finansportali.net

PARA KAZANMA

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma – HEMEN TASARLA SAT!

Tişört tasarlayarak para kazanmak

Tişört tasarlamakla ilgileniyorsanız, keşfedebileceğiniz birçok kazanç fırsatı var. Sizlere tişört tasarlayarak para kazanmak hakkındaki tüm bilgileri vereceğim!

Boş zamanlarınızda çalışarak ek gelir elde etmek için bazı fırsatlar mı arıyorsunuz? Yoksa tasarım becerileriniz için çok para ödeyeceğiniz siteleri arayan bir t-shirt tasarımcısı mısınız? 

Öyleyse okumaya devam edin çünkü tişört tasarlayıp satmak sayesinde çok iyi para kazanan insanlar var. İş sandığınız kadar zor değil… En iyi tişört tasarlama sitesi ve bazı ipuçları sayesinde kısa sürede para kazanmaya başlayacaksınız.

Advertisement

Okumaya devam edin ve tasarlayarak para kazanın!

Tişört Tasarla Para Kazan!

tişört tasarlayarak para kazanma
tişört tasarlayarak para kazanma

Tişört tasarlayarak para kazanmak istiyorum diyorsanız ilk önce size bu işin nasıl yürüyeceğinden bahsedeyim. En başta “tişört tasarla para kazan” demek için gerçekten iyi tasarımlar gerçekleştiriyor olmanız gerektiğinin altını çizeyim.

Çünkü piyasada çok fazla tişört tasarımı var ve farkınızı ortaya koymanız gerek. Bu nedenle kendinizi en başta tasarım konusunda geliştirin. Zaten sitelere aşağıda t-shirt tasarlama sitesi için birçok öneride bulunacağım.

Satış konusundan da bahsedeceğim. Tişörtlerinizi satmak için online mağazanızı oluşturmak ve işletmek için koca bir servet ve zaman harcamanız gerekmiyor. Yazının ilerleyen kısmında bu konunun ayrıntılarına hep beraber göz atacağız.

Hobilerden para kazanmak mümkün! Daha fazla iş fikri için para kazandıran hobiler hakkında yazdığım yazıya tıklayın!

Advertisement

Tişört Tasarlayıp Satarak Ne Kadar Kazanılır?

Her tasarım tişörtten en az 150 TL kazanç sağlamak mümkün. Tişört tasarımına, maliyetine göre kazançlar farklılık gösterecektir. Tişört fiyatlandırmalarını rakip analizi yaparak karar verebilirsiniz.

Tişört Tasarlayarak Satış Yapmak Avantajlı mı?

Doğru ipuçları ve adımlarla tasarlayacağınız tişörtlerden çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. İyi tasarımlar yapmak kadar satış stratejilerinizin de kuvvetli olduğunu unutmayın.

Tişört Tasarlamaya Başlarken Bunlara Dikkat

tişört tasarla para kazan
tişört tasarla para kazan

Sizlere siteleri sıralamadan önce tişört tasarlayarak para kazanmak için tasarlama başlangıcından bahsedeceğim. Aşağıda sıralayacağım noktalara dikkat ederek kendi tişörtünü tasarlayıp, satabilirsin!

 • İnsanların en çok hangi tişörtlere ilgi gösterdiğini bulmanız gerek.
 • Bunun için E-ticaret sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
 • İnsanların en çok yorum yapıp, yüksek puan verdikleri tişörtleri inceleyin.
 • Özellikle baskılı tişörtlere dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.
 • Cinsiyet, hangi yaş grubuna hitap edeceğinize karar verin. Hedef kitlenizi yavaş yavaş genişletin.
 • Yaptığınız araştırmalara göre satışı gerçekleşmeyen daha nadir ve orjinal fikirler bulmaya çalışın.
 • Fikirlerinizi toplayın ve kabataslak tasarım gerçekleştirin.
 • Çevrenizdeki insanların görüşünü mutlaka alın!
 • Beğenilen kabataslak tasarımlarınızdan ilerleyerek tişört tasarlayarak para kazanma şansını elde edebilirsiniz!

T-shirt Tasarlama Sitesi için Öneriler

t-shirt tasarlama sitesi
t-shirt tasarlama sitesi

Tişört tasarlayarak para kazanmak için gelelim en önemli başlıklardan birisine. T-shirt tasarlama sitesi için birçok önerim olacak. Bunlardan en uygun olanını kendinize göre seçmeniz gerek.

Seçeceğiniz en iyi tişört tasarlama sitesi ile yolunuza devam edebilir ve kendinizi o site üzerine geliştirebilirsiniz. Siteler dışında t-shirt tasarlama programları da var. Bu programlar daha profesyonel olan kişiler için olduğu için ayrıca ele alacağım. Öncelikle aşağıdaki siteler bakalım!

