finansportali.net

BANKACILIK

İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok 2022 Hibe Kredisi Fırsatı!

iş kurmak istiyorum param yok

İş kurmak istiyorum ama param yok diye hayıflanmayın! Sizlere çok düşük sermayelerle iş kurmak için merak ettiklerinizi anlatacağım. ”İş kurmak istiyorum ama sermayem yok ne yapacağım? ya da iş kurmak istiyorum ama fikrim yok”   diyenlere yardımcı olacak harika ipuçlarını birazdan paylaşacağım.

Herkes iş kurmak ve yeni bir girişimciliğin içine girmek ve o heyecanlı iş fikirlerini gerçeğe dönüştürmek ister. Fakat çoğu insan yeterli parası olmadığından bu düşüncelerini bir türlü eyleme geçiremez.

Sıfır maliyetle kurulan işler neler, merak mı ediyorsunuz? Peki, HALKBANK‘ın, iş kurmak isteyenler için oluşturduğu kredi paketlerini biliyor musunuz? 

O zaman, İş kurmak istiyorum ama param yok diyenleri yazımın devamına davet ediyorum! Bakalım, bu içerikten sonra hayallerinizi gerçekleştirebilecek misiniz? Yorumlarda buluşalım!

Advertisement

Para Olmadan İş Kurmak Mümkün Mü?

Parasız is kurmak istiyorum
Parasız iş kurmak istiyorum

Parasız iş kurmak mümkün mü? Evet! Param yok ama iş kurmak istiyorum diyorsanız iyice bir düşünmek gerektiğini de unutmayın tabi… Hangi işi kurmak istiyorsunuz? Sektörünüz ne, bayilik mi alacaksınız yoksa sıfırdan bir iş fikri mi var kafanızda? Gibi…

Aslında birçok iş parasız da kurulabilir. Mesela param yok bayilik almak istiyorum diyenler için Ücretsiz bayilik veren firmalar yazısını hazırladım.  Eğer sıfırdan dükkan açmayacaksanız elinizde az bir para ile de çok güzel para kazanabileceğiniz işler kurabilirsiniz.

Şimdi birkaç başlıkta Türkiye pazarında hiç para olmadan yapılabilecek işleri yazalım. Bu arada, yok ya para olmadan iş kurulmaz! diyorsan hibe kredisi ile iş kurmak da mümkün. Yazımın ilerleyen kısmında bundan da bahsedeceğim.


Acil borç para bulma yöntemleri için hazırladığımız video çözümünüz olabilir!

İZLEYİN:

Advertisement
İş Kurmak İstiyorum Param Yok

Yeterli Sermayeniz Yoksa Basit İşler İle Başlayın!

Parasız is kurmak istiyorum
Parasız is kurmak istiyorum

İş kurmak istiyorum ama param yok diyenler için şunu söyleyebilirim ki ilk etapta düşük bütçelerle de bir iş kurabilirsiniz.Simit satmak, midye satmak, pamuk şeker, balon işi, oyuncak satmak gibi birçok seçeneği kullanabilirsiniz.

 • Örneğin: İlk etapta seyyar olarak Midyeci Ahmet gibi midye satabilir; işinizi büyüttükçe kendi dükkanınızı açabilir ve Midyeci Ahmet’in yaptığı gibi yurt içi ve yurt dışında onlarca bayilikler verebilirsiniz!

Tabii bunun için işinizi ilk zamanlar seyyar olacak şekilde yapmalısınız ki bunun içinde izin almanız gerekiyor. Ancak merak etmeyin, bu izin oldukça basit bir şekilde alınabilir.

Seyyar satıcılık düşünüyorsanız, Seyyar satıcılık ruhsatı alma ile ilgili yazımı da okuyabilirsiniz.

Bankadan Nakit Avans Kullanıp Pazara Çıkabilirsiniz!

hiç param yok ama iş kurmak istiyorum
hiç param yok ama iş kurmak istiyorum

Dilerseniz siz de birçok kişinin yaptığı bankadan nakit avans kullanıp pazara çıkabilirsiniz. Ya da kredi kartını en az zararla nakde çevirme yolları seçeneğini deneyebilirsiniz.

Pazarda bozulmayacak bir ürün olarak terlik satabilirsiniz.

 • Örneğin: Kaliteli parti malı terliklerden 200 çift satın almanız durumunda bunun size maliyeti en fazla 3.000 TL olacaktır. Bu terlikleri %100 kâr ile satabilirsiniz. Bunu her gün farklı pazarlara giderek yapabilirsiniz.

