finansportali.net

ACİL PARA

Sodexo Bozdurma – 2022 EN GÜNCEL Bilgilerle…

SODEXO BOZDURMA

İşletmeler çalışanları yemek konusunda daha rahat etsin diye yemek kartı veriyor. Günlük ücret üzerinden hesaplanan yemek kartları sadece alışverişlerde ve gıdada geçerli oluyor. Peki bu yemek kartlarının bozdurulabildiğini biliyor muydunuz? Eğer isterseniz yemek kartlarını bozan yerler bulunuyor.

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Hemen elinizde nakit mi olması gerekiyor? Yemek kartları bozan yerler sayesinde size yatan parayı nakit olarak alabiliyorsunuz.  Bu konuda size yardımcı olacağım.

O halde Sodexo bozdurma  ve Sodexo geçen yerler ile ilgili bütün bilgileri topladığım bu yazıyı okumaya ne dersiniz?

Advertisement

Sodexo Nedir?

Sodexo Nedir

Sodexo Nedir

İşletmeler, yemek kartları firmalarıyla anlaşma yapıyor ve çalışanlarına yemek parası ödüyor. Bu yemek paraları da sadece belli restoranlarda ve belli marketlerde geçiyor.

Yemek kartları arasında en popüler olanı Sodexo. Ama bunun yanı sıra Multinet, Ticket, Metropol gibi yemek kartları da bulunuyor. Buraya yüklenen paralar nakite de çevrilebiliyor.

Sodexo bozdurmak isteyen kişiler, bu işi yapanlarla belli bir komisyon karşılığında anlaşıyorlar. Böylece yemek kartı paralarını nakit olarak alıyorlar.

Sodexo Kullanmanın Avantajları

Sodexo Kullanmanın Avantajları

Sodexo Kullanmanın Avantajları

Sodexo bozdurma adımlarına geçmeden önce Sodexo ne işe yarar ve Sodexo’nun sağladığı avantajlar neler, bu konulardan biraz bahsetmek istiyorum.

 • Size her ay belli günlerde Sodexo yemek parası yatırılır. Bu para sayesinde gün içerisinde yemek için harcama yapmanız gerektiğinde buradan yapabilirsiniz.
 • Eğer evinize alışveriş yapmak istiyorsanız Sodexo’nun geçtiği yerleri araştırarak buralarda kullanabilirsiniz.
 • Normalde yemediğiniz ya da almadığınız bir yemek varsa Sodexo bu yemeği denemeniz için öncü oluyor. Örneğin, daha önce X markadan hamburger yemediniz ve orada Sodexo geçiyor. Bir kere Sodexo ile ödeyerek bunu deneyebilirsiniz.
 • Sodexo Misket üyeliği var.Misket bir çeşit puanlama sistemi. Mobil uygulamasında misket geçen iş yerlerinden yemek yediğiniz zaman orada topladığınız misketler birikmeye başlıyor. Daha sonra yine aynı iş yerinde bu misketleri kullanabiliyorsunuz.

Sodexo Nasıl Kullanılır?

Sodexo Nasıl Kullanılır

Sodexo Nasıl Kullanılır

Sodexo üyeliği olan işletmeler, size kart verebiliyor. Ama son zamanlarda işletmelerin bazıları Sodexo yemek kartı yerine uygulama üzerinden sadece mobil ödeme kullandırıyor. Siz bakiyenizi, harcamalarınızı ve yüklemelerinizi mobil uygulama üzerinden görüyorsunuz. Eğer Sodexo kartınız varsa da normal banka kartı gibi kullanarak işleminizi tamamlıyorsunuz. Kartınız yoksa ve mobil ödeme üzerinden işlem yapıyorsanız, bir kod söylemeniz gerekiyor. Uygulamaya girerek “Mobil Ödeme” ye tıklıyorsunuz ve  gelen kodu karşı tarafa söylüyorsnuz.

Yemek kartı için ayrılan ücret her zaman aldığınız maaştan ayrı hesaplanır. Maaşınıza herhangi bir ekleme ya da çıkarma yapılmaz. Bu yüzden, neden paranız Sodexo içerisinde kalsın?

