finansportali.net

BAYİLİK

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları – 2023 FRANCHISE BİLGİLERİ!

Yurtiçi kargo bayilik

Neredeyse sıfır riskli bir işe yatırım yapmak isteyen girişimciler hemen buraya!! Sizlere çok  güzel bir iş fikriyle geldim. Bugün Yurtiçi kargo bayilik bilgisi hakkında kapsamlı bir bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum.

Büyüyen online alışveriş uygulamaları ve platformları ile hemen herkes tüm ihtiyaçlarını çevrimiçi bir şekilde satın alıyor. Haliyle bu alışverişlerin transfer işlemleri ise çeşitli kargo şirketleri aracılığıyla sağlanıyor.

Bu noktada Türkiye’nin en büyük kargo şirketleri arasında yer alan Yurtiçi kargo franchising şartları ve bayilik ücreti hakkında sizleri aydınlatmak istiyorum. Yurtiçi Kargo bayilik başvurusu yapabilirsiniz. Çünkü bu bayilik ile ayda en az 100.000 TL kazanabilirsiniz!

Advertisement

Biliyorsunuz kargo, her dönem ihtiyaç duyulan bir taşımacılık sistemi. Özellikle son yıllarda, tüm dünyadaki kargo firmalarının iş hacmi oldukça arttı.

Kargo şirketleri arasında bayilik veren firmalar arayışındaysanız, hemen bu yazıyı okuyun. Yurtiçi kargo franchise bilgilerini öğrenin… Kârlı bir iş için ilk adımı, Yurtiçi Kargo ile birlikte atın.

Yurtiçi Kargo Firması Hakkında…

yurtiçi kargo firması

Türkiye’de onlarca kargo şirketi bulunuyor evet ama; Yurtiçi Kargo şirketi, bazı pozitif ayrıcalıkları ile hem müşteri hem de kazanç oranında diğer firmalara nazaran çok daha önde. (Tüm ayrıcalıklarına, aşağıda değiniyorum. Hiç acele etmeden okuyun.)

Elbette herkes, kargosunu en hızlı ve en sağlam olacak şekilde teslim almak ister. İşte bu sırf bu nedenden bile, her yönden yüksek performanslı kargo şirketlerine duyulan ihtiyaç günden güne artış gösteriyor.

“Söz Verdiğimiz Gibi” sloganıyla 1982’den beri lojistik sektörünün yıldızlarından olan Yurtiçi Kargo şirketi, yalnızca ülkemizin her bir köşesine değil; yurt dışına da güvenli bir şekilde kargoları ulaştırıyor.

Advertisement

Günümüzde, Türkiye’nin 81 ilinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde hizmet sunan Yurtiçi Kargo, 2003 yılından bu yana Avrupa’nın en büyük kargo şirketlerinden biri olan çözüm ortağı olma özelliğiyle karşımıza çıkıyor.

Ayrıca ;

 • TS EN ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi”
 •  “TS EN ISO 9002 Kalite Sistem Belgesi”
 • 2010 yılında aldığı “TS EN ISO 9001:2008 Belgesi” ne de sahip olan  Yurtiçi Kargo, TS EN ISO 9002 belgesini alan ilk kargo şirketi olarak da öne çıkıyor. Teslimat denince kalite ve güvenilirlikte akla gelen isim olduğu ise bu belgelerden de anlaşılacağı üzere su götürmez bir gerçek.

İşte, sırf bu prestiji bile Yurtiçi Kargo bayilik alma seçeneğini değerlendirmeniz için yeterli değil mi?

İlginizi çekebilir: Carrefoursa Bayilik Şartları  

yurtiçi kargo franchising kazancı
Yurtiçi Kargo bayilik kazancı

Yurtiçi Kargo Franchise Kazancı Ne Kadar?

Yurtiçi Kargo franchise’ına sahip olmak oldukça kârlı bir iş! Standart çalışma düzenine sahip bir bayilik, size ortalama en az 150.000- 200.000 TL para kazandırıyor.

