finansportali.net

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı!

Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim “ben bunu yaparım” diyeceğiniz bir ya da birden fazla düşük sermayeli imalat fikrini bu yazıda bulacaksınız

İşte size kendi imalat işinizi kurma konusunda fikir verebilecek 10 en iyi üretim fikirleri.

Advertisement

1- Mum Üretimi Yapın!

Maliyet: Ortalama 500 – 600 TL

en yeni imalat fikirleri
en yeni imalat fikirleri

Son zamanlarda birbirinden çeşitli ve güzel mumları alışveriş raflarında görüyoruz. Hatta o kadar güzeller ki alıp yakmaya kıyamıyoruz. Dekoratif mumların alıcısı çok fazla… Siz de evde ne üretebilirim ve ne imal edebilirim diyorsanız, bu başlık kaçmaz.

Birbirinden farklı mum kalıplarını alıp, evde mum malzemeleriyle çeşit çeşit mumla yapabilirsiniz. Boş vakti olan ev hanımları için ekstra güzel bir iş. İmalat iş fikirleri için ilk sırada olmayı hakediyor. 🙂 Yaptığınız dekoratif mumları sosyal medya hesapları oluşturup, satabilirsiniz.

Alakalı olarak yazmış olduğum mum yaparak para kazanmak yazısını okuyun!

2- Tel Sanatı Yapın!

Maliyet: Ortama 150 TL

Advertisement
 imalat fikirleri 2022
imalat fikirleri 2022

Tel sanatını daha önce duymuş muydunuz? Küçük ölçekli imalat fikirleri arayanlar için bu başlık aranılan iş olabilir! Google’a tel sanatı yapıp, görsellerde aratarak birçok sonuçla karışılabilirsiniz. Becerikliyseniz ve el işlerine ilginiz varsa, tel sanatından heykeller, tablolar imal ederek çok iyi kazançlar elde edeceksiniz.

Üstelik maliyeti de çok ucuz! Telden bir heykel, biblo yaparak 200 – 300 TL kazanabilirsiniz. Ayda 3 – 4 satış yapsanız dahi ek gelir olarak çok tatmin edici olur.

3- Hamak İmal Edin!

Maliyet: Tanesi için 150 TL

yeni imalat fikirleri
yeni imalat fikirleri

Hamakların fiyatlarına son zamanlarda denk geldiniz mi? Fiyatlar inanılmaz yüksek. Üstelik maliyeti düşük olmasına rağmen… Hamak yapmak aslında o kadar zor bir şey değil.

İnternetteki videoları izleyebilir ve hamak nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Malzemeleri ucuza almak mümkün. Maliyetin 2 3 katı kazanç elde edebilirsiniz! Shopier gibi platformlar üzerinden kolayca satış yapmak mümkün  İmalat fikirleri gördüğünüz gibi say say bitmiyor.

4- Duvar Saati İmal Edin!

Maliyet: Ortalama 300 TL

Advertisement
 imalat fikirleri
basit imalat fikirleri

Duvar saati tasarlayıp, satabilirsiniz. Bunun için bir saat asıl imal edilir  bilmeniz gerek. Eğer bu size zor gelecekse, düz ahşap duvar saatları alıp, dekore edip satabilirsiniz. Duvar saatleri ofisler, evler için oldukça tercih ediliyor.

Farklı ve güzel duvar saatleri ortaya çıkarabilirseniz bol kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için estetik bakış açınızın iyi olması gerektiğini söylemem gerek. Bir duvar saati en az 60 – 70 TL’den satılıyor.

Okumak İsteyeceksiniz: Evde Para Kazandıran İşler

5- Mantı İmal Edin!

Maliyet: 100 TL

evde imal
evde imalat fikirleri

Elbette yazımda gıda imalat fikirleri de yer alacak. Eminim bu yazıyı okuyanlar içerisinde el lezzetine güvenen bir ok okuyucum vardır. Başarılı yemekler yapan biriyseniz, para kazanmanız olası! Ülkemizde en çok sevilen yiyeceklerden birisi olan mantıyı yapıp satmak  çok kazançlı!

