finansportali.net

ACİL PARA

Senetle Borç Para Veren Yerler 2023 | Elden Senetle Kredi!

senetle borç para veren yerler

Acilen nakit paraya sıkışanlar, hoş geldiniz! Bu yazımda sizlere, senetle borç para veren yerler ve şahıslar ile ilgili 2023 tam listesini veriyorum. Üstelik yaşadığınız şehrin herhangi bir önemi de yok! Yine de senet karşılığı borç para verilir diyenlere karşı dikkatli olmanızı öneriyoruz…

Diğer seçenekleriniz de olabilecek senetle borç para veren kuyumcular, vakıflar, ikrazatçılar, deva finans, tefeciler ve bankalar gibi seçenekleri de değerlendirdim. Özellikle senetle para veren tefeciler konusunda mutlaka dikkatli olun.

Bu yazımda, senetle borç para veren yerler ve şahıslar hakkında en güvenilir ve popüler olan yerleri sizlere anlattım. Ayrıca, senetle borç para veren şirketler, faizsiz borç para veren kurumlar için de güncel tavsiyelerim var. İşte, acil nakit paraya sıkıştım, ne yapabilirim diyenlere deva olacak bir içerik!

Advertisement

Senet Karşılığı Borç Para Verilir Diyenlere Dikkat!

Senetle borç para veren yerleri araştırmaya başladınız ve büyük bir hevesle birkaç kişi ya da kuruma ulaştınız. Direkt olarak tüm şartları kabul edip paraya ulaşmaya çalışmadan önce bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu da bizi şu soruya götürür: Senet karşılığı borç para verilir diyenler güvenilir midir? İşte yanıtlar…

 • Elden senetle kredi ya da borç para almak için kişi ya da kurumların geçmişini mutlaka araştırın.
 • Bu konuda tefeci ya da dolandırıcı gibi kötü niyetli kişiler aktif bir şekilde işlem yapıyorlar. Yani zarar görme olasılığınız yüksek.
 • Bu nedenle dernek, vakıf, faktoring şirketleri gibi güvenilir kurumlardan borç para almanızı öneriyoruz.
 • Senetle kredi veriyoruz diyen ve bu şekilde faaliyet gösteren hiç kimseden kesinlikle para almayın!

Senetle Para Veren Yerler | Sahibinden Borç Para Almak

senetle borç para veren yerler
Senetle Borç Para Veren Yerler

Önce bu sorunun yanıtını sizlere vermek istiyorum. ” Senet karşılığı borç para verilir! Borç para veriyorum” şeklinde bir yazı görmüş; ancak kesinliğinden emin olamamış olabilirsiniz. Çok normal…

Ancak, senetle borç para veren yerler ve şahıslar bu eylemi faiz koyacak şekilde değil; fakat değişik anlaşmalar karşılığında yapıyorsa sorun olmayacaktır.

ÖRNEK: Kuyumcular senetle borç veren kişiler içinde en yaygın başvuru alan yerlerdir. Ancak, kuyumcular böyle durumlarda direkt olarak elinize nakit para vermezler. Senet karşılığında altın satın alır ve hemen ardından bozdurursunuz. Böyle hem acil nakit ihtiyacınızı karşılarsınız hem de kuyumcuya olan borcunuzu taksit taksit ödersiniz.

Kısacası senetle borç para bulmanız çok da zor değil. Fakat, araştırmanız sonucunda doğru kişi ve kurumları bulmalı ve nakit ihtiyacınızı yasal yollardan karşılamalısınız. Şimdi, sizlere senetle borç para veren yerler ve şahıslar hakkında merak ettiklerinizi açıklamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç husustan bahsedeceğim. 

Ancak endişelenmeyin, bu yazının tamamını okuduktan sonra acilen nakit para bulabileceğiniz yerlerin nereler olduğunu biliyor olacaksınız!

Advertisement

Bu arada, Acil Borç Para Bulma Yolları başlıklı yazımı okumuş muydunuz? 