Yaklaşık 6-7 personel çalıştıracak olmanız da kalabalık franchise’lara göre büyük bir avantaj olarak öne çıkıyor. Yurtiçi Kargo franchise’ı size prestij, güvence ve yüksek oranda kâr sağlamaya oldukça müsait!

Advertisement

Bu miktarlardan giderlerinizi çıkardığınız zaman elinizde kalacak olan para ise yaklaşık 80.000 – 100.000 TL olacak.

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Şimdi sizlere oldukça önemli bir konudan bahsetmem gerekiyor: Yurtiçi Kargo bayilik alma şartları neler? İşte bütün detaylarıyla hemen anlatmaya başlıyorum. Buraya dikkat edin! Çünkü oldukça önemli bir detay…

Yurtiçi Kargo bayilik şartları için okuyun:

 • İlk olarak, Yurtiçi kargo acentesi açmak için en az 2  taşıma aracına ihtiyacınız var. Aslında bu noktada size bir ipucu vermek istiyorum: Artık çoğu işletme ve bayilik alanlar kişiler kendi araçlarıyla geldiği zaman da paket başı olarak kuryelerle anlaşma sağlıyor. Siz de araç sahibi olan kişilerle anlaşma yaparak araç masrafı hariç diğer harcamalarla ilgilendiğiniz bir sistem kurabilirsiniz.
 • Ayrıca kargo firması kullanıcı dostu politikasına sizin de uygun olmanızı istiyor.
 • Yurtiçi Kargo politikasına yaraşır prensipleriniz olmalı.
 • Disiplinli çalışmalı, çalışma saatlerine uymalısınız.
 • Emanet edilen kargolar sağlam ve hızlı teslim edilmeli.
 • Yöneticilere has liderlik özellikleriniz olmalı.
 • Şirketin ve franchise’ınızın başarısına odaklanmalısınız.
 • Müşterilere güler yüzlü yaklaşmalı, güçlü iletişim kurmalısınız.
 • Ayrıca Yurtiçi Kargo bir teslimat şirketi, doğal olarak bölgelerde dengeli bir şube dağılımı var. Bu yüzden başvurmadan önce şube açmak istediğiniz bölgede başka bir Yurtiçi Kargo bayilik hizmeti verilmediğine emin olmanız gerekiyor.
 • Yurtiçi Kargo Bayilik teminatından da bahsetmemek olmaz. Franchise’ınız için belli bir teminat gösterdikten sonra bayilik açabilirsiniz. Bunun detayını da bir sonraki başlıkta veriyorum. 🙂

♠Yurtiçi Kargo yukarıdaki özelliklere sahip olup olmadığınızı denetlemek için bir mülakat yapma talebinde bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Aras Kargo Bayilik Şartları

Advertisement

Yurtiçi Kargo Bayilik Ücreti 2023

Yurtiçi kargo bayilik franchise bedeli
Yurtiçi kargo bayilik franchise bedeli

Yurtiçi kargo bayilik ücreti dediğimizde belli bir miktarı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Yurtiçi kargo bayilik ücreti ne kadar?

Minimum 600.000 TL yatırım sermayesine ihtiyacınız var. Bu ücret içerisinde Yurtiçi kargo isim hakkı, şube için giderler ve aklınıza  gelecek diğer harcamaların hepsi bulunuyor.

Yukarıda verdiğim bayilik ücretinin çok fazla olduğunu düşünüyorsanız, hoşunuza gideceğini düşündüğüm: Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar başlıklı yazıma bir göz atabilirsiniz!

Yurtiçi Kargo Bayilik Kar Marjı 2023

Size Yurtiçi Kargo bayilik alma gibi bir düşünceniz varsa, maliyetini duyduktan sonra lütfen endişelenmeyin. Bu kadar yüksek bütçeye sahipseniz zaten emin olun ki kargo acentesi sayesinde en az iki katı kar etmeniz çok mümkün.

Yurtiçi Kargo bayilik kar marjı ne kadar?

Yurtiçi acenteliği kar marjı en az yüzde 40 hatta yüzde 50 civarlarındadır. Kar marjını etkileyen durumların söz konusu olduğunu unutmayın.

