finansportali.net

EKONOMİ

Zengin Olmanın Yolları | 23 Pratik İpucu

Zengin Olmanın Yolları

Hemen herkesin hayalinde mutlaka zengin olmak vardır. Zengin olmanın yolları araştırmasının sıklıkla yapılması da bunu gösteriyor. Nasıl zengin olabilirim diyorsanız, sizler için rehber bir içerik hazırladım.

Zengin olmanın yolu elbette çok çalışmaktan geçiyor. Ancak sadece çalışmak yetmiyor. Çünkü herkes bir şekilde vaktinin büyük bir çoğunluğunu çalışarak geçiriyor. Fakat iş zenginliğe gelince aynı çoğunluğu göremiyoruz.

Burada size nasıl zengin olunur sorusunun kesin yanıtlarını veremeyeceğim. Böyle bir yanıt yok maalesef. Ancak zengin olmak istiyorum diyorsanız en faydalı ipuçlarını sizler için listeledim!

Advertisement

Nasıl Zengin Olabilirim?

Nasıl Zengin Olabilirim
Nasıl Zengin Olabilirim

Öncelikle temel sorudan başlayalım. Nasıl zengin olurum? Aslında zengin olmanın yolları için belirlenmiş kesin çözümler yoktur. Öyle olsaydı herkes zengin olurdu. Bu sefer de zenginliğin bir anlamı kalmazdı.

Bu başlık altında zenginlik yolunda dikkat etmeniz gerekenleri ve bazı ipuçlarını listeledim.

1- Yatırım Yapın

Yatırım Yapmak | Zengin Olmanın Yolları
Yatırım Yapmak | Zengin Olmanın Yolları

Yatırım yapmak, mevcut paranızı katlamanın en etkili yoludur. Yatırım yapabileceğiniz birçok araç var. Fakat yatırımı gerçekleştirmeden önce temel ve teknik analiz detaylarını iyi öğrenmeniz gerekir.

Teknik analiz, yatırım yapacağınız finansal enstrümanın fiyatına odaklanırken temel analiz; yatırım yapacağınız piyasa ile ilgili temel ekonomik araştırmalar ve analizlerden oluşur. Her ikisini de detaylı bir şekilde bilmeniz gerekiyor.

Yatırımınızdan ilk kârınızı elde ettiğinizde hemen harcamayın. Mantıklı bir şekilde yatırım yapmaya devam edin. Böylelikle paranızı arttırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İsviçre İşçi Alımı

Advertisement

2- Farklı Olun

Farklı Olmak | Zengin Olmanın Yolları
Farklı Olmak | Zengin Olmanın Yolları

Herkesin söylediği ya da yaptığı bir şeye uyum gösterirseniz, diğerlerinden bir farkınız olmaz.

Zengin olmanın yolları içerisinde farklı olmak, belki de en etkili ipucu. Herkesten farklılaşırken mantıklı tercihler yapmayı ihmal etmeyin. Farklı olacağım diye mantıksız kararlar almanın bir anlamı olmayacaktır.

Aldığınız her kararın, yaptığınız her hareketin mantık çerçevesinde olmasına özen gösterin.

3- Oyalanmayın

Zengin Olmak İstiyorum
Zengin Olmak İstiyorum

Zaman yönetimi çok önemlidir. Bir işi gerçekleştirirken oyalanıyor musunuz? İşte size farklılaşabileceğiniz bir alan. Çünkü oyalanmak, birçok kişinin yaptığı bir şey. Gereksiz yere durup düşünmeyi bırakın ve her şeyi zamanında yaparak diğerlerinden farklılaşın!

Örneğin bir karar alma yolunda yeteri kadar düşündüyseniz fazlasına gerek yok. Bunu düşünceden kurtarıp gerçekleştirmek için de çaba göstermeniz gerekecek. Tüm bunlar için ise hızlı olmak gerekiyor. Zaman, her şeydir!

4- Yaptığınız Anlaşmaları Net Bir Şekilde Belirleyin

Anlaşma | Zengin Olmanın Yolları Nelerdir
Anlaşma | Zengin Olmanın Yolları Nelerdir

Zengin olmanın yolları elbette ağırlıklı olarak iş hayatı ile ilgili yöntemler içeriyor. Özellikle kendi işinizi yapıyorsanız sözleşmelere önem verin. Bir anlaşmanın şartlarını belirleyecek olan sözleşmeler, net bir şekilde kâğıda dökülmelidir.

