sadece üniversite öğrencilerini kapsıyor. Belli başlı üniversitelerin bazı bölümdeki öğrencilerine veriliyor.

Ayrıca 2, 3 ve 4. sınıf olup not ortalamasının 3’ün üzerinde olması gerek. 2. sınıfların üniversiteye giriş sıralaması ilk 200’de olmalı ve 3, 4. sınıfların ise ilk 1.000’de olması gerekiyor.

Üniversiteler:

• Koç Üniversitesi
• Orta Doğu Teknik Üniversitesi
• Sabancı Üniversitesi
• Boğaziçi Üniversitesi
• İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
• İstanbul Teknik Üniversitesi

Bölümler:

Advertisement

• Ekonomi
• İşletme
• Elektrik&Elektronik Mühendisliği
• Endüstri Mühendisliği
• MIS (Management Information System) ve Bilgisayar Mühendisliği

4- TOG & Elidor Kendi Yolumuzda Burs Fonu

Tog burs başvurusu için diğer öğrenci bursunda sıra… TOG & Elidor bursuyla lisans eğitiminde olan kadın öğrencilere burs veriliyor. Burs fonunun yanında Udemy eğitimlerinden indirimli olarak yararlanabiliyorlar. Bursa kabul edilen öğrenciler lisans eğitimleri boyunca burs alabilecekler.

TOG Burs Başvurusu

TOG Burs Başvurusu
TOG Bursu Başvuru Süreci

Eğitim öğretim hayatında başarılı, maddi yönden destek göstermeye ihtiyacı olan, sosyal sorumluluk yönü kuvvetli öğrenciler TOG Burslarından yararlanabiliyor.

Geçen yıl TOG Burslarına yapılan başvurusu sayısı 10.372 olarak biliniyor. Bu da öğrencilerin TOG Burslarına karşı gösterdiği yoğun ilgiyi bizlere istatiksel olarak da kanıtlıyor.

Evet, şimdi gelelim sizlere. TOG Burslarından yararlanmak istiyorsunuz peki ama nasıl? Detaylandırma sürecine başlıyorum. Okumaya devam edin!

Advertisement

TOG Burs Başvurusu yapabilmek için belirli şartlar ve koşulları taşımanız gerekiyor. Bu şartlar ve koşulları taşımadığınız taktirde TOG Burslarına yapmış olduğunuz başvurular değerlendirilmiyor.

TOG Burs Başvurusu tarihleri her yıl Toplum Gönüllüleri Vakfı resmi web sitesinde yayınlanıyor.

DİKKAT: Başvuru tarihlerini iyi takip etmenizi tavsiye ediyorum! Çünkü TOG Burs Başvurusu tarih aralıklarını kaçırdığınız taktirde vakıf ek bir başvuru süreci başlatmıyor.

Bu noktada eğer başvuru tarihlerini kaçırırsanız, sizlere özel hazırladığım diğer Devletten Karşılıksız Öğrenci Yardımı Alma seçeneklerine göz atabilirsiniz!

Advertisement

TOG Gençlik Bursu Başvurusu Şartlar ve Koşullar

TOG Burs Başvurusu
TOG Bursu Şartlar ve Koşulları

TOG’un Gençlik Bursu programına başvurabilmek için vakıf tarafından belirlenen birtakım şartlar ve koşullar bulunuyor.

Bu şartlar ve koşullar;

  • TC Vatandaşı Olmak,
  • 18 – 24 yaş aralığında olmak,
  • Lisans ya da ön lisans öğrencisi olmak,

olarak açıklanıyor. Gördüğünüz üzere TOG Burs Başvurusu yapabilmek için sizleri zorlayan şartlar ve koşullar bulunmuyor. Buradaki önemli nokta gerçekten sosyal sorumluluk yönü kuvvetli bir insan ve başarılı bir öğrenci olmanız! Ancak şartların burstan bursa farklılık gösterebildiğinin de altını çizmiş olayım.

ÖNEMLİ: Devlet ya da vakıf üniversitesinde okuyor olmanız TOG için farklılık yaratmıyor. Her iki yükseköğretim kurumunda okuyan ve yukarıdaki şartlara uyum sağlayan öğrenciler TOG Burs Başvurusu yapabiliyor.

Ayrıca, Öğrenci Burs Başvuruları sırasında birçok kurum örgün öğretim dışında öğrenim gören öğrencilere burs vermiyor. Fakat TOG bu durumu bir kriter olarak almıyor! İster örgün isterseniz de ikinci öğretim öğrencisi olun; TOG Burs Başvurusu yapabiliyorsunuz. Toplum gönüllüleri vakfı burs şartlarından sonra belgelere geçelim…

TOG Gençlik Bursu Başvuru Belgeleri

TOG Burs Başvurusu
TOG Burs Başvurusu Belgeleri

Her öğrenciye burs veren kurum ya da kuruluşlar öğrencilerin resmi durumlarını görmek amacıyla belirli belgeleri istiyor.

TOG tarafından bu belgeler ilk başvuru sürecinden sonra talep ediliyor.

Advertisement

TOG Başvuruları online olarak alınıyor. Burada kişisel TC Kimlik bilgileriniz ve öğretim durumunuzu paylaşmanız sizden rica ediliyor.

İlgili İçerik: TEV Burs Başvurusu tam size göre! Detaylar için yazıya gelin…

Bu online başvurudan sonra eğer burs almaya hak kazanacak adaylardan biri olduğunuza vakıf tarafından karar verilirse, ikinci aşamaya geçiyorsunuz. İkinci aşama mülakat şeklinde oluyor.