Ortalama 100 TL’lik maliyetle yaptığınız mantıdan 700 TL kazanabilirsiniz! Mantı korunması da kolay olduğu için mantı imal edip, depolayıp, satabilirsiniz!

Advertisement

6- Sarma İmal Edin!

Maliyet: 150 TL

gıda imalat fikirleri

Bu da tıpkı yukarıdaki imalat fikri gibi… Mantıdan daha hızlı satmak gerekebilir. Ev yemekçilerinde, pastaneler, marketlerde, fuarlarda el yapımı sarma görünce kimin içi girmiyor ki…

Sarma sarmak öyle herkesin harcı değil malum. Ayrıca zahmetli de bir iş. Evde ne imal edebilirim diyor ve el lezzetinize güveniyorsanız, bu başlık kaçmaz! Düşük sermayeli gıda imalat fikirleri için birkaç güzel önerim daha var. Hadi onlara da bakalım! 🙂

Sizlere detaylı olarak evde yemek yapıp satmak hakkında bir yazı hazırlamıştım. Konuyu daha derinlemesine anlamak için okumanızı tavsiye ederim.

7- Badem Sütü İmalatı

Maliyet: Ortalama 200 TL

Advertisement
en iyi imalat fikirleri
en iyi imalat fikirleri

Son yıllarda badem sütü kullanan kişi sayısı bir hayli arttı. Özellikle vegan kişilerin tercih ettiği badem sütü marketlerde biraz pahalıya satılıyor.

Siz böyle bir imalat fikri için öncü olmaya ne dersiniz? 1 su bardağı badem ve 1 litre su ile rahatlıkla badem sütü yapabilirsiniz.

Marketteki raflardaki badem sütlerinden daha ucuza satış gerçekleştirirseniz birçok müşterinizin olacağını söyleyebilirim. Evde herkesin boş vakti olamayabiliyor. Badem sütü temin edebilecekleri birinin olması onlar için harika olacak! 100 TL maliyet ile 500 TL’nin üzerinde kazanabilirsiniz.

8- Reçel İmal Edin!

Maliyet: Ortalama 50 – 150 TL

evde imal edilebilecek ürünler
evde imal edilebilecek ürünler

İmalat fikirleri 2022 için devam edelim. Gıda imalat fikirleri için bir tavsiye daha! Organik reçel üretip, satmayı düşünmez misiniz? Evde reçel yapıp, satmak çok mantıklı bir iş olabilir. Mevsimine göre reçelleri yapıp, internetten ya da dükkanlardan satabilirsiniz.

Ülkemizde mevsimine göre meyve almak maliyetinizi ucuzlatacak. 100 TL’ye maliyetle  başarılı satışlar yaparak 3 katı kazanabilirsiniz.

Advertisement

Ev hanımı mısınız? Ev hanımları için para kazanma yollarını sıraladım! Okuyun…

9- Kokulu Sabun Üretin!

Maliyet: Ortalama 350 TL

kokulu sabun
evde imal edilecek ürünler

Sabunlar hayatımızın bir parçası!  Farklı imalat fikirleri arıyorsanız, kokulu sabunlar yapıp satmayı deneyebilirsiniz. Hatta doğal içerikli, çiçekli sabunlar yapabilirseniz büyük kazançlar sağlayabilirsiniz. Karlı imalat fikirleri dediğim gibi çok seçenekli.

Size en düşük fiyatlı ve kar getirecek olanları sıralamaya çalışıyorum. Evde bile rahatlıkla kokulu, misler gibi sabunlar üretebilirsiniz. Yaptığınız sabunları aktarlara, dükkanlara satabilirsiniz. Dilerseniz internetten de satış gerçekleştirebilirsiniz.

10- El Yapımı Çanta Üretin!