Net bir şekilde belirlemediğiniz anlaşmalar, zenginlik yolunda size katkı sunmaktan çok servetinizden yemenizi sağlayabilir. Buna dikkat edin.

5- Küçük Masraflara Dikkat

Küçük Masraflar
Küçük Masraflar

Zengin olmanın yolları nelerdir sorusunda yanıtlardan birisi de küçük masraflara dikkat etmek olacaktır. Gelirleriniz kadar giderleriniz de önemlidir. Yüksek miktarlı harcamalara herkes dikkat ediyor. Peki, küçük masraflar? Hiç kimse dikkat etmez…

Zengin olmanın sırları tam olarak burada başlıyor. Yapılmayanı yapmak, farklılaşmak… Küçük masrafların birikerek her birinin büyük masraf hâline geldiğini biliyor muydunuz? O halde gelir ve giderlerinizi tek tek not alın.

Advertisement

Hangi harcamalarınız düzenli ve gereksizse onu listeden atın! Servetinizi oluşturma yolunda çok büyük faydalar sağlayacaktır.

6- Borç Yönetimini Öğrenin

Borç Yönetimi
Borç Yönetimi

1 gecede zengin olmak için şansınızın yüksek olması gerekir. Çoğu zaman da böyle bir şey söz konusu değildir. İşinizi şansa bırakmayın. Zenginlik yolunda borç yönetimini öğrenmeniz şart!

Borçlarınız, gelir – gider dengesini alt üst edebilir. Böyle bir durumda servet oluşturabilmeniz mümkün değil. Krediniz varsa öncelikle bundan kurtulun. Sonrasında kredi kartlarını kapatarak bu gibi finansal araçları kullanmayın. Servetinize pozitif anlamda etki ettiğini göreceksiniz.

7- Risk Analizi Yapın

Risk Analizi
Risk Analizi

Kısa yoldan zengin olmak için belirli niteliklere sahip olmanız gerekiyor. Bunlardan birisi de risk analizi yapmak!

Risk analizi; yaptığınız finansal işlemler için risk değerlendirmesi yaparak kararlarınızı buna göre alma sürecini ifade eder. Özellikle yatırım alanında risk analizi yapmayı iyi bilmeniz gerekiyor. Paranızı çok riskli araçlara yatırmak istemezsiniz, öyle değil mi?

Risk analizi; doğru kararlar alma noktasında etkilidir.

İlginizi çekebilir: Jan Koum Başarı Hikayesi

Advertisement

8- Başarı Kriterlerini Belirleyin

Başarı Kriteri | Zengin Olmanın Yolu
Başarı Kriteri | Zengin Olmanın Yolu

Zengin olmanın yolları içerisinde başarı kriterlerini de belirlemeniz gerekiyor. Bu da kendinize bir hedef koymayı gerektirir. Örneğin başarı kriteri olarak “XX milyon TL sermaye oluşturacağım” gibi bir hedef koyabilirsiniz. İlgili rakama ulaştığınızda başarmış olacaksınız!

Kısa Yoldan Zengin Olmak İçin Gençlere Tavsiyeler

Sıfırdan zengin olmanın yolları içerisinde gençler için bazı tavsiyeleri derledim. Kısa yoldan zengin olmak her ne kadar kolay olmasa da aşağıdaki ipuçlarıyla bunu sağlayabilirsiniz!

Günümüzde gençlik döneminde de insanların zenginliğe ulaştığını görüyoruz. Peki, genç yaşta zenginlik yolunda neler yapılabilir? İşte zengin olmanın yolları için o tavsiyeler…

1- Aynı Hedefleri Paylaştığınız İnsanlarla İletişim Kurun

Arkadaş Çevresi
Arkadaş Çevresi

Çevrenizde her zaman için enerji verecek, fikirlerinizi mantıklı bir çerçevede değerlendirecek, bir adım öteye taşıyacak kişiler olsun. Bu kişilerle sürekli olarak bağlantı halinde olun ve iletişiminizi hiçbir zaman koparmayın.

Tam tersi karakterdeki kişiler, sizin gelişiminizi olumsuz yönde etkiler. Enerjinizi çekerler ve attığınız adımlara köstek olurlar. Özellikle aynı hedefleri paylaşacağınız kişilerle iletişimde kalmanız, gelişiminize büyük katkılar sağlar.

