İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok (Hibe Kredisi İle İş Kurmak)

İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok (Hibe Kredisi İle İş Kurmak)
18.11.2020
A+
A-

Herkes iş kurmak ve yeni bir girişimciliğin içine girmek ve o heyecanlı iş fikirlerini gerçeğe dönüştürmek ister. Fakat çoğu insan yeterli paraları olmadığından bu düşünce eğleme geçemez. İş kurmak istiyorum fakat param yok ne yapacağım? diyenlere yardımcı olacak ipuçlarını veriyoruz. Özellikle sermayesi olmayanlar için bazı özel iş kurma seçeneklerini sunduk. Parası olmayanlara özel çabuk para kazandıran işler ve hibe kredisi ile iş kurmak hakkında sizlere bilgi verdik.

Para Olmadan İş Kurmak Mümkün Mü?

Para olmadan iş kurmak mümkün mü? Para olmadan iş kurmak istiyorum diyorsanız bir daha düşünün. Önce kişinin cebinde parası olmadan iş kurup kuramayacağını yazalım. Aslında birçok iş parasız da kurulabilir. Eğer sıfırdan dükkan açmayacaksanız elinizde az bir para ile de çok güzel para kazanabileceğiniz işler kurabilirsiniz. Şimdi birkaç başlıkta Türkiye pazarında hiç para olmadan yapılabilecek işleri yazalım. Para olmadan iş kurulmaz diyorsan hibe kredisi ile iş kurmak mümkün.

İlgili: Solucan Gübresi Üretimi Yaparak Para Kazanmak (Maliyetler ve Satış İşlemleri)

 

Sermayeniz Yoksa Basit İşler İle Başlayın

İş Kurmak için kesinlikle çok büyük sermaye şartı yoktur. Sonuçta kendi mesainizi kendiniz ayarlayabileceğiniz bir işten söz ediyorsak; simit satmak, midye satmak, pamuk şeker, balon işi, oyuncak satmak gibi birçok seçeneği kullanabilirsiniz. Seyyar olarak çok ama çok az bir sermaye ile aynı gün içinde güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Seyyar satıcılık düşünüyorsanız seyyar satıcılık ruhsatı alma ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Bankadan Nakit Avans Kullanıp Pazara Çıkabilirsiniz

Birçok kişinin de yaptığı bankadan nakit avans kullanıp pazara çıkabilirsiniz. Pazarda bozulmayacak bir ürün olarak terlik satabilirsiniz. Kaliteli parti malı terliklerden 200 çift satın almanız durumunda bunun size maliyeti en fazla 3000 TL olacaktır. Bu terlikleri %100 kar ile satabilirsiniz. Bunu her gün farklı pazarlara giderek yapabilirsiniz.

Bu işten iyi paralar kazanabileceğinizi söyleyebilirim. Nakit için de bankadan varsa avans hesabınızdan 2 haftalık para çekebilirsiniz. Bankadan nakit avans çekerek iş kurmak istiyorum diyorsanız, miktarın yeterli gelip gelmeyeceğini yapacağınız işe göre ayarlayın. Para kazandıkça da hemen bankaya olan eksi hesap borcunuzu kapatırsınız. Bunu ciddi ciddi düşünebilirsiniz. Çünkü terlik özellikle bayanlar için yaz ve kış aylarında vazgeçilmezdir.

 

Düşüncede Kalma Eyleme Geç

İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok

İş kurmak

Her gün sayısız şirketin. Girişim sermayesi firmalarından 100 binlerce TL alıp kurulan yeni girişimleri her gün duyuyoruz. Ama hepsi illa ki başarılı olacaklar diye de bir kesinlik bulunmuyor. Çoğu şirket daha sermayeleri iyi olduğu halde ya açılmadan kapatmak zorunda kalıyor ya da iş kurmak kısmını gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra iflas bayraklarını çekiyorlar. Eğer orijinal, üzerinde iyi düşünülmüş bir iyi bir planınız varsa az çok hatta sermayesiz iş kurmanın ve  başarılı olmanın zor olmadığı da gerçek.

İlgi İçerik: İş Kurmak İçin Devlet Destekleri (4 FARKLI ALTERNATİF)

Benim bir iyi  iş fikrim var fakat  param yok? diyorsanız, bu olumsuz düşünceyi düşünmeyi bırakıp harekete geçmelisiniz. Bu arada belki de baya bir süre uykusuz geçireceksiniz, çok stresli olacaksınız Ama iyi bir iş planı ve sabırla başarı er ya da geç gelecektir.

 

İşyeri Açma Hibe Kredisi İle İş Kurmak

İş kurmak istiyorsunuz çok da iyi bir iş planınız var. Ve elinizi cebinize attınız ama o da ne cepte sinekler uçuşuyor. Diyorsunız ki yine hüsran kalbim. Ama devlet iyi bir iş planına iş kurmak için hibe kredi veriyor yani umutsuzluğa kapılmayın. Kendi işini kurmak ve üretmek isteyenlere devlet destekli geri ödemesiz işyeri açma hibe kredisi alabilirsiniz.

KOSGEB Hibe Kredisi

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin(KOBİ), ekonomideki pastası içindeki paylarının ve rekabetin arttırılması, katma değerin yükseltilmesi amacıyla devlet diyor ki “senin iyi bir planın, ekonomiye katkı yapacak bir fikrin var ise seni destekleyeceğim.” Değişik sektörlere göre hizmet veren bakanlıklar vasıtasıyla iş kurmak isteyen herkes hibe kredi  alabilir. Tarım ve hayvancılık Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı devlet bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ da destek veren kuruluşlar arasında. Kosgeb de bu konuda öncü.

Bu rakamlar yaklaşık 50 bin liradan başlıyor, milyarlara ve hatta trilyonlara kadar yapacağınız işin vizyonuna göre destekleme alabiliyorsunuz. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hem küçük ve orta ölçekli işletmelere, hemde büyük işletmelere destekleme veriyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı değişen projelere göre KOBİGEL projesi ile 300 milyon liraya ulaşabilen rakamlarla hibe desteği sağlıyor.

Diyelim ki hayvancılık veya tarım yapmak istiyorsunuz. Devlet aşağıdaki sektörler başta olmak üzere 30 BİN TL hibeyi size Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce verebiliyor.

İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok (Hibe Kredisi İle İş Kurmak)

İş Kurmak

  • Büyükbaş hayvancılık ile et ve süt hayvancılığı yapmak
  • Küçükbaş hayvancılık Koyun, keçi yetiştiriciliği, ya da kürk hayvancılığı yapmak
  • Tavuk yetiştirme çiftçiliği, salma tavukçuluk ile yumurta üretimi,
  • İpekböceği yetiştiriciliği ile üretim yapmak,
  • Sadece kültür mantarı üretimi yapmak isteyen üreticiler
  • Fidan, fide yetiştiriciliği yapmak isteyenler için,
  • Sebze ve meyve yetiştiriciliği için sera kurma hibesi

İlginizi Çekebilir: 100 Bin TL Sermaye En İyi Nasıl Kullanılır? (YENİ İŞ FİKİRLERİ)

Yukarıdaki işlerin bir bölümü çok az sermaye ile uzun yıllar güzel paralar kazandıracak iş seçenekleridir. Bazı iş teklifleri de hiç paranız olmasa da yapılabilecek işlerin başında gelmektedir. Eğer uzun vadede iyi kazançlar elde etmek istiyorsanız küçük işler ile başlayıp sermayenizi arttırdıkça daha çok paralar kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Girişimci Ev Hanımları İçin Fırsatlar ve Krediler 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.