finansportali.net

ACİL PARA

Sodexo Bozdurma – 2023 EN GÜNCEL Bilgilerle…

sodexo bozdurma

İşletmeler çalışanları yemek konusunda daha rahat etsin diye yemek kartı veriyor. Günlük ücret üzerinden hesaplanan yemek kartları sadece anlaşmalı alışveriş yerlerinde geçerli oluyor.

Peki bu yemek kartlarının bozdurulabildiğini biliyor muydunuz? Eğer isterseniz yemek kartlarını bozan yerler ile anlaşarak nakit olarak parayı alabilirsiniz.

Paraya mı ihtiyacınız var? Ya da yemek kartınızı kullanmak yerine direkt nakit mi kullanmak istiyorsunuz? Sodexo nakite çevirme 2023 yılında birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Yemek kartları bozan yerler sayesinde size yatan parayı nakit olarak alabiliyorsunuz.  Bu konuda size yardımcı olacağım.

Advertisement

O halde Sodexo bozdurma  ve Sodexo geçen yerler ile ilgili bütün bilgileri topladığım bu yazıyı okumaya ne dersiniz?

Sodexo Nedir?

Sodexo Nedir
Sodexo Nedir

İşletmeler, yemek kartları firmalarıyla anlaşma yapıyor ve çalışanlarına yemek parası ödüyor. Bu yemek paraları da sadece belli restoranlarda ve yemek yerlerinde geçiyor

Yemek kartları arasında en popüler olanı Sodexo. Ama bunun yanı sıra Multinet, Ticket, Metropol gibi yemek kartları da bulunuyor. Buraya yüklenen paralar nakite de çevrilebiliyor.

Sodexo bozdurmak isteyen kişiler, bu işi yapanlarla belli bir komisyon karşılığında anlaşıyorlar. Böylece yemek kartı paralarını nakit olarak alıyorlar.

Sodexo Nasıl Kullanılır?

Sodexo Nasıl Kullanılır
Sodexo Nasıl Kullanılır

Sodexo üyeliği olan işletmeler, size kart verebiliyor. Ama son zamanlarda işletmelerin bazıları Sodexo yemek kartı yerine uygulama üzerinden sadece mobil ödeme kullandırıyor. Siz bakiyenizi, harcamalarınızı ve yüklemelerinizi mobil uygulama üzerinden görüyorsunuz.

Eğer Sodexo kartınız varsa da normal banka kartı gibi kullanarak işleminizi tamamlıyorsunuz. Kartınız yoksa ve mobil ödeme üzerinden işlem yapıyorsanız, bir kod söylemeniz gerekiyor. Uygulamaya girerek “Mobil Ödeme” ye tıklıyorsunuz ve  gelen kodu karşı tarafa söylüyorsunuz.

Advertisement

Yemek kartı için ayrılan ücret her zaman aldığınız maaştan ayrı hesaplanır. Maaşınıza herhangi bir ekleme ya da çıkarma yapılmaz. Bu yüzden, neden paranız Sodexo içerisinde kalsın?

Ayrıca alışverişlerde kullanılabilen Axess Chip Para ya sahipseniz o zaman bu yazı da ilginizi çekebilir: Axess Chip Para 

Sodexo Nakite Çevirme 2023

Sodexo sahipleri yemek kartlarında bulunan bakiyeyi paraya çevirmek istiyor. Bunun için de sodexo bozduran yerler arayışına giriyor. Yemek kartları arasında en çok verilen kart Sodexo’dur. Bu yüzden diğer yemek kartlarına kıyasla Sodexo bozdurmak için uygun yer bulmanız daha kolay.

Sodexo nakite çevirme işlemi, kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen bir işlem. Sodexo nasıl bozdurulur? Sodexo nasıl nakite dönüştürülür gibi birçok soru soruyor olabilirsiniz. Merak etmeyin, size bilmeniz gereken bütün bilgileri aktaracağım…

Advertisement

Sodexo Paraya Çevirme Yöntemleri

Sodexo Paraya Çevirme Yöntemleri
Sodexo Paraya Çevirme Yöntemleri

Sodexo bozdurma aslında çok da zor bir şey değil. Sizin yapmanız gereken temel şey, Sodexo bozan yerler neresi, bunu bulmak. O konuda da size birkaç öneri sunacağım…

Şimdi gelelim asıl konumuza: Sodexo nakite çevirme 2023’te nasıl yapılır?

