finansportali.net

BAYİLİK

2023 Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? (AYLIK KAZANÇ)

Halk ekmek bayiliği nasıl alınır?

Uzun yıllardır ülkemiz için önemli bir konumda bulunan Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır sorusunu tam anlamıyla yanıtlayacağız. Ayrıca Halk Ekmek bayilik ücreti hakkında da bilgiler vereceğiz.

Özellikle dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere; evine ekmek götüren herkesin düşünüldüğü Halk Ekmek markası; düşük fiyatlı, kaliteli ve temiz ekmek mottosuyla 40 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir.

İHE bayilik, Ankara Halk Ekmek bayilik ve İBB halk ekmek bayiliği nasıl alınır? Daha fazlası bu yazıda… Halk Ekmek bayiliği aylık kazancı ne kadar? Hangi şehirlerde Halk Ekmek bayilikleri bulunuyor? Öğrenmek için dikkatlice okuyun. Halk Ekmek büfesi nasıl açılır? Hadi öğrenelim!

Advertisement

Halk Ekmek Bayilik: Firma Bilgileri!

Halk Ekmek Nasıl Açılır
Halk Ekmek Nasıl Açılır

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusunun yanıtlarına gelmeden önce sizlere bilmeniz gereken bir kaç bilgiyi aktaracağım.

Halk Ekmek markası Türkiye’nin; İstanbul ve Ankara başta olmak üzere daha pek çok farklı şehrinde faaliyet göstermektedir. Ancak bu markanın ilk ortaya çıkışı; İstanbul Halk Ekmek A.Ş ilk olarak 1978 yılında haksız ekmek üretimi ve kazançlarına ‘dur’ demek amacıyla kurulmuştur.

Fiyatların düşük olması sebebiyle dar gelirli vatandaşlara kaliteli ve temiz ekmek imkanı sağlayan Halk Ekmek, önce Edirnekapı’ da bulunan fabrikayla çalışmaya başlamış; sonrasında çok fazla talep ve üretim gerektirmesi nedeniyle bünyesine 2 fabrika daha eklenmiştir.

Başta ekmek olmak üzere; aklınıza gelebilecek çoğu unlu mamulün yer aldığı Halk Ekmek markası, bulunduğu bölgedeki vatandaşların 2/3’ünün tercih noktasıdır. 

Haliyle, bu kadar çok rağbet gören bir ekmek firmasının varlığı, yatırım yapmak isteyen kişilere Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusunu sordurmaktadır. Halk ekmeği bayilik alma hakkında detaylar yazının devamında…

Advertisement

Öneri içerik: Çay Ocağı Dükkanı Açmak

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? 2023 Tüm Detaylar!

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?
Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?

Halk ekmek bayiliği almak ülkemizde önemli ölçüde popüler olup; yüksek sermaye gerektirmeyen kârlı bir iş fikridir. Biliyorsunuz, yeni bir işe başlamadan veya yatırım yapmadan önce elimizde ufak bir meblağ sermaye olması gerekir.

Aksi taktirde hayallerimize de girişimcilik fikirlerimizi de veda etmek zorunda kalabiliriz. Halk ekmek bayiliği ve Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusu için bilmeniz gereken bilgilerin hepsi bu yazıda…

Eğer sermaye gerektirmeyen ve kazançlı çıkabileceğiniz bir yatırım istiyorsanız; Halk Ekmek bayiliği almayı düşünebilirsiniz. Çünkü Halk Ekmek bayiliği, girişimcileri için herhangi bir sermaye şartı koymamaktadır.

Hepimizin bildiği üzere Halk Ekmek, kamu kuruluşlarına ait bir şirkettir. Dolayısıyla, maddi durumu belirli düzeyin altında kalan vatandaşlara hizmet verir.

Advertisement

Ekonomik imkanları çok yüksek olmayan; ancak kendi işinin patronu olmak isteyen kişiler, Halk Ekmek ihalelerine katılarak bayilik alabilir ve sermayeye gerek olmadan hızlı bir şekilde kazanç sağlayabilirler.