Senetle Borç Para Veren Yerler

Senet karşılığı borç para verenleri aşağıda sizlere detaylıca aktaracağım. İlk olarak özetle senetle borç para veren yerleri listeledim:

 1. Vakıflar
 2. Kuyumcular
 3. Faktöring Firmaları
 4. Hayırseverler
 5. İş Adamları
 6. Bankalar
 7. Galeriler

İlgili içerik: Kredi Kartını En Az Zararla Nakde Çevirme Yolları

Senetle Borç Para Veren Yerler ile İletişime Geçmeden Önce Dikkat!

Senetle Borç Veren Yerler 2023
Senetle Borç Veren Yerler 2023

Senetle borç para veren yerler ve şahıslar var evet ama nelere dikkat etmek gerekiyor? Konu acil para olunca, biz insanlar haklı olarak geriliyoruz ve yanlış adımlar atabiliyoruz.  Özellikle acil nakit bulma yolları ararken yanlış yollara girebilir ve çok yanlış kişiler ile iş birliği yapabiliriz.

Bu da uzun vadede bizlere maddi ve manevi türlü kayıplar yaşatabilir. O nedenle ” Senetle kredi veriyoruz ” diyenlere karşı biraz dikkatli olmak gerekiyor.

Dolayısıyla, konuya girmeden önce sizlere; banka, tefeci, vakıflar, hayırseverler, faktoring firmaları gibi senetle borç para veren yerler ve şahıslar hakkında dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası vereceğim, dikkatli okuyunuz!

Advertisement
 • Borç para alacağınız yer neresi olursa olsun öncesinde derinlemesine bir analiz ve araştırma yapın.
 • Sosyal medyada gördüğünüz ”borç para verilir” ilanlarından uzak durun.
 • Kurumsallığı onaylanmış vakıfların iletişim bilgilerini kullanarak, size yardımcı olabilecek bir seçenek olup olmadığını araştırın.
 • Senet üzerinde mutlaka düzenleme tarihi ve ödeme tarihi bulunmalıdır.
 • Senet üzerine yazılan ödenecek tutar, kesinlikle rakam cinsinden ifade edilmelidir.
 • Ödeme tutarının başı ve sonu muhakkak diyez işareti ile kapatılmalıdır. Örnek: #50.000# gibi…. Ana tutar, Türk Lirası olan kısma yazılmalıdır.
çek senet doldurma örneği
Çek – Senet Doldurma Örneği 2021

Senetle borç para veren yerler için devam edelim: Vakıflar ve Hayırseverler!

Senetle Borç Para Veren Vakıflar ve Hayırseverler

Senetle Borç Para Veren Yerler ve Şahıslar
Senetle Borç Para Veren Yerler ve Şahıslar

Acil paraya sıkıştığınız durumlarda, bölgenizde veya şehrinizde bulunan yerel mağaza sahiplerini, vakıfları ve dernekleri ziyaret edebilirsiniz. Bu noktada, senetle borç para veren vakıflara hangi sebepten ötürü acil paraya sıkıştığınız da oldukça önemlidir.

Mesela eğitim ve sağlık masrafı gibi bir konuda yardımcı olabilecek birilerini arıyorsanız, vakıf ve derneklere üye birçok hayırsever kişi bulunmaktadır.

Borç para veren hayırseverler ve kurumlar sizlere ortalama 1.000 ile 50 bin TL arasında destek olabilirler.

Zaten vakıflar ve hayırseverler, çoğu zaman size karşılıksız olarak iyilik yapacaklardır. Yani herhangi bir senet imzalatma gibi bir durum söz konusu olmaz.

Ancak dediğim gibi, paraya hangi konudan dolayı sıkıştınız? Sizlere iyilik yapacak olan insanlara karşı yalan söylememek bu noktada oldukça önemli. Senetle borç para veren yerler için güvenilir kişiler olmanız önemli

Tefeci borç para gibi seçenekleri değerlendirmek yerine, sizlere bahsettiğim güvenilir yolları tercih edebilirsiniz.

