Seç Market Bayilik Şartları (BAYİLİK BEDELİ)

Seç Market Bayilik Şartları (BAYİLİK BEDELİ)
04.09.2020
A+
A-

2020 yılında kendi adına bir işletme açmak isteyen ve bu alanda en çok arama yapılan terimlerin başında seç market bayilik şartları geçiyor. Seç marketler zinciri son yıllarda tekelleşmiş ve gıda, temizlik, hızlı tüketim malları satışında fiyat belirleyici marketlere rakip olmak niyetinde.

Bu yazımızda Seç Market açmak mantıklı mı? Kar oranı ve aylık kazançları ne kadar gibi sorulara yanıt vereceğiz. Bunun yanı sıra Seç market gıda zinciri bayilik başvurusu için bayilik ücreti alınıp alınmadığına, ürünlerin nereden alındığına kadar tüm sorulara yanıt veriyoruz. Ayrıca seç market bayilik alanların yorumları yazımızda bulabilirsiniz.

Seç Market Bayiliği Nasıl Alınır?

Seç market bayiliği almak için Seç Market resmi sitesine giriş yapıp bayilik başvuru forumunun doldurulması ve forumun gönderilmesi gerekmektedir. Başvuru süreci sonrası ilgili birim sizi arıyor. Daha sonra bölge müdürlüğünden ekipler gelip gerekli sözleşmeleri imza altına alıyorsunuz.

Market kurulum aşamasında, raf düzeni ve ürünlerin yerleştirilmesi noktasında yetkililer size destek sağlamaktadır. En verimli satışın nasıl yapılacağına dair bilgiler verip ürünler ona göre düzenlenmektedir.

Seç Market Açmak Mantıklı Mı?

Türkiye’de artık bilinmedik isimler altında marketçilik yapmak zor olacağı için artık bilindik marketler ile bayilik adı altında ürün satmak çok daha mantıklı olacaktır. Özellikle Seç Market diğer marketlerden farklı olarak bayilik hakkı vermektedir. Bayilik alan kişiler diğer marketlere göre daha çok para kazanabildikleri için Seç Market bayiliği almak mantıklı olacaktır.

Seç Market Bayilik Avantajları

Seç Market açtığınızda bulunduğunuz ilde eğer varsa Bizim Toptan gıda mağazalarından ürün alabiliyorsunuz. Bilindiği üzere ŞOK ve Bizim Toptan mağazaları Ülker grubuna dahil olup kaliteli ürünler satmaktadır. Seç marketlerin da bu yerler ile anlaşması olup buralardan ürün alınabilmektedir.

Seç market bayileri 35 gün vadeli ürün alabiliyor. Ve uzun vadeli kredi kartı seçenekleri ile şimdi al sonra öde çalışma sistemi ile ödemelerde bayiliklere özel imkanlar sunulmaktadır. Bizim profesyonel kredi kartı sayesinde ödemeler 1 ay daha geç yapılabilmektedir. Aynı zamanda Bizim Toptan marketlerden alına ürünler mağazaya kadar elden teslim edilmektedir.

Seç Market Franchise Veriyor

Eğer gözünüz yükseklerde ise ve bir market zincirinin parçası olmak istiyorsanız, o halde büyük fırsat ayağınıza kadar gelmiş durumda. Seç Market zincirinin bir parçası olmak isteyenler için bir süredir Franchise veriliyor.

Seç Market Açmak İçin Bayilik Bedeli

Birçok insanın kafasında yapmak istediği iş ile alakalı fikirler mevcuttur. Kimi bir Cafe açmak ister, kimi bir esnaf lokantası, kimi oto yıkamacı açmak ister kimisi de manav. Bazılarımız sektörde yaşanan yoğunluk ve kazancı görmüş olacak ki, market açmak isteyen kişilerin sayısı hiç de azımsanmayacak düzeyde.

İyi bir market sahibi olmak gerçekten güzel getiri sağlayabilir. Seç Market bir süredir bayilik veriyor, üstelik bu aşamada herhangi bir bayilik bedeli, isim kullanım hakkı söz konusu değil. Yani Seç Market sahibi olmak ve bir market sahibi açmak için bayilik bedelsiz, isim kullanım hakkı bedeli ödemeksizin size bayilik veriyorlar.

Gereken Şartlar Nelerdir?

