finansportali.net

ACİL PARA

Multinet Nakite Çevirme- Bütün Bilgiler 2022

Multinet Nakite Çevirme

Size yemek kartları arasında işletmelerin tercih ettiği Multinet ile ilgili bilgi vereceğim. Eğer sizin işletmeniz de size Multinet verdiyse, Multinet nakite çevirme işlemini siz de gerçekleştirebilirsiniz.

İşletmeler, çalışanları daha rahat yemek yesin ve alışveriş yapsın diye yemek kartları veriyor. Ama bu güzel yemek kartlarının şöyle bir yönü var: Yemek kartı her yerde geçmiyor. Ancak anlaşmalı oldukları üye iş yerlerinde kullanılabiliyor. Bu yüzden de çalışanlar ya üye yerlerden yemek yemek için kullanıyor ya da alışveriş için. Ama bir seçenek daha var: Yemek kartı nakite çevirme…

Acil nakit ihtiyacınız varsa ve bunu hemen karşılamanız gerekiyorsa o halde Multinet bakiyenizi kullanın. Multinet nakite çevirme işlemi oldukça kolay…

Advertisement

Multinet Nedir?

Multinet Nedir

Multinet Nedir

İlk önce Multinet yemek kartı ile ilgili birkaç bilgilendirme yapmak istiyorum. Multinet, işletmelerin tercih ettiği birçok avantajı beraberinde getiren bir yemek kartı. Çalıştığınız yer, günlük ücreti belirliyor. Bu ücrete göre de aylık bir yükleme yapıyor. Siz de Multinet yemek kartı sayesinde bir aylık yemek paranızı almış oluyorsunuz.

Multinet sağladığı vergi kolaylığı sayesinde firma patronları tarafından ilk tercih edilen yemek kartı oluyor. Bazı durumlarda Multinet geçen yerlere gitmek yerine elinizde o paranın nakit olarak kalmasını isteyebilirsiniz. İşte ben size Multinet bakiyenizi paraya çevirme yöntemlerini anlatacağım. Çünkü çalışanlar tarafından Multinet nakite çevirme isteği oldukça arttı.

Multinet Avantajları Neler?

Multinet Avantajları Neler

Multinet Avantajları Neler

Multinet yemek kartı birçok açıdan avantajlı. Öncelikle şunu söyleyim, içine yüklenen paranın tamamını harcamak zorunda değilsiniz. Örneğin, size bir ay için işletmeniz, 800 TL yatırdı. Siz bu paranın 200’ünü bıraktınız ve bir sonraki ay yine 800 TL yattı. Bu şekilde üst üste ekleyerek orada harcamanızı kontrol edebilirsiniz. Belli bir paraya ulaşınca da Multinet nakite çevirme fikrini düşünebilirsiniz.

 • Yemeksepeti ya da GetirYemek gibi paket servislerde de geçerliliği var.
 • Yemek fişi için ekstra beklemenize gerek yok. Kartınızı verdiğinizde direkt olarak işleminiz tamamlanıyor ve kartınızı alıyorsunuz.
 • Ayrıca Multinet’in Multipetrol diye petrol ofislerinde geçen kartı da var. Bunun için de başvuru yapılabiliyor.
 • TatlıPara kazanma özelliği var. Multinet TatlıPara, anlaşmalı iş yerlerinden toplayacağınız paralardır. 1 TatlıPara 1 TL’ye denk geliyor. Belli bir yere ulaştıktan sonra da harcayabiliyorsunuz.

İlgili yazı: Sodexo Bozdurma

Multinet Nasıl Kullanırım?

Multinet Nasıl Kullanırım

Multinet Nasıl Kullanırım

Multinet adına size bir kart veriliyor. Bu kart  da adınızın ve kişisel bilgilerinizin kaydıyla işletmeniz tarafından oluşturuluyor. Siz de yüklenen bakiyelerinizi Multipay uygulamasını indirerek takip edebilirsiniz. Multinet kartınızın olması için bir yerde çalışıyor olmanız lazım. Çalıştığınız işletme bu kart için gerekli bilgileri vererek size kart çıkartıyor. Yani siz, kendi başınıza Multinet kart sahibi olamazsınız. Bu yüzden de Multinet nakite çevirme işlemi daha cazip geliyor.