Şartları yerine getirebiliyorsanız, belediyelere başvuruda bulunabilirsiniz. Yazının en aşağında şehir şehir nasıl başvuru yapacağınızı ele aldım.

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? Artık biliyorsunuz… Şimdi başvuru şartlarına ve diğer bilgilere yer verelim.

İlginizi çekebilir: Levent Börek Bayilik Şartları

Advertisement

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır: Başvuru Şartları!

Halk Ekmek Büfesi Açma Şartları

Halka düşük ücretle ekmek verilmesine aracı olan Halk Ekmek’in bir kamu kurumu olması nedeniyle ne yatırımcısına ne de firma sahibine yüksek kâr amacı gütmez.

Halk Ekmek, sadece belirli bir gelirin altında gelire sahip olan kişilere, çok düşük sermayeler ile bayilik vermektedir. Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? diye soruyorsanız, mutlaka aşağıdaki bilgileri bilmelisiniz.

Halk Ekmek bayilik şartları 2023 yılında şu şekildedir:

 • Bayiliğe giriş esnasında kullanım bedeli için bir ödeme yapılması gerekir.
 • Halk Ekmek bayiliği alabilmek için asgari ücretten daha az gelir elde ediyor olmak gerekmektedir. Asgarinin üzerinde gelir elde eden kişiler bayiliği almaya hak kazanamazlar.
 • Gelirinizi SGK’dan aldığınız bir belge ile kanıtlamanız gerek.
 • İşletmeciler, 18 ekmek yani bir kasa için en az 90 TL ödeme yapacağını taahhüt eder ve bu kuralı içeren bir sözleşme imzalar.
 • 3 ayda bir sadece 1.000 TL kira ödemekle yükümlüğüne sahiptirler.

Halk Ekmek İçin Gerekli Evraklar

Halk Ekmek İçin Gerekli Evraklar
Halk Ekmek İçin Gerekli Evraklar

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır sorusunda başvuru için gerekli evraklara da değinelim. Halk ekmek bayiliği açabilecek durumunuz ve ihtiyacınız varken bu işi değerlendirmenizi ve bu iş imkanını konunun uzmanlarıyla birlikte değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Şimdi de sizlere Halk Ekmek için gerekli evraklar hakkında bahsedeceğiz. Gereken şartları dinledikten sonra size en yakın belediyeye giderken yanınızda bulunması gereken bazı evraklar şu şekilde;

 • Nüfuz cüzdanı
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgeniz
 • Adli sicil kaydı
 • Vergi belgeleri
 • Bayilik almak isteyen kişinin gelirinin asgari ücretten az olduğuna dair SGK’dan alınmış maaş tasdik kağıdı belgesi

Ayrıca Halk ekmek bayiliği almak için İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi gibi belediyelerin internet sitesi üzerinden form doldurarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır sorusu için devam edelim…

Advertisement

İlginizi çekebilir: Trendyol Express Bayilik Şartları

Halk Ekmek Bayiliği Aylık Kazancı 2023

Halk Ekmek Bayiliği Aylık Kazancı 2023
Halk Ekmek Bayiliği Aylık Kazancı 2023

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusu dışında girişimcilerin merak ettiği bir diğer başlık ise bu işin kazancı ve aylık getirisi oluyor. Halk ekmek bayiliği kazancı nedir ? sorusuna vereceğimiz ortalama bir kazanç var.

İlk olarak; bayiliğinizi kurmadan önce, bayiliğinizi nerede kuracağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Halk ekmek bayiliği kazancı  için bu nokta çok önemli.

Halk Ekmek bayiliği aylık kazancı hakkında şu bilgileri verebiliriz:

 • Halk Ekmek bayilerinin çok fazla sermaye istemediğinden bahsetmiştik.
 • Kazançlar da buna göre düşük tutarlı oluyor.
 • Günümüzde Halk Ekmek bayileri ayda ortalama 15.000 TL gibi bir gelire rahatlıkla ulaşabiliyorlar.
 • Eğer orta halli bir mahallede bir büfe açmak istiyorsanız, ekmeğinizi halk ekmekten uyguna alacağınız için size getireceği kazanç çok daha yüksek olacaktır. 