Advertisement

Az önce de uyarısını yaptığım bir nokta  vardı: Bulunduğunuz bölgede Yurtiçi Kargo şubesi olmamalı. Ciddi karlar elde etmenizin yolu da bölgenizde tek olmaktan geçiyor.

Yurtiçi Kargo bayilik kazancınız da sizin işletme sisteminize bağlı olarak daha çabuk artış gösterebilir. Nasıl mı?

Şöyle ki, ne kadar çok kişi çalıştırdığınızdan ziyade nasıl bir sistemle çalıştırdığınız önemli. Paket başı çalışan kuryeler sizin için oldukça avantajlı olacaktır. Böylece hem daha fazla işlem alabileceksiniz hem de giderlerinizi ödemeniz daha rahat olacak.

Yurtiçi Kargo Bayilik Başvurusu

yurtiçi kargo bayilik başvurusu
Yurtiçi Kargo bayilik başvurusu

Yurtiçi Kargo bayilik başvurusu yapmak için şunu bilmeniz gerekiyor: Bu firma, tüm bayi ve acentelerini Türkiye’nin her bölgesinde homojen ve stratejik olarak konumlandırarak hizmet veriyor.

Yurtiçi Kargo bayilik başvurusu nasıl yapılır?

Yurtiçi Kargo bayilik alarak iş kurmak isteyen girişimciler için yılın belirli dönemlerinde belirli duyurular yapar. Firma, çoğu zaman bayilik açmak isteyen yatırımcıların tekliflerini kabul eder.

Advertisement

Bu süreç ise şöyle devam eder:

 • Bayilik işletmecilerine, işletme eğitimi verilir.
 • Staj işlemlerini gerçekleştirilir.
 • Sahip olunan işletmenin lokasyon alanını değerlendirilir ve şartların uygunluğu dahilinde çalışmalara başlanır.

Yurtiçi Kargo Bayilik  başvurusunu Yurtiçi Kargo  web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Şirketle iletişime geçerek niyetinizden bahsetmeniz, bayilik alma sürecinizde size yardımcı olacaktır. Ama dediğim gibi, bayilik için duyuru yaptıkları zamanı takip etmeniz gerekiyor. Çünkü sürekli açık bir ilanları bulunmuyor.

İlgili yazı: Kendi Aracıyla Kuryelik Yapma

Yurtiçi Kargo Bayilik Avantajları

yurtiçi kargo bayilik avantajları
Yurtiçi Kargo bayilik avantajları

En karlı bayilikler arasında yerini alan Yurtiçi Kargo, şirket politikası gereği hem franchise sahiplerini hem de müşterilerini belli prensiplerle koruyor. Bunlar size acente açma konusunda büyük avantajlar sağlıyor:

Yurtiçi Kargo;

 • Her koşulda memnun etmeye ve bağlılığını sağlamaya çalışır.
 • Güvenilir ve dürüst yaklaşım sergiler.
 • Topluma ve çevreye duyarlı ve saygılıdır.
 • Talep edilen kalite bilincine duyarlıdır.
 • Sorumluluklarının bilincindedir.
 • Sonuç odaklı yaklaşımla memnun etmeye çalışır.
 • Yaratıcı davranışlar sergiler, katılımcı ilişkiler kurar.
 • Öneri getirir ve sorunlara karşı çözüm üretir.
 • Etkin İletişim becerilerine sahiptir.
 • Tüm bu özelliklerin müşteri ve çalışan faydasına işlemesine gayret eder.

Yurtiçi Kargo şirketi, “Söz verdiğimiz gibi” sloganı üzerinden kalite sağlamaya ve korumaya özen gösteriyor.
İnsanı öne koyarak çalışma misyonları, hem çalışanları hem de müşterileri için son derece önem taşıyor. Paylaşımcılık, duyarlılık, dürüstlük ve güvenilir olma arzusu firmanın insan ilişkilerinin gücünü her geçen gün arttırıyor.