Maliyet: Değişebilir

evde küçük imalatlar
evde küçük imalat

Ne imal edebilirim? Diyorsanız, bu başlığa dikkat edin! Çünkü burada bir anahtar var… El yapımı eşyalar son yıllarda çok fazla satılıyor. Hem eşsiz hem de kaliteli olmalarından dolayı el yapımı eşyalara rağbet çok fazla… Özellikle çantalara diyecek söz yok.

Ben de geçen günlerde bir Instagram butiğinden çok güzel bir örgü çanta aldım. El yapımı olması beni çok cezbetti. Boş vaktiniz ve estetik algınız varsa, çanta yapıp satabilirsiniz.

Advertisement

Bez, deri, kadife çantalar; sırt, omuz, bel çantaları… Çantalar ile harika kazançlar elde edebilirsiniz.

11- Kırlent Kılıfı Üretin!

Maliyet: 400 TL

ne imal edip satabilirim
ne imal edip satabilirim

Evde ne üretebilirim diye kara kara düşünmeyin. İlk önce becerileriniz aklınıza gelsin. Yani el becerileri burada çok önemli bir konu. Kırlentler neredeyse artı tüm evlerin vazgeçilmezi. Birbirinden güzel kırlent kılıfları ise herkesin aklını başından alabilir!

Burada iş sizin yaratıcılığınıza ve göz zevkine kalıyor. Kılıfları ellerinizke işlemeyi düşünebilirsiniz. Böylece el yapımı olduğu için satış fiyatınız haliyle artacak.

Ama unutmayın! Gerçekten güzel kırlent kılıfları yapmalısınız. Maliyetiniz ne kadar kırlent kılıfı yapacağınıza ve kullanacağınız malzemelere göre değişir

Advertisement

12- Magnet Yapın!

Maliyet: 150 TL

ne imalat yapabilirim
ne imalat yapabilirim

En iyi imalat fikirleri için diğer bir düşük maliyetli fikir magnet yapmak. Magnetler özellikle turistlik şehirlerde her daim satılıyor. Eğer siz de turistik şehirlerden birisinde yaşıyorsanız, magnet yapıp satmayı düşünebilirsiniz.

Magnetleri süslemek, renklerdirmek size kalıyor. Burada önemli olan gerçekten farklı olanı yapmak. Çünkü zaten çok fazla magnet var. Ayrıca kişiye özel magnetler de yapıp satmayı düşünebilirsiniz.

Örneğin insanların evcil hayvanlarının figürlerini magnetlere çizebilirsiniz. Bunun için yetenekli olmalısınız!

13- Üretim Fikirleri – Havlu Üretin!

Maliyet: 500 TL

Advertisement
imalat iş fikirleri
imalat iş fikirleri

İnsanlar sürekli kullandığı için havlulara her zaman bir talep olacaktır. Minimum yatırımla çok sayıda sade, güzel ve kişiye özel havlu üretebilirsiniz. Üretim fikirleri için seçenek çok evet ama farkınızı yaratmalısınız.

Piyasada çok fazla havlu zaten var. Neden sizi tercih etsinler? Önce bunu cevaplayın. Düz havlu temin edip, süslemesini de yapabilirsiniz.

14- El Yapımı Cüzdan Üretin!

Maliyet: Ortalama 300 TL

evde küçük imalat
evde küçük imalat

Yukarıda sizlere el yapımı çanta imal etmekten bahsetmiştim. Bu başlık da yine aynı mantığı taşıyor. El yapımı olarak yapıp, süsleyip cüzdanlar ile çok iyi kazanç sağlayabilirsiniz. Örgü, deri, bez, kadife cüzdanlar tasarlayıp, süsleyip, satabilirsiniz.

Maliyeti düşük imalat fikri olduğu için sizlere bahsetmek istedim. Hediyelik eşya satan dükkanlara, mağazalara satabilirsiniz. Örneğin İzmir’de çok fazla böyle ürünler sata dükkanlar var. Anlaşma yaparak, ürünlerinizi satmalarını isteyebilirsiniz.