Bu işten iyi paralar kazanabileceğinizi söyleyebilirim. Nakit için de bankadan varsa avans hesabınızdan 2 haftalık para çekebilirsiniz. Bankadan nakit avans çekerek iş kurmak istiyorum diyorsanız, miktarın yeterli gelip gelmeyeceğini yapacağınız işe göre ayarlayın.

Para kazandıkça da hemen bankaya olan eksi hesap borcunuzu kapatırsınız. Bunu ciddi ciddi düşünebilirsiniz. Çünkü terlik özellikle bayanlar için yazın da ve kışın da vazgeçilmezdir.

Bu arada aklınızda net bir iş planı ve fikri varsa ve acil nakit para lazım diyorsanız; Senetle Borç Para Veren Yerler ve Şahıslar başlıklı yazımı da okumalısınız.

Düşüncede Kalma Eyleme Geç!

param yok ne iş yapabilirim
param yok ne iş yapabilirim?

Her gün sayısız şirketin, girişim sermayesi firmalarından 100 binlerce TL alıp kurdukları yeni girişimleri tek tek duyuyoruz. Ancak bu firmaların hepsinin kesinlikle başarılı olacağını bilemeyiz…

Çoğu şirket, sermayeleri daha yüksek olduğu halde ya açılmadan kapatmak zorunda kalıyor ya da iş kurma kısmını gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra iflas bayraklarını çekiyorlar. Eğer orijinal, üzerinde iyi düşünülmüş bir iyi bir planınız varsa harekete geçin.

Advertisement

Benim bir iyi  iş fikrim var fakat  param yok? diyorsanız, bu olumsuz düşünceyi düşünmeyi bırakıp harekete geçmelisiniz. Bu arada belki uykusuz kalacak belki de çok stresli olacaksınız. Ancak iyi ve çalışan bir iş planı ve inançla başarı er ya da geç kapınızı çalacaktır!

Sermayesiz iş kurmak istiyorum diyenler!

Sermayem yok nasıl iş kurabilirim diyorsanız, – Sermayesiz iş fikirleri – yazısını okumanızı tavsiye ediyorum!

İşyeri Açma Hibe Kredisi İle İş Kurmak!

İş kurmak istiyorum ama param yok; üstelik iyi de bir iş planınız var. Ancak elinizi cebinize attınız… O da ne cepte sinekler uçuşuyor. Diyorsunız ki yine hüsran kalbim!

İyi haber! Devlet iyi bir iş planına iş kurmak için hibe kredisi veriyor yani umutsuzluğa kapılmayın derim. Siz de kendi işinizi kurmak ve üretmek istiyorsanız devlet destekli geri ödemesiz işyeri açma hibe kredisi alabilirsiniz.

Advertisement

KOSGEB Hibe Kredisi ile İş Kurmak

kosgeb hibe kredisi
KOSGEB ile iş kurmak

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin(KOBİ), ekonomideki pastası içindeki paylarının ve rekabetin arttırılması, katma değerin yükseltilmesi amacıyla devlet diyor ki “senin iyi bir planın, ekonomiye katkı yapacak bir fikrin var ise seni destekleyeceğim.” Yani KOSGEB ile iş kurmak mümkün.

 • Değişik sektörlere göre hizmet veren bakanlıklar vasıtasıyla iş kurmak isteyen herkes hibe kredi  alabilir.
 • Tarım ve hayvancılık Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, devlet bankaları; Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank da destek veren kuruluşlar arasında. Kosgeb de bu konuda öncü.
 • Destek hibe rakamları yaklaşık 50 bin liradan başlıyor, milyonlara kadar çıkabiliyor.
 • Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hem küçük ve orta ölçekli işletmelere, hem de büyük işletmelere destekleme veriyor.
 • Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı değişen projelere göre KOBİGEL projesi ile 300 milyon liraya ulaşabilen rakamlarla hibe desteği sağlıyor.

Hayvancılık Yapmak İstiyorum ama Param Yok

Sıfırdan iş kurmak
Sıfırdan iş kurmak

Diyelim ki hayvancılık yapmak istiyorum ama param yok” veya tarım işi yapmak istiyorum ama sermayem yok diyorsunuz! Devlet aşağıdaki sektörler başta olmak üzere 30 BİN TL hibeyi size Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce verebiliyor.

 • Büyükbaş hayvancılık ile et ve süt hayvancılığı yapmak
 • Küçükbaş hayvancılık Koyun, keçi yetiştiriciliği, ya da kürk hayvancılığı yapmak
 • Tavuk yetiştirme çiftçiliği, salma tavukçuluk ile yumurta üretimi,
 • İpekböceği yetiştiriciliği ile üretim yapmak,
 • Sadece kültür mantarı üretimi yapmak isteyen üreticiler
 • Fidan, fide yetiştiriciliği yapmak isteyenler için,
 • Sebze ve meyve yetiştiriciliği için sera kurma hibesi

Yukarıda verdiğim işlerin bir bölümü çok az sermaye ile uzun yıllar güzel paralar kazandıracak iş seçenekleridir. Bazı iş teklifleri de hiç paranız olmasa da yapılabilecek işlerin başında gelmektedir.