Sizi zengin edecek fikirleri objektif bir şekilde değerlendiren arkadaşlar edinin. İnsan hayatında arkadaş seçiminin etkisi büyüktür.

Advertisement

Arkadaşını söyle, sana kim olduğu söyleyeyim sözü bu başlığı kanıtlar niteliktedir.

2- Tüketimi Azaltın

Kısa Yoldan Zengin Olmak
Kısa Yoldan Zengin Olmak

Kişisel olarak tüketimi azaltmak, zengin olmanın yolları içerisindeki en önemli adımlardan birisidir. Basit bir şekilde Dünya Enerji Tüketimi başlıklı içerikteki verilere göz atın. Dünya üzerindeki toplumların tüketim oranlarının giderek arttığı görülecektir.

Atacağınız bu adımın bireysel olduğu kadar dünya çapında da faydası olacak!

Kazandıklarınızın kıymetini bilerek işe başlayabilirsiniz. Kesinlikle israf etmeyin. Küçük şeylerde dâhi tutumlu olmayı öğrenin ve tüketimi azaltın.

Zengin olmanın yolları 2022 değerlendirmesinde de tüketimi azaltmanın önemi büyüktür.

Basit bir örnekle evinizdeki enerji tüketim oranını azaltabilirsiniz. En fazla gereksiz kullanım bu alanda yapılıyor. Gıda ürünlerindeki gereksiz kullanımlardan da kaçınınız. Atıştırmalık tüketimini azaltarak başlayabilirsiniz.

Advertisement

Bu ve bunun gibi birçok alanda tüketimi azaltarak zenginlik yolunda büyük adımlar atabilirsiniz.

3- Yatırım Yapmayı Öğrenin

Yatırım Yapmayı Öğrenmek
Yatırım Yapmayı Öğrenmek

Belirli bir servete ulaşmış kişilere baktığınızda hepsinin doğru yatırımlarla bu noktaya geldiğini görürsünüz. Mevcut gelirinizi arttırmanızın ve katlamanızın en önemli yolu yatırım yapmaktan geçiyor.

Yatırımın birçok çeşidi var. Emtia, döviz, altın, gayrimenkul, değerli kâğıtlar vb. birçok araca yatırım yapabilirsiniz. Ancak yatırım yapmayı öğrenmeden bu işe adım bile atmayın. Çünkü mevcut paranızı kaybetme riskiniz de var.

Doğru yatırımla paranızı değerlendirerek iyi noktalara gelebilirsiniz.

4- Kariyerinizi Doğru Bir Şekilde Belirleyin

Kariyer | Nasıl Zengin Olunur
Kariyer | Nasıl Zengin Olunur

Yaşınız gençse ve kariyerinizi yeni oluşturuyorsanız bunu en iyi şekilde yapmanız gerekiyor. Çevre baskılarına aldırış etmeyin. Ailenizin isteklerine göre meslek seçimi yaptığınızda belki başarılı olursunuz fakat istemediğiniz işi yapacağınız için mutsuz olursunuz.

Örneğin bilgisayar ve teknolojiye ilginiz varsa bölüm seçiminde bunu dikkate alın. İstediğiniz bölümde okumak, doğru kariyer açısından önemlidir. Kariyerinizi doğru belirlemek ise başarıyı ve zenginliği beraberinde getirecektir.

Advertisement

5- Araştırmacı Kişiliğe Sahip Olun

Araştırmacı Kişilik | Nasıl Zengin Olabilirim
Araştırmacı Kişilik | Nasıl Zengin Olabilirim

Araştırmacı kişilik, başarıya her daim yakın olmanızı sağlar. Sürekli olarak bilgiye aç olun. Herhangi bir yerden elde edeceğiniz bilginin sizi başarıya götürüp götürmeyeceğini bilemezsiniz. Hiçbir faydası olmasa dâhi ufkunuzun genişlemesini sağlar.

Günümüzde internet gibi büyük bir avantajdan faydalanabiliyoruz. Araştırmalarınızı internetten yapabilir, doğru bilgiye kaynağından ulaşabilirsiniz. Genç yaşta başarı sağlamış kişilerin hayatları incelendiğinde araştırmacı kişiliğe sahip olduklarını görürsünüz.