Her satılan üründen dükkan belli bir miktar komisyon alır. Farklı olarak yaptığınız cüzdanları kendiniz de satabilirsiniz. Karar sizi!

Advertisement

15- Amigurumi Bebek Yapın!

Maliyet: 150 TL

imalat iş fikirleri
imalat iş fikirleri

Doğal, sağlığı riske atmayan oyuncaklar tüm ebeveynlerin hayali… Amigurumi bebekler, oyuncaklar tasarlayarak bu talebe karşılık verebilirsiniz. Üstelik tamamen el yapımı olacağından dolayı kazancınızda az olmayacak! İnternette amigurumi bebek nasıl yapılır?

Hakkında çekilmiş videolar var. Öğrenerek siz de para kazanmaya başlayabilirsiniz. İmalat iş fikirleri için evde imalat nasıl yapılır? Anlatıyorum! Amacım düşük maliyetle evde para kazanmanızı sağlamak.

16- Kravat İmal Edin!

Maliyet: Ortalama 600 TL

evde para kazan
evde para kazanmak

Dikiş konusunda başarılı mısınız? Cevabınız evet ise başlığı okumaya devam edin… Kaliteli kumaşlar satın alarak, birbirinden farklı kravatlar imal edebilirsiniz. İhtiyacınız olan kumaş ve dikiş makinesi. Kravat nasıl dikilir?

Öğrendikten sonra gerisi çok kolay. Zamanla çok hızlı şekilde kravat imal edebileceksiniz. Satışlar için kendinize bir e – ticaret sitesi dahi açabilirsiniz. Bazı dükkanlara satış için anlaşma sağlayabilirsiniz. Hangisi daha iyi olur, siz daha iyi bilirsiniz. 🙂

Advertisement

17- Evde Takı Yapın!

Maliyet: Kullanacağınız malzemelere göre değişir.

metal imalat fikirleri
metal imalat fikirleri

Evde ne üretebilirim diyenler! Basit cevapları atlayacak değilim. Bijuteri sektörü hiç bitmiyor. Her dönem birbirinden çeşitli takılar moda oluyor…

Siz de talebe göre takılar tasarlayıp, satabilirsiniz. Instagram’da kişiye özel takılar tasarlayıp, aylık binlerce TL para kazabilirsiniz. Örneğin doğal taşlardan takılar yapabilirsiniz. Yaratıcılık size kalıyor!

18- Nikah Şekeri Üretin!

Maliyeti: Ortalama 300 TL

ev hanımlarının yapabileceği işler
ev hanımlarının yapabileceği işler

İmalat  iş fikirleri düşünürken, taleplerin yoğun olduğu sezonlara dikkat edin. Örneğin yaz ayları demek düğünler, nikahlar demek… Bu fırsatı kaçırmak olmaz. Nikah törenlerinin vazgeçilmezi olan nikah şekerleri her zaman çok sevilir.

Birbirinden renkli ve güzel nikah şekerleri için imalat yapmayı düşünebilirsiniz. Evde ne üretebilirim diyenler için güzel bir cevap. Nikah şekerleri ve paketleme için süsleme malzemeleri alarak işe koyulun! Eğer hazır firmalarla çalışmak isterseniz de nikah şekeri paketleme işi yazısını okuyabilirsiniz.

Advertisement

Firmalar ile sıfır maliyetle çalışmak mümkün!

19- Anahtarlık Tasarlayın!

Maliyeti: Ortalama 400 TL

evde imalat yapmak
evde imalat yapmak

Anahtarlıklar her zaman alıcısı olan eşyalardan birisi olmuştur. Renk renk, çeşit çeşit anahtarlıklarla para kazanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin ahşap imalat fikirleri için düşünebilir ve ahşaptan yapılmış anahtarlıklar satabilirsiniz.