Esnaflar

Sodexo geçen lokantalardan, esnaf sahiplerinden Sodexo kırdırma için yardım alabilirsiniz. Burada karşı tarafın zararlı çıkacağı bir nokta yok. Tam tersi komisyon alacağı için karşı tarafı ikna etmeniz çok kolay.

Muhtemelen daha önce Sodexo bozma işlemini dahi yapmış olabilirler. Bu nedenle sodexo bozdurma teklifinize karşı gelmeyeceklerdir.

sodexo nakite çeviren yerler
sodexo nakite çeviren yerler

Kuryeler

Sodexo nakite çevirme için diğer tercih edilebilir bir yöntem de kuryelere teklif sunmak. Yemek kartı geçen birçok firmanın kuryesi, bozdurma işlemini kabul ediyor.

Dominos, KFC, Burger King, Yemek Sepeti kuryelerine bunu teklif edebilirsiniz. Birçoğu teklifinizi belli bir komisyon alma karşılığında kabul edecektir. Sodexo nakite çeviren yerler için diğer en tercih edilebilir yerde sıra…

Advertisement

Ayrıca Okuyun: Çabuk Para Kazanma

Sodexo Bozan Yerler

Sodexo Bozan Yerler
Sodexo Bozan Yerler

Sodexo bozdurma nasıl olur sorusundan sonra bir diğer önemli soru da Sodexo bozan yerler ile ilgili. Sodexo bozdurma işlemi yapan yerlerden az önce bahsettim. Ama şimdi biraz daha detaylı anlatacağım.

 • Anlaşmalı yeme-içme yerleri, restoranlar Sodexo bozan yerlerin başında geliyor. Ama Sodexo geçen bütün restoranlar da Sodexo bozmuyor. Bu yüzden önce onlara sormanız gerekiyor.
 • Sodexo bozan yerler İzmir, İstanbul, Adana, Ankara ve Bursa gibi büyük şehirlerde oldukça fazla… İstanbul Sodexo bozduran yerler arasında ön planda.
 • Bunun haricinde Sodexo bozdurma ve nakite çevirme konusunda uzman olmayan kişiler sizden komisyon istiyor. Peki bunlar kim?
 • Bazı kahvehaneler, cafeler, internet üzerinden bu iş ile para kazananlar… İnternette online olarak Sodexo bozma işi yapan ve Sodexo nakite çevirme ile para kazanma yöntemlerine başvurmuş birçok kişi bulunuyor. Bu kişiler komisyon karşılığı Sodexo kırma işlemi yapıyor. Ama belirttiğim gibi, herkese güvenmek doğru değil. Önce tanıdığınız kişilerden sormaya başlayın.

Şimdi Sodexo bozan yerler İzmir, İstanbul ve Ankara için kısa bir bilgilendirme yapacağım.

1. Sodexo Bozan Yerler İzmir

Sodexo bozan yerler İzmir içinde birçok bölgede bulunuyor.  Öncelikle Sodexo anlaşmalı firmalarla bu işlemi yaptırmanız gerektiğini söylemiştim. Örneğin, Köfteci Yusuf, McDonalds, Burger King gibi yerlerde Sodexo geçiyor.

Zaten Sodexo gibi yemek kartlarının geçtiği yerler mutlaka camlarına yemek kartı logolarını koyuyorlar. İzmir’de sodexo kırdırma işlemi yapabileceğiniz yerler çoğunlukla Urla, Güzelbahçe, Balçova, Bornova, Bayındır, Torbalı gibi ilçelerde bulunuyor..

2. Sodexo Bozan Yerler İstanbul

İstanbul Sodexo bozan yerler diğer illere oranla daha fazla seçenek barındırıyor. İstanbul hem çalışan sayısı açısından hem de iş olanakları çeşitliliği bakımından fazla. Sodexo bozan yerler İstanbul içinde yine Sodexo geçen firmaları kapsıyor.

Advertisement

Aynı şekilde esnaflar arasında da örneğin kıraathane gibi yerlerde de Sodexo bozdurma işlemi yapanlar oluyor. Bunun için araştırarak ya da internete Sodexo bozan yerler İstanbul diye arattığınızda karşınıza çıkan yerleri değerlendirebilirsiniz.