6- Hedef Odaklı Çalışın

Hedef Odaklı Çalışmak
Hedef Odaklı Çalışmak

Hedefiniz olmadan başarıya ulaşamazsınız. Bir hedefin varlığı, çalışmanızdan motive olmanıza kadar birçok unsuru tetikler. Hedefiniz yokken boşa kürek çekme olasılığınız daha fazladır. Hedef odaklı çalışmak, aynı zamanda enerjinizi hedeflerinize odaklamanızı sağlar.

Hangi işi yapıyor olursanız olun, hayatınıza dair bir hedef koyun. Zengin olmanın yolları içerisinde hedef odaklı çalışmak, oldukça etkilidir.

Hedefinizi oluşturduktan sonra buraya ulaşmanın yollarını adım adım yazabilir ve tek tek gerçekleştirebilirsiniz. Emin olun bu şekilde işiniz daha kolay olacak!

İlginizi çekebilir: Para Kazandıran Siteler

Advertisement

7- Negatif Öğelerden Uzak Durun

Negatif Öğeler | 1 Gecede Zengin Olmak
Negatif Öğeler | 1 Gecede Zengin Olmak

Bu yolda korku, endişe, kaygı gibi negatif öğelerden uzak olmanız gerekir. Korku ve endişe, size yanlış yaptıracak faktörlerdendir. Bu yolda başarısızlık emaresi görebilirsiniz. Asla pes etmeyin! Korku ve endişeye kapılarak hatalarınızı derinleştirmeyin.

Kontrollü korku ve endişe, aslında faydalıdır. Bu süreçte tümüyle korkusuzca hareket etmek, yanlış kararlar almanızı sağlayabilir. Bu nedenle her şeyde olduğu gibi zengin olmanın yolları içerisinde korku, endişe, kaygı, stres unsurlarından uzak durmayı da kontrollü bir şekilde gerçekleştirin.

Zenginliği Sağlayan Faktörler Nelerdir?

Zenginliği Sağlayan Faktörler
Zenginliği Sağlayan Faktörler

Türkiye’de kısa yoldan nasıl zengin olunur? Diye soruyorsanız, zenginliği sağlayan faktörleri ve özellikleri de bilmeniz gerekiyor. Çünkü zengin olmanın yolları direkt olarak bu başlıktaki unsurlarla bağlantılıdır. İşte zengin olmanız için gereken faktörler şu şekilde;

1- İyi Bir Çevre (Network)

Nasıl Zengin Olurum
Nasıl Zengin Olurum

Öncelikle iyi bir çevre edinmeniz gerekiyor. Bu, hayatınızın her alanı için geçerli. Belirli bir servete ulaşmış kişilere baktığımızda hepsinin iyi bir çevreye sahip olduğunu görürüz. Örneğin ticaret yapıyorsanız ya da kendi işinizi kurduysanız, çevrenizdeki kişiler hayati öneme sahiptir.

Ayrıca doğru zamanda doğru yerde olmanız kadar, doğru kişilerle iletişim hâlinde olmanız da önemlidir. Bu nedenle iyi bir çevre edinmeye zaman ayırmanız gerekiyor. Bildiğiniz üzere hiçbir başarı kolay bir şekilde elde edilmez. Emek ve çabalarınızı bu alana yönlendirebilirsiniz.

2- Kendi İşini Kurmak

Kendi İşini Kurmak
Kendi İşini Kurmak

Maaşlı bir çalışan olduğunuzda servet edinmeniz çok zordur. Üstün yetenekleriniz yoksa ve standart maaşlarda çalışıyorsanız, aldığınız para sadece giderlerinizi karşılar. Böyle bir durumda bahsettiğim ipuçlarını uygulayabilmeniz mümkün değil.

Bunun yerine kendi işinizi kurmalısınız. Araştırmacı kişiliğinizi burada konuşturabilirsiniz. İlk olarak piyasa hakkında temel analiz yapabilir, sonrasında pazar araştırmasıyla uzman olduğunuz işte kendi işletmenizi kurabilirsiniz.

Zengin olmanın yolları içerisinde en önemli madde kendi işini kurmaktır. Çünkü servet, sadece kendi işinizi kurarak gelebilir. Diğer ihtimallerde zenginliğin büyük bir kısmı şansa bağlıdır. İşinizi asla şansa bırakmayın!

