finansportali.net

PARA KAZANMA

50.000 TL ile Ne İş Yapabilirim? – 2022 EN KARLI İşler!

ne iş yapabilirim

Oradan buradan artırarak üç beş bir şeyler biriktirdiniz ve elinizde şu an toplam 50 bin TL birikmiş para bulunuyor. Peki, 50.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim diye düşündünüz mü?

Ben düşündüm! Sizler için araştırdım ve bazı öneriler ile geldim!

Az da olsa birikmiş bir sermayeniz var iş kurmak istiyorum ve ne yapmak istediğinizi bilmiyorsunuz. Güzel haber, yeni bir iş kurmak, para kazanmak için öyle çok da büyük rakamlara ihtiyacınız yok. Elinizde 50 bin TL civarı bir paranız-sermayeniz varsa, düşük rakamlarla da en azından ailenizin temel ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz bazı kazandıran iş fikirleri sunacağım.

50.000 TL sermaye ile yapılacak işler de var! Üstelik bunlardan bazıları eminim ki hiç aklınıza dahi gelmedi. Küçük sermayeli iş fikirleri de sizlere büyük paralar kazandırabilir. Ne iş kurabilirim diye düşünüp durmayın! Önemli olan doğru işi ve stratejiyi bulmak değil mi, zaten?

Advertisement

Bu arada aşağıda paylaşacağım az sermayeli para kazandıran iş fikirleri arasında bayilik alabileceğiniz seçenekler de bulunuyor. Yani ister sıfırdan yeni bir iş kurun, isterseniz de hali hazırda müşteri kitlesi olan firmaların bayiliklerini alın.

Öyleyse hadi bakalım, 50.000 TL para ile ne iş yapılır? 

Az Param Var: 50.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?

ne iş yapabilirim
ne iş yapabilirim

Düşük sermayeli işler Az param var ne iş yapabilirim diye düşünmeyin! İyi paralar kazanmak için elbette iyi ve yüksek miktarda sermayeler gerekiyor, evet ama herkesin sermayesi yeterli gelmediği için eldeki para ile iş tutmak ve yeni bir iş kurmak her zaman daha doğru bir karar olacaktır.

Para parayı çeker!

Elimdeki sermaye çok az diyenler için (şimdilik 50 bin gibi bir sermayeden söz ediyorum) belki de daha önce ”ben bu işi yapabilirim” diye düşünmediğiniz önerilerle karşınızdayım. Bu arada 50.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim diyenler için Sermayesiz Para Kazanma başlıklı yazım da ilgi çekebilir!

1- Baklavacı – Tulumbacı Dükkanı Açın!

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

50.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim diyorsanız, çok merkezi olmayan bir yerde baklava satabilirsiniz. Özellikle iş çıkışı vatandaşların ayak üstü hemen uğrayıp tatlı alabilecekleri ve gün içinde en azından 10 – 12 kişiye kadar ikram kapasiteli bir iş yeri kurulabilir.

Tatlının kilosu 40’a geliyorsa siz 60-80 arası satarak güzel karlar elde edebilirsiniz.  Sermayeniz az olduğu için ilk etapta kesinlikle bayilik ücreti istemeyen yerler ile anlaşın. Otobüsler ile günü birlik gelen tatlıları satabilirsiniz. Siz de bunların yanında tulumba tatlısı gibi basit tatlılar yapıp satabilirsiniz.

Bunun için dükkan dizaynı dahil 50.000 TL sermaye yeterli olacaktır. Hatta eşyalar yeni gibi olmak kaydı ile ikinci el alınırsa daha uyguna dükkan açılabilir.

Baklava-tatlı dükkanı için en temel sermaye sizin el emeğiniz olacaktır. Eğer bu işten anlamıyorum diyorsanız sadece 1-2 ay boyunca küçük bir pastacılık eğitiminden geçmeniz yeterli! Hatta size bir şey söyleyeyim mi?

Advertisement

Bazı kişiler sadece bu iş için Gaziantep’e gidip kurs alıp dükkan açıyorlar. Çünkü bu işte gerçekten çok iyi para var! Yaklaşık 1.000 TL gibi bir kurs parası ödeyerek 1 ay içinde çok lezzetli tatlılar yapmaya başlayıp hemen dükkan açabilirsiniz.

2- Ev Yemekleri Lokantası Açın!

