finansportali.net

BANKACILIK

Düğün Altınları Nerede Saklanır? – BANKA MI EV Mİ? 5 YÖNTEM!

düğün altınları nerede saklanır

Düğün yapan ailelerin aklındaki en büyük ortak soru: Düğün altınları nerede saklanır? Yeni evli çiftlerin, düğün altınlarının saklanması ile ilgili endişelerini gidermek için buradayım. 😉

Yüzbinlerce lira değerinde nakit para ve altın toplanılan düğünlerde çiftlerin en merak ettiği konu altınların ne olacağı… Düğün sonrası oldukça değerli olan düğün takılarının, nerede saklanacağı önemli bir konu.

Düğünde takıları kim muhafaza eder? Altınları bankaya yatırmak mantıklı mı? Altın muhafaza ücreti nedir? gibi aklınıza takılan tüm sorularınıza ilişkin en güvenilir ve uygun yöntemleri burada sizler için  sıraladım. 

En kesin ve risksiz yoldan düğün altınları nerede saklanır? En iyi şekilde düğün takıları nasıl değerlendirilir?  Elinde altınları ve parası olan kişilerin yapması gerekenleri ayrıntılarıyla anlattım.

Advertisement

Düğünde Takılar Nasıl Saklanır?

Düğün Altınları Nerede Saklanır
Düğün Altınları Nerede Saklanır? 2022

Yatırım tavsiyeleri arayanlar için bazı önerilerim var. Bu konuya düğün altınları nasıl muhafaza edilir, konusunu da eklemek istiyorum.

Bu arada düğün altınları nerede saklanır diyorum ama burada bahsi geçen materyal sadece altın değil elbette! Nakit para, döviz, değerli taşlar, bilezikler vs. şimdi vereceğim tavsiyeler, düğününüzde takılan her şey için geçerli.

 • Aslında, bunların tamamını muhafaza edebileceğiniz birkaç seçeneğiniz bulunuyor. Dilerseniz fiziki altın yatırımı yapın ya da bankada bir kasa kiralayın ya da evinizde sağlam bir kasa bulundurun. Ya da Bankada altın ve döviz hesabı açmaya ne dersiniz?

Yukarıda verdiğim alternatifleri, eşiniz ile birlikte istişare ederek ortaklaşa bir karara varın. Bu sırada da aşağıda vereceğim alternatiflerin değerlendirmelerini de okumayı ihmal etmeyin. Bakalım, düğün altınları nerede saklanır? sorunuz için en uygun olan cevap hangisi….

1- Altınlarınızı Evde Değil Banka Kasasında Tutun!

Altınlarınızı Evde Değil Banka Kasasında Tutun
Düğün altınlarını banka kasasına koymak

Düğün altınları nerede saklanır? Sorusuna vereceğim yanıtların güvenli olması çok önemli. 1. olarak önereceğim yöntem: Banka kasasına altın koymak. Banka kasaları yıllık olarak kiralanır; üstelik kiraları da çok yüksek değildir.

Düğünüzde takılan altınlarınızın değeri düşünüldüğünde, banka kasası kiralamak her zaman daha mantıklı olacaktır. Bankada altın saklama fiyatları ne kadar? O zaman bir göz atalım!

Dilerseniz altınlarınızı Kuveyt Türk Bankasında muhafaza edebilirsiniz. Kuveyt Türk altın kasası kiralamak için linkte tıklamanız yeterli olacaktır. Ya da Ziraat Bankası bünyesinde altınlarınızı saklamak istiyorsanız, şuraya tıklayabilirsiniz.

Kiralık Kasa Fiyatları

Fiyatları kasaların boyutlarına göre değişmektedir. Küçük, orta ve büyük boy kasaların her birinin yıllık kiralama ücreti farklıdır. Küçük boy kasalar için ortalama 500 – 1500 TL arası değişen fiyatlar istenirken, orta boy için 600 – 2.500 TL ve büyük boy için de 700 – 3.000 TL yıllık ücretler talep edilebilmektedir.