 • Aslında yemek kartlarının genel işleyişi aynıdır. Sadece geçtiği yerler ve avantajları biraz farkılılık gösterebilir.
 • Eğer kartınız yanınızda yoksa Multipay uygulaması üzerinden QR kod ile işlem yapabiliyorsunuz.
 • Bu uygulama aynı zamanda kredi kartınızdan uygulamaya yükleme yapabilmenizi de mümkün kılıyor
 • Kartla kullanım yapıyorsanız Multinet yemek kartı temassız özelliği de bulunuyor. Aynı kredi kartı gibi temassız ödeme yapabilirsiniz.

Eğer kredi kartı kullanıyorsanız bu yazılara da bakabilirsiniz: World Puan Geçen Yerler, Bonus Puan Geçen Siteler

Multinet Kırdırma Yöntemleri Neler?

Multinet Kırdırma Yöntemleri Neler

Multinet Kırdırma Yöntemleri Neler

Şimdi gelelim asıl konumuza. İşletmeniz tarafından size aylık paranız yatırılıyor. Fakat siz onu nakit olarak almak istiyorsunuz. Multinet karttaki parayı nakde çevirmek için gitmeniz gereken yerler neresi? Bu sorunun cevabını verdikten sonra siz de yemek kartınızdaki bakiyeyi nakit olarak alabileceksiniz.

Multinet bozdurma işlemi için mutlaka güvenilir bir yere gitmenizi öneririm. Çünkü bu konuda da birçok dolandırıcı var. Sizden IBAN bilgileriniz ve telefon numaranız gibi özel bilgiler isteniyor. Bu bilgileri verebilmeniz için yüzde 100 güvenmeniz gerekir. Bu bilgileri isteyenler tabi ki gidip birebir görüştüğünüz yerler olmuyor. İnternet üzerinde bozdurma işlemi yapacaksanız isteniyor. Bu yüzden her siteye güvenemezsiniz.

Multinet bozdurma işlemi oldukça kısa sürüyor. Kartınızın yanınızda olması yeterli. Ama Multinet nakite çevirme işlemi yaptırmadan önce mutlaka Multinet bakiye sorgulama yapın. İçinde ne kadar paranız olduğunu bilin ki bir yanlışlık olmasın.

Multinet Bozan Yerler

Multinet Kırdırma Yöntemleri Neler

Multinet Bozan Yerler

Multinet nakite çevirme işlemi için birkaç seçeneğiniz var. Multinet paraya çeviren yerler İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa gibi illerde oldukça fazla.

 • Öncelikle Multinet geçen yerler özellikle yeme içme yerleri ilk noktanız olabilir. Eğer düzenli yemek yediğiniz bir yer varsa, tanıdığınız bir yerse oraya sorarak başlayabilirsiniz. Ama bu yere  ve konuma göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin X markası Multinet bozmaz ama bir diğer sokaktaki Y markası Multinet bozdurma işlemi yapıyordur. Bunun için sormanız lazım.
 • Bir diğer yöntem ise esnaf. Bazı esnaflar sadece yemek kartı bozarak bile iyi paralar kazanıyor. Ama komisyon aldıklarını da söylemeliyim. Multinet nakite çevirme için kimlerin bu işle uğraştığını sorabilirsiniz. Hatta son zamanlarda bazı kıraathanelerde bile Multinet bozdurma işlemi gerçekleşiyor.
 • İnternet üzerinden yemek kartı bozduran yerler diye araştırma yapabilirsiniz ya da bazı sayfalara bakabilirsiniz. Sadece kart bozdurma işlemi yapan siteler var. Buradan kişileri bularak da Multinet nakite çevirme yapılabilir. Dediğim gibi, hemen inanmayın, mutlaka biraz araştırın.
 • İnternet sitelerinde genelde aynı format oluyor. Karşınıza çıkan formu dolduruyorsunuz. Buraya bilgilerinizi girerek size cevap vermelerini bekliyorsunuz. Ardından iletişime geçerek komisyon ödüyorsunuz ve böylece Multinet yemek kartı bakiyeniz  kendi hesabınıza geçiyor.

İstanbul Multinet bozduran yerler arasınnda rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir şehir. Çünkü çok fazla çalışan ve çok fazla işletme var. Bunların yüzde 70’i de Multinet gibi yemek kartları kullanmayı tercih ediyor.

Yemek kartı haricinde kredi kartınızı da nakit olarak dönüştürmek istiyorsanız  “Kredi Kartı Bozdurma ile ilgili yazıma bir göz atabilirsiniz. 