50.000 ile ne iş yapabilirim
50.000 ile ne iş yapabilirim

Ne iş kurabilirim diye düşünmeye son! 50.000 ile ne iş yapabilirim? Sorusuna verebileceğim güzel bir yanıt var. Ev yemekleri lokantası açabilirsiniz. İnsanlar her zaman dışardan yemek yerler ancak günümüzde birçok kişi ev yemeklerine hasret.

Eğer gerçekten el lezzetine güvendiğiniz kişiler varsa, ya da bu konuda kendinize güveniyorsanız, bu başlığı düşünün! Çalışma yerlerinin, ofislerin çok olduğu yerlere ev yemekleri lokantası açabilir ve kar marjınızı inanılmaz artırabilirsiniz.

50 bin tl ile yatırım için mükemmel bir fırsat. Eğer evde ne iş yapabilirim diyenlerdenseniz, evde para kazanma yolları için hazırladığım listeyi okuyabilirsiniz.

3- Ahşap Oyuncak İmalatı Yapar Mısınız?

az sermayeli işler
az sermayeli işler

Evet, 50.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim diyenlerin bu iş muhakkak aklına gelmiştir. Ancak klasik bir çiğ köfte dükkanının maliyeti ortalama 50 bin TL civarıdır. Bir ana dağıtıcı firma ile anlaşıp bu işe girişebilirsiniz. Çiğ köfte dükkanı için az paranız olsa da yeterli olacaktır.

Şunu da unutmayın ki bu iş için seçeceğiniz dükkanın konumu çok önemli. Eğer, aklınızdaki lokasyonun yakın civarlarında benzer işletmeler bulunuyorsa, durun! Yeni olduğunuz için uzun bir süre tercih edilmemeniz olası…

Advertisement

Örneğin: Ana caddelere çıkan ara yollar hem kira yönünden ucuz olur hem de müşterisi çok olur. Ya da okula, hastaneye yakın bölgeleri de tercih edebilirsiniz. Etsy gibi e -ticaret sitelerinde de satış gerçekleştirebilirsiniz.

Size bir önerim var: Ziyafet Çiğ Köfte Bayilik ile Oses Çiğ Köfte Bayilik başlıklarını muhakkak okuyun. Belki de marka bilinirliği olan bir işletmenin franchisingi olmayı isterseniz!  

5- En Karlı İşler – Büfe Açabilirsiniz!

Ne iş kurabilirim
Ne iş kurabilirim

50 bin TL ne iş yapılır derseniz, büfe açma düşüncesini değerlendirebilirsiniz. En karlı işler arasında bul başlığı değerlendirebiliriz. Büfe açarak her yerde kazanç elde etmeniz mümkün. Özellikle etrafta büfe olmayan bir konum bulursanız, kesinlikle kazançlı çıkarsınız.

50.000 TL ile yapılacak işler arasında belki de en kolay ve kazançlı olan fikirlerden birisi. Örneğin bir mahalle arasına açacağınız büfe ile de rahatlıkla kazanabilirsiniz, işlek bir konumda açacağınız büfeyle de… Hadi 50 bin tl iş fikirleri için devam edelim! 🙂

6- Yapılabilecek İşler – Pazarcılık Yapın!

en karlı işler
en karlı işler

50 bin tl ile ne yapılır? En garantili işler arasında yer alan pazarcılık, çok az para ile yapılabilecek güzel işlerden bir tanesidir. Düşük sermayeli işler için sizlere pazarcılık yapmayı öneriyorum!

Satacağınız ürün ne olursa olsun 50 bin TL iyi bir para sayılır. Eğer ürünü belirleyip pazar yerinizi de hazırladıysanız, işte şimdi para kazanmaya hazırsınız. İster patlıcan domates biber satın ister kıyafet… Pazarda her şeyin bir alıcısı vardır.

Advertisement

Özellikle bu işi büyük semt pazarlarında yaparsanız çok yüksek paralar kazanabilirsiniz. Terlik satarak güzel paralar kazanabilirsiniz mesela. 50 bin tl sermaye ile ne iş yapabilirim diyenler, ürün yelpazeniz çok geniş ve size kalmış!

İlgili içerik: Evde Yemek Yapıp Satmak

7- Pideci Dükkanı Açın!