Advertisement

Görüldüğü üzere borç para veren hayırseverler de mevcut. Allah rızası için borç para verenler ile mutlaka iletişime geçin. 🙂

Mesela Borç Para Veren Vakıflar var. Kırmızı yazıya tıklayarak hangi vakıflardan borç para alabileceğinizi görebilirsiniz. Karşılıksız para veren kurumlar arasında bu yerleri de değerlendirin.

Senetle Altın Veren Kuyumcular 2023 – GÜNCEL!

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular
senetle para veren kuyumcular

Senetle borç para veren kuyumcular, bence bu seçeneklerden en cazip olanı. Son yıllarda yaşanan ekonomik sistemdeki sıkıntılar nedeniyle, vatandaş nereden borç para bulacağını şaşırdı.

Eskiden sadece bankalar ve ikrazatçılar varken şimdi işler tamamen değişti. Senetle borç para veren yerler ve şahıslar arasında artık kuyumcularda yer alıyor! 

Mahallenizde olan, tanıdığınız, yerel kuyumcuları şöyle bir gezin. Acil nakde ihtiyacınız olduğu durumlarda buralardan senet karşılığında; çeyrek, yarım, tam altın veya bilezik alıp bozdurarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Senetle altın veren kuyumcular İstanbul ‘da özellikle çok fazla.

Advertisement

Ancak imzaladığınız senede çok dikkat etmeli, yukarıda paylaştığımız görseli düşünerek onaylamalısınız. Ayrıca, senedinizi zamanında ödememek sizi çok daha zor bir duruma sokacaktır. Senetle para veren kuyumcular için söyleyebileceklerim bunlar. 

İkrazatçılar | Senet Karşılığı Borç Para Verilir!

Senet Karşılığında Para Veren İkrazatçılar 
senetle para veren yerler

Senetle borç para veren yerler hakkında ikrazatçılardan da bahsetmek gerekir.

İlk olarak, daha önce hiç duymayanlar için açıklayalım; İkrazat, yasal bir şirket olup hazine bakanı onayı alınması şartıyla faaliyet gösterebilen yerlerdir. Ancak yine de, herhangi bir ikrazat firmasından borç para almayı düşünüyorsanız, bu şirketin sahip olması gereken tüm belgelerini sorgulayın.

Çünkü, piyasada şu sıralar, ikrazat firması adı altında senet imzalatan birçok tefeci bulunuyor. Faizle para veren yerler konusunda dikkatli olmalısınız.

İkrazatçılar, tüzel kişilik sahibi olmayan, gerçek kişilerdir. Ancak bünyesindeki tüm işlemler, BDDK usullerine uygun olarak yapılmaktadır. Acil nakite sıkıştığınız bir dönemde;

Advertisement

Referansınızın olduğu bir ikrazatçıya başvuruda bulunabilirsiniz.

Kefil gösterebilirsiniz. Taşınır ve taşınamaz mallarını ipotek ettirebilirsiniz.

Şimdi sizlerle senetle borç para veren bazı ikrazat firmalarının telefon numaraları ve iletişim bilgilerini paylaşacağım. Fakat siz siz olun, bu firmaların yetki belgelerini gözlerinizle görmeden borç para alma işine kalkışmayın!

İlgili içerik: Sivas’ta Senetle Borç Para Veren Yerler

UYARI! Lütfen, sizlere senetle karşılığı borç para verilir diyerek PTT Kargo aracılığıyla yollanan dosyalar için herhangi bir ücret ödemesinde bulunmayınız.

Advertisement

Senetle Para Veren Galeriler

Senetle borç para veren yerlerden birisi de galerilerdir. Galeriler direkt nakit olarak sizlere para veremeseler de senetle araç satın almanızı sağlayabilirler. Siz de senetle araba veren galeriler sayesinde araba alıp, satabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken kısım, senet ödeme günü geldiğinde parayı ödeyebilmenizdir. Yoksa sıkıntılı bir durumun içerisine girebilirisiniz.