TOG Gençlik Bursundan yararlanabilmek için asıl belgeler sizden bu noktada isteniyor. Bu belgeler mülakata girmeye hak kazandığınız taktirde tarafınıza vakıf tarafından iletiliyor.

TOG Gençlik Bursu Kaç Ay Veriliyor?

TOG Burs Başvurusu
TOG Bursları Kaç Ay Verilir

TOG Gençlik Bursu öğrencilere aylık olarak ödeniyor.

Burs başvurusunu ve ikinci aşama olan mülakat sürecini başaralı bir şekilde tamamlamanız halinde burs ödeme işlemleriniz TOG tarafından hemen başlatılıyor.

Advertisement

TOG tarafından öğrenci bursları banka hesaplarına yatırılıyor. Bu noktada banka hesabınız olması büyük önem taşıyor. Öğrenci Banka Hesabı Açma yazımı inceleyerek kendinize en avantajlı banka hesabını oluşturabilirsiniz!

TOG Gençlik Bursu,  Kasım ve Temmuz ayları dahil olmak üzere sizlere tam 9 ay boyunca burs veriliyor. Bu süre TOG tarafından, öğrencilerin tam eğitim dönemlerine denk geldiği için tercih ediliyor.

Bir diğer öğrencilere aylık burs yardımında bulunan YÖK Burslarını incelemek ister misiniz? Hemen YÖK Burs Başvurusu yazısına tıklayarak tüm detayları öğrenebilirsiniz!

TOG Gençlik Bursu Ne Kadar? 2022

TOG Burs Başvurusu
TOG Bursları Ne Kadar

TOG Gençlik Bursu kaç TL?

TOG Gençlik Bursu için her yıl vakıf tarafından ayrı bir bütçe hesaplaması yapılıyor. Ayrıca TOG bünyesinde oluşturulan birçok burs oluyor. Bunlar kimi zaman yenileniyor. O nedenle burstan bursa ücretin değiştiğini söylemem gerekiyor.

Advertisement

Bütçe hesaplaması sonucunda bireysel olarak öğrenci bursları tutarı belirleniyor.

Sabancı Vakfı’nın öğrenci bursu miktarını biliyor musunuz? Sabancı Vakfı Burs Başvurusu linki üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz!

TOG Bursları Karşılıksız Mı?

TOG Burs Başvurusu
TOG Bursu Karşılıksız Mı

Öğrencilerin TOG Burslarına dair en çok merak ettiği detaylardan biri de bursların karşılıksız olup olmadığı… Sizleri hemen aydınlatayım.

TOG bursları karşılıksız mı?

TOG Burslarının tamamı karşılıksızdır. Burs aldığınız süre boyunca vakfın şartlarına uyum sağladığınız, başarılı bir öğrenci olduğunuz ve kurumun misyon ve vizyonuna saygı duyduğunuz sürece öğrenci bursunuz sizlere geri ödemesiz olarak temin ediliyor.

DİKKAT: Kuruma vermiş olduğunuz bilgi ve belgelerde yanlışlık olduğunun anlaşılması halinde kurum sizden bursun geri ödemesini talep edebiliyor. Bu sebeple TOG ile paylaşacağınız her bilginin kanıtlanabilir olmasına dikkat edin! Başvuru sürecinde sizden istenen belgeleri E-Devlet gibi resmi yollardan temin etmeye çalışın!

Advertisement

Kaymakamlıkların da öğrencilere karşılıksız burs desteği verdiğini biliyor musunuz? Bu burstan yararlanabilmek için link üzerinden Kaymakamlık Öğrenci Yardım Parası Başvurusu yapabilirsiniz!

Evet, sevgili öğrenciler! Sizlerce TOG Burs Başvurusu detaylarını paylaştım! Artık sizler de TOG Burslarından yararlanabilirsiniz!

Daha fazla merak ettiğiniz detay varsa,

Şimdiden iyi şanslar! 🙂

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Öğrenci Bursu Veren Kurumlar – 30 VAKIF BİLGİSİ! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

ÖĞRENCİ BURSLARI

Eskişehir Öğrenci Bursu Veren Kurumlar – 30 VAKIF BİLGİSİ!

eskişehir öğrenci bursu veren kurumlar

Türkiye’nin en kalabalık öğrenci nüfuslarından birine sahip olan Eskişehir’de her sezon öğrenciler kendilerini destekleyecek kurumların arayışına giriyor. Burs veren kurumlar arıyorsanız birazdan detayları öğreneceksiniz. Bu noktada pek çok seçenek arasında kafası karışan öğrencilerin aklındaki soruları cevaplamaya geldim! Bugün sizlerle Eskişehir Öğrenci Bursu Veren Kurumlar 2022 listesini paylaşacağım. Ayrıca başvuru dönemleri, burs ödemeleri ve burs takipleri […]

Okumaya devam et

ÖĞRENCİ BURSLARI

İzmir’de Burs Veren Kurumlar 2022 Listesi!

izmir'de burs veren kurumlar

İzmir’de öğrenci bursu arayanlar için oldukça faydalı bir içerik hazırladık! İzmir’de yaşayan öğrencilerin başvurabileceği en kapsamlı bursları araştırarak muhteşem bir liste hazırladım. İzmir’de burs veren kurumlar 2022 için her şey bu yazımda! Her yıl binlerce öğrenci, daha rahat standartlarda yaşamak için burs arayışına giriyor. Binlerce seçenek arasından kendilerine en uygun bursu arayan öğrencilerin kafası bir […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.