Gerçekten güzel anahtarlıklar üretebilirseniz, alıcınız da çok olacaktır. İnternette, hediyelik eşya dükkanlarında yaptığınız anahtarlıkları satabilirsiniz.

20- Bandana Tasarlayın!

Maliyet: Tane 10 TL

Advertisement
evde ne üretebilirim
evde ne üretebilirim

Batik modasını artık duymayan kalmadı. Bu gibi orjinal fikirleri ön plana koyarak bandana imalatı yapabilirsiniz. Düz renkte aldığınız kumaşları renklendirebilir, tasarlayıp, satışa hazır hale getirebilirsiniz.

Evde ne imal edebilirim diyenler için de güzel fırsat. Modayı takip eden ve tasarıma merakı olanlar için bandana satmak çok karlı bir iş fikri! Evde imalat fikirleri için hadi devam edelim.

21- Çerçeve Tasarlayın

Maliyet: Tanesi 20 TL

evde üretim
evde üretim yapmak

Kimin evinde çerçeve yok ki… Ne imalat yapabilirim? Diyorsanız, çerçeve tasarlamayı düşünebilirsiniz. Evde kolay imalat için tercih edilebilir. Hatta size bir fikir! Tel sanatından yukarıda bahsetmiştim…

Bunu çerçeve ile birleştirip, ortaya çok orjinal bir fikir çıkartabilirsiniz. Burada sizlere “ne imal edip satabilirim?” Sorusu için birçok cevap sıralıyorum.

Bunları beraber kullanmayı düşünebilirsiniz. Fikirleri zenginleştirmek ve olmayanı ortaya çıkarmak sizlere kalıyor. 🙂

Advertisement

22- Kedi – Köpek Yatakları Üretin!

Maliyet: 1 Yatak ortalama 30 TL

evde imalat işleri
evde imalat işleri

Evde küçük imalatlar yaparak para kazanmak için dostlarımızın ihtiyaçlarını unutmayalım! Her geçen gün evde kedi köpek bakanların sayısı artıyor. Onların ihtiyaçları da adeta bir sektör. Bunları evde imalat işleri için elbette değerlendirebilirsiniz.

Başlıkta da olduğu gibi kedi – köpek yatakları çok rağbet görüyor. Birbirinden tatlı yatakları yapmak çok basit. Petshoplar ile anlaşabilir ya da kendi satışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

23- Abajur Tasarlayın!

Maliyet: Tanesi 40 TL

farklı imalat
en farklı imalat fikirleri

Abajurlar hem dekorasyon hem de aydınlanma için evlerin, ofislerin olmazsa olmazı. Eğer abajur imalatı yaşmak istiyorsanız, malzemeleri temin edebileceğiniz bir yer bulmalısınız. Ucuza imal etmek için araştırmanızı sağlam yapmalısınız!

Bir tavsiye daha vereyim. Son dönemlerde hasır çok moda. Hasır örmeyi öğrenir ve abajurlar yapabilirseniz bence çok iyi para kazanabirsiniz! E tabi bir de kendi reklamınızı iyi yapmalısınız. 😉

Advertisement

24- Dekoratif Çiçekler Tasarlayın!

Maliyet: Adet 20 TL 

ne imal edebilirim
ne imal edebilirim

Çiçekler, çiçekler… Farklı imalat fikirleri için en keyifli olanlardan birisi. Bu başlık aslında biraz geniş… Yapay çiçeklerden evlere dekoratif saksıda çiçekler yapmayı düşünebilirsiniz.

Ya da sezonluk gelin çiçekleri tasarlayabilirsiniz. Bu başlıkta yine düşük maliyetli imalat fikirleri arasında yer alıyor.

25- Tişört Tasarlayın!

Maliyet: Tanesi 50 TL

ne imal edip satabilirim
ne imal edip satabilirim

Tişört baskı imalatı yaparak para kazanmak ister misiniz? Yurt dışında da bu iş sayesinde kazanç elde eden insanlar var.