Senetle Para Veren Tefeciler – DİKKAT!

senetle para veren tefeciler
tefeci borç para

Senetle borç para veren yerler ve şahıslar listesinde maalesef tefeciler de yer alıyor. Ancak senetle nakit para bulmak için tefecileri tercih etmenizi önermiyorum.  Senetle para veriyorum diyen tefeciler  var.

Şunu sakın aklınızdan çıkarmayın, hiçbir tefeci düşük faiz oranları koyarak sizlere borç para vermez. Ayrıca, senetle borç para veren tefecilerin çalışma sistemleri sadece yüksek faiz oranları ile kalsa iyi… Üzerine bir de taşınabilir ve taşınmaz tüm mallarınızı ipotek etmenizi de istiyorlar.

Ardından ödeme planında sizlere çok yüksek bir fiyat çıkartırlar ve sizler de haliyle senedinizi ödeyemezsiniz. Sonrasında malum… Tüm mallarınıza el koyarlar. İşte tefecilik sistemi bu şekilde ilerler. Elden para verenler için senetle para veren tefecileri bence tercih etmemelisiniz.

Advertisement

ÖRNEK:

Senetle nakit para ihtiyacınız olan nakit 100.000 TL’yi veren bir tefeci, bunu sizden en az 300.000 TL olarak geri alacaktır. Sizce riske atmaya değer mi?

İlgili içerik: Mersin’de Senetle Borç Para Verenler

Deva Finans Senetli Kredi!

deva finans senetli kredi
deva finans senetli kredi

Senetle borç para veren yerleri araştırıyorsanız bir hususa dahadeğineceğim…

Deva Finans senetli kredi için çok fazla soru var. Belki duymuşsunuzdur, Facebook platformu üzerinden Deva Finans adı altında açılan bir sayfada, senetle borç para veriliyor. Görünüşe göre firma;

Advertisement
 • Avukatlık olanlara
 • İcralık olanlara
 • Hacizlik olanlara 
 • Emekliye 

senetle kredi imkanı sağlıyor. Ancak benim de firma hakkında detaylı bir bilgim maalesef yok. Dolayısıyla, Deva Finans aracılığıyla acil nakit ihtiyacınızı karşılamak ne derece sağlıklı olur, bir şey diyemiyorum. Senetle para ya da kredi için detaylı araştırabilirsiniz. 

Sizin için aşağıda senetle borç para veren faktoring şirketlerini sıraladım. Senetle borç para veren yerler: Faktoring incelemesi!

Senetle Para Veren Faktoring Şirketleri

senetle para veren faktoringler
senetle para veren faktoring

Senet karşılığı borç para veren yerler içerisinde faktoring şirketleri de yer alıyor. Faktoring nedir? Bilmiyorsanız, sizlere kısaca bahsedeyim…  Faktoring kelime anlamıyla, vadeli alacağın bu kurumlara devredilerek ödeme gününden önce tahsilatın yapılmasıdır. 

Faktoring hizmeti sağlayan bazı şirketler, acil nakit desteği de sağlıyor. Ancak bunun için vadesi gelmemiş bir senetinizin olması gerekiyor. Peki hangi senetle para veren faktoring şirketlerini değerlendirebilirsiniz?

 1. Yaşar Faktoring kredi başvurusu
 2. ABC Faktoring kredi başvurusu
 3. Lider Faktoring Bireysel Kredi
 4. Yapı Kredi Faktoring
 5. Çağdaş Faktoring
 6. Global Factoring
 7. Atılım Faktoring 
 8. ICBC
 9. Başer Faktoring
 10. Anadolu Factoring
 11. Şirinoğlu Factoring
 12. Tradewind Faktoring

Senetle borç para veren yerler için devam edelim…

Öneri içerik: Acil Para Bulmak

Senetle Kredi Veren Bankalar Listesi 2023

Senetle Kredi Veren Bankalar
Senetle Kredi Veren Bankalar

Senetle borç para veren yerler listesinde sizce de en güvenilir olanı bankalar değil mi? Şahsen benim acil para sıkıştığım bir dönem olsa, ilk tercihimi bankalardan yana kullanırdım. Senetle kredi veren yerler arasında bankalar en güvenilirleri. Bu arada aşağıyı bir inceleyin!