Ayrıca alışverişlerde kullanılabilen Axess Chip Para ya sahipseniz o zaman bu yazı da ilginizi çekebilir: Axess Chip Para 

Advertisement

Sodexo Bozdurma ve Nakite Döndürme

Sodexo sahipleri yemek kartlarında bulunan bakiyeyi paraya çevirmek istiyor. Bunun için de sodexo bozduran yerler arayışına giriyor. Yemek kartları arasında en çok verilen kart Sodexo’dur. Bu yüzden diğer yemek kartlarına kıyasla Sodexo bozdurmak için uygun yer bulmanız daha kolay.

Sodexo nakite çevirme işlemi, kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen bir işlem. Sodexo nasıl bozdurulur? Sodexo nasıl nakite dönüştürülür gibi birçok soru soruyor olabilirsiniz. Merak etmeyin, size bilmeniz gereken bütün bilgileri aktaracağım…

Sodexo Paraya Çevirme Yöntemleri

Sodexo Paraya Çevirme Yöntemleri

Sodexo Paraya Çevirme Yöntemleri

Sodexo bozdurma aslında çok da zor bir şey değil. Sizin yapmanız gereken temel şey, Sodexo bozan yerler neresi, bunu bulmak. O konuda da size birkaç öneri sunacağım…

Şimdi gelelim asıl konumuza: Sodexo nakite çevirme nasıl yapılır?

 • İlk olarak tercih etmeniz gereken yer, esnaflar… Bunlar da genellikle Sodexo geçen yerler oluyor. Örneğin, yeme-içme sektörü, alışverişler, marketler sizin öncelik yerleriniz olmalı.
 • Sodexo paraya çevirme işlemini kabul eden birini bulduğunuzda öncelikle Sodexo bakiye sorgulama işleminizi yapın. Çünkü herkes güvenilir olmuyor.
 • Ama söylemem gereken önemli  bir nokta var: Sodexo bozdurma için sizden komisyon alınıyor. Örneğin, Sodexo bakiye 1000 TL var. Hepsini nakite çevirmek istiyorsunuz. Bunu yapmak için sizden 200 TL’sini komisyon olarak istiyor ve kalan 800 TL’yi size veriyor. Yine belirteyim bu durum gittiğiniz yere ve yapacak kişiye göre değişebiliyor.

Ayrıca Okuyun: Çabuk Para Kazanma

Sodexo Bozdurma İşlemi Güvenilir mi?

Sodexo nakite çevirme yapmak isteyenler bu işin güvenilir olup olmadığını düşünürler. Eğer tanımadığınız bir yerde Sodexo bozdurma işlemi gerçekleştirecekseniz güvenmek için iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Advertisement

Özellikle internet siteleri güvendirme konusunda biraz sıkıntılı. Çünkü ne kadar dolandırıcı varsa, birçoğu internette hazır bekliyor. Siz araştırmanızı çok iyi yapın ki, yanlışlıkla bütün özel bilgilerinizi bir dolandırıcı ile paylaşmayın.

Sodexo Bozan Yerler

Sodexo Bozan Yerler

Sodexo Bozan Yerler

Sodexo bozdurma nasıl olur sorusundan sonra bir diğer önemli soru da Sodexo bozan yerler ile ilgili. Sodexo bozdurma işlemi yapan yerlerden az önce bahsettim. Ama şimdi biraz daha detaylı anlatacağım.

 • Yeme-içme yerleri, restoranlar Sodexo bozan yerlerin başında geliyor. Ama Sodexo geçen bütün restoranlar da Sodexo bozmuyor. Bu yüzden önce onlara sormanız gerekiyor.
 • Sodexo bozan yerler İzmir, İstanbul, Adana, Ankara ve Bursa gibi büyük şehirlerde oldukça fazla… İstanbul Sodexo bozduran yerler arasında ön planda.
 • Bunun haricinde Sodexo bozdurma ve nakite çevirme konusunda uzman olmayan kişiler sizden komisyon istiyor. Peki bunlar kim?
 • Bazı kahvehaneler, cafeler, internet üzerinden bu iş ile para kazananlar… İnternette online olarak Sodexo bozma işi yapan ve Sodexo nakite çevirme ile para kazanma yöntemlerine başvurmuş birçok kişi bulunuyor. Bu kişiler komisyon karşılığı Sodexo kırma işlemi yapıyor. Ama belirttiğim gibi, herkese güvenmek doğru değil. Önce tanıdığınız kişilerden sormaya başlayın.

