finansportali.net

BAYİLİK

Bayilik Veren Kargo Şirketleri

Son yıllarda internetten alışveriş o kadar fazla arttı ki buna bağlı olarak kargo şirketleri de büyük kar elde etti. Siz de fırsatı değerlendirebilir ve kargo şirketi bayiliği açmayı düşünebilirsiniz. Sıfırdan bir kargo şirketi kurmak olduka meşakkatli bir iştir. Eğer bu işe adım atmayı düşünyorsanız, franchise alabilirsiniz.

Türkiye’de hizmet veren başarılı ve tanınmış birçok kargo şirketi var. Bayilik veren kargo şirketleri sayesinde siz de kendi işinizin patronu olabileceksiniz. Peki nasıl? Diye soruyorsanız, merak etmeyin.

Sizlere bilmeniz gereken her şeyi anlatacağm. 😊

Kargo şirketleri bayilik şartları, kargo bayilik veren firmalar hangileri? Kar marjı gibi merak ettiklerinizi cevaplayacağm. Kargo şirketi bayilii almak 2022 yılında yoğun talep görürken, siz de girişimcilik için bu fikri değerlendirin! Hadi gerekli detayları öğrenelim!

Kargo Bayiliği Almanın Avantajları
Hangi kargolar bayilik veriyor

Tamamen sıfırdan bir kargo şirketi kurmak fazlasıyla riskli bir iştir. Sebep sayabileceimiz birçok konu var. Bunlardan en önemlisi hem büyük bir sermaye gerektirmesi, hem de rekabet ortamında marka bilinirliğini sağlamann zor oluşu.

Halihazırda tercih edilen birçok kargo şirketi varken, yeni bir şirket zor tanıtım sağlayabilir. Kargo şirketi bayilik almak ise bol avantajlı.

Advertisement

En temel olarak bilmeniz gereken kargo şirketi bayiliği avantajlarını şu şekilde sıralayabilirim

  • Köklü bir firmadan kargo bayiliği almak, hazır müşteri kitlesine ulaşmak demektir.
  • Buna bağlı olarak harcadığınız sermayeyi kısa bir süre içerisinde tekrar kazanırsınız.
  • Reklam, tanıtım gibi en önemli konulardan birisiyle uğraşmanza gerek kalmaz. Şirket marka için gerekli olan reklam kampanyalarını kendi yönetir. Siz de bundan fayda sağlarsınız.
  • Proje eğitimleri, personel eğitimleri genellikle şirketler tarafından sağlanır. Böylelikle alanda bilgili bir kadro ile çalışırsnız. Sektöre adım attığınızda zorlanmazsınız.
  • Performansa dayalı şirletler firmaları ödüllendirmeyi eksik etmiyorlar. Birden fazla acente sahibi olabilirsiniz.
  • Şirket, konum ve bayilik dekorasyonu için de destek sağlar. Atacağınız birçok adımda sizi yönlendirir.

İlgili İçerik: Trendyol Express Bayilik Veriyor mu? 👈

Kargo Şirketleri Bayilik Şartları Nedir?

Kargo şirketi bayiliği için 2 yıllık iş tecrübesi gerekir. Yasal izinlerin eksiksiz olması gerekir. 25 yaşın dolduran ve en az lise mezunu şahıslar bayilik başvurusu yapabilirler.

Burada altını çizmek istediğim bir nokta ise kargo şirketleri bayilik şartları şirketten şirkete farklılık gösterir. O nedenle firmaların şartlarını ayrı ayrı değerlendirmeniz gerekebilir.

Bayilik Veren Kargo Şirketleri

Kargo Bayiliği Veren Firmalar

Evet, sizlere kargo şirketi bayiliği almanın avantajlarından bahsettim. Gelelim, kargo bayiliği veren firmalar hangileri? Kargo şirketi bayiliği almak için franchise veren firmaları bilmeli ve iletişime geçmelisiniz. Hangi kargolar bayilik veriyor? İşte o şirketler…

1- Sürat Kargo Bayilik

Srat Kargo Bayilik
bayilik veren kargo şirketleri

İnternette konuyla alakalı yaptığım araştırmalara göre en çok aranan şirketlerden birisi de Sürat Kargo. Hızlı teslimat projesini başlatan firma, 2003 yılında sektöre adım attı. Kargo sürelerini adeta düşüren bu proje ile büyük başarı yakaladı.

Türkiye’de şuan 5.000 şubesi, 700’e yakın bayiliği bulunan Sürat Kargo ile çalışarak tatmin edici paralar kazanabilirsiniz. Lojistik sektöründe alışmaya kafanıza koyduysanz, iç rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bir kargo bayiliği veren firma diyebilirim.

Advertisement

Bayilik sahibi toplam elde edilen cirodan yüzde 30 pay alabiliyor. Sürat kargo bayiliği almak için firma ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Telefon Numarası: 0212 410 30 30

Mail Adresi: iletisim@suratkargo.com.tr

Merkez Şube Adres: Mahmutbey Mahallesi, Soğuksu Caddesi No 31/ A Bağcılar

Adreslerini kullanarak Süray Kargo bayilik hakkında merak ettiklerinizi, alakalı birimlere danışarak sorabilirsiniz.

