Ziraat Bankası Sim Blokesi Kaldırma

Ziraat Bankası Sim Blokesi Kaldırma
04.06.2020
A+
A-

Cep telefonu operatörünüzü değiştirdiğinizde daha önce numaranızın tanımlı olduğu internet bankacılığına erişim sağlayamazsınız. İnternet bankacılığına giriş yaptığınız telefonunuza gönderilen SMS size ulaşmaz. Bu durumda sim blokesini kaldırmanız gerekmektedir. Bu yazımızda özellikle Ziraat Bankası sim bloke kaldırma işlemlerini nasıl yapacaklarını anlattık. En basit yöntem olan ATM’den sim kaldırma işlemini en fazla 2 dakika içinde yapabilirsiniz. Detaylar yazımızın devamında.

Sim kartı değiştirdikten sonra sim bloke kaldırma işlemi; internet bankacılığına giriş yaparken sim kartınız bloke oldu uyarısını aşabilmek için yapılmaktadır. Numaranızı değiştirdikten sonra güncelleme yapmak istiyorsanız; bu içeriğimizde ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası sim kart blokesi, banka müşterisinin kayıtlarda yer alan numarasını değiştirmesi sonucunda ortaya çıkar. Sim kart değişikliğinin hemen ardından bankalar; tüm bankacılık işlemlerini sonlandırır ve güvenlik nedeni ile numaranın güncellenmesini talep ederler.

Aşağıda sıralayacağımız işlemi yalnızca Ziraat Bankası değil, diğer tüm bankalarda da uygulamalısınız. Peki, Ziraat Bank sim blokesi nasıl kaldırılır?

Ziraat Bank Sim Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Ziraat Bankası SİM Bloke Kaldırma

Ziraat sim blokesi kaldırabilmek için izleyebileceğiniz üç farklı yol bulunuyor. Bu yolları ve yöntemleri detaylı olarak sizlere aktaracağız;

· Ziraat Müşteri Hizmetleri ile sim bloke kaldırma,

· Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı sim bloke kaldırma,

· Ziraat ATM’lerinden sim bloke kaldırma.

Ziraat Müşteri Hizmetleri ile sim bloke kaldırma

Diğer işlemleri uygulamadan hemen önce uygulayabileceğiniz en kolay yöntem; Ziraat Bankası müşteri hizmetleriyle sim blokesi kaldırma işlemidir. 0 850 220 00 00 ya da 444 00 00 numarası ile arayacağınız müşteri hizmetlerinden, eski numaranızın kaldırılmasını ve yeni numaranızın eklenmesini / güncellenmesini talep edebilirsiniz.

Gerekli doğrulama işlemlerinin ardından numaranız güncellenecektir. Doğrulama esnasında TC kimlik numaranız, kart numaranız ve şifreniz istenilecektir. Doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından mobil uygulama ya da internet şubesine giriş yaparken doğrulama kodu yeni numaranıza kısa mesaj olarak iletilecektir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Sim Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası internet bankacılığı sim bloke kaldırma işlemi için; ATM’leri de kullanabilirsiniz. Bu sayede hem mobil uygulamaya, hem de internet şubeye erişim sağlayabilirsiniz. İlk olarak size en yakın ATM’ye giderek; kredi kartınızı ya da banka kartınızı ATM’ye yerleştirin.

· Şifrenizi girdikten sonra karşınıza çıkan menüden “Diğer İşlemler” seçeneğine girin.

· Akabinde bilgi ve işlemler menüsüne giriş yaparak; Sim Kart Bloke Kaldırma alanına ulaşın.

Bu alanda sim kart blokesi kaldırmak için gerekli işlemleri yapabilir; yeni numaranıza kod gelmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken en önemli husus, yeni numaranızın yanınızda aktif bir şekilde olması gerektiğidir.

Bir önceki yazımız olan PTT Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Yöntemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.