finansportali.net

BANKACILIK

İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok 2023 Hibe Destekleri Fırsatı!

İş Kurmak İstiyorum

İş kurmak istiyorum ama param yok diye düşünmeyin! Sizlere çok düşük sermayelerle iş kurmak için merak ettiklerinizi anlatacağım. Sermayesiz kendi işini kurmak için ya da iş kurmak istiyorum ama fikrim yok diyenlere özel olarak hazırladığım harika ipuçlarını birazdan paylaşacağım.

Herkes iş kurmak ve yeni bir girişimciliğin içine girerek o heyecanlı iş fikirlerini gerçeğe dönüştürmek ister. Fakat çoğu insan yeterli parası olmadığından bu düşüncelerini bir türlü eyleme geçiremez. Kendi işimi yapmak istiyorum ne yapabilirim diyorsanız yazımın devamını okuyabilirsiniz.

0 maliyetle iş kurmak nasıl? Peki, HALKBANK‘ın, iş kurmak isteyen girişimciler için oluşturduğu kredi paketlerini biliyor musunuz? Yazımızda bulabilirsiniz!

Advertisement

Para Olmadan İş Kurmak Mümkün Mü?

Parasız İş Kurmak İstiyorum
Parasız İş Kurmak İstiyorum

Parasız iş kurmak mümkün mü? Evet! Param yok ama iş kurmak istiyorum diyorsanız iyice düşünmek gerektiğini de unutmayın tabi… Hangi işi kurmak istiyorsunuz? Sektörünüz ne? Bayilik mi alacaksınız yoksa sıfırdan bir iş fikri mi var kafanızda? Gibi…

Aslında birçok iş parasız da kurulabilir. Mesela param yok bayilik almak istiyorum diyenler için Ücretsiz bayilik veren firmalar yazısını hazırladım. Eğer sıfırdan dükkan açmayacaksanız elinizdeki az miktarda para ile de çok güzel paralar kazanabileceğiniz bir iş kurabilirsiniz.

Şimdi birkaç başlıkta Türkiye pazarında hiç para olmadan yapılabilecek işleri yazalım. Para olmadan iş kurulmaz diyorsanız, hibe ve kredilerle ile iş kurabilmeniz de mümkün. Yazımın ilerleyen kısmında bundan da bahsedeceğim.


Acil borç para bulma yöntemleri için hazırladığımız video çözümünüz olabilir!

İZLEYİN:

Advertisement
İş Kurmak İstiyorum Param Yok

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Diyenler Nereden Başlamalı?

Kendi işimi kurmak istiyorum diyen girişimcilerin birçoğunun aklına sermaye ve ne iş yapılacağı konusunda sorular takılır. Ne iş yapabileceğinizi bilmek, kazandıran iş fikirleri açısından müthiş bir girişimde bulunmak, sizi bir adım önde tutacaktır.

Daha ilk aşamadan itibaren stratejik hamlelerde bulunmanız gerekiyor. İş kurmak istiyorum diyorsanız illa ki özgün fikirlere sahip olmanız gerekmez. Mevcut iş fikirlerini stratejik olarak geliştirip girişiminizi tamamlayabilirsiniz.

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum
Kendi İşimi Kurmak İstiyorum

Yeni iş açmak istiyorum diyorsanız başlangıç aşamasında aşağıdaki unsurlara dikkat edin;

 • İlk olarak pazar araştırması yapın. Hangi sektöre gireceğinizi iyi bilmeniz gerekiyor!
 • Rakiplerinizi belirledikten sonra rakip analizi yapabilirsiniz. Üreteceğiniz ürün ya da hizmetin diğerlerinden farkı ne olacak? Bunu belirleyin.
 • Sermayenizi kontrollü bir şekilde kullanın. Yeterli sermayeniz yoksa kredi desteği alabilirsiniz.
 • İşletmenize dönemlik olmak üzere ulaşılabilir hedefler koyun. Örneğin 1 sene içerisinde işletmenizi nerede görüyorsunuz? Belirleyin.
 • Müşteri portföyünü geliştirmek için bağlantılarınızı arttırın. Bu konuda sosyal medyadan destek alabilirsiniz!
 • Kaliteli ürün ve hizmet üretin. Rakiplerinizle rekabet edebilmek için bunu sağlamanız şart.