Şimdi Sodexo bozan yerler İzmir, İstanbul ve Ankara için kısa bir bilgilendirme yapacağım.

1. Sodexo Bozan Yerler İzmir

Sodexo bozan yerler İzmir içinde birçok bölgede bulunuyor.  Öncelikle Sodexo anlaşmalı firmalarla bu işlemi yaptırmanız gerektiğini söylemiştim. Örneğin, Köfteci Yusuf, McDonalds, Burger King gibi yerlerde Sodexo geçiyor. Zaten Sodexo gibi yemek kartlarının geçtiği yerler mutlaka camlarına yemek kartı logolarını koyuyorlar. İzmir’de sodexo kırdırma işlemi yapabileceğiniz yerler çoğunlukla Urla, Güzelbahçe, Balçova, Bornova, Bayındır, Torbalı gibi ilçelerde bulunuyor..

2. Sodexo Bozan Yerler İstanbul

İstanbul Sodexo bozan yerler diğer illere oranla daha fazla seçenek barındırıyor. İstanbul hem çalışan sayısı açısından hem de iş olanakları çeşitliliği bakımından fazla. Sodexo bozan yerler İstanbul içinde yine Sodexo geçen firmaları kapsıyor. Aynı şekilde esnaflar arasında da örneğin kıraathane gibi yerlerde de Sodexo bozdurma işlemi yapanlar oluyor. Bunun için araştırarak ya da internete Sodexo bozan yerler İstanbul diye arattığınızda karşınıza çıkan yerleri değerlendirebilirsiniz. Kadıköy, Ümraniye, Taksim, Beylikdüzü gibi ilçeler de rahatlıkla Sodexo bozan restoran bulabilirsiniz.

3. Sodexo Bozan Yerler Ankara

Ankara gibi büyük bir şehirde de yine Sodexo bozan yerler restoranlar oluyor. Bir yere gittiğinizde orada Sodexo geçiyorsa mutlaka Sodexo bozdurma işlemi yapıp yapamayacaklarını bir sorun. Belki de aradığınız yer orasıdır. Ankara Sodexo bozan yerler dediğimizde,  Diğer illerde olduğu gibi Ankarada’da komisyon ile Sodexo bozdurma işlemi yapabiliyorsunuz. Ankara Sodexo bozdurma işlemi yapan yerler Kızılay, Sincan. Çankaya…

Advertisement

Buna yazıya da bakabilirsiniz: Kolay Zengin Olmanın Yolları

Sodexo Bozdurma Komisyon Ücreti

Sodexo Bozdurma Komisyon Ücreti

Sodexo Bozdurma Komisyon Ücreti

Sodexo bozdurma için belli bir komisyon alındığını söylemiştim. Bir kişi sadece Sodexo nakite çevirme işlemi ile bir ayda en az 5.000 TL kazanabiliyor. Nasıl mı? Hemen anlatıyorum.

Sodexo bozdurma komisyonu yüzde 10 – yüzde 20 arasıdır. Tabi bazı yerler bu komisyonu farklı alabilir ama çoğunluk yüzde 10 alıyor. Örneğin, bir kişi ayda 100 kişinin yemek kartını kırıyor ve kişi başı yüzde 10 komisyon alıyor. Her yemek kartında da 500 TL olduğunu varsayarsak sadece bir ayda 5.000 TL yapıyor.

Sodexo bozdurma işlemi sırasında sizden komisyon istenmesinin sebebi, onların da Sodexo firmasına ödeme yapmasıdır. Bir restorana girdiğinizde orada Sodexo geçiyorsa, durumu anlatmayı deneyin. Eğer daha önce Sodexo kırdırma işlemi yaptılarsa mutlaka size yardımcı olacaklardır.

Karşılaştırma yapmak isterseniz Multinet Nakite Çevirme ile ilgili yazımı da okuyabilirsiniz.

Advertisement

Online Sodexo Bozdurma

İnternette böyle yemek kartlarını bozdurabileceğiniz uygulamalar ve sayfalar yer alıyor. Eğer kartınız yoksa mobil ödeme ile alışveriş yapıyorsanız, mobil ödeme bozdurma seçenekleri de yer alıyor.