Yukarıda saydığım bankaların tümü, elinde fatura ve senet olan tüm vatandaşlara acil nakit ihtiyaçları konusunda yardımcı olmaktadır. Senetle kredi veriyoruz diyen bankaları mutlaka değerlendirin derim.

1- Ziraat Bankası Senet Kredisi Şartları

senetle kredi veren yerler
senetle kredi veren yerler

Senetle borç para veren yerler ve şahıslar arasında bulunan Ziraat Bankası, gayri nakdi krediler kategorisinde kambiyo senetlerine nakit avantajı sağlar.  Senetle para veren yerler için Ziraat Bankası’nı değerlendirmek istiyorsanız, bunun için belirlenen bazı şartlar var

 1. Senet, mevzuat hükümlerine göre doldurulacak
 2. Alışverişe ilişkin tüm belgeler ve faturalar bulunacak
 3. Başvuru sahibinin çek ve portföyü incelenecek
 4. Tüm değerli evraklar, ticari işlemler sonucunda oluşturulacak
 5. Senet hamilinin önceden Ziraat Bankası’nda herhangi bir karşılıksız çeki veya senedi olmayacak.

2- İş Bankası İştirası Kredisi 

Senetle Kredi iş bankası
Senetle Kredi iş bankası

Senetle borç para veren yerler ve şahıslar listesinde İş Bankası da bulunuyor. İş Bankası’na göstereceğiniz çekin, imza sahibi firma ile ilgili herhangi bir sorun bulunmuyorsa, iştira finansmanı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Senetle kredi için iyi bir seçenek.

Konuyla ilgili ilk başvurunuzun ardından, sunduğunuz tüm belge ve evraklar detaylı bir şekilde incelenecek ve vadeye uygun bir faiz oranı belirlenecektir. Bu işlemin ardından, birkaç çekiniz olsa dahi kredi çekmenize engel olmayacaktır.

Advertisement

3- Sicilim Bozuk Hangi Bankadan Kredi Alabilirim?

Aslında, hangi banka olursa olsun, bir bankanın finansal kaynaklar bölümüne girdiğinizde, kredi teamülleri gereğince nakit para temin edemezsiniz.

BDDK kuralları nedeniyle, tüm bankalar sizi geri çevirecektir. Ancak şimdi sizlerle, belirli yöntemler paylaşacağım. Bu yöntemler doğrultusunda, bankalardan belirli bir miktarda nakit para alımı yapabilirsiniz.

 • Kredi Kartı Limitleri  İster online isterseniz de bankaya direkt başvuruda bulunarak sicil notunuza bağlı bir kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi kamu bankalarından kredi kartı talebinde bulunarak kısa vadeli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu kartların günümüzde ortalama limiti 5.000 TL‘dir. 
 • Eksi Bakiye Kredili Mevduat Limitleri  Tüm bankaların, vadesiz hesabınıza tanıdığı eksi bakiye hizmetleridir. Eksi bakiyeler ortalama, -5.000 TL‘ye kadar açılabilir. Bu limitleri taksit taksit de ödeyebilirsiniz.

Öneri içerik: Tişört Tasarla Para Kazan

Gelir Belgesiz Anında Banka Kredisi!

Acil paraya sıkışanlar için bu tavsiyem bence çok işe yarayacak! Senetle borç para veren yerler ve şahıslar başlığımda, bu ayrıntıya da değinmek istiyorum… Kredi veren bazı bankalara başvuruda bulunun ve birkaç dakika içerisinde ihtiyacınız olan para hesabınıza yatsın!