Advertisement

2- Vatan Kargo Bayilik

Vatan Kargo Bayilik
kargo şirketi bayiliği almak

Vatan Kargo şirketi bayiliği alarak, lojistik sektörüne adımınızı atabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinde Vatan Kargo acentelik başvurusu kabul ediliyor. Firma sizlere hangi şehirde acente açmak istiyorsanız, ona göre seçenekler sunuyor.

Örneğin İstanbul için acentelik aranan yerleri web sitesinde görebiliyorsunuz. Aranan yerlere acentelik başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Vatan Kargo acente başvuru için tıklayn. Vatan kargo bayiliği almak için bir takım şartlar söz konusu.

Temiz sicile sahip olmak, franchise bedelini karşılayabilmek, marka değeriyle uyumlu olmak gibi şartlar var. Eğer uygun olduğunuzu dşünüyorsanız, anında başvuruda bulunabilirsiniz. Firma en kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Advertisement

3- PTT Kargo Bayiliği

PTT Kargo Bayiliği

PTT kargo bayiliği almak biraz zor olabilir ancak şansı denemekten zarar çıkmaz! T.C. vatandaşıysanız, kamusal engeliniz yoksa ve diğer çeşitli artıları yerine getirebiliyorsanız, merkez müdürlüklerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca PTT Duyurular kısmından da acente verme hakkında duyurular gerçekleşebiliyor.

Takipte kalabilirsiniz. PTT kargo bayiliğinin de birçok avantajı bulunuyor. Bölge korumasından yer seçimine kadar destek sağlanıyor.

Dilekçenizle birlikte T.C. kimlik numarası beyanı, sicil belgesi, sağlık raporu, askerlik belgesi, diploma belgesi ile bavuru gerçekleştirilebiliyor. En önce bir merkez müdürlüğünden bilgi almanız sizin için daha faydalı olabilir.

4- Atak Kargo Bayiliği

bayilik veren kargo firmaları
bayilik veren kargo firmaları

1996 yılında hizmet vermeye başlayan bir kargo firması olan Atak kargo, bayilikler veriyor. İzmir, Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde daha çok bayisi bulunuyor.

Her geçen gün bayiliklerini büyütmeyi hedef ediniyorlar. 2022 yılında Atak Kargo’ya acentelik başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için başvuru formu doldurmanız gerekir.

5- Felix Kargo Bayiliği

Kargo bayiliği veren firmalar arayanlar için bir fırsat! Felix Kargo Türkiye’nin 81 ilinde bayilikler vermeye devam ediyor.1993 yılında lojistik hizmeti veren firma, 2021 yılında kargoculuk hizmetine başlamıştır.

Advertisement

Adını kargo sektöründe yeni yeni duyduğumuz bu firmaya başvurduğunuzda kısa sürede geri dönüş alacaksınız! Felix Kargo acentelik başvurusu yaparak süreci başlatabilirsiniz.

6- Kargo Bayiliği Veren Firmalar – İyi Kargo

iyi kargo
iyi kargo bayiliği

Kargo bayiliği almak için İyi Kargo şirketini de değerlendirebilirsiniz. İyi Kargo 30 yllın bilgi ve birikimiyle yakn zamanda atığı kargo şirketini franchise sistemiyle büyütmeye devam ediyor.

Yeni açılan kargo şirketleri ile hızla acente sahibi olabilirsiniz. İyi kargo acentelik başvurusunu internetten kolaylıkla yapabilirsiniz.

7- Moose Express Kargo Bayiliği

Bayilik veren kargo firmaları arayanlar için bir diğer önerim Moose Express Kargo… 2015 yılından beri hizmet veren şirken, acentelik başvuruların değerlendirmeye devam ediyor.

Moose Express bayilik başvurusu yapabilir ve şirket ile iletiime geçerek detaylar öğrenebilirsiniz.

Kargo Şubesi Açmak Ne Kadar Kazandırır?
kargo bayiliği ne kadar kazandırır 2022

Kargo Şubesi Açmak Ne Kadar Kazandırır?

Ortalama olarak normal bir kargo bayiliği aylık olarak 50.000 TL kazanç elde eder. Kargo bayiliğinin firması da kazanç konusunu belirleyen en önemli noktadır.

Şöyle açıklayabilirim; çalışacağınız, yani franchise alacağınz kargo bayiliğine göre kazancınz değişecek. Ayrıca bulunduğunuz şehir, lokasyon da kazancı etkileyen önemli durumlardan.

Advertisement

Ancak yukarıda sizlere kargo şirketi bayiliği hakkında detay sunarken, araştırmalarıma göre olan kazançlardan bahsettim. 2022 Kargo bayiliği ne kadar kazandırır ? Sorusu için verebileceğim ortalama bir değer var. Gerekten kazançlı bir iş fikri olduğunu söylemem gerek.

Eğer daha farklı sektörlerde bayilik almayı düşnürseniz, – BAYİLİK –  👈 yazı kategorimizi inceleyebilirsiniz… Bayilik almak çok avantajlı ve sermayenizi değerlendirmenin mantıklı bir yolu!

Reklam

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.