Kadıköy, Ümraniye, Taksim, Beylikdüzü gibi ilçeler de rahatlıkla Sodexo bozan restoran bulabilirsiniz.

3. Sodexo Bozan Yerler Ankara

Ankara gibi büyük bir şehirde de yine Sodexo bozan yerler restoranlar oluyor. Bir yere gittiğinizde orada Sodexo geçiyorsa mutlaka Sodexo bozdurma işlemi yapıp yapamayacaklarını bir sorun.

Belki de aradığınız yer orasıdır. Ankara Sodexo bozan yerler dediğimizde,  Diğer illerde olduğu gibi Ankara’da da komisyon ile Sodexo bozdurma işlemi yapabiliyorsunuz. Ankara Sodexo bozdurma işlemi yapan yerler Kızılay, Sincan. Çankaya…

Advertisement

Buna yazıya da bakabilirsiniz: Kolay Zengin Olmanın Yolları

Sodexo Bozdurma Komisyon Ücreti

Sodexo Bozdurma Komisyon Ücreti
Sodexo para çekme

Sodexo bozdurma için belli bir komisyon alındığını söylemiştim. Örneğin, Sodexo bakiye 1000 TL var. Hepsini nakite çevirmek istiyorsunuz. Bunu yapmak için sizden 200 TL’sini komisyon olarak istiyor ve kalan 800 TL’yi size veriyor. Yine belirteyim bu durum gittiğiniz yere ve yapacak kişiye göre değişebiliyor.

Sodexo bozdurma komisyonu genellikle yüzde 10 – yüzde 20 arasıdır. Komisyonsuz Sodexo bozdurma işleminin çok zor olduğunu belirtmem gerek. Ancak samimi olduğunuz, tanıdıklarınız aracılığıyla komisyonsuz kırdırma işlemi yapabilirsiniz. Diğer yerler karşılıksız size nakit para vermeyi kabul etmeyecektir.

Karşılaştırma yapmak isterseniz Multinet Nakite Çevirme ile ilgili yazımı da okuyabilirsiniz.

Online Sodexo Bozdurma

online sodexo bozdurma
online sodexo bozdurma

İnternette böyle yemek kartlarını bozdurabileceğiniz uygulamalar ve sayfalar yer alıyor. Eğer kartınız yoksa mobil ödeme ile alışveriş yapıyorsanız, mobil ödeme bozdurma seçenekleri de yer alıyor.

Bir siteye girdiğinizde “Mobil ödeme bozdurma” formu karşınıza çıkar.  Kişisel bilgiler, tutar gibi bilgiler isteniyor. Daha sonra işlemi tamamlıyorsunuz. İnternet sitesine geri dönünce bazı sitelerde canlı destek oluyor. Buradan form doldurduğunuzu bildiren bir mesaj atıyorsunuz.

Advertisement

Size bir  sms gönderiyorlar ve siz de onayladıktan sonra IBAN’ınıza para ödemesi yapılıyor. Bu konuda da birçok dolandırıcı sayfa yer alıyor.  Bu yüzden kullanacağınız sayfayı çok iyi araştırmalısınız ve yorumlarını okumalısınız. Bu sayfalar da belli oranda komisyon alıyor.

Sodexo Bozdurma İşlemi Güvenilir mi?

Sodexo nakite çevirme yapmak isteyenler bu işin güvenilir olup olmadığını düşünürler. Eğer tanımadığınız bir yerde Sodexo bozdurma işlemi gerçekleştirecekseniz güvenmek için iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Özellikle internet siteleri güvendirme konusunda biraz sıkıntılı. Çünkü ne kadar dolandırıcı varsa, birçoğu internette hazır bekliyor. Siz araştırmanızı çok iyi yapın ki, yanlışlıkla bütün özel bilgilerinizi bir dolandırıcı ile paylaşmayın.

Sodexo Kullanmanın Avantajları

Sodexo Kullanmanın Avantajları
Sodexo Kullanmanın Avantajları

Sodexo bozdurma adımlarına geçmeden önce Sodexo ne işe yarar ve Sodexo’nun sağladığı avantajlar neler, bu konulardan biraz bahsetmek istiyorum.