Advertisement

3- Fark Yaratmak

Fark Yaratmak
Fark Yaratmak

Yukarıdaki maddelerde farklı olmaktan bahsetmiştim. Fakat farklı olmak yetmez. Bunu, yaptığınız işe de yansıtıyor olmanız gerekir. Yani aldığınız aksiyonlarla fark yaratamıyorsanız, muhtemelen başarılı olamayacaksınız demektir.

Fark yaratmak için neler yapılabilir? İçerisinde bulunduğunuz toplumu iyi analiz edin. Neye ihtiyaçları var? Hangi sorun için en çok neye başvuruyorlar? Bu gibi sorularla eksiklikleri bulabilir ve fark yaratacağınız alanı belirleyebilirsiniz. Sürekli sorgulayın!

4- Riski Dağıtmak ve Doğru Yatırım

Risk Almak | Sıfırdan Zengin Olmanın Yolları
Risk Almak | Sıfırdan Zengin Olmanın Yolları

Yatırım ve risk konusu birbiriyle ilintili olsa da her biri ayrı şeyleri ifade eder. Zengin olmanın yolları içerisinde doğru yatırım yapmanız ve risk faktörlerini tek bir yere yüklemeden doğru bir şekilde dağıtmak da yer alıyor.

Bu yolda birtakım işler yapacaksınız. Bunun yatırım olması şart değil. Yapacağınız her iş için ayrı ayrı risk analizi yapın. Hatta o iş için gerekenlerin artılarını ve eksilerini bir kâğıda yazabilir, analize bu şekilde başlayabilirsiniz. Nasıl zengin olunur diye soruyorsanız, bunu yapmanız şart!

İlginizi çekebilir: CarrefourSA Bayilik Başvurusu

5- Trendler ve Ekonomi Analizi

Ekonomi Trendleri | Türkiye'de Kısa Yoldan Nasıl Zengin Olunur
Ekonomi Trendleri | Türkiye’de Kısa Yoldan Nasıl Zengin Olunur

Ekonomiyi takip edin. Zenginliği sağlayan faktörlerin asıl kaynağı ekonomiden gelir. Öncelikle dünya ekonomi trendlerine hakim olmanız gerekiyor.

Şu an dünya ekonomisi ne durumda? Durgunluk belirtileri var mı? Gelecekte dünyayı ekonomik anlamda neler bekliyor? gibi soruların yanıtlarına hâkim olmanız gerekmektedir.

Advertisement

Sonrasında yaşadığınız ülkenin ekonomisi için aynı soruları sorabilirsiniz.

Yerel bir iş yapacaksanız tüm analizi yerel bazda tekrar yapmanız gerekebilir.

6- Tasarruf

Tasarruf
Tasarruf

Zengin olmanın yolları araştırması yapıyorsanız tasarruf yapmanız gerektiğini görmüşsünüzdür. Tasarruf yapın demek, her ne kadar klasik bir öneri olsa da faydası büyük. Peki, nasıl tasarruf yapacaksınız?

İlk olarak hayati öneme sahip ihtiyaçlarınızı bir yere yazın. Sonrasında tüm harcamalarınızdan bunları çıkarın. Kalan kalemler üzerinde hangilerinden vazgeçebilirsiniz? Bunu belirleyin. Tasarruf yapmaya bu şekilde başlayarak geliştirebilirsiniz. İnanın yüksek miktarlarda tasarruf yapabilirsiniz.

7- Kendini Geliştirmek

Kendini Geliştirmek
Kendini Geliştirmek

Sadece zengin olmak için değil, hayatın her alanında kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. İlgili servetin asıl kaynağı buradan geliyor. Kendinizi geliştirmediğinizde belirlenen zenginlik kriterlerine sadece miras ya da şans oyunları sayesinde ulaşabilirsiniz.

Kendinizi geliştirin ve ekonomi hakkında bilgiler edinin. Dünya piyasalarını anlamak için temel ve teknik analiz bilgilerinizi geliştirin. Ayrıca edebiyat, sanat, felsefe, tarih, müzik gibi alanlarda da kaliteli içerikler tüketin. Tüm bunlar, farklı bir bakış açısı katacaktır. Faydasını göreceksiniz!

8- Sonuç Takibi

Sonuç Takibi
Sonuç Takibi

Zengin olma yolunda bir sürece girdiniz. Peki, bu kadarı yeterli mi? Hayır. Hedeflerinizi oluşturduktan sonra sonuç takibi yapmanız gerekir. Zenginliğin faktörleri arasında bu unsur da yer alıyor.