Dilerseniz ek iş olarak dilerseniz de tam zamanlı bir iş olarak benimseyebilirsiniz. Kolay yoldan tişört tasarlayarak para kazanmak için detaylıca yazmış olduğum yazıyı okuyabilirsiniz.

Advertisement

26- Tütsü/Tütsülük İmalatı Yapın!

Maliyet: Tanesi 30 tl (değişebilir)

evde ne üretebilirim
evde ne üretebilirim

Son zamanlarda tütsüler birçok evde severek kullanılıyor. Sadece tütsüler de değil, dekoratif tütsülüklerde revaçta… Evde tütsü ve tütsülük imalatı gerçekleştirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnternette bazı modelleri inceleyerek kendinize tasarım için ilham alabileceğiniz birçok örnekle karşılaşabilirsiniz.

İnternetten ne satabilirim? Diye düşünüyorsanız yazmış olduğum yazıya göz atabilirsiniz.

27- Keçeden Ürünler Üretin!

Maliyet: Tanesi 5 TL

Advertisement
ne imal edip satabilirim
ne imal edip satabilirim

Evde ne üretebilirim? Sorusu için güzel bir yanıt daha! Keçeden eşyalar üretmek çok basit. Hatta ben de bir zamanlar keçeden çantalar yapıyordum.

Gerçekten yapması zevkli ve birçok seçeneğiniz var. Cüzdan, çanta, şapka gibi eşyaları keçeden çok düşük maliyetle imal edebilirsiniz. Ne imal edip satabilirim? Sorusuna yanıt vermeye devam ediyorum!

28- Seramik Ürün İmalatı

Maliyet: Tanesi 20 TL

küçük imalat fikirleri
küçük imalat fikirleri

Küçük imalat fikirleri için devam edelim. Seramik ürünleri evinizde yapabilir ve satabilirsiniz. Bardak, kupa, tabak, biblo, heykel vs. birçok eşya üretebilirsiniz. Üstelik evde yapmak için çok müsait bir iş. El sanatlarıyla ilgileniyorsanız bu başlık sizin için çok keyif verici!

29- El Yapımı Ajanda İmal Edin!

Maliyet: Tanesi 35 TL

evde kolay imalat
evde kolay imalat

Küçük sermayeli imalatlar ile para kazanın! El yapımı eşyalara ilginin son zamanlarda ne kadar arttığını biliyorsunuzdur. Hazır ürünler yerine el yapımı olan eşyalar çok daha değerli. İnsanlar hediye alırken de emek verilerek yapılan ürünleri tercih edebiliyorlar.

Ajandalar da insanlar tarafından çok tercih ediliyor. Geçen gün el yapımı bir defter satın aldım. Yapımı çok basit görünüyor ancak çok güzel! Siz de el yapımı ajanda, defter yapabilir ve sosyal medyada reklamınızı gerçekleştirerek satış yapabilirsiniz.

Advertisement

30- Sirke İmal Edin

Maliyet:Şişesi 25 TL

Ev yapımı sirkeleri birçok insan çok seviyor. Doğal ev yapımı sirkeleri yapıp satabilirsiniz. Gıda imalat fikirleri her zaman çok tercih ediliyor. Örneğin aşağıda size sunacağım başlıkla beraber bu işi de yapabilirsiniz. Gıda için üretebileceğiniz birçok seçenek var!

31- Turşu Üretin!

Maliyet: Kavanozu 8 TL

küçük imalat fikirleri
küçük imalat fikirleri

Gıda imalat fikirleri her zaman revaçta! Kolayca evde yapıp satabileceğiniz birbirinden çeşitli turşular var. Salatalık, havuç, lahana, domates… Mevsiminde alıp yapacağınız turşuları fuarlara, pazarlara, turşu satışı gerçekleştiren her yere satabilirsiniz.

Öneri içerik: Para kazandıran uygulamalar

Advertisement

32- Baharat Üretin!