Yeterli Sermayeniz Yoksa Basit İşler İle Başlayın!

Parasız is kurmak istiyorum
Parasız is kurmak istiyorum

İş kurmak istiyorum ama param yok diyenler için şunu söyleyebilirim ki ilk etapta düşük bütçelerle de bir iş kurabilirsiniz. Simit satmak, midye satmak, pamuk şeker satmak, balon işi, oyuncak satmak vb. birçok seçeneği değerlendirebilirsiniz.

 • Örneğin: İlk etapta seyyar olarak Midyeci Ahmet gibi midye satabilir; işinizi büyüttükçe kendi dükkanınızı açabilir ve Midyeci Ahmet’in yaptığı gibi yurt içi ve yurt dışında onlarca bayilikler verebilirsiniz!

Tabii bunun için işinizi ilk zamanlar seyyar olacak şekilde kurmalısınız. Bunun için de izin almanız gerekiyor. Ancak merak etmeyin, bu izin oldukça basit bir şekilde alınabilir.

Seyyar satıcılık düşünüyorsanız, Seyyar Satıcılık Ruhsatı Alma ile ilgili yazımı da okuyabilirsiniz.

Bankadan Nakit Avans Kullanıp Pazara Çıkabilirsiniz!

hiç param yok ama iş kurmak istiyorum
hiç param yok ama iş kurmak istiyorum

Dilerseniz siz de birçok kişinin yaptığı gibi bankadan nakit avans kullanıp pazara çıkabilirsiniz. Ya da kredi kartını en az zararla nakde çevirme yolları seçeneğini deneyebilirsiniz.

Pazarda terlik satabilirsiniz. Hem bozulmaz, hem de çok tercih edilen bir üründür!

 • Örneğin: Kaliteli parti malı terliklerden 200 çift satın almanız durumunda bunun size maliyeti ortalama olarak 6.000 TL olacaktır. Bu terlikleri %100 kâr ile satabilirsiniz. Bunu her gün farklı pazarlara giderek yapabilirsiniz.

Bu işten iyi paralar kazanabileceğinizi söyleyebilirim. Nakit için de banka avans hesabınızdan aylık olarak para çekebilirsiniz. Bankadan nakit avans çekerek iş kurmak istiyorum diyorsanız, miktarın yeterli gelip gelmeyeceğini yapacağınız işe göre belirleyin.

Para kazandıkça da hemen bankaya olan eksi hesap borcunuzu kapatırsınız. Bunu ciddi ciddi düşünebilirsiniz. Çünkü terlik, özellikle bayanlar için yazın da kışın da vazgeçilmezdir. Bu ve bunun gibi birçok ürün bularak pazarda satabilir, işinizi geliştirebilirsiniz. İş kurmak istiyorum diyenler için güzel bir seçenek olarak değerlendirilebilir!

Advertisement

Bu arada aklınızda net bir iş planı ve fikri varsa ve acil nakit para lazım diyorsanız; Senetle Borç Para Veren Yerler ve Şahıslar başlıklı yazımı da okumalısınız.

Düşüncede Kalma Eyleme Geç!

param yok ne iş yapabilirim
param yok ne iş yapabilirim?

Her gün sayısız şirketin, girişim sermayesi firmalarından 100 binlerce TL alıp kurdukları yeni girişimleri tek tek duyuyoruz. Ancak bu firmaların hepsinin kesinlikle başarılı olup olmayacağını bilemeyiz…

Çoğu şirket, sermayeleri daha yüksek olduğu halde ya açılmadan kapatmak zorunda kalıyor ya da iş kurma kısmını gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra iflas ediyorlar. Eğer orijinal ve üzerinde iyi düşünülmüş bir iyi bir planınız varsa harekete geçin.