Seç Market bayisi olmak istemek yeterince iyi bir şart. Firmanın her şeyden önce en büyük beklentisi pazarda farklılık yaratacak bir işletmeci. Diğer marketlerden farklı olarak insana daha çok kıymet veren, sektörü yönlendirmek ve tekelleşmeyi yıkmak isteyen Seç Market için girişimci oldukça önemli bir yer teşkil ediyor.

Bu işi kıvırabilecek, işletmeyi sıkı sıkıya kavrayan, daha ileri taşıma potansiyeli bulunan, fikir verecek, çok fazla isteyecek insanları geri çevirmiyorlar. Tabii bunlar dışında da beklentileri var, örneğin,

  • Bulunduğunuz lokasyona yakın bir Seç Market olmaması,
  • Yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgede düz ayak ve 150 ile 250 metrekare arası bir dükkan (kiralık veya mal sahibi olabilirsiniz)
  • Herhangi bir sicil engeli bulunmaması
  • Ticaret yapmaya elverişli olması

Ve benzeri devede kulak sayılabilecek şeyler istenebiliyor.

Bayilik Aldıktan Sonra Yardım Ediliyor mu?

Bayiliği verdik oldu bitti diye bir şey söz konusu değil. Bu aşamada Seç Market sahibi olduğunuz andan itibaren ardı arkası kesilmeyen destekler var. Açılışa özel kurulum, eleman desteği, afiş ve insert destekleri(bunlar tamamen ücretsiz destekler), tabela ve reklam ekipmanları da size ücretsiz verilen hizmetler arasında.

İlginizi Çekebilir: Ekrem Coşkun Döner Bayilik Şartları ve Ücreti

Seç Market Bayilik Yorumları (Gerçek İşletmeler)

Seç market bayilik alan kişilerin güncel yorumlarını ve bayilikle alakalı bilgilere videomuzda bulabilirsiniz. SEÇ MARKET işletme yetkilisi başarı ve faaliyetlerini  anlattı.

Markete Dışarıdan Mal Alabiliyor Muyuz?

Seç Market açtıktan sonra kafanıza göre ürün alıp alamayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Seç Market size kendi elleriyle teslim edeceği ve ürün gamında bulunan tüm siparişinizi kendisi getiriyor.

Ürün gamında bulunmayan her ürünü listelemenize ise izin veriyorlar. Yani bu konuda sizi kısıtlayan bir yapıları mevcut değil. Örnek olarak ürün gamlarında olmayan;

  • Gazete
  • Kontör satışı
  • Ekmek
  • Manav reyonu için meyve, sebze gibi.

Seç Market Ürün Gamı ve Çalışma Saatleri

Seç Market için yeterince ürün gamı olup olmadığı, müşterinin talep edeceği her şeyin var olup olmadığı şüphesine düşmüş olabilirsiniz. Bu aşamada endişeye mahal yok, çünkü Seç Market bir Yıldız Holding markası olup Bizim Toptan Marketler zincirine ilave, bayiler aracılığı ile yurdu dört bir yandan örmek üzere oluşturulan bir market zinciri. Ürün gamında yaklaşık 2.000 farklı ürün barındırıyorlar.

Manav, et, ekmek gibi günübirlik tüketim malzemeleri dışında hazır gıda ve dondurulmuş gıda satışını sağlayabileceğiniz, makarnasından, yağına bir markette olması gereken her türlü ürünü marketinize doldurabilecek yapıları mevcut.

Çalışma saati için özel bir saat aralığı belirtmemekteler. Bunun yerine sabit olmak koşulu ile saatleri size bırakıyorlar, buna siz karar veriyorsunuz. Mesela 08:30 ile 21:00 oldukça uygun saatler olup tercihiniz böyle ise bildiriyorsunuz ve kayıt altına alıyorlar.

Siparişlerinizi siz sistem üzerinden veriyorsunuz, kendileri getiriyor (Dilerseniz bizim toptan marketlerden kendinizde alım yapabiliyorsunuz), eleman sayınız da yine kendi belirleyebileceğiniz bir seçenek. Burada dikkat edilen tek unsur marketin büyüklüğü, hizmet çeşitliliği ve müşteri yoğunluğuna uygun sayının verilmesi.

Bir önceki yazımız olan 100 Bin TL Sermaye En İyi Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.