finansportali.net

YATIRIM

2021 Fenerbahçe Token Nedir? Nasıl Alınır?

Sizlere çok yeni bir haberim var! Fenerbahçe Token 9 Ağustos 2021 tarihi itibariyle piyasaya sürüldü. Fenerbahçe ve Paribu’nun ortaklığı ile Fenerbahçe’nin kripto parası doğmuş oldu. Fenerbahçeli taraftarların arasında, hızla aynı soru dönüyor…

Fenerbahçe Token nedir ve nasıl alınır? Fenerbahçe Token almak avantajlı mı? Böylesine merak edilen bir konuya açıklık getireceğim.

Sizler için konuyla alakalı bilmeniz gereken her şeyi sıraladım. Fenerbahçe Token çıktı mı diye bir süredir etrafta konuşuluyordu. Henüz çok yeni bir haber ve siz de Token almak isteyenlerden birisi olabilirsiniz! FB Token hakkında her şeyi bu yazı da bulabileceksiniz.

Advertisement

Daha fazla lafı uzatmıyor ve konuya giriyorum… 😊

Fenerbahçe Token Nedir?

Fenerbahçe Token

Fenerbahçe Token Nedir?

Gelelim en temel soruya… Fenerbahçe Token ne?

Fenerbahçe Token, 2017’de halkın kullanımına açılan, kripto para alım satım platformu olan Paribu ve Fenerbahçe’nin ortaklığıyla oluşturulan bir kripto para birimi. Yani tıpkı Bitcoin gibi diyebiliriz.

Aradaki fark, tokenin belli bir yapı içerisinde belli bir amaçla kullanılmasıdır. Belli olan projenin kullanımına sahip. Mevcut bir blok zincirine kuruldu bu mevcut blokzinciri ise Etherum. Kripto paralar ise kendine ait bir blok zincirine sahiptir ve bağımsızdır.

Dünyaca ünlü birçok takım kulübü, kripto para piyasasına bu şekilde, yani token ile adım atıyor. Spor kulüplerinin oluşturduğu kripto paralar sanıldığından daha fazla ilgi görüyor. Taraftarlar tarafından ciddi şekilde satın alınıyor.

👀 Bedava kripto para veren siteler olduğunu biliyor muydunuz? İşte en güvenilir 6 site!

Advertisement

Spor kulüplerinin hem güvenilir kripto para borsalarıyla çalışması hem de taraftarların takımlarına destek olması açısından pek çok avantaj bulunuyor. Ayrıca spor tokenleri, taraftarlara da farklı ayrıcalıklar sunuyor. En kısa şekilde her iki tarafında kazançlı çıktığı bir yol diyebilirim.

Fenerbahçe’de gecikmedi ve kendi tokenini 9 Ağustos 2021 tarihi itibariyle Paribu ile piyasaya sürdü. Fenerbahçe Token ne? sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Şimdi nasıl alabileceğinizi anlatacağım.

Fenerbahçe Token Avantajları

FB Token avantajları

FB Token’ının token sahiplerine sağladığı birçok avantaj bulunuyor. Avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Taraftarlar Fenerbahçe ile daha etkili iletişim kurma fırsatı yakalayacaklar.
  • Token sahibi olanlar çeşitli konularda karar merci olabilecekler. Örneğin forma tasarımı, tesis bölüm adlarının belirlenmesi, marş seçimleri gibi.
  • Token sahipleri sporcularla, yöneticilerle, teknik ekiple tanışma fırsatı yakalayabilecek.
  • Token sahipleri çeşitli tesis turlanrına, özel kurgulanmış statlara katılabilecekler.
  • Taraftarlar bu avantajlardan faydalanabilirken, spor kulüplerine de destek olabilecekler. Taraftar ve takım arasında bu sayede aktif bir etkileşim gerçekleşecek diyebilirim.

Fenerbahçe Token Nasıl Alınır?

Fenerbahçe Token nasıl alınır?

Yukarıda sizlere FB Token’ın Paribi işbirliğiyle üretildiğini söylemiştim. Tahmin edersiniz ki FB Token’ı almak için Paribu’ya erişim sağlamalısınız. Kripto para borsası Paribu’dan kolaylıkla Fenerbahçe Token’i alabiliyorsunuz.

Kripto para al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız, yazıya davetlisiniz! 2021 için işe yarar tüyolardan bahsettim.

Fenerbahçe Token al işlemi için ilk önce Paribu web sitesini ziyaret edin ya da Paribu mobil uygulamayı telefonunuza indirin. Üye ol deyip, gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde girin. Üye olduktan sonra “Ayarlar” kısmına gelin ve kimliğinizi doğrulayın. Sonrasında “Cüzdan” sekmesinden hesabınıza para yatırın. Ardından FB Token için talep oluşturabiliyorsunuz.

