finansportali.net

İŞ BULMA

Zara Çalışma Şartları ve Maaşları (2022 YENİ)

Zara çalışma şartları

Zara’da çalışmak son zamanlarda birçok kişinin aklında! Oldukça iyi çalışma koşulları ve Zara çalışan maaşları ile sizin de iş başvurusu yapmayı düşündüğünüz bir yer olabilir.

Bu yazıda Zara çalışma şartları hakkında en güncel bilgileri sizlerle paylaşacağım. Zara çalışma saatleri, kazançları, part time maaş bilgilerini burada bulabileceksiniz.

Özellikle öğrencilerin dönemsel çalışmak için sık sık tercih ettiği mağazalardan birisi. İster full time ister part time olarak Zara’da çalışabilirsiniz. Öyleyse lafı daha fazla uzatmıyorum ve Zara iş başvurusu için bilmeniz gerekenlere geçiyorum…

Advertisement

Zara Hakkında

Zara'da çalışmak
Zara’da çalışmak

Zara’da çalışmak istiyorum diyorsanız, size kısaca Zara mağazasından bahsedeyim. İnditext firmasının altında bulunan markalardan birisi olan Zara, tüm dünyada fazlasıyla sevilen giyim markalarından birisi.

Hatta son dönemde çıkardığı Zara Home ile alanını gittikçe genişleniyor. Hayliyle bünyesinde birçok çalışan bulunuyor. Zara çalışma şartları bu noktada en çok merak edilenlerden birisi. Yazının devamında Zarada çalışmak için bilmeniz gereken her şeyi sırasıyla anlatacağım.

Tavsiye içerik: Gratis Maaşları

Zara Çalışma Şartları

zara çalışma şartları
zara çalışma şartları

Zarada işe girmek için Zara’nın sunduğu şartlara uygunluk gösterebilmeniz gerekiyor. Merak etmeyin, Zara iş şartları gerçekten iyi diyebilirim. Birçok öğrencinin de çalışmak için tercih ettiği markalardan birisi. Öyleyse hemen aşağıdaki Zara çalışma şartları için okuyun:

 • Zara çalışanları sabah ve akşam olmak üzere dönüşümlü iki vardiya sistemi vardır.
 • Tam zamanlı olarak Zara çalışanlarının haftalık 45 saat çalışma şartı bulunur.
 • Yarı zamanlı yani part time çalışanların ise haftalık 30 saat çalışma şartı bulunur.
 • Çalışma günleri ve vardiya saatleri mağaza yöneticileri tarafından belirlenir.
 • Zara’da birinci yılını dolduran çalışanları 14 günlük yıllık izin hakkına sahip olurlar.
 • Özel günlerde, bayramlarda çalışma saatleri esneklik gösterebilir, personellerin çalışma süreleri uzayabilir.
 • Ek mesailere kalma durumu söz konusu olabilir.
 • Zara çalışanları gün içerisinde farklı pozisyonlarda çalışabilir.
 • Zara çalışan kıyafetleri için belirlenen kurala uymalıdır.
 • Personellerden güler yüzlü, nazik ve kibar olmaları beklenir.

Zara çalışma saatleri bazı durumlarda uzayabiliyor. Ancak mutlaka ek mesai ücret ödemesi gerçekleştiriliyor. Ayrıca part time olarak çalışanlar 30 saatlik çalışma sürelerini isterlerse 6 günde ya da 4 günde kullanabilirler. Tatil günleri ise genellikle yoğunluk sebebiyle haftaiçi veriliyor diyebilirim. Zara çalışma şartları işte bu şekilde.

Zara İş Tecrübesi İstiyor mu?

Zara tam zamanlı iş başvurularında daha öncesinde mağaza satış elemanı olarak çalışan kişilere öncelik tanıyabiliyor. Yarı zamanlı olarak başvuru yapanlar için iş tecrübesi çok fazla önem taşımamaktadır.