Yurtiçi Kargo bayilik avantajlarında, firmanın Özel Hizmetler ve Çözümler başlığı altında da sunduğu hizmetleri sıralayacak olursam:

Advertisement
 • Askılı Taşımacılık
 • Sektörel Hizmetler
 • Uydu Şube
 • Teslim Raporlama
 • Çift Yönlü Kargo
 • Paletli taşıma
 • E-Ticaret
 • Self – Servis
 • Tahsilatlı Gönderi

Bu fırsatlar çerçevesinde Yurtiçi Kargo bayilik hizmetini almanız, müşterilerin güvendiği ve kargo işlemlerinde öncelikli olarak tercih ettiği bir firma olarak kısa sürede iyi ve kazançlı işleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Tabi bu avantajlardan yararlanabilmeniz için yukarıda bahsettiğim bayilik şartlarını karşılıyor olmanız gerekiyor.

Yurtiçi Kargo Bayilik İletişim

Yurtiçi Kargo Bayilik İletişim
Yurtiçi Kargo Bayilik İletişim

Ön bilgi alarak ve yetkili kişilerce görüşmeler gerçekleştirebilmeniz için Yurtiçi Kargo bayilik iletişim bilgilerini aşağıda paylaştım!

 • Yurtiçi Kargo Genel Müdürlüğü Adres:  Sarıyer / İSTANBUL
  Telefon: 0212 365 23 65
  Çağrı Merkezi: 444 99 99
  Faks: 0212 365 24 79
  Öneri ve Şikayet Adresi: Yurtiçi Kargo öneri ve şikayet

Şunu da söylemeden geçmeyelim, başarılı bir kargo şirketi hem istihdam yaratmada hem de müşteri memnuniyeti konusunda yüksek potansiyele sahip olma özelliği taşır. Yurtiçi kargo bayilik almayı düşünen okuyucularıma, bu firmanın ülkemizin her şehrinde övgüyle anıldığını söylemeden geçemeyeceğim. 

Eğer daha önce Yurtiçi kargo bayilik aldıysanız ya da şu anda almak istiyorsanız ve aklınıza bir şey takıldıysa YORUM kısmına bu düşüncelerinizi ekleyebilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

5 Yorum

 1. Bekir Alkanat

  27 Mayıs 2023 at 15:54

  Gaziantep veya bölgesinde acentelik almak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 2. Can

  7 Ocak 2023 at 22:35

  Kargo sirketinde çalışmadım, acente olabilirmiyim. Egitimlerde staj görsem yeterli oluyor mu ?

 3. musa ezici

  2 Kasım 2022 at 13:54

  yurtiçi kargo istanbul pendik bayiliği almak istiyorum..
  en kısa zamanda geri dönüş bekliyorum teşekkürler

 4. Öner izzet geren

  11 Temmuz 2022 at 01:26

  Manisa yunusemre ilçesine bayilik düşünüyorum. Yardımlarınız lütfen

 5. Canan keskin

  17 Mayıs 2022 at 17:26

  Başvuru şartlarını öğrenmek istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 yorum

BAYİLİK

Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti!

Starbucks bayilik şartları

Günümüzün başarılı ve popüler kahve firmalarından birisi Starbucks, girişimcilerin ilgisini çekiyor. Bu yazıda, “Starbucks bayilik almak istiyorum” diyenlerin akıllarındaki tüm soru işaretlerini gidereceğim. Starbucks bayilik şartlarını bu içerikten öğreneceksiniz… Starbucks bayilik ücreti ne kadar? Kâr marjı nedir? Hepsini yanıtlayacağım… Starbucks franchise bedeli 2024 bilgilerini açıklayacağım. Starbucks açmak kaç para diyorsanız, sizin için de bilgiler mevcut. […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı!

seç market bayilik şartları

Kendi işini kurmak isteyenlerin, özellikle 2023 yılında rağbet gösterdiği bir seçenekten bahsedeceğim. Seç Market bayilik şartları için uygunsanız siz de perakende sektörüne adım atabilirsiniz. Seç Market bayilik kar marjını bu içerikten öğrenebilirsiniz! Seç Market aylık kazanç hakkında da bilgiler vereceğiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Seç Market bayilik yorumlarının çok fazla olduğunu gördük. Seç Market günlük cirosunu […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.