Benim iyi bir iş fikrim var fakat param yok diyorsanız, bu olumsuz düşünceyi bırakıp harekete geçmelisiniz. Bu arada belki uykusuz kalacak belki de çok stresli olacaksınız. Ancak iyi ve işleyen bir iş planı, beraberinde inançla birlikte başarı, er ya da geç kapınızı çalacaktır!

Sermayesiz iş kurmak istiyorum diyenler!

Sermayem yok nasıl iş kurabilirim diyorsanız, – Sermayesiz İş Fikirleri – yazısını okumanızı tavsiye ediyorum!

Advertisement

İşyeri Açma Hibe Kredisi İle İş Kurmak!

İş kurmak istiyorum ama param yok diyorsunuz ve üstelik iyi de bir iş fikriniz var. Kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyenlere özel olarak oluşturulmuş yüzlerce seçenek bulunuyor.

İyi haber! Devlet destekli iş kurmak artık çok kolay. Siz de kendi işinizi kurmak ve üretmek istiyorsanız devlet destekli geri ödemesiz işyeri açma hibe kredisi alabilirsiniz.

KOSGEB ile İş Kurmak

kosgeb hibe kredisi
KOSGEB ile iş kurmak

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin(KOBİ), ekonomi pastası içindeki paylarının ve rekabetin arttırılması, katma değerin yükseltilmesi amacıyla devlet tarafından destek sağlanır. Yani KOSGEB ile iş kurmak mümkün. KOSGEB ile iş kurmak istiyorum diyorsanız aşağıdaki bilgiler tam size göre!

 • Değişik sektörlere göre hizmet veren bakanlıklar vasıtasıyla iş kurmak isteyen herkes hibe kredi  alabilir.
 • Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na ek olarak Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi bankalar da destek veren kuruluşlar arasında. Kosgeb de bu konuda öncü.
 • Destek hibe rakamları yaklaşık 50 bin liradan başlıyor, milyon liralara kadar çıkabiliyor.
 • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hem küçük ve orta ölçekli işletmelere, hem de büyük işletmelere destekleme veriliyor.
 • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı değişen projelere göre KOBİGEL projesi ile 2 milyon liraya ulaşabilen rakamlarla hibe desteği sağlıyor.

Hayvancılık Yapmak İstiyorum Ama Param Yok

Sıfırdan iş kurmak
Sıfırdan iş kurmak

Diyelim ki hayvancılık yapmak istiyorum ama param yok veya tarım işi yapmak istiyorum ama sermayem yok diyorsunuz! Devlet aşağıdaki sektörler başta olmak üzere 30 BİN TL hibeyi size Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü aracılığıyla verebiliyor.

 • Büyükbaş hayvancılık; et ve süt hayvancılığı yapmak
 • Küçükbaş hayvancılık; koyun, keçi yetiştiriciliği ya da kürk hayvancılığı yapmak
 • Tavuk yetiştirme çiftçiliği, salma tavukçuluk ile yumurta üretimi
 • İpekböceği yetiştiriciliği ile üretim yapmak
 • Sadece kültür mantarı üretimi yapmak isteyen üreticiler
 • Fidan, fide yetiştiriciliği yapmak isteyen üreticiler
 • Sebze ve meyve yetiştiriciliği için sera kurma hibesi

Yukarıda verdiğim işlerin bir bölümü çok az sermaye ile uzun yıllar güzel paralar kazandıracak iş seçenekleridir. Bazı iş teklifleri de hiç paranız olmasa da yapılabilecek işlerin başında gelmektedir.

Halkbank Girişimcilik Kredileri 2023

Halkbank Girişimci Kredileri 2023
Halkbank Girişimci Kredileri 2023

Kendi işimi kurmak istiyorum ama param yok diyenlere Halkbank’ın mükemmel fırsatlar sunuyor! Fakat bu kredilerden faydalanmanız için ilk olarak 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor.

Yeni iş açmak istiyorum diyorsanız Halkbank kredilerinden faydalanabilirsiniz. Merak etmeyin, gerekli şartları sizler için araştırdım.

Şu an için Halkbank girişimci kredileri çalışmalarında 7 program bulunuyor. Her biri yeni iş kurmak için mükemmel fırsatlar sunuyor!