Farklı iş seçeneklerini değerlendirmek isterseniz, Migros çalışan maaşları hakkında yazmış olduğum yazıyı da okuyabilirsiniz.

Advertisement

Zara Çalışan Maaşları 2022

zara personel maaşları
zara maaşları 2022

Zara çalışma şartları kadar diğer en merak edilen konuya değinmek istiyorum. Zara personel maaşları ne kadar? Bunun için en güncel bilgileri sizlere araştırdım. Sizlere sayısal verileri vermeden önce bazı değişken durumlardan söz etmek istiyorum.

Maaşlar personelin çalışma senesine ve kademesine göre değişiklik gösterebiliyor. Uzun senelerdir Zara’da çalışan bir personel ile yeni giren arasında farklılık olabiliyor. Ayrıca şehirden şehre de farklılıklar söz konusu.

Ortalama olarak Zara çalışan maaşları 2022 yılında şu şekildedir:

 • Tam zamanlı personel maaşları: 11 bin TL
 • Zara mazağa müdürü yardımcısı maaşı: 12 bin 500 TL
 • Zara mağaza müdürü maaşı: 15 bin 500 TL
 • Zara part time maaşları: 7 bin 500 TL

Ayrıca ek mesai yaparak daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Zara maaşlarına ek olarak yemek kartı ücreti olduğunu da söylemiş olayım.

zara da çalışmak
zara çalışma saatleri

Zara Yemek Kartı Ne Kadar?

Zara maaşlarına ek olarak yemek ücreti verilir. Zara yemek kartı ücreti tam zamanlı çalışan personeller için 1.000 TL‘dir. Yarı zamanlı Zara çalışanları yemek ücreti ise 600 TL‘dir

Zara Çalışma Saatleri Nasıl?

Zara’da çalışma saatleri 10:30 – 22:00 olarak belirtilmiştir. Yoğun günlerde, bayramlarda saatlerde değişiklik olabilmektedir.

Yukarıda da söylemiş olduğum gibi sabah ve akşamcı olmak üzere vardiya sistemleri mevcut. Yani bazı günler ya da haftalar sabahçı olunabilirken, bazı zamanlar akşamcı olunabiliyor.

Advertisement

Dönüşümlü olarak bu şekilde çalışıldığı için sadece sabahçı ya da akşamcı olacağınızı düşünmemelisiniz. Yarı zamanlı çalışacaklar için çalışma saatleri daha esnektir. Part time elemanlar zaman uygunluklarına göre çalışabiliyorlar.

Popüler İçerik: Bim İş Başvurusu Şartları

Zara Çalışan Yorumları

zara çalışan yorumları
zara çalışan yorumları

Şimdi sizlere Zara çalışan yorumları nasıl? Anlatacağım. Zara da çalışmak isteyenler için çalışan yorumları eminim çok önemlidir. Aklınızdaki soru işaretlerinin giderilmesi açısından önemli bir başlık. Ben de bunu bilerek sizler için Zara’da çalışan bir arkadaşımla irtibat kurdum. 🙂

Part time olarak çalışan bir arkadaşımın yorumlarından bahsedeceğim. Öncelikle kendisinin çok memnun olduğunu söyleyeyim.

Ortalama olarak haftalık 4 – 5 gün çalıştığını ve yemek ücretiyle birlikte 6 bin 500 TL’ye yakın maaş aldığını zamanlar olduğunu söyledi. Tam zamanlı çalışanların ise ek mesailerle 9 bine yakın kazandıkları oluyormuş.

Advertisement

Çalışma düzenleri çok sistemli. Bir hafta öncesinden belirlenen shiftlere kesinlikle uymak gerekiyor. Mağaza kıyafetleri dışında başka bir kıyafet giymek kesinlikle yasak. Disiplinli ve tempoya dayanıklı biriyseniz Zara’da çalışmak gerçekten kazançlı ve iyi bir fırsat gibi görünüyor.

