Düğün Altınları Nerede Saklanır? (DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER)

Düğün Altınları Nerede Saklanır? (DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER)
14.11.2020
A+
A-

Düğün sonrası oldukça değerli olan düğün takılarının, bileziklerin ve takıların nerede saklanacağı önemli bir sorun oluşturmaktadır. Gelin ve damat için en güvenilir ve uygun yöntemleri burada sıraladık. En güvenilir yoldan düğün altınları nerede saklanır? En iyi şekilde düğün takıları nasıl değerlendirilir?  Elinde altınları (çeyrek, cumhuriyet, bilezik, zincir gibi vb..), parası, olan kişilerin yapması gerekenleri sıraladık.

Düğün Altınlarını Banka Kasası Kiralayarak Saklamak

Düğün altınları nerede saklanır sorusunun en güvenli cevabı banka olabilir. Altınlarınız için en güvenilir yöntemlerden birincisi yıllık olarak herhangi bir bankanın kasasını kiralamak gösterilebilir. Yıllık maliyet bankadan bankaya değişse de ücretler ortalama küçük kasalar için 500 TL, orta kasalar için 750 TL ve büyük kasalar için 1000 TL civarındadır. Peki, sizce düğün altınları banka kasasına konulur mu? Düğün altınlarını banka kasası kirayalarak saklamak mümkün. Oldukça güvenilir olduğu gibi yatırımda da bulunabilirsiniz.

Sizin altınlarınız eğer birkaç kg değilse küçük bir kasa işinizi fazlası ile görecektir. Düğün sonrası hemen ertesi gün vakit kaybetmeden gelin ve damadın bankaya gidip ortak bir kasa tutmaları gerekmektedir. Ortak kasa demek, karı-koca çiftin aynı anda kasayı açabilmesi demektir. Yani özellikle erkek, bayandan habersiz bu altınları kasadan alamaz anlamına gelmektedir. Karşılıklı güven için bu şekilde işlem  yapılması önerilmektedir.

Bunu da okuyabilirsiniz: 100 Bin TL Sermaye En İyi Nasıl Kullanılır? (YENİ İŞ FİKİRLERİ)

Altınlarınızı Evde Değil Banka Kasasında Tutun!

Evde nereye altın saklarsanız saklayın hırsızlar mutlaka bunların yerini tespit edebilir.  Bu yüzden mutlaka altınlarınızı evde değil banka kasasında tutun! Banka kasaları yıllık olarak kiralanır ve kiraları da çok yüksek değildir. Altınların değeri düşünüldüğünde, banka kasası kiralamak her zaman daha mantıklı olacaktır. Kuveyt Türk altın kasası kiralamak için linkte tıklamanız yeterli olacaktır.

Bankaların kiralık kasa fiyatları kasaların boyutlarına göre değişmektedir. Küçük, orta ve büyük boy kasaların her birinin yıllık kiralama ücreti farklı olmaktadır.  Küçük boy kasalar için ortalama 500- 600 arası değişen fiyatlar istenirken, orta boy için 600-700 TL ve büyük boy için de 1000-1500 TL yıllık ücretler talep edilebilmektedir. Ziraat Bankası altın kasası kiralamak isteyenlere güvenli ortamda uygun rakamlarda hizmet sunuyor.

Kiralanan kasalara koyulan altınlar istenildiği zaman geri alınıp yine aynı gün ya da farklı bir günde mesai saatleri içinde tekrar kasaya konulabilmektedir.

Düğün Altınlarını Bankaya Gram Hesabı Olarak Koyabilirsiniz

Yıllık olarak banka kasa ücreti ödemek istemiyorsanız o zaman ikinci bir güvenilir yöntem olarak bankada bir gram hesabı açıp altınlarını, altın kabul gününde bankaya götürmek olacaktır. Kabul gününde gelen eksper altınlarınızı tartar ve kaç gram geldi ise gerçek değeri üzerinden hesabınıza aktarır.

İlgili : En Uygun Döviz Bozan Yerler

Düğün altınlarını bankaya gram hesabı olarak koyabilirsiniz. Bu şekilde hiç kasa parası vermeden gram hesabınız olur ve altınlarınız güvende tutulur. Fakat altınları bankadan geri almak istediğinizde bu fiziksel olarak, bilezik ya da çeyrek şeklinde olmaz. Altınlarınız grama dönüştüğü için ancak parasal olarak karşılığını alırsınız.

Düğün Takılarınızı Ev Arsa Araba Almak İçin Değerlendirebilirsiniz

Düğün altınlarını nerede saklanır bilmiyor ya da güvenmiyorsanız, düğün takılarınızı ev, arsa, araba almak için değerlendirebilirsiniz. Düğün sonrası eğer çok borcunuz yoksa yapılabilecek en mantıklı işlerden biri de altınları peşinata saydırıp bir ev sahibi olmaktır. Özellikle temelden eve girmek bu noktada çok iyi olacaktır.

Temelden güvenilir bir projeye dahil olmak için altınlarını değerlendirebilirsiniz. Ev teslimatında kredi çekilerek kalan ödeme de kapatılarak ev sahibi olunabilir. Ev yanında daha ucuz olarak arsa ya da araba da alınabilir. Ama en iyi yöntem olarak ev almanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Borsaya Kimler Müdahale Ediyor? BİST MANİPÜLASYONLARI başlıklı makalemizde borsada herif, borsada hisse alan kim ve borsada kim çıkıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.