 • PTT 55 BİN TL kredi
 • Fiba Banka %1,49 – %1,59 faizli – 36 ay vadeli – 80 bin TL anında ihtiyaç kredisi
 • Akbank anında kredi 36 ay vadeli, %1,69 faizli maksimum 40 bin TL limitli
 • Enpara hemen kredi (1,65 faizli)
 • Maaşınıza göre anında Vakıf Bank %1,60 ile %1,70 arasında faiz oranı olan kredi imkanı
 • İng Bank, %1,49 oranında faiz 
 • CEPTEB %1,45 oranında faiz -35 ay vade maksimum 50 bin TL limit şartı
 • Aktif Bank %2,79 faiz – maksimum 50 bin TL limit şartı

İntoko Borç Parayı Duymuş Muydunuz?

intoko borç para
İntoko borç para imkanı

Son olarak, senetle borç para veren yerler ve şahıslar seçeneğine dahil olan İntoko’yu anlatacağım. İntoko aslında bir platform ve ihtiyacı olanlara finansman bulmak için aracı oluyor.

Bu bir site. Bu site üzerinden, nakit ihtiyacınızı belirli şartlar altında karşılayabiliyorsunuz. Size finansman olacak kişiyle; ihtiyacınız olan paranın miktarını ve neden ihtiyacınız olduğunu anlatıyorsunuz.

Advertisement

ÖRNEK: ”20.000 TL’ye ihtiyacım var, eğitim masrafları için acilen gerekiyor ve bunu size 24 ayda ödemek istiyorum.” diyorsunuz.

İstanbul’da Senetle Elden Borç Para Veren Yerler Var!

Senetle Borç Para Veren Yerler isstanbul
Senetle Borç Para Veren Yerler İstanbul

İstanbul’da elden senetle borç para veren yerler arasında Kapalıçarşı kuyumcuları kapsamında bulunan bazı esnaflardan söz etmek istiyorum! Ayrıca Ümraniye, Üsküdar, Bacılar ve Kağıthane kolay bir şekilde senetle elden borç para alabileceğiniz İstanbul semtleri arasında yer alıyor.

Bu esnaflar size senet imzalatıp aynı gün içinde size nakit para temin ederler. Ama direkt olarak dükkana gidip de senetle borç arıyorum derseniz sizi tanımadıkları için güvenmeyeceklerdir. Bu kişiler, genelde kefil ya da herhangi bir oranda teminat istedikleri için bu işler çoğu zaman biraz zaman alacaktır.

İstanbul’da kuyumcular dışında yasa dışı çalışan tefeciler de bulunuyor. Bu tefeciler genelde senetle çok yüksek faizler karşılığında borç para vermektedir.

Bu borç para tahsil edilemediğinde bütün mal varlığına haciz koydurmaya kadar gidecektir. Bu nedenle tefecilerden senetle borç almak hiç mantıklı değildir. Bu yerler yerine, senetle altın satın alıp bozdurmak daha mantıklı olacaktır.

Advertisement

Bu arada İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler başlıklı yazımı okumadıysanız bir bakın derim, tam listeyi burada sizlerle paylaştım! 

İzmir’de Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle Borç Para Veren Yerler
senetle kredi veren yerler

İzmir’de senetle borç para almak istiyorsanız başvuru yapabileceğiniz yerler arasında; Tefeciler, ikrazat firmaları, faktöring firmalar, senetle kredi veren bankalar, borç para veren hayırseverler, yardım yapan ünlü kişiler, iş adamları sıralanabilir.

Şu anda senetle para veren yerler içinde faktöringler ilk sırada yer alıyor. İzmir’de bulunan bu firmalara günü gelmemiş senetler hatta çekleriniz ile başvuruda bulunarak, bunları bozdurma sureti ile nakit para bulabilirsiniz.

İzmir Kemeraltı’nda bulunan ve taksitle altın satan kuyumculara başvuru yapabilir ve senetle altın alarak bunları bozdurup nakit para bulabilirsiniz. Tanıdık kuyumcu varsa size bu konuda yardımcı olacaktır. Ama bunun için şahsınıza ait bir malın bulunması gerekecektir. Çoğu zaman, ipotek karşılığında size senetle altın satışı yapılabilir. Yüklü miktarda altın alarak bunları düşük komisyonla bozdurabilirsiniz.

