Western Union Para Gönderme 2020 (ANLAŞMALI BANKALAR)

Western Union Para Gönderme 2020 (ANLAŞMALI BANKALAR)
31.10.2020
A+
A-

Western Union para gönderme işlemi yaparken dünya üzerinde 200’den fazla ülke ve bölgede 500 binden fazla şubeyle hizmet veren bir finansal şirketin güvencesi altındasınızdır. Peki, yüzlerce ülkeye bulunduğunuz ilden hatta ilçeden para göndermek ister misiniz?

Para göndermek için kullanabileceğiniz Western Union benzeri mecralardan farklı olarak burada hem yurtiçi hem de yurtdışı para transferi yapabilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı para gönderme sürecini bu sektördeki güvenilirliği kanıtlanmış dünyaca ünlü bir şirket üzerinden yönetmek ise oldukça kolaydır.

Tüm para gönderme ya da para alma işlemlerinizde güvenle kullanabileceğiniz Western Union müşteri memnuniyeti anketlerinde de ön sıralardaki yerini uzun yıllardır korumaktadır. Western Union para gönderme işlemlerinde bir dünya markasıdır.

Western Union nedir?

Western Union nedir? Finansal işlemlerin ülke genelinde olduğu kadar dünya genelinde de global bir kolaylıkla gerçekleştirilmesi ihtiyacı sonucu doğmuş bir oluşumdur. Uluslararası para gönderme yolları içinde en kolay yöntemlerden biridir ve diğer platformlarla mukayese edildiğinde birçok avantaj sağlar.

Bunu da okuyabilirsiniz: Almanya’dan Türkiye’ye para yollamak

Western Union para transferi süreçlerinin güvenle yönetimi gerçekleştirmede dünyaca ünlü bir şirkettir. Sektörde sahip olduğu pazar payı da bunu açıkça göstermektedir. Finansal işlemlerin yurtiçi ve yurtdışı merkezli konumlar arasında yapılabilmesini sağlar. Ticari kullanım sınırları, sunduğu imkânlar doğrultusunda kısıtlı olsa da kişisel kullanım sınırları oldukça geniştir ve fonksiyoneldir.

Western Union Anlaşmalı Bankalara Göz Atın!

Western Union ile nasıl para gönderilir?

Western Union kullanıcı dostu arayüzü ile oldukça kolay bir işlem süreci sunan resmî web sitesi üzerinden yapılabilir. Western Union ile para gönderme işlemi için;

 1. Western Union aracılığıyla para gönderme sürecini başlatmak için kuruluşun anlaşmalı olduğu bankaların ilgili sayfasına giderek giriş yapın. Western Union ile para gönderme işlemi yapabileceğiniz anlaşmalı bankalar ve ilgili giriş sayfaları:
 1. Western Union kullanarak para göndermek istediğiniz alıcının adını ve soyadını, alıcıya aktaracağınız hesabın bulunduğu ülkeyi ve göndereceğiniz para tutarını girin ve transferi gerçekleştirin.
 2. Transferin gerçekleştirildiği banka sayfası sizinle bir Para Transferi Kontrol Numarası paylaşacaktır. Ekranda sizinle paylaşılan Para Transferi Kontrol Numarası hakkında alıcıya bilgilendirme yapın.
 3. Ve bitti! Western Union ile güvenli ve hızlı bir şekilde para göndermenin ayrıcalıklarından faydalandınız!

Western Union ile para gönderme iptali de yapabileceğinizi unutmayın. Para gönderme işlemi için sadece Western Union resmî web sitesini kullanmanız gerekmez. Western Union para gönderme ücretleri hakkında komisyon oranları göndereceğiniz miktara göre değişebilmektedir. Bunun haricinde para gönderme işlemi için birbirinden farklı birçok alternatif bulunmaktadır.

İlgili İçerik: Havale İptali Yapılır mı?

Bunlardan biri de akıllı telefonunuzda Western Union ile işlem yapmak istediğiniz anlaşmalı bankanın mobil uygulaması üzerinden internet bankacılığı hesabınıza giriş yaparak gönderim sağlamaktır. Mobil uygulamaları ya da akıllı telefonunuzda açacağınız bir internet tarayıcısı üzerinden işlem sağlayabileceğiniz Western Union anlaşmalı bankalar:

 • Türkiye İş Bankası
 • Western Union Finansbank
 • Ziraat Bankası

Western Union güvenli mi?