Bu arada Burger King Çalışan Maaşları için yazılan yazıya da göz atmanızı öneririm

Zara İş Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Zara iş başvurusu
Zara iş başvurusu

Zara çalışma şartları ve maaşları konusunda artık bilgi sahibisiniz. Şimdi gelelim Zara iş başvurusu için ne yapmanız gerektiğine… Zara başvuru oldukça kolay diyebilirim.

 • Yapmanız gereken inditexcareer sayfasına ilerlemek.
 • Sonrasında kendinize bir hesap açmanız gerekiyor.
 • Sonrasında iş arama kısmından pozisyon, mağaza adı, ülke ve şehir ayarlaması yaparak iş araması gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • Başvuru yaptığınızda boş pozisyon varsa size dönüş yapıyorlar.
 • Diğer bir yöntem ise Kariyer.net ve secretcv.com sitelerden Zara iş ilanlarını takip etmektir.

Geri dönüş süreleri tamamen mağazalardaki personel ihtiyacına göre değişiklik gösterebiliyor. Yani bir iki gün içerisinde de geri dönüş alabilirsiniz, bir ay içerisinde de…

Zara’da Çalışmak İçin Tavsiyeler!

Zara çalışma şartlarını ve maaşlarını artık biliyorsunuz. Zara iş başvurusu yukarıda anlattığım gibi çok kolay. Ancak başvuru için titiz davranmanız gerektiğinden bahsetmeliyim.

 • Öncelikle iş CV’niz çok önemli. CV fotoğrafınızdan verdiğiniz bilgilere kadar çok dikkatli olmanızı öneririm. Kurumsal ve başarılı bir CV hazırlamalısınız.
 • Daha önce mağazada ya da herhangi bir yerde satış personeli, kasiyer olarak çalıştıysanız mutlaka belirtmelisiniz.
 • Eğitim düzeyi için bir şart olmasa da üniversite mezunlarına öncelik veriliyor.
 • İş görüşmesine çağırıldığınızda görünümünüze önem göstermelisiniz.
 • Güler yüzlü ve pozitif olmaya özen göstermeniz de önemli bir konu

Zara İletişim

Zara çalışma şartları ve daha fazlası hakkında bilgi almak için Zara iletişim adreslerini kullanabilirsiniz.

 • Telefon: +90 (212) 386 81 00
 • Faks: +0 (212) 279 44 73
 • Adres: Nispetiye Mahallesi, Aytar Caddesi, Başlık Sokak, Mm Plaza No:3 Kat:4 Zara Türkiye Ofisi, Levent Beşiktaş İstanbul

Bir önceki yazımız olan BİM Çalışma Şartları ve Maaşı -2022 YENİ BİLGİLERİ! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

İŞ BULMA

BİM Çalışma Şartları ve Maaşı -2022 YENİ BİLGİLERİ!

bim çalışma şartları

Perakende sektöründe çalışmak ister misiniz? O halde Türkiye’nin en çok tercih edilen marketlerinden birisiyle çalışma şansınız var… Ülke genelinde yüzlerce şubesi olan BİM, belli aralıklarla personel alımı yapıyor. BİM çalışma şartları, personel maaşları hakkında size en yeni bilgileri aktaracağım. Bim’de çalışmak zor mu? Çalışma saatleri nasıl? Sırayla anlatacağım. Yazıyı okuduktan sonra hemen BİM iş başvurusu […]

Okumaya devam et

İŞ BULMA

A101 Çalışma Şartları ve Maaşları -2022 EN GÜNCEL!

a101 çalışma şartları

A101’de çalışmak isteyenler için faydalı bir içerik hazırladım. A101 çalışma şartları, A101 maaşları 2022 ve daha fazlası için en güncel yazı burada! Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olan A101 ile çalışmak istiyorsanız, atlamadan yazıyı okumanızı öneririm. Ayrıca A101 maaşları ayın kaçında yatıyor? Hangi bankaya yaşıyor? Gibi detaylı sorularında yanıtını vereceğimden şüpheniz olmasın. A101’de nasıl […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.