50 Bin TL iş fikirleri diğer başlığım, pideci dükkanı açmak. Yemek sektörü önü asla kapanmayacak bir sektör. 50 bin tl ile yatırım yapma düşünceniz varsa, bence bir düşünün derim. İyi bir konumda, hoş bir dükkanla kar marjınız gayet yüksek olabilir. Hatta kendi kuryenizi edinerek adreslere sipariş dağıtabilirsiniz.

Özellikle ofislerin yoğun olduğu kısımlara dükkan açmak sizin için bol avantajlı olabilir. Günlük cironuz çok tatmin edici olacaktır. Eğer sıfırdan bir dükkan açmak istemezseniz, bazı başarılı firmaların bayiliklerini almayı düşünebilirsiniz.

Advertisement

9- Midyeci Dükkanı Açın!

az sermayeli işler midyecilik
Küçük sermayeli iş fikirleri

Sokakta midye dolma satarak para kazanabilirsiniz! Hem de öyle bir kazanırsınız ki! Bunun için tercih edeceğiniz lokasyon çok önemli.

Mesela, barlar sokağının giriş kısımlarında, sahil kenarlarında, lunapark gibi yerlerde midye dolma tezgahınızı kurabilirsini

İsterseniz bunun için küçük ama sevimli bir dükkan da açabilirsiniz. Hatta benden size tavsiye, sunum tercihinizi yukarıda paylaştığım görseldeki gibi farklı ve ilgi çekici bir şekilde yapmanız yönünde.

İnsanlar artık, yiyeceklerin lezzeti kadar sunum ve görsel özelliklerine de dikkat ediyor. Yani müşteri çekebilmeniz için işin her yönünde farklı olmayı denemelisiniz.İlgili içerik: Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

10- Pasaj İçinde Çay Ocağı Dükkanı Açın!

az sermayeli işler çay ocağı
10.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim?

Bir bardak çayın kâr marjı sizce nedir? Hazır mısınız, söylüyorum! 1 bardak çayın satışında %100 kâr elde edersiniz. E gerisini de siz düşünün artık. 50.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim diyorsanız, bence işlek bir caddede, pasaj içinde, iş hanında küçük 5 – 10 tabure atabileceğini bir çay ocağı dükkanı açabilirsiniz. 

Hatta bunun için hazırladığım: Çay Ocağı Dükkanı Açmak başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ediyorum! Bu arada biliyor musunuz, KOSGEB çay ocağı dükkanı açmak isteyenlere yardımcı oluyor!

Gerekli şartların sağlanması ve onay süreci de tamamlandıktan sonra KOSGEB Hibe desteği olarak 50,000 TL ye kadar yardım almanız mümkün.

Advertisement

11- Şirin Mi Şirin Bir Vitamin Bar Açın!

Ne iş kurabilirim
Ne iş kurabilirim

Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında olan bir işti. Şimdi Türkiye’de de çok fazla iş fikri olarak tercih ediliyor. Egzotik, tropikal meyvelerini tercih edeceğiniz bir vitamin bar açmaya ne dersiniz?

50.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim diyorsanız, hastane, okul, sahil kenarlarında, çarşı pazarda, bölgenizin en işlek caddesinde, lunapark alanlarında, benzin istasyonlarında, dinlenme tesislerinde, otobüs terminallerinde, AVM’lerde vitamin bar açarak para kazanabilirsiniz.

Üstelik yaz aylarında bu işten para kazanmamanız gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. Bu arada lafı açılmışken Yazın Para Kazandıran İşler konulu içeriğimi okumuş muydunuz?Vitamin bar işi, o kadar kolay bir iş ki…

Hem de eğlenceli, eğer lokasyonunuz güzelse para kazanamamanız gibi bir durum söz konusu dahi değil.  Örnek: Büyük 1 bardak greyfurt suyuna giden ortalama meyve sayısı 3 olsun – karton bardağı + pipeti ile maliyeti size 2-3 TL olup satışı ortalama 15 TL’den olacaktır! 

12- Ne İş Yapabilirim Ticaret – Mal Getirmek

Toptan ne iş yapabilirim
Toptan ne iş yapabilirim

Şimdi toptan ne iş yapabilirim sorusunun cevabını vereceğim. Çin’den mal getirip satan birçok kişi var. Çin’deki ürünler malumunuz çok ucuz. O nedenle birçok kişi Çin’den birbirinden çeşitli ürünler getirtiyor.