Girişimci kredilerini işletmenizi açmak için gereken sermayeyi bulma noktasında kullanabilirsiniz. Tüm programları inceleyerek size en uygun kredi programına başvuru yapabilirsiniz. İş kurmak istiyorum ne yapabilirim diyenlere özel olarak sunulmuş fırsatlar, sizleri bekliyor!

Advertisement
Kredi ProgramıKredi LimitiVadeŞartlar
Halk Girişimci Kredisi250.000 TLAzami 60 ayEn az ilkokul mezunu ve 45 yaşını aşmamış girişimciler faydalanabilir.
Genç Girişimci Kredisi350.000 TLAzami 60 ayYüksekokul ya da fakülte mezunu, iş tecrübesi olmayan, kendi işini kurmak isteyen 35 yaşını aşmamış girişimciler faydalanabilir.
Cesur Girişimci Kredisi400.000 TLAzami 60 ayÜniversite mezunu, en az 2 yıl kendi alanında tecrübeli ve 45 yaşını aşmamış girişimciler faydalanabilir.
KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi300.000 TLAzami 36 ayŞartlar girişimci firma niteliğine ve kooperatif türüne göre değişmektedir.
Usta Girişimci Kredisi300.000 TLAzami 60 ayEn az ilkokul mezunu, alanında ustalık belgesi olan, en az 3 yıl deneyime sahip, 45 yaşını aşmamış girişimciler faydalanabilir.
Tekno Girişimci Kredisi500.000 TLAzami 60 ayTeknoloji Geliştirme Bölgeleri’nde faaliyet gösteren, bilişim ve yazılım alanında hizmet veren, devlet tarafından çeşitli destek programlarına hak kazanmış kişiler faydalanabilir.
Esnaf Girişimci KredisiÇeşitli şartlara göre “Genç Girişimci Kredisi” ve “Usta Girişimci Kredisi” alınabilir.Vadeler alınan krediye göre değişiklik gösterir.Şartlar alınan krediye göre değişiklik gösterir.
İş Kurmak İstiyorum Kredi | Halkbank

İş Bankası Girişimci Kredileri 2023

İş Bankası Girişimci Kredileri
İş Bankası Girişimci Kredileri

 İş Kurmak İstiyorum Sermayem Yok diyorsanız kredi çekmek en mantıklı seçenek olabilir! Çünkü girişimci kredileri, düşük faiz ve teknik destek avantajlarıyla ön plana çıkıyor.

Girişimcilere kredi veren bankalardan birisi de İş Bankası’dır. İş Bankası, sadece kredi verme noktasında değil, yeni kurulmuş işletmelere diğer finansal faaliyetler için de teknik destek sağlıyor.

TEB Girişimci Kredileri 2023

TEB Girişimci Kredileri
TEB Girişimci Kredileri

Evde kendi işini kurmak isteyenler için mükemmel fırsatlar sunan bankalardan biri de TEB’dir. TEB, girişimcilere yönelik olarak 5 programla finansal destek sağlıyor. Bunlar aşağıdaki gibi;

 • TEB Girişimci Kart
 • Tekno Girişim ve Tekno Kobi Kredileri
 • TEB Teknoloji Masraf Avantajları
 • AR-GE Destek Paketi
 • Teknokent Kira Destek Paketi

Ziraat Bankası KOSGEB Destek Kredileri 2023

Ziraat Bankası KOSGEB Destek Kredileri 2023
Ziraat Bankası KOSGEB Destek Kredileri 2023

Ziraat Bankası ve KOSGEB işbirliğiyle hazırlanan programlar aracılığıyla girişimcilere destek olunuyor.sermayem yok nasıl iş kurabilirim? Diyorsanız Ziraat Kosgeb destek kredilerini tercih edebilirsiniz. Düşük faiz oranları, yüksek kredi limitleri, çeşitli avantajlar gibi konularda destek sağlanıyor. Krediler şu başlıklar altında veriliyor:

 • İhracat Finansman Desteği,
 • İşletme Sermayesi Desteği,
 • İstihdam Desteği,
 • Acil Destek,
 • Makine Teçhizat Kredi Desteği 

Bu kredilerden faydalanmak için öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmanız ve KOBİ statüsünde olmanız gerekiyor.