1- Basmatik

Tişört tasarlayarak para kazanmak için Basmatik sitesini kullanabilirsiniz. Buradaki hazır şablondan yazı, görsel vs. ekleyip tişörtünüzü baskıya hazır hale getirebilirsiniz.

Advertisement

Sitenin en iyi yanı kendi markanızı site içerisinde oluşturabilir ve özel sipariş alabilirsiniz! Tişört tasarlayarak para kazanmak için Basmatik sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tavsiye İçerik: İnternetten Ne Satabilirim?

2- Baskimo

Baskimo sayesinde tişört tasarlayabilir ve kendinize ait tasarımcı mağazasını kurabilirsiniz! Tamamen ücretsiz bir site olduğu için tişört tasarlayarak para kazanmak için tercih edebilirsiniz.

Baskimo sitesine girip, “tasarımcı olarak katıl” butonuna tıklayabilirsiniz. Sonrasında hemen tişört şablonu oluşturabilirsiniz. Tasarladığınız tişörtü mağazanıza ekleyebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Advertisement

3- Tisho

Tisho sitesiyle kendinize ait tişörtler tasarlayabilirsiniz. Renk, beden, cinsiyet gibi tüm ayarlamaları yapabiliyorsunuz. Bastırmak isterseniz de oldukça uygun fiyatı olduğunu söylemiş olayım.

4- Kammana

Tişört tasarlyarak para kazanmak için bu site kaçmaz! Kammana sitesine girdikten sonra menü kısmından “kendin tasarla” kısmına başlayarak anında tişört tasarlamaya başlayabilirsiniz. Buradaki tasarımınızı kaydedebilirsiniz.

Böylece tasarımlarınızı istediğiniz yere yükleyerek satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz tişört tasarlama sitesi arıyorsanız, mutlaka değerlendirebilirsiniz.

5- Tshigo

En iyi t-shirt tasarlama sitesi denildiğinde akla gelen sitelerden birisinde sıra… Bu site aracılığıyla hem tişört tasarlayabilir hem de mağaza açıp, satış gerçekleştirebilirsiniz.

Advertisement

Sattığınız her ürün üzerinen yüzde 20 kazanç sağlarsınız. Başlangıç için gayet kullanışlı bir site.

6- Vistacreate

Tişört tasarlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Siteye üye olabilir ve hazır tişört şablonlarını tasarlayabilirsiniz.

Böylece özel yazdırılabilir bir tasarımı hemen oluşturabilirsiniz. Birçok ülkede çok severek kullanılıyor.

Ayrıca dolarla para kazanmak için bu yazıya mutlaka göz atmalısınız!

Advertisement

T-shirt Tasarlama Programı Önerisi

T-shirt Tasarlama Programı
T-shirt Tasarlama Programı

Yukarıda sizlere tişört tasarlayarak para kazanma siteleri önerdim. Bu sitelerdeki hazır şablonları kullanarak tişört tasarımı yapıp satabilirsiniz. Şimdi T-shirt tasarlama programı önerisinde bulunacağım.

Bu programlar sayesinde daha profesyonel ve orjinal tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz. Söyleyeceğim programlar hakkında fikriniz yoksa mutlaka Youtube gibi platformlardan eğitim videolarını izleyin. Yukarıda sıraladığım siteler kadar kolay olmadıklarını göreceksiniz. Tişört tasarlayıp satmak için kullanabileceğiniz programlar aşağıdaki gibidir…

1- Adobe İllüstratör

Vektörel grafik yazılım programı olan İllüstratör ile tişört tasarımlarınızı profesyonel şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Daha simgesel, vektörel çizimlere sahip baskı tişörtleri yapmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Yaratıcı biriyseniz bu program tişört tasarla para kazan demek için güzel bir nimet!

2- Adobe Photoshop

Adobe Photoshop dünyada en çok kullanılan grafik tasarım yazılımlarından birisi. Programda fotoğraf düzenlemeden dijital boyamaya kadar birçok tasarım gerçekleştirilebiliyor. Bu program sayesinde birbirinden orijinal tasarımlara sahip tişörtler tasarlayabilirsiniz.

Tişört tasarlayarak para kazanmak için Photoshop kesinlikle öğrenmeniz gereken bir program diyebilirim. Dilerseniz fotoğraf ve yazıları birleştirirsiniz, dilerseniz de iPad ile kendi çizimlerinizi yaparsınız!

Advertisement

3- Figma

Tasarım programları arasında her platformda çalıştığı için tüm dünyada sıklıkla kullanılıyor. Figma üzerinden tişört tasarlayıp satma şansını elde edebilirsiniz. Youtube üzerinden videolar izleyip kendinizi geliştirebilirsiniz.