Western Union ile yapacağınız para gönderme işlemlerinde güvenli bir platformdur. Bu açıdan üst düzey güvenlik önlemleri ile oluşturulmuş bir altyapı kullanır. Güvenilirliği tüm dünya ülkeleri tarafından kabul görmüş saygın bir şirket olan Western Union bu yüzden hem göndericiye hem de alıcıya güvenle işlem yapmalarını sağlayacak bir finansal süreç sunar. Para Transferi Kontrol Numarası ile para gönderme işlemi doğru göndericiden doğru alıcıya hızlı ve güvenli bir biçimde ulaştırılır.

Western Union Müşteri Hizmetleri

Western Union’ın ayrıcalıklı dünyası, sadece para gönderme işlemlerindeki kolaylık ve güvenliği içermez. Aynı zamanda bu ayrıcalığı sundukları hızlı ve çözüm odaklı yöntemler ışığında Western Union Müşteri Hizmetleri ile de yaşarsınız. Western Union ile resmî web sitesinden takibini sağlayabileceğiniz çalışma saatleri içerisinde internet üzerinden bir görüşme gerçekleştirebilir; soru sorabilir, bilgi alabilirsiniz.

Western Union Para Gönderme Limiti

Western Union para gönderme limiti Türkiye’den yapılacak işleme göre değişiklik gösterir. Yurtdışından Türkiye’ye Western Union para gönderme işlemi dışında limitler değişmektedir. Türkiye’den yurtdışına Western Union ile ödeme yapmak istiyorsanız en fazla gönderebileceğiniz bir limit bulunmaktadır. Dolar ile gönderimde en fazla 7.500 dolar olurken, TL ile gönderimde ise 25.000 TL şeklinde limitler belirlenir. Bu durum belirli dönemlerde değişiklik gösterebilir.

Western Union Alternatif Ödeme Sistemi

Western Union alternatif ödeme sistemi olarak birçok sanal cüzdan, sanal kart ya da farklı ödeme seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

 • Ria para transferi
 • Transferwise
 • UPT
 • Skrill

gibi ödeme seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Skrill yazımızda para gönderme ve detaylarını da inceleyebilirsiniz.

İlgili Yazı: Skrill Para Gönderme 2020 (GÖNDERİM ÜCRETİ)

Uluslararası para transferi nasıl yapılır?

Uluslararası para transferi Western Union ile kolay bir biçimde gerçekleştirilebilir. Western Union anlaşmalı bankalar üzerinden internet bankacılığı hesabınıza girmeniz ve yönergeleri takip etmeniz yeterlidir.

Ancak uluslararası para transferi söz konusu olduğunda önemli olan birkaç noktaya da değinilmesi gerekir. Özellikle para gönderme ücretlerinde meydana gelebilecek değişikliklere karşı önlem almak için şu hususlar mutlaka akılda tutulmalıdır:

Kur farkından etkilenmemek için karşılaştırma yapın!

Döviz ile işlem yapmak istediğinizde kur farkı sizin para gönderme maliyetlerinizi etkileyebilir. Bu yüzden para gönderme işlemi sırasında kur değerlerini mutlaka kontrol edin. Para gönderme işlemini yapmak için karar aldığınızdaki döviz kuru ile para gönderirkenki döviz kuru arasında fark çıkabilir. Dolayısıyla planlanan maliyet hesabı böyle bir durum mevcutsa değişiklik gösterebilir.

Döviz kurları arasındaki farkı izlemek için değişimleri gösteren bir platform seçin!

Döviz kuru, para birimleri arasındaki fiyatlandırmadır. Bir para biriminin, başka bir para birimine göre fiyatıdır. Döviz kurunun değişim grafiğine göre de ödeyeceğiniz komisyon değişiklik gösterebilir. Bu yüzden döviz kurlarının takip edilebileceği güvenilir bir platform seçmek için para gönderme sürecinde sizi doğru maliyet değerleri ile işlem yapmaya götürür.

Ödemeler sırasında kredi kartı kullanımından kaçının. Kredi kartı ile ödeme yapmak yerine banka kartı kullanmak ödeyeceğiniz komisyonun miktarını da düşürür. Böylece güvenli bir şekilde para gönderme işlemi yaparken aynı zamanda ödeyeceğiniz komisyondan da tasarruf etmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir: EFT Gitmedi (Neden Geri Döner?)

Bir önceki yazımız olan Skrill Para Gönderme 2020 (GÖNDERİM ÜCRETİ) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.