Advertisement
 • Bankada kasa kiralama nasıl oluyor? Banka şubesine gidip kasa açtırmak istediğinizi söyleyerek gerekli işlemi başlatıyorsunuz.
 • Düğün sonrası hemen ertesi gün vakit kaybetmeden gelin ve damadın bankaya gidip ortak bir kasa tutmaları gerekiyor.
 • Ortak kasa demek, karı-koca çiftin aynı anda kasayı açabilmeleri anlamına geliyor. Bu da eşlerin, birbirinden habersiz kasaları açıp altınları alamayacaklarının en garantili yolu.

İlgili içerik: Borsada En Çok Kazandıran Hisseler

2- Düğün Altınlarını Bankaya Gram Hesabı Olarak Koyabilirsiniz!

düğünde takılar nasıl saklanır
düğünde takılar nasıl saklanır

Düğün altınları nasıl saklanır? Yıllık olarak banka kasa ücreti ödemek istemiyorsanız o zaman ikinci bir güvenilir yöntem var.

 • Bankada bir gram hesabı açıp, altınlarını, altın kabul gününde bankaya götürebilirsiniz.
 • Banka, kabul gününde gelen eksper altınlarınızı tartar ve kaç gram geldi ise gerçek değeri üzerinden hesabınıza aktarır.
 • Düğün altınlarınızı bankaya gram hesabı olarak koyabilirsiniz.
 • Bu şekilde herhangi bir kasa parası vermeden altın hesabı oluşturabilirsiniz.

ÖNEMLİ!

Fakat altınları bankadan geri almak istediğinizde bu fiziksel olarak, bilezik ya da çeyrek şeklinde olmaz. Altınlarınız grama dönüştüğü için ancak nakit para olacak şekilde karşılığını alırsınız.

İlgili içerik: Bedava coin veren siteler

3- Kiralık Kasa mı Altın Hesabı mı?

altın nerede saklanır
altın nerede saklanır

Yukarıda sizlere düğün altınları nasıl saklanır? sorusu için iki güvenilir yöntem anlattım. Banka kasasına altın koymak ve altın hesabı açma yöntemlerini içiniz rahat olarak kullanabilirsiniz.

Ancak ikisi arasında kaldıysanız ve kiralık kasa mı altın hesabı mı? diye soruyorsanız, bu tamamen size kalıyor. Çünkü her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var.

 • Örneğin seyahat yapan biriyseniz, kasanıza her an ulaşamazsınız.
 • Altın hesabı oluşturduğunuzda da altınlarınızı geri fiziki altın olarak alırken, verdiğiniz şekilde geri alamazsınız. Gram ya da farklı formlarda sizlere geri verilir.

4- Düğün Takılarınızı Taşınabilir – Taşınamaz Yatırımlarda Kullanın!

düğün altınları nasıl değerlendirilir
düğün altınları nasıl değerlendirilir

Düğün altınlarını nerede saklanır bilmiyor ya da güvenmiyorsanız; düğün takılarınızı ev, arsa ve araba almak için değerlendirebilirsiniz. Düğün takıları yatırım içi çok mantıklı.

Düğün sonrası eğer çok borcunuz yoksa yapılabilecek en mantıklı işlerden biri de altınları peşinata saydırıp bir ev sahibi olmaktır. Özellikle güvenilir bir firma aracılığıyla temelden eve girmek bu noktada çok iyi olacaktır.

Temelden güvenilir bir projeye dahil olmak için altınlarını değerlendirebilirsiniz. Ev teslimatında kredi çekilerek kalan ödeme de kapatılarak ev sahibi olunabilir. Ev yanında daha ucuz olarak arsa ya da araba da alınabilir.

Advertisement

Ev hanımı mısınız? Kaporasız evde paketleme işi yazısını okumalısınız!

5- Evde Altın Nerede Saklanır?

evde altınlar nereye saklanır
evde altınlar nereye saklanır

Evlendiniz ve düğün altınları nerede saklanır? Diye düşünüyorsunuz. Sorunuza istinaden ailenizden ev seçeneğini duydunuz. Şunu söylemem gerekiyor ki eğer eviniz çok güvenli değilse, bu seçeneği değerlendirmeyin.

Güvenlikli bir yerde oturuyorsanız, belki o zaman düşünebilirsiniz. Evde altın nerede saklanır? diyorsanız; şahsınıza ait bir kasa alabilir ve evin görülmeyen bir yerinde bu kasayı muhafaza edebilirsiniz. Onun dışında artık yastık altı gibi yöntemler çok geride kaldı.