Advertisement

Multinet Bozdurma Komisyonu

Az önce de bahsettiğim gibi Multinet nakite çevirme için sizden komisyon isteniyor. Bu komisyon yerine göre değişiyor. Ama genelde yüzde 10- yüzde 20 arasında oluyor. Örneğin, bakiyeniz 500 TL. Sizden komisyon alacaklar ve nakite dönüştürecekler. Bu bakiyenin 100 TL’sini kendi alıyor ve size 400 TL’yi veriyor.

Komisyon olmadan bozdurmanız mümkün mü? Eğer tanıdığınız biriyse belki bu konuda size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.

Komisyonsuz Multinet Bozulur mu?

Komisyonsuz Multinet Bozuluyor mu

Komisyonsuz Multinet Bozuluyor mu

Komisyon ile Multinet bozdurma oldukça yaygın. Multinet bozan yerler İzmir, İstanbul gibi şehirlerde mutlaka komisyon alıyor. Komisyon alınmasının sebebi de o iş yerlerinin Multinet için para ödüyor olması…

Ama komsiyonsuz Multinet bozabilir miyim derseniz size şöyle bir tavsiye de bulunabilirim: Bir yere gidip Multinet nakite çevirme işlemi yerine, Multinet anlaşmalı iş yerleri listesine bakın. Bir arkadaşınızla alışveriş yapacağınız zaman arkadaşınızın parasını siz Multinet üzerinden ödeyin. O da size o miktarı nakit olarak verebilir. Böylece hiç komisyona gerek kalmadan Multinet bozdurma işlemi yapmış olursunuz.

Komisyonsuz Multineti paraya çevirme yöntemleri dediğimizde bir diğer yol da yine buna benzer. Birkaç arkadaşınızla topluca bir yerde yemek yediğiniz zaman hesabı siz ödeyebilirsiniz. Kişi başı düşen ücreti siz topladığınız zaman o eksilen para size nakit olarak dönecektir.

Advertisement

Bu yollar dışında başvuracağınız bütün çözümler mutlaka sizden yüzde 10 komisyon alacak. Komisyon olmadan Multinet nakite çevirme işlemi yaptıramazsınız.

Bunu da okuyun: Akşam Ek İş Ne Yapabilirim

Multinet İletişim Bilgileri

Multinet ile ilgili daha fazla bilgi alabileceğiniz bir iletişim hattı bulunuyor. Eğer herhangi bir sorun yaşarsanız direk merkezle irtibata geçip sorununuzu paylaşabiliyorsunuz. İşte Multinet iletişim bilgileri:

 • Multinet bir ilki yaparak Whatsapp üzerinden iletişim sağlamaya başladı. Multinet Up 444 87 36 telefon numarasına Whatsapp üzerinden mesaj gönderebiliyorsunuz.
 • Buna ek olarak resmi sitesinde bulunan “İletişim Formu” nu doldurabilirsiniz.
 • iletisim@multinet.com.tr mail aadresine mail de atabilirsiniz.

Hepsine mutlaka geri dönüş sağlıyorlar.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2022 İLETİŞİM ADRESİ başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

2 Yorum

 1. MURAT DEMİR

  21 Haziran 2022 at 14:48

  İRTİBAT NUMARASI ALABİLİR MİYİM

 2. Sodexo

  2 Haziran 2022 at 12:52

  Tüm yemek kartları %10 Komisyon ile 10 dakika içinde bozdurulur. İletişim instagram: sodexobozdur

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum

ACİL PARA

Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2022 İLETİŞİM ADRESİ

Adana'da senetle borç para veren yerler

Adana’da senetle borç para veren yerler hakkında araştırma yapanları buraya alalım! Acil paraya sıkışan kişiler, banka kredisi çekemediklerinde hemen senetle para veren yerleri araştırmaya başlarlar. Neyse ki, kredi çekemeyen kişiler için tek çıkış yolu bankalar değildir. Adana dâhil birçok ilimizde senetle borç veren yerler bulunuyor. Ancak bu yerlerin güvenilir ve düşük faizli olmasına özen göstermelisiniz. […]

Okumaya devam et

ACİL PARA

Taksitle Telefon Satan Yerler – En Ucuz Öneriler!

taksitle telefon satan yerler

2014 yılında getirilen taksitle telefon alma yasağı sonrasında birçok kişi taksitle telefon nasıl alınır araştırmak zorunda kalmakta. Çünkü bu tarihten sonra doların da bir hayli yükselmesi peşin olarak telefon almayı neredeyse imkansız kılmıştır. Ortalama 5 bin ile 10 bin arasında değişen telefon piyasasında kimse elindeki nakit paranın tamamını tek seferde harcamak istememektedir. Senetle telefon satışı […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.