Nasıl tedarik edeceğiniz konusunda internette bir araştırma yapabilirsiniz.Ne iş yapabilirim ticaret için diyorsanız uygun bir iş fırsatı olacaktır. Örneğin basit mutfak araç gereçleri, takı, aksesuar, çanta satın alıp, burada daha yüksek fiyata satabilirsiniz.

Advertisement

50 bin TL ile ne iş yapabilirim evde diyenlere harika bir fırsat olacaktır. Hatta kendinize bir dükkan açıp, toptan getirttiğiniz ucuz ürünleri satabilirsiniz.

13- AVM’lere Standı Açmak!

Artık Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde AVM var. Hepsi de günlük binlerde ziyaretçi alıyor. Böylesine ziyaretçi alan bir yeri yatırım için düşünmez misiniz? Kozmetik, takı, aksesuar, ya da gıda standları açmayı düşünebilirsiniz.

Ben ne iş yapabilirim diye kara kara düşünmeyin…Harekete geçin ve size en uygun olan iş fırsatını yakalayın. Sıfırdan iş kurmak belki gözünüzü korkutuyor olabilir ancak patlayacak iş fikirleri sayesinde sermayenizi çok iyi şekilde kullanabilirsiniz. 50.000 TL ile ne yapılır? Devam edelim.

14- Oto Yıkama Dükkanı Açmak

50 bin tl ile ne iş yapabilirim
50 bin tl ile ne iş yapabilirim

50 bin tl ile ne iş yapabilirim? Mesela oto yıkama dükkanı açabilirsiniz! Şaşırdınız değil mi? Size önü açık ve kar marjı yüksek iş fikirleri sıralamaya çalışıyorum… Oto yıkama dükkanı ile düşük sermayeyi yüksek gelire çevirebilirsiniz.

Konum olarak rakipsiz ve işlek bir yere oto yıkama dükkanı açabilirseniz, aylık cironuz çok yüksek olacaktır.İşinizde kalitenizi ön plana çıkarmalı ve tercih edilen olmalısınız. 50 bin TL ile yapılabilecek işler için gayet uygun. Makineleri ve malzemeleri olabildiğince uyguna almanız gerektiğini unutmayın.

Advertisement

15- Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

50 bin tl ile yatırım
50 bin tl ile ne iş yapabilirim

50.000 TL ile ne iş yapabilirim? Diyenlere bol geçerli bir başlık! Hediyelik eşya dükkanları her zaman ilgi görür. Özellikle gerçekten güzel ürünler satan hediyelik eşya dükkanlarının kar marjı yüksek oluyor. Yarı fiyatına aldığınız ürünleri iki katına satabilirsiniz.

İlginç, orjinal ürünleri satabilirsiniz. Bunun için iyi bir tedarikçi bulmalısınız… Bu da biraz size kalıyor. Orjinal fikirlerle dükkanınızı doldurursanız, bence başarısız olmanız imkansız. Arz talep ilişkisini bu noktada iyi değerlendirmeniz gerek.   50 bin TL nasıl değerlendirilir? İşte böyle… 🙂

16- Dönerci Açmak!

50 bin tl iş fikirler,
50 bin tl iş fikirleri

50 tl ile ne iş yapılır? Dönerci dükkanı açmayı düşünür müsünüz? Sermayenizi değerlendirebileceğiniz en risksiz sektörlerden birisi gıda… Kendinize bu konuda güveniyor ve kaliteli bir iş çıkarabileceğinize inanıyorsanız, dönerci açmayı düşünebilirsiniz.

Kendi işimi kurmak istiyorum ne yapabilirim şeklinde düşüncenizi bu alanda değerlendirebilirsiniz. Sıfırdan iş kurmak zor olabilir. Bunun için de bayilik almayı düşünebilirsiniz. 

 1. Baydöner bayilikEkrem Çoşkun Döner Bayilik

Yazılarını değerlendirebilirsiniz. En azından dönerci dükkanı açmak hakkında fikir sahibi olursunuz.

17- Tuhafiye Dükkanı Açın!

az sermayeli işler tuhafiye dükkanı
Hemen kazandıran işler

Hiç aklınıza gelmiş miydi? Tuhafiye dükkanı açmak isterseniz bunu rahat bir şekilde 50.000 TL para ile yapılabilecek işler arasında düşünebilirsiniz. Elbette ilk etapta, birkaç ay boyunca kazandığınızı da biraz yatırım olarak kullanırsınız; ancak sonrasında gelsin paralar. 