Elden borç para için devam edelim!

Advertisement

Noter Onaylı Elden Senetle Kredi

Sizlere senetle kredi veren bankalar, senetle para veren kuyumcular gibi çeşitli borç para bulabileceğiniz yerleri paylaştım. Son olarak noter onaylı senetle kredi imkanından bahsedeceğim.

Noterlerden elden senetle kredi alabiliyorsunuz. Ancak karşılıksız para veren kurumlar arasında değiller. İpotek ettirebileceğiniz bir malınızın olması gerekiyor. Ayrıca noterin belirlediği faiz oranını da kabul etmelisiniz. Senetle borç para veren yerler için değerlendirebilirsiniz.

Senetle Borç Para Veren Faktoring Firmaları

senetle borç para veren faktoringler
senetle borç para veren faktoringler

Senetle borç para veren yerler arıyorsanız, senetle kredi veriyoruz diye faktoringlere başvuruda bulunabilirsiniz. Türkiye’de birçok Faktoring şirketi var ama hepsi senetle para veriyor diyemeyiz. Bu nedenle arayıp irtibat kurabilirsiniz. Senetle borç para veren faktoring firmaları aşağıdadır:

 • ABC Faktoring
 • Bayramoğlu Faktoring
 • Zorlu Faktoring
 • Anadolu Faktoring
 • Yaşar Faktoring
 • Çağdaş Faktoring

Senetle borç para veren faktöringler hakkında bilgi almak için çokça araştırma yapın!

Senetle Borç Para Veren Yerler Telefon Numaraları

Yukarıda bahsettiğim yerlerin telefon numaraları için yapmanız gerekenler çok basit… Size oldukça geçerli bir yöntem göstereceğim!

 1. Konumunuzu açın.
 2. Ardından Google’ı açın.
 3. Haritalar kısmını seçin.
 4. Faktoring araması yapın.
 5. Size en yakın konumları görün.

Karşınıza faktoring firmaları ve iletişim adresleri çıkacak. Her firmayla gidip tek tek görüşmek yerine, telefon numaralarından arayabilirsiniz. Elbette her

Şirket size senetle borç para verecek diye bir durum söz konusu değil. Tabi bu sadece faktoring için bir örnekti… Siz kuyumcuları, kurumları da bu yöntemle arayabilirsiniz. 

Advertisement

Öneri içerik: İmalat Fikirleri

Senet İmzalarken Şunlara Dikkat!

Senetle borç para veren yerlerin hangisinden para alacaksanız alın, dikkatli olmanız gerek. Senet imzalarken şunlara özellikle dikkat etmelisiniz:

 1. Şartları Anlamak: Seneti imzalamadan önce, tüm şartları dikkatlice okuyun ve anlayın. Senette belirtilen faiz oranı, geri ödeme planı, cezalar ve diğer önemli şartlar hakkında net bir şekilde bilgi sahibi olmalısınız.
 2. Borç Tutarı ve Vade: Senette belirtilen borç tutarı ve vadeyi doğru bir şekilde kontrol edin. Ayrıca geri ödeme tarihlerini ve koşullarını net bir şekilde anlayın.
 3. İmza Yetkisi: Senet, bir kurum adına imzalanıyorsa, imzalayan kişinin gerçekten yetkili olduğunu doğrulamak önemlidir. İmza yetkisi olmayan bir kişi senet imzalarsa, sözleşme geçersiz olabilir.
 4. Ek Masraflar ve Cezalar: Senette belirtilen ek masraflar, cezalar veya gecikme faizleri gibi detayları dikkatlice kontrol edin.

Sıkça Sorulan Sorular

Senet karşılığı borç para verilir diyenlere dikkat

Senetle borç para veren yerler hakkında sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Faktoring şirketleri borç para verir mi?

Faktoring hizmeti sağlayan bazı şirketler, senetle borç para verebiliyorlar. Bunun için kurumsal, güvenilir firmaları bulmanız gerekiyor.