Ayrıca Tarım ve KJırsal Kalkınmayı Desteleme Kurumu web sitesini de ziyaret edebilirsiniz. Kurum tarafından genç yatırımcılara ve kadın yatırımcılara destek veriliyor. Takip edebilirsiniz.

Halkbank Girişimcilik Kredileri 2022

halkbank girişimcilik kredisi
Halkbank girişimcilik kredileri

Kendi işimi kurmak istiyorum ama param yok diyenlere Halkbank’ın mükemmel bir çalışması var! Ancak 18 yaşından büyükseniz bu imkandan yararlanabiliyorsunuz.

Türkiye Halk Bankası bayilik almak isteyen yeni girişimcilere bazı krediler veriyor. Bu kredinin en güzel yanı da taksit ödemelerinin 6 ay sonra başlaması. Üstüne bir de geri ödeme süresi olarak 60 ay vade veriyor!

Bu sayede HALKBANK aracılığıyla alabileceğiniz bu bayilik kredisi ile bayilik ücretini ödeyebilirsiniz. Son olarak işletmeniz için harcayacağınız tüm demirbaş giderlerinin %75‘ini faturalandırmanız dahilinde ödemelerinizi kredi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Dükkan için yapılan demirbaş giderlerinin %75 kadar faturalandırdığınız taktirde kredi ile ödeme yapabilirsiniz.

Şimdi aşağıya, sermaye olmadan iş kurmak isteyenler için hazırladığım faydalı bir info-grafik bırakıyorum. Öncesinde bu görselleri çok dikkatli bir şekilde okuyarak inceleyiniz. Ardından bırakacağım linke tıklayarak ilgili adrese giderek başvurunuzu yapabilirsiniz!

Advertisement
Halkbank Girişimcilik Kredileri
Halkbank Girişimcilik Kredileri

Ayrıca yukarıdaki info-grafikte, İş kurmak istiyorum ama param yok diyenlere yardımcı olabilecek kredilerin detaylarını buraya tıklayarak öğrenebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz!

Sıfırdan İş Kurmak İstiyorum Diyorsanız: 6 Önemli Tavsiye!

sıfırdan iş kurmak
Sıfırdan iş kurmak istiyorum ama param yok!
 1. Eğer mümkünse, işletmenizi kesinlikle bir kadın girişimcinin üstüne kurun. Kadın girişimcilere hibe veren kurulışlar daha çok.
 2. İşe koyulmadan önce pazar araştırmasını ve rakip analizi yapmayı ihmal etmeyin!
 3. Minimum 6 aylık sermaye planınızı oluşturun!
 4. Bayilik (franchise) sistemlerinden faydalanın!
 5. Hibe desteği olan işler yazısını okuyun!
 6. Tecrübeli olduğunuz işi kurmayı düşünün!

Bir önceki yazımız olan Düğün Altınları Nerede Saklanır? – Aman Dikkat! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

BANKACILIK

ATM’den IBAN’a Para Yatırma – Ziraat, Vakıfbank, Halkbank…

Kartsız ATM'den IBAN'a Para Yatırma

ATM’lerden para yatırma işlemleri hakkında en sık kullanılan işlemlerden birisi para yatırmadır. ATM’den IBAN’a para yatırmak için tüm bankalardan nasıl işlem yapacağınızı sizlere adım adım anlattım. Kartsız ibana para yatırma, ATM den kartsız para yatırma gibi işlemleri sizlere anlatacağım. ATMden para gönderme konusunda aklınızda kafa karışıklığı varsa, işlemi yapacağınız şekle göre ne yapmanız gerektiğini aşağıda […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

EFT Gitmedi Neden Geri Döner? 2022 Bankacılık Güncellemeleri

eft gitmedi neden geri döner

EFT gitmedi neden geri döner diye merak edenler buraya! Farklı iki banka hesabı arasında yapılan para transferine EFT adı verilmektedir. EFT yapan kişi, bu işlemi yaparken karşı hesabın sahibinin adı, soyadını ve para göndereceği hesabın IBAN numarasını sisteme yazmalıdır.  EFT yapıldığını nasıl anlarız? EFT hesaba geçmedi diye endişelenmeyin, EFT yapılırken yukarıda söylediklerimden biri veya ikisinin […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.