İş Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim yazısına göz atabilirsiniz.

Sıfırdan İş Kurmak İstiyorum Diyorsanız: 6 Önemli Tavsiye!

Sıfırdan İş Kurmak İstiyorum Ama Sermayem Yok
Sıfırdan İş Kurmak İstiyorum Ama Sermayem Yok
 1. Eğer mümkünse, işletmenizi kesinlikle bir kadın girişimci aracılığıyla kurun. Kadın girişimcilere hibe veren kuruluşlar daha fazla.
 2. İşe koyulmadan önce pazar araştırmasını ve rakip analizi yapmayı ihmal etmeyin!
 3. Minimum 6 aylık sermaye planınızı oluşturun!
 4. Bayilik (franchise) sistemlerinden faydalanın!
 5. Hibe Desteği Olan İşler yazısını okuyun!
 6. Tecrübeli olduğunuz işi kurmayı düşünün!

Sıkça Sorulan Sorular

Genç yaşta kendi işini kurmak isteyenlerin ve diğer girişimcilerin en sık sorduğu soruları sizler için derledim.

Kendi İşini Kurmak İsteyenler Ne Yapmalı?

Öncelikle sermaye miktarına göre hareket etmelisiniz. Henüz bir sermayeniz yoksa bankaların girişimcilik kredileri paketlerinden yararlanabilirsiniz. Tüm bu süreçte gireceğiniz sektörü analiz edebilir, müşteri portföyünü çıkarabilir ve kendinize çalışma planı oluşturabilirsiniz.

Sıfırdan Ne İş Yapabilirim?

Eğer bir konu ya da meslek üzerinde uzmanlığınız yoksa sıfırdan bir iş yapmak için önünüzde iki seçenek var. Bunun için ya eğitim alarak uzmanlaşmalısınız ya da tecrübe gerektirmeyen işlere yönelmelisiniz. Daha fazla kazanç için uzmanlaştığınız alana yönelmeniz daha iyi olacaktır.

Advertisement

Hiç Param Yok Nasıl İş Kurabilirim?

Hiç paranız yoksa gerekli şartları taşımanız hâlinde KOSGEB desteklerinden ya da bankaların Girişimcilik Kredileri programlarından faydalanabilirsiniz.

Ne Gibi Bir İş Kurabilirim?

Yazıda birkaç popüler iş fikrine değindim. Ancak diğer fikirler için sitemizdeki başka yazılara yönelebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Düğün Altınları Nerede Saklanır? – BANKA MI EV Mİ? 5 YÖNTEM! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

1 Yorum

 1. DavidFut

  29 Eylül 2023 at 11:01

  very good

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

BANKACILIK

MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Hemen Kullanın!

MaxiPuan Geçen ve Kullanılan Yerler

Biriken MaxiPuanlarımı nerelerde kullanabilirim? diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. 2023 yılında MaxiPuan geçen yerler hakkında detaylı bir anlatımda bulundum. Ayrıca, Maximum Puan hangi sitelerde kullanılır, bilgisinin de en güncel halini sizlerle paylaştım. Peki, MaxiPuan para nedir? diye sorduğunuzu da duyar gibiyim. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki MaxiPuan, İş Bankası Maximum Kredi Kartı çerçevesinde sunulan faydalardan biridir. […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

Almanya’dan Türkiye’ye Para Gönderme 2023 EN UCUZ YÖNTEMLER!

Almanyadan Türkiyeye para gönderme

Almanyadan Türkiyeye para gönderme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen gurbetçiler için harika bir yazı hazırladım. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları sık sık Türkiye’ye para transferi gerçekleştiriyorlar. Durum böyleyken en hızlı ve uygun yollarla Türkiye’ye para transferi nasıl gerçekleştirilir? Merak ediliyor. 2023 Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme konusuna açıklık getireceğim. Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank gibi tüm bankalardan Türkiye’ye transferi anlatacağım. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.