Advertisement

Fenerbahçe Token alırken iki seçeneğiniz bulunuyor. ✌️ Seçenek 1 ve Seçenek 2… 

fb seçenek 1

Seçenek 1 alırsanız, 9 ay boyu tokeninizi satamaz ve transfer edemezsiniz. 15.05.2022 tarihinden sonra 15 ay, aldığınız token’ları işleme alabiliyorsunuz.

fb seçenek 2

Seçenek 2 ise 13.08.2021’de işlemlere dahil edilebilecek. Paribu’da açılan FB/TL market ile işlem gerçekleştirilebilecek. İki seçenekte de minumum alınabilecek token adedi 15 olarak belirlenmiştir. 15’in altındaki işlemler gerçekleştirilmiyor. Satın alınan FB Token’ları hesabınıza 13.08.2021 tarihinde geçiyor.

Fenerbahçe Token Kaç TL?

FB Token fiyatı, diğer en çok merak edilen sorulardan birisi. Fenerbahçe token satışında iki seçenek olduğundan sizlere bahsettim. İki seçenek için de farklı bir fiyatlandırma söz konusu. Seçenek 1 için 1 Token 15 TL olarak belirlendi. Seçenek 2 fiyatı ise 1 Token 30 TL olarak belirlendi.

Kripto’da yeni misiniz? Yeni başlayanlar için 6 adımda Bitcoin nedir açıkladım!

Seçenek 2’nin 30 saniyede tükenmesi de haber sitelerine konu oldu. 30 TL değerindeki 500.000 adet Token oldukça kısa bir süre içerisinde tükendi. 500.000 adet ise 15 mİlyon TL’ye denk geliyor.

Fenerbahçe Token’ın Maksimum Arzı Belli!

PARİBU

Evet, FB Token dolaşıma ne kadar dahil olacak? Cevap sonsuza kadar değil elbette! Bu proje için Fenerbahçe Token’ının maksimum arzı şimdiden belirlendi. Maksimum arza ulaşıldıktan sonra başka bir FB Token’ı üretilmeyecek.

Maksimum arz adedi ise 190.700.000 olarak sunuldu. Peki ne kadar süre içerisinde bu kadar token üretilecek? Bu projenin 25 yıl kadar devam edeceği biliniyor. Yani token’lar 25 yılda üretilecek. Sonrasında planlı yakım işlemi gerçekleştirilecek.

Advertisement

Kripto para borsası hakkında bilmeniz gereken 9 ipucunu bu yazıya topladım. Bunları mutlaka bilmelisiniz!

Yakım işleminden sonra nihai arzın 100 milyon adede düşeceği biliniyor. Şu an 9 – 12 Ağustos tarihinde ön satışlar gerçekleştiriliyor. Sonrasında da kripto para borsası Paribu’dan belirlenen tarihlerde alım işlemi gerçekleştirebileceksiniz.

Siz de FB Token’ı almak için takipte kalın! Sıkça sorulan sorular için Paribu ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Bedava Kripto Para Veren Siteler – 14 EN GÜVENİLİR SİTE! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

YATIRIM

Son 5 Yılın Altın Fiyatları – Altının Geleceği Ne Olur?

son 5 yılın altın fiyatları

Gram Altın fiyatları son 5 yılda yaklaşık 6 kat artış göstererek diğer tüm yatırım araçlarını geride bırakacak yükselme trendini yakalamıştır. Peki Altın fiyatlarının geleceği ne olur? 2022-2023 beklenen tahminler nelerdir? Son 5 yılın Altın fiyatları ve grafiklerini detaylı şekilde sizlere sundum. Ayrıca canlı (anlık) fiyat değişim tabloları ve karşılaştırmalı grafikler eşliğinde; Altın yatırımı yapacaklar için […]

Okumaya devam et

YATIRIM

Baby Doge Coin Geleceği – 2022’de Rekor Kıracak Mı?

BABY DOGE COİN GELECEĞİ

Bu yılın en çok merak edilen kripto paraları arasında olan Baby Doge Coin geleceği hakkında birçok kişi fiyat araştırması yapmakta. Baby Doge artacak mı diye soranlar için güncel yorumlar eşliğinde canlı grafikler ve fiyat tahminleri yalnızca bu yazıda! Uzun vadeli yatırım aracı olarak görülen bu kripto para birimini almak gerçekten mantıklı mı? Son aylarda yaşanan […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.