Düğün altınları nerede saklanır? Sorusuna verilecek bir yanıt ev olmamalı. Çünkü riske girmeye kesinlikle değmez.

Düğünde takılan altınları ne yapmalı? Diye düşünüyorsanız, yukarıda bahsettiğim; bankaya altın koymak, altın hesabı açmak gibi yöntemleri değerlendirin.

Fiziki Altın Alan Bankalar

Altınlarınızı yastık altında tutmak istemiyor, daha güvenli bir şekilde saklamak mı istiyorsunuz? Evdeki altınları bankaya yatırmak isteyebilirsiniz. Fiziki altın alan bankalar sayesinde hesabınıza yatırılmasını sağlayabilirsiniz. Altınlarınız yine altın olarak hesabınızda değerlendirilebilir. Fiziki altın alan bankalar şöyle:

Advertisement
 • Ziraat katılım
 • Akbank
 • Garanti BBVA
 • Halkbank
 • QNB Finansbank

Bu bankalara fiziki altınlarınızı götürebilir ve hesabınıza aktarımını sağlayabilirsiniz. Ancak bankaların altın toplama günleri olabiliyor. Yani her banka bu işlemi her gün gerçekleştirmiyor. Bu nedenle altın toplama günlerinin olup olmadığını araştırın ve varsa belli olan günlerde bankaya altınlarınızı götürün.

Düğün Takıları Saklama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Düğünde Takılan Altınlar Kimde Kalır?

altınlar nerede saklanır

Düğünde takılan altınların evlenen çiftte kalması en mantıklısı. Tabi bu durum ailelerde değişiklik gösterebilir. Bazı aileler erkek tarafında kalması gerektiğini ya da kız tarafında kalması gerektiğini düşünebilir.

Bankaya Altın Emanet Edilir Mi?

fiziki altın nerede saklanır

Evet, emanet edilir. Hatta en güvenli yolun altınların bankaya konması olduğunu söylememiz mümkün. Evde her hangi bir durumda kaybedebilirsin ya da çaldırabilirsiniz. Ama bankada kasanız olursa ya da hesaba yatırırsanız değerlenen bir yatırımınız haline dönüşür.

Kiralık Kasa mı Altın Hesabı mı?

Eğer uzun vadeli yatırım yapmak ve birikimlerinizi değerlendirmek istiyorsanız, altın hesabı size daha uygun olabilir. Ancak var olan altınlarınızı sadece güvenle saklamak istiyorsanız, kasa size daha uygun olacaktır. Kiralık kasa için belli bir ücret ödemeniz gereklidir.

Sizce düğün altınları nerede saklanır? Benimle YORUM kısmında paylaşın. 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BANKACILIK

MaxiPuan Geçen Yerler 2023 – Hemen Kullanın!

MaxiPuan Geçen ve Kullanılan Yerler

Biriken MaxiPuanlarımı nerelerde kullanabilirim? diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. 2023 yılında MaxiPuan geçen yerler hakkında detaylı bir anlatımda bulundum. Ayrıca, Maximum Puan hangi sitelerde kullanılır, bilgisinin de en güncel halini sizlerle paylaştım. Peki, MaxiPuan para nedir? diye sorduğunuzu da duyar gibiyim. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki MaxiPuan, İş Bankası Maximum Kredi Kartı çerçevesinde sunulan faydalardan biridir. […]

Okumaya devam et

BANKACILIK

Almanya’dan Türkiye’ye Para Gönderme 2023 EN UCUZ YÖNTEMLER!

Almanyadan Türkiyeye para gönderme

Almanyadan Türkiyeye para gönderme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen gurbetçiler için harika bir yazı hazırladım. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları sık sık Türkiye’ye para transferi gerçekleştiriyorlar. Durum böyleyken en hızlı ve uygun yollarla Türkiye’ye para transferi nasıl gerçekleştirilir? Merak ediliyor. 2023 Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme konusuna açıklık getireceğim. Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank gibi tüm bankalardan Türkiye’ye transferi anlatacağım. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.