Başta kuruluş esnasında sizden çok az bir miktarda ücret talep ediliyor.  Zaten vermiş olduğunuz parayı,  2 ay gibi kısa bir süre içinde kârla beraber tekrar cebinize koyabiliyorsunuz.

Halk Ekmek Kar Marjı 2023

Halk Ekmek büfesi kazancından sonra gelelim diğer alakalı konuya. Halk Ekmek bayiliği almak isteyenlerin en merak ettiği konulardan birisi de aylık kar marjının ne kadar olduğudur.

Advertisement

Halk Ekmek bayiliklerin kar marjı aylık %20 civarlarındadır. Kazancı yukarıda belirttim. Kira, kasa bedeli gibi giderler çıkartıldığında ve kar marjı hesaplandığında ortaya bu veriler çıkmakta.

Halk Ekmek büfesi ne kadar kazandırır? Artık bu bilgilere hâkimsiniz…

Halk ekmek bayiliği kazancı için vereceğim bilgiler bu şekilde. Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır sorusunu yanıtlamaya devam edelim…

Öneri içerik: Midyeci Ahmet Bayilik Şartları ve Ücreti

Advertisement

Halk Ekmek Bayilik Ücreti

Halk Ekmek Büfesi Açmak
Halk Ekmek Büfesi Açmak

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? Sizlere en basit haliyle anlattım. Şimdi sırada Halk ekmek bayiliği ne kadar? öğrenebiliriz. Halk ekmeği bayilik açmak için ufak bir meblağ paranızın olması gerekiyor.

Halk Ekmek bayilik ücreti hakkında şu bilgiler verilebilir:

 • Şehirdeki belediyeler, konumlara göre bir ödeme talep edebiliyor.
 • Halk ekmek bayilik ücreti ortalama 2.000 – 5.000 TL arasında değişmekte.
 • Bu rakam bayilik ücreti olarak değil kullanım bedeli olarak belediyelere ödenen tutar şeklinde düşünülmelidir.

Halk Ekmek büfesi açmak için gereken tutarın düşük olması sizi şaşırttı mı? En iyi iş fikirleri arasında çoktan yerini aldı bile!

Yukarıda da değindiğim gibi, halk ekmek bayilik açtığınızda 2 ay gibi bir kısa sürede giderlerinizi kazanmış olacaksınız.

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır sorusuna yanıt vermeye devam edelim…

Halk Ekmek Bayiliği Veren Belediyeler

Halk Ekmek Büfesi Nasıl Açılır?
Halk Ekmek Büfesi Nasıl Açılır?

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusu için vereceğim en basit cevap belediyelere başvurmak… Halk Ekmek ilk olarak İstanbul’da kurulmuştur; ancak zamanla, diğer büyük şehirlerde de halk ekmeğe ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır.

Dolayısıyla, bu şehirlerin belediyeleri de Halk Ekmek satışlarının gerçekleşmesi için gereken tüm imkanları sağlamıştır.

Advertisement

Hem belediyenin hem de girişimcinin yüksek kâr sağladığı bu sektör, her iki tarafa da kazanç sağlaması nedeniyle sürekli ihtiyaç duyulan bir sektördür. Halk Ekmek bayiliği veren belediyeler sıralayacak olursak:

 1. İstanbul Halk Ekmek
 2. Ankara Halk Ekmek
 3. Mersin Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır
 4. Konya Karatay Halk Ekmek
 5. Antalya Halk Ekmek
 6. Çorum Halk Ekmek
 7. Kocaeli Halk Ekmek
 8. İzmir Çeşme Halk Ekmek
 9. Eskişehir Halk Ekmek

İş kurmak mı istiyorsunuz? Sizlere yazdığım Ne İş Yapabilirim? yazısını okuyun.