Maliyet: 50 TL

evde yapılabilecek imalatlar
evde yapılabilecek imalatlar

Baharat üretimi gerçekleştirmeye ne dersiniz? Birbirinden çeşitli baharatlar var. Bunları evinizde imal edebilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Aktarlara, pazarlara satabilirsiniz. Sadece baharat olarak da düşünmeyin kuruttuğunuz bitkileri, çayları da aynı mantıkla satabilirsiniz.

32- Giriş Organizatörü

Maliyet: 30 TL

büyük imalat  fikirleri
büyük imalat fikirleri

Çıtalardan, tahtalardan ya da suntalardan giriş organizatörü yaratmaya ne dersiniz. Evde imalat fikirleri için çok olası bir başlık. Tasarım tamamen sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza kalıyor.

Organizatörünüze alışveriş listeleri için bir kara tahta, anahtarları asmak için küçük kancalar ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Advertisement

33- Asılı Raf

Maliyet: Tanesi 25 TL

İşlevsellik için her zaman raflar mekandaki olmazsa olmaz eşyalardan birisi. Rafların kullanım alanları çok fazla. Banyoda, yatak odasında, mutfakta veya küçük bir konsol masasının üzerindeki koridorda…

El yapımı asılı raflar yapmak aslında çok kolay. Yukarıdaki videoyu izleyerek evde ne üretebilirim sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Raflarınız minimal ve dekoratif olduğu sürece her zaman alıcısı olacaktır. 🙂

34- Dokuma Bardak Altlıkları

Maliyet: Tanesi 50 Kuruş

Advertisement
küçük imalat fikirleri
küçük imalat fikirleri

Evde ne üretebilirim? diye düşünenlere küçük sermayeli imalatlar önermeye devam ediyorum. Çuval bezinden dahi yapacağınız bardak altlıklarından para kazanabilirsiniz. Bardak altlıkları masanızı içecek izlerinden korurken masaya adeta bir renk eklerler.

 Renkli bir kenarlık dikerek veya bir püskül detayı oluşturarak bardak altlıklarınızı orjinalleştirebilirsiniz. Yaratıcı ve estetik görünüme sahip bardak altlıkları ile çok iyi kazanç sağlayabilirsiniz.

Elbette sadece bardak altlığı satarak yüksek meblağlar kazanmayabilirsiniz. Ancak sizlere sıraladığım diğer el yapımı ürünlerin yanında bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz.

35- Boho Tarzda Şamdan Üretin!

Maliyet: Tanesi 10 TL

sermayesiz ne üretebilirim
sermayesiz ne üretebilirim

Canlı tasarımlarla ucuz cam şamdanları değerli kılabilirsiniz. Camdan şamdan tasarlayabilir ve düşük sermayeli imalat gerçekleştirebilirsiniz. Küçük imalat fikirleri ile evde para kazanmak çok kolay. İllaki camdan üretmenize de gerek yok. Dikkat çekici bir fikriniz varsa bu yönde değerlendirebilirsiniz.

Sizlere evde imalat fikirleri için birbirinden çeşitli seçenekler sundum! Aklınıza farklı fikirler gelirse benimle YORUM kısmında paylaşabilirsiniz. 😉 Daha fazla evde para kazanma fikri için EVDE EK İŞ yazı kategorimi ziyaret edebilirsiniz..

Bir önceki yazımız olan 50.000 TL ile Ne İş Yapabilirim? – 2022 EN KARLI İşler! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları – EN İYİ 13 KURS!

para kazandıran halk eğitim kursları

Son dönemlerde halk eğitim kursları ile eğitim görüp işe başlayan birçok kişi var. Siz de kariyerinizi yeni bir yönde şekillendirmek ya da var olan kariyerinizi zenginleştirmek istiyorsanız aşağıda sıralayacağım kursları mutlaka değerlendirin. Para kazandıran halk eğitim kursları 2022 yılında hangileri? Tek tek sıralayıp açıkladım. En iyi meslek kurslarına katılabilir ve kısa süre içerisinde bir alanda […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.