 • Size her ay belli günlerde Sodexo yemek parası yatırılır. Bu para sayesinde gün içerisinde yemek için harcama yapmanız gerektiğinde buradan yapabilirsiniz.
 • Eğer evinize alışveriş yapmak istiyorsanız Sodexo’nun geçtiği yerleri araştırarak buralarda kullanabilirsiniz.
 • Normalde yemediğiniz ya da almadığınız bir yemek varsa Sodexo bu yemeği denemeniz için öncü oluyor. Örneğin, daha önce X markadan hamburger yemediniz ve orada Sodexo geçiyor. Bir kere Sodexo ile ödeyerek bunu deneyebilirsiniz.
 • Sodexo Misket üyeliği var.Misket bir çeşit puanlama sistemi. Mobil uygulamasında misket geçen iş yerlerinden yemek yediğiniz zaman orada topladığınız misketler birikmeye başlıyor. Daha sonra yine aynı iş yerinde bu misketleri kullanabiliyorsunuz.

Sodexo İletişim Bilgileri

Sodexo ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız onlara ulaşabilmeniz için aşağıya Sodexo telefon numarası ve diğer iletişim bilgilerini bırakıyorum:

 • Sodexo müşteri hizmetlerine ulaşmanız en kolayıdır. Müşteri Hizmetleri telefon numarası ise: 444 72 77
 • Sodexo resmi sayfasından “Bize Ulaşın” kısmına gelerek, aşağıda yer alan iletişim formunu doldurabilirsiniz. Böylece sorununuz ne ise onlar size geri dönüş yapacaklardır.

Eğer siz de Sodexo bozdurma işlemi yaptırmak istiyorsanız yorum kısmına bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Okuyucularımız arasında bu işi yapan ya da yaptırmış olan varsa iletişime geçebilirsiniz.

Yatırımsız Para Kazandıran Siteler başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim…

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Acil Para Bulma Yolları – 1 SAAT İçinde Para Bulmak! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

26 Yorum

 1. Yemek karti bozma

  7 Ocak 2024 at 23:55

  TİCKET SODEXO SEDCART MULTİNET TOKENFİLEX YEMEK KARTLARİNİZ NAKİTE ÇEVRİLİR YER İSTANBUL UMRANİYE ANADOLU YAKASİ BİLGİ İÇİN WP TEN YAZABİLİRSİNİZ

 2. Sodexo

  28 Ağustos 2023 at 08:19

  İstanbul içi sodexo,multinet ve ticket nakite çevrilir % 18
  Whatsapptan yazabilirsiniz

  • fatma

   11 Aralık 2023 at 21:52

   merhaba sodexo nakite çevirmek istiyorum bilgi alabilir miyim

  • İsmail

   28 Aralık 2023 at 18:20

   İsmailcckk insta yazarmısın

  • Bugra

   4 Ocak 2024 at 16:05

   Sodexoyu nakite çevirmek istiyorum bilgi verebilirmisiniz?

 3. Sinan

  20 Temmuz 2023 at 19:33

  Sodexo karti nakite çevirmek istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

26 yorum

ACİL PARA

Acil Para Bulma Yolları – 1 SAAT İçinde Para Bulmak!

acil para bulma yolları

Sıkıştım acil para lazım diyenler buraya! Sizlere aynı gün içinde acil nakit para nasıl bulunur, anlatıyorum. Hatta şöyle yapalım; 1 saat içinde acil para bulma yolları neler, tek tek inceleyelim! Banka hariç nereden para bulabilirim diyenler için de önerilerimiz var! Aşağıda sıralayacağım alternatif para bulma yöntemleri ile dakikalar içerisinde para bulabilirsiniz. Ancak “Nakit para verilir, borç […]

Okumaya devam et

ACİL PARA

Senetle Borç Para Veren Yerler 2023 | Elden Senetle Kredi!

senetle borç para veren yerler

Acilen nakit paraya sıkışanlar, hoş geldiniz! Bu yazımda sizlere, senetle borç para veren yerler ve şahıslar ile ilgili 2023 tam listesini veriyorum. Üstelik yaşadığınız şehrin herhangi bir önemi de yok! Yine de senet karşılığı borç para verilir diyenlere karşı dikkatli olmanızı öneriyoruz… Diğer seçenekleriniz de olabilecek senetle borç para veren kuyumcular, vakıflar, ikrazatçılar, deva finans, […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.