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır sorusunu İstanbul, İzmir, Antalya, Eskişehir, Ankara için yanıtlayalım…

1- İBB Halk Ekmek Başvurusu

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?
Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?

Halk ekmek bayilik için en çok tercih edilen şehirlerden birisi İstanbul. Peki, İstanbul halk ekmek bayiliği nasıl alınır? İBB halk ekmek bayiliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait

İHE’nin resmi internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak bayilik başvurusu yapabilirsiniz.

İstanbul Halk Ekmek Bayilik başvurusu için bağlantıyı takip edin. İBB Halk Ekmek büfe Başvurusu için telefon numaralarını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Advertisement

Telefon numarası: 

 • Sultangazi Cebeci İşletme Müdürlüğü 0212 476 00 90 / 199 dahili
 • Edirnekapı İşletme Müdürlüğü 0212 635 20 81 / 666 dahili
 • Kartal Cevizli İşletme Müdürlüğü 0216 441 24 30 / 448 dahili

2- Halk Ekmek Büfesi Başvuru Ankara 2023

Sizlere Ankara halk ekmek başvuru için  bilgi vereceğim. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait AHE’nin resmi internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak bayilik başvurusu yapabilirsiniz. Ankara Halk Ekmek Bayilik Başvurusu Online bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

 • Telefon numarası: 0 312 397 33 65

3- Eskişehir Halk Ekmek Başvurusu

Eskişehir’de Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? 50’den fazla yerde satış noktası olan Eskişehir’de Halk Ekmek Bayiliği hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayabilirsiniz.

Diğer belediyeler için ise internet siteleri üzerinden ya da direkt olarak belediyeyi telefon numarasından arayarak halk ekmek bayiliği başvuruları için bilgi alabilirsiniz.

 • Telefon numarası: 0 222 320 37 70

4- Antalya Halk Ekmek Başvurusu

Halk ekmek büfesi açmak için Antalya şehrini de değerlendirebilirsiniz. Antalya  Büyük Şehir Belediyesi halk ekmek bayiliği için başvuruları kabul ediyor. Antalya halk ekmek bayiliği nasıl alınır?

Diye soruyorsanız, hemen Antalya Halk Ekmek Büfe Başvurusu hakkında bilgiyi tıklayarak alabilirsiniz. Ayrıca telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.

 • Telefon numarası: 0 242 426 39 07

5- İzmir Halk Ekmek Başvuru

İzmir Halk Ekmek başvurusu yapmak isteyenler! İzmir Büyükşehir Belediyesi, Grand Plaza A.Ş’ye bağlı Halk Ekmek Fabrikası ile 2009’dan beri faaliyet gösteriyor.

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır sorusunu yanıtlamayı İzmir için sürdürelim.

Advertisement

Halk Ekmek bayi açma için İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza’nın resmi internet sitesindeki açık ihaleleri kontrol edebilir ya da iletişim bilgilerinden halk ekmek büfesi açmak hakkındaki bilgileri alabilirsiniz.

 • Adres: Talatpaşa Bulvarı Alsancak İş Merkezi No:59 K:3 Alsancak (35220) İZMİR E-Posta:
 • Mail adresi: info@grandplaza.com.tr
 • Telefon Numarası: 0 232 293 47 00

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır sorusunu sormaya devam ediyor musunuz? O halde devir işlemleri için detayları öğrenelim. 🙂

Ücret ödemeden bayilik sahibi olmak ister misiniz?  Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar sayesinde patron olabilirsiniz!

Halk Ekmek Bayiliği Devredenler

Halk Ekmek Büfe Başvurusu
Halk Ekmek Büfe Başvurusu

Halk Ekmek büfesi açmak isteyenler için bir yöntem de Halk Ekmek bayiliği devredenler ile anlaşmaktır.