4- Corel Draw

CorelDraw de yine tişört tasarlamak için profesyonel olarak kullanabileceğiniz programlar arasında bulunuyor. Adobe Photoshop programında yapabileceklerinizi bu program aracılığıyla da yapabilirsiniz. Size hangisi uygunsa onu seçmenizi öneririm.

Popüler yazı: Evde Para Kazanma Yolları

5- Canva

Web tabanlı tasarım programı arıyorsanız, Canva sizin için ideal olacaktır. T – shirt tasarlama programı olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz bir program. İçerisinde çok fazla tasarım imkanı var. Yukarıda sıraladığım programlarda tasarım yapmak uzmanlık gerektirirken, Canva’da işler daha basit işler.

Advertisement

Tişört Tasarımları Hangi Formatta Ayarlanmalı?

Online Girişim tişört tasarla
Online Girişim tişört tasarla

Evet, gelelim tişört tasarlayarak para kazanmak için işin ince detaylarına… Yukarıda sıraladığım tişört tasarlayabileceğiniz programların birçoğunda formatı kendiniz ayarlamanız gerekiyor. Baskı alacağınız için dosya formatının uygun olması gerekiyor.

 • Adobe Photoshop, Corel Draw gibi programlar için mutlaka tişört tasarımlarınızı CMKY formatında ayarlayın.
 • DPI değer 300 olmalıdır.
 • Tasarımınızı bitirdikten sonra JPEF olarak kaydetmeyin!
 • AI, PDF veya EPS dosya formatı olarak kaydedebilirsiniz.

Tişört Tasarlayıp Satmak – Nerede Satacağım?

tişört tasarlayıp satmak
tişört tasarlayıp satmak

Tişört tasarlayarak para kazanmak hakkında artık birçok konuya hakimsiniz. Artık satış konusuna gelebiliriz değil mi? Tişört tasarlayıp satmak için hangi yolları tercih edebileceğinizi sizlere anlatacağım!

 • Kendinize ait bir e – ticaret sayısı açabilirsiniz ve reklamınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kendi markanıza ait sosyal medya hesapları açabilir ve tasarımlarınızı sosyal medya hesaplarına yükleyebilirsiniz.
 • Shopier kullanabilirsiniz. Böylece birçok platformda güvenle satış yapabilirsiniz.
 • Yukarıda anlattığım t-shirt tasarlama sitelerinin kendi mağazalarını kullanabilirsiniz. Tasarımcı hesabı oluşturabilirsiniz.
 • Etsy, N11, Trendyol, GittiGidiyor, HepsiBurada gibi e – ticaret siteleri üzerinden satış gerçekleştirebilirsiniz.

Para harcamadan para kazanmak için Sermayesiz Para Kazanma yazısını okuyun!

Tişört Nerede Basılır?

Her şehirde birçok baskı firması bulunuyor. İnternette baskı firmalarını araştırabilir ve en kaliyeli, uygun fiyatlı baskı firması ile anlaşabilirsiniz. Bunun için örnek ürünleri görmeyi ihmal etmeyin.

Tişört Tasarlama Maliyeti Ne Kadar?

Tişörtlerinizi tasarlama maliyeti kullanacağınız programa göre değişir. Ücretsiz tasarım programlarını kullanabilirsiniz. Tişört baskı maliyeti ise ortalama olarak bir tişört için 60 TL’dir

Tişört Satarken İpuçları!

kendi tişörtünü tasarla
kendi tişörtünü tasarla

Tişört tasarlayıp satmak için sizlere bazı ipuçları vereceğim. Bu ipuçları sayesinde daha hızlı satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Tişört tasarlayarak para kazanmak için okumaya devam edin! 🙂

 • Tişörtlerinizi satacağınız platform ne olursa olsun mutlaka kendi reklamınızı yapabilmeniz gerek.
 • Tasarımlarınızın görselleri kaliteli ve güzel olması gerek. Örneğin Instagram üzerinden satış yapacaksanız gerçek model kullanarak güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.
 • Tasarımlarınızı orjinal olarak göstermek için Mock-up yöntemini kullanabilirsiniz.
 • Sadece tek bir platformu satış için kullanmayın. Tişörtleriniz mutlaka sosyal medya hesaplarınız olsun.
 • Sosyal olayları takip ederek tasarımlarınızı yönlendirin.
 • Tasarımınızın iyi olması kadar tişört kumaşınızın ve baskıların kalitesi de önemli. Bunu vurgulayın!
 • Gerektiğinde profesyonellerden yardım alın.
 • Fiyatlandırmanızı adil şekilde yapın.

Bir önceki yazımız olan Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.