Sonuç takibi yapmazsanız hedefinize ulaşıp ulaşmadığınızı, şu an ne durumda olduğunuzu anlayamazsınız. Bu nedenle sürekli olarak belirlediğiniz kriterlere göre sonuç takibi yapmanız gerekiyor.

Advertisement

Zengin İnsanların Ortak Özellikleri

Zengin İnsanların Ortak Özellikleri
Zengin İnsanların Ortak Özellikleri

Zengin olmanın yolları hakkında son olarak günümüzdeki varlıklı kişilerin ortak özelliklerine değinmek istiyorum. Umarım ilham vermesi açısından faydalı olur.

  • Günümüzdeki milyoner kişiler incelendiğinde hepsinin etkili bir networke sahip olduğu görülmektedir. Çevrenizi amacınıza uygun kişilerle doldurun!
  • Risk almayı severler. Tüm zengin kişiler, hayatının belirli bir döneminde risk almıştır. Mantıklı tercihlerle risk alın.
  • Erken kalkarlar. Varlıklı kişiler, günün erken saatinde kalkarlar ve günlük ritüellerine başlarlar.
  • Tutumludurlar. Zengin olmanın yolları arasında da bu özelliğe değinmiştik. Asla israf etmeyin!
  • Enerjilerini para kazanma odaklı olarak yönetirler. Para kazanma üzerine yeni stratejiler geliştirirler.
  • Girişimci ruha sahiptirler.
  • Kendilerine mutlaka hedef belirlerler.
  • Çalışkan olma özelliklerine sahiptirler.
  • Yatırımı aynı zamanda kendilerine yaparlar. Yani kendilerini geliştirme noktasında oldukça aktiftirler.
  • Yeni fırsatları görme yeteneği kazanmışlardır. Bu, şüphesiz sürekli analiz ederek gelişen bir yetenek.

İlginizi çekebilir: Param Yok Ama İş Kurmak İstiyorum

Sık Sorulan Sorular

Zengin olmanın yolları için sık sorulan soruları sizler için derledim. Konu hakkında sizin de sorularınız varsa YORUM bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

1- Birikim yaparak zengin olunur mu?

Zengin olmak, sadece birikim yaparak olacak bir şey değildir. Aynı zamanda birikimlerinizi değerlendirmeniz gerekiyor. Bunun için mutlaka ekonomi anlamında kendinizi geliştirin.

2- Nasıl milyoner olunur?

Milyoner olmak için farklı düşünmek, yatırım yapmak, çok çalışmak, iyi bir networke sahip olmak yeterli olacaktır. Tabii sadece bunlarla sınırlı değil.

3- Ne kadar sürede zengin olunur?

Zengin olmak, bir sürece tabidir ve belirli bir süresi yoktur. Kişinin kapasitesine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir süre vermek mümkün değildir.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan 2023 Mersin Havaş Saatleri – Forum, Saya Park, Tarsus başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

EKONOMİ

Bim Yağ Fiyatları 2023 – Sole, Sırım, Yudum Güncel Fiyatlar!

bim yağ fiyatları

Türkiye’de en çok tercih edilen market zincirlerinden birisi olan Bim’de ürünlerin fiyatlarını sizler için paylaşıyorum. En çok araştırılan ve mutfakların olmazsa olmaz ürünlerinden birisi olan yağlar için araştırma yaptım. Bim yağ fiyatları 2023 güncel fiyatları ne kadar? Sole, Sırım, Yudum, Orkide gibi markalarına ve litrelerine göre sıraladım. Bim de yağ fiyatları bu hafta ne kadar? […]

Okumaya devam et

EKONOMİ

2023 Demirin Tonu Ne Kadar? 1 Ton, 1 Kg Demir Fiyatları!

demirin tonu ne kadar

Demirin tonu ne kadar oldu? Öğrenmek için güncel listemizi takip edebilirsiniz. İnşaat demiri özellikle inşaat ve imalat sektörünün olmazsa olmaz malzemelerinden biridir. 8 mm, 10 mm,12 mm ya da 32 mm aralıklarında çok faz fazla tercih ediliyor. İnşaat demirinin kendisine özel bir piyasası olduğu için günlük olarak fiyatlarında artışlar ve düşüşler yaşanabiliyor. Üstelik şehirden şehre […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.