Bir siteye girdiğinizde “Mobil ödeme bozdurma” formu karşınıza çıkar.  Kişisel bilgiler, tutar gibi bilgiler isteniyor. Daha sonra işlemi tamamlıyorsunuz. İnternet sitesine geri dönünce bazı sitelerde canlı destek oluyor. Buradan form doldurduğunuzu bildiren bir mesaj atıyorsunuz. Size bir  sms gönderiyorlar ve siz de onayladıktan sonra IBAN’ınıza para ödemesi yapılıyor. Bu konuda da birçok dolandırıcı sayfa yer alıyor.  Bu yüzden kullanacağınız sayfayı çok iyi araştırmalısınız ve yorumlarını okumalısınız.Bu sayfalar da belli oranda komisyon alıyor.

Sodexo İletişim Bilgileri

Sodexo ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız onlara ulaşabilmeniz için aşağıya Sodexo telefon numarası ve diğer iletişim bilgilerini bırakıyorum:

 • Sodexo müşteri hizmetlerine ulaşmanız en kolayıdır. Müşteri Hizmetleri telefon numarası ise: 444 72 77
 • Sodexo resmi sayfasından “Bize Ulaşın” kısmına gelerek, aşağıda yer alan iletişim formunu doldurabilirsiniz. Böylece sorununuz ne ise onlar size geri dönüş yapacaklardır.

Eğer siz de Sodexo bozdurma işlemi yaptırmak istiyorsanız yorum kısmına bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Okuyucularımız arasında bu işi yapan ya da yaptırmış olan varsa iletişime geçebilirsiniz.

Yatırımsız Para Kazandıran Siteler başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim…

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2022 İLETİŞİM ADRESİ başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

6 Yorum

 1. Mustafa

  24 Haziran 2022 at 08:34

  Tüm yemek kartlarınıza anında nakit iletişim Instagram uskudar80
  SODEXO MULTİNET METROPOL TİCKET SETCART
  055112919’85’

 2. Mustafa

  27 Mayıs 2022 at 23:23

  Tüm yemek kartlarına 1 dakikada nakit veren işyerinde sizleri misafir eden en güvenilir işletme.
  0551 129 19 85
  Instagram uskudar80

  • Mustafa

   25 Haziran 2022 at 08:50

   SODEXO MULTİNET METROPOL TİCKET SETCART
   Ve market kartları İstanbul kart çevrimi
   Güvene dayalı olan Kart çevrimi konusunda her önünüze gelen düşük komisyon yazana aldanmayın son pişmanlık fayda etmez buyrunuz misafirimiz olun
   Konum adres verebilen TEK kurumsal işletme iletişim Instagram uskudar80
   05511291985

 3. Mustafa

  14 Mayıs 2022 at 01:07

  Tüm yemek kartlarına aninda nakit. Iletisim instagram uskudar80
  Güvenilir işletme

 4. Mustafa

  14 Mayıs 2022 at 01:04

  Sodexo metropol ticket… anında nakit. 0551.1.2.9.1.9.8.5 iletişim instagram uskudar80

 5. Özlem

  12 Mayıs 2022 at 14:42

  Ankara da multinet bozan yer bilen var mı yardımcı olur musunuz

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum

ACİL PARA

Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2022 İLETİŞİM ADRESİ

Adana'da senetle borç para veren yerler

Adana’da senetle borç para veren yerler hakkında araştırma yapanları buraya alalım! Acil paraya sıkışan kişiler, banka kredisi çekemediklerinde hemen senetle para veren yerleri araştırmaya başlarlar. Neyse ki, kredi çekemeyen kişiler için tek çıkış yolu bankalar değildir. Adana dâhil birçok ilimizde senetle borç veren yerler bulunuyor. Ancak bu yerlerin güvenilir ve düşük faizli olmasına özen göstermelisiniz. […]

Okumaya devam et

ACİL PARA

Taksitle Telefon Satan Yerler – En Ucuz Öneriler!

taksitle telefon satan yerler

2014 yılında getirilen taksitle telefon alma yasağı sonrasında birçok kişi taksitle telefon nasıl alınır araştırmak zorunda kalmakta. Çünkü bu tarihten sonra doların da bir hayli yükselmesi peşin olarak telefon almayı neredeyse imkansız kılmıştır. Ortalama 5 bin ile 10 bin arasında değişen telefon piyasasında kimse elindeki nakit paranın tamamını tek seferde harcamak istememektedir. Senetle telefon satışı […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.