Zaten tuhafiyecilerde yok yoktur. Satacağınız ürünlerin yelpazesinde iğne, firkete, düğme, boncuk, pul, makas, ip, yün, şiş, tığ, cımbız, makas, kumaş, tül, zımba, çıtçıt, kopça, dantel, kayış, toka gibi daha onlarcasını sayabilirim.

Aslında burada size demek istediğim şey şu: tüm bu ürünler gün içinde he evin ihtiyaç. Yani müşterilerinizin he daim dükkanınıza gelecek!

Advertisement

18- Girişimcilik Fikirleri – Seracılık İşine Girin!

az sermayeli işler seracılık
Seracılık yaparak para kazanmak

 50.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim? Diyerek girişimcilik fikirleri mi arıyorsunuz? Hem doğaya hem insanlığa hem de cebinize faydalı bir fikirle geldim! Sera işinde tutunabilirseniz, kâr marjınız çok yüksek olacaktır.

Bana göre bir sera kurmak şimdiye kadar üstlendiğiniz en tatmin edici eylem olabilir. Ayrıca size bir bilgi vereyim mi: aklınıza gelebilecek her yerde seranızı kurabilirsiniz.Mesela, bir çiftlik veya küçük bir kasaba, şehir merkezinde de olur.

Bu arada bitkilere ve topraksız tarım ürünlerine olan talep son yılarda %300 artış gösterdi. Dolayısıyla her türlü fideye fazlasıyla rağbet var. Seralarla ilgili büyük çapta bir araştırma yaparak kollarınızı sıvayabilirsiniz

Doğru pazarı belirleyin, pazar segmentlerini iyice gözlemleyin. Örnek: Manav, market zincirleri, bakkallar, pazarlar, köy ürünü satan stantlar…

19- Butik Açmak

sermayesiz butik açmak
50 bin tl ile ne iş yapılır

En az gıda sektörü kadar kazançlı ve önü açık bir iş fikri! 50 bin tl ile ne iş yapabilirim diyen kadınlar için özellikle tavsiye edebileceğim bir başlık. Butik açmak için ucuz tekstil firmaları, toptancılar ile anlaşabilirsiniz.

Hatta internet ile satışlarınızı destekleyebilirsiniz. Artık insanlar internetten kıyafet alışverişi yapmayı daha çok tercih ediyor.  Siz de kendinize bir Instagram butik hesabı oluşturabilir ve reklam vererek daha çok kitleye ulaşabilirsiniz.

Butik açmak hakkında tüm bilgileri paylaştığım yazıyı okuyarak daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. 50.000 TL ile ne iş yapılır? Sorusunun son yanıtına geldim…

Advertisement

20- Telefon Aksesuar Dükkanı Açmak!

iş fikirleri
İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim

Oldukça değişik bir başlıkla yazımı sonlandırmak istedim. Telefon sektörü böylesine çeşitliyken, telefonların olmazsa olmaz aksesuarları için bir dükkan açmayı neden düşünmeyesiniz.50.000 ile yatırım fikri arayanlara güzel bir başlık.

Telefon kapları, kulaklıklar, telefon askıları, süsler birçok kişinin vazgeçemedikleri arasında…  Üstelik ucuza alıp, pahalıya satabileceğiniz bir sürü ürün yelpazesi var.

50.000 TL İle Yapılacak Diğer İşler

10.000 TL İle Yapılacak İşler
50.000 TL İle Yapılacak İşler

50.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim diyenlere kısa bir listem daha var. Merak etmeyin bu sefer uzatmayacağım: Şu maddeleri bir incelemenizi öneriyorum!

 1. Elektronik malzeme satış
 2. Köfteci,
 3. Oto tamircisi,
 4. Bilgisayar teknik servis,
 5. Yaşam koçluğu
 6. Şarküteri,
 7. Fast Food
 8. Atari Salonu Açmak
 9. Salep Tohumu Yetiştiriciliği
 10. Hisse Senedi Alıp Satmak
 11. Trüf Mantarı Yetiştiriciliği
 12. Hindi Yetiştiriciliği
 13. Tavuk Pilavcı Açmak

50 bin TL’m var ve kendi işimi kurmak istiyorum ne is yapabilirim? diyenlere 20 tane cevap sundum! Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Son olarak 50.000 TL’ye bayilik veren firmalar da bulunuyor. Bunun için BAYİLİK kategorimizi de incelemenizi öneriyorum!

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.