Senet ödenmezse ne olur?

Senet ödeme tarihi geldiğinde ödeme gerçekleştirilmezse, senet alacaklısını icra takibi başlatma hakkına sahip oluyor. Sonrasında haciz işlemleri başlatılabiliyor.

Advertisement

Senetle borç para veren yerler ya da şahıslar var mı?

İfade etmek gerekirse, senet karşılığında nakit borç para veren kişiler vardır. Ülkemizde faiz karşılığında para almak ve vermek suç olduğu için bu kişilerin çoğu yasa dışı olacak şekilde çalışırlar.

Bankalar senetle kredi veriyor mu?

Senet karşılığı avans kredisi alabileceğiniz bankalar bulunuyor. Bu bankalardan senet karşılığı kredi alabilirsiniz. Senetle para almanın en güvenilir yollarından birisidir.

Senet karşılığı kredi nedir?

Senetlere belirli bir marj uygulanmak suretiyle nakite dönüştürüldüğü kredi türüdür. Senet geri ödeme için garanti olan belgedir.

Aşağıdaki Yorumları da Değerlendirin!

Türkiye genelinde senetle borç para veren yerler ve şahıslar yukarıda anlattıklarım gibidir. Sizlere ne bir eksik ne bir fazla bilgi paylaşımında bulundum. Şu anda 2023 güncel olarak senetle borç para alabileceğiniz öneriler şimdilik bu kadar.

Advertisement

Sizlere yol göstermek için bu yazıyı hazırladım. Sitemiz şahsi olarak borç para vermemekte.

DİKKAT: Senetle borç para veren yerler hakkında dolandırıcılara karşı dikkatli olun ve sizden ön ödeme gibi talepleri olan şahıslara inanmayın. Güvenmediğiniz şahıs ve kuruluşlardan borç para almaya çalışmayın!

Bir önceki yazımız olan Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2023 İLETİŞİM ADRESİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

144 Yorum

 1. Alp

  28 Aralık 2023 at 19:31

  Yağız bey size nasıl ulaşabilirim

 2. Avni Can

  18 Aralık 2023 at 18:38

  acil paraya ihtiyacım var ön ödeme yapamam veya ipotek gösterecek bir şeyim yok ama giyim mağazası işletiyorum en geç 6 ay içinde geri ödeme yapabilirim yardımcı olabilecek varsa ulaşabilir

 3. Avni Can

  18 Aralık 2023 at 18:36

  acil paraya ihtiyacım var ön ödeme yapamam veya ipotek gösterecek bir şeyim yok ama giyim mağazası işletiyorum en geç 6 ay içinde geri ödeme yapabilirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

144 yorum

ACİL PARA

Acil Para Bulma Yolları – 1 SAAT İçinde Para Bulmak!

acil para bulma yolları

Sıkıştım acil para lazım diyenler buraya! Sizlere aynı gün içinde acil nakit para nasıl bulunur, anlatıyorum. Hatta şöyle yapalım; 1 saat içinde acil para bulma yolları neler, tek tek inceleyelim! Banka hariç nereden para bulabilirim diyenler için de önerilerimiz var! Aşağıda sıralayacağım alternatif para bulma yöntemleri ile dakikalar içerisinde para bulabilirsiniz. Ancak “Nakit para verilir, borç […]

Okumaya devam et

ACİL PARA

Multinet Nakite Çevirme 2023 – MULTİNET BOZAN YERLER!

Multinet Nakite Çevirme

Size yemek kartları arasında işletmelerin tercih ettiği Multinet ile ilgili bilgi vereceğim. Eğer sizin işletmeniz de size Multinet verdiyse, Multinet nakite çevirme işlemini siz de gerçekleştirebilirsiniz. İşletmeler, çalışanları daha rahat yemek yesin ve alışveriş yapsın diye yemek kartları veriyor. Ama bu güzel yemek kartlarının şöyle bir yönü var: Yemek kartı her yerde geçmiyor. Ancak anlaşmalı […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.