Sahibinden, İlanversen gibi sitelerde büfelerini devreden insanlar olabiliyor. Ancak sizi şu konuda uyarmalıyım…

Halk Ekmek bayiliği almak için bazı şartların yerine getirilmesi gerektiğini yukarıda anlattık. Büfe sahibi bu şartları yerine getiriyor olabilir ancak siz bu şartları yerine getiremiyorsanız sıkıntılar çıkabilir. O nedenle devreden bayilikler konusunda dikkatli olmanız gerek.

Advertisement

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? Sorusuna yanıt arayanlar için önemli bir konuya daha bakalım.

Halk Ekmek Bayiliğinin Avantaj ve Dezavantajları

halk ekmek bayiliği nasıl açılır

Halk Ekmek büfesi açmak istiyorsanız, avantajlar ve dezavantajlar sizin için önemli bir konu.

Avantajlar:

 1. Güçlü Marka: Halk Ekmek, Türkiye’de köklü bir marka ve güvenilir bir itibara sahiptir.
 2. Sabit Müşteri Tabanı: Halk Ekmek bayiliği, geniş bir müşteri tabanına sahiptir.
 3. Düşük Başlangıç Maliyetleri: Ekipman, kira gibi giderler de göz önüne alındığında, diğer işletmelere kıyasla daha düşük bir yatırım yapabilirsiniz.
 4. Tedarik Güvencesi: Halk Ekmek bayiliği, sürekli bir tedarik güvencesi sağlar. Ürünlerin taze şekilde bayinize sağlanır.

Dezavantajlar:

 1. Rekabet: Ekmek ve unlu mamuller sektörü oldukça rekabetçidir. Diğer fırınlar ve marketler gibi işletmelerle rekabet etmek zor olabilir.
 2. Kar Marjı: Yoğun rekabet ve düşük fiyat politikaları, karlılığınızı etkileyebilir.
 3. Sınırlı Ürün Çeşitliliği: Halk Ekmek bayilikleri genellikle sınırlı bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu da müşterilerin farklı taleplerini karşılamakta sınırlı olmanız anlamına gelir.

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır sorusunda yorumlara da değinelim…

Halk Ekmek Bayiliği Yorumları

Halk Ekmek bayiliği yorumları genel olarak olumlu ve olumlu deneyimler paylaşılmaktadır. Girişimciler, markanın güçlü ve köklü bir geçmişi olduğunu ve güvenilir bir iş ortağı olduğunu vurgulamaktadır. Ayrıca, Halk Ekmek’in geniş ürün yelpazesi ve kaliteli ürünleriyle müşteri kitlesini memnun ettiği görülmektedir.

Ancak, her bayilik deneyimi mükemmel olmayabilir ve bazı istisnai olumsuz yorumlar da bulunmaktadır.

Bu olumsuz yorumların çoğu, bölgesel farklılıklardan veya yönetimdeki hatalardan kaynaklanmaktadır. Bazı bayiler, yerel taleplerin yeterince karşılanmadığını veya zamanında ürün temini konusunda zorluklar yaşadıklarını dile getirmişlerdir.

Advertisement

Sonuç olarak, Halk Ekmek bayiliği genel olarak başarılı ve karlı bir iş fırsatı olarak görülmektedir, ancak başarılı bir bayilik deneyimi için yerel koşulları ve müşteri ihtiyaçlarını iyi analiz etmek ve işletme süreçlerini düzenli olarak gözden geçirmek önemlidir.

Son olarak Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır sorusu haricindeki soruları yanıtlayalım…

İlginizi çekebilir: Bülent Börek Franchise Bedeli 2023

Sıkça Sorulan Sorular

Halk ekmek bayilik ücreti

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır konusu için sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Advertisement

Halk Ekmek bayiliği almak ne kadar?

Halk Ekmek bayiliği ücretleri belediyelere göre değişiklik gösterse de genel olarak 3.500 TL civarındadır.

Halk Ekmek bayiliği aylık kazancı ne kadar?

Halk Ekmek bayilik ücreti düşük olduğundan dolayı kazançlar da sınırlıdır. Birçok işletme aylık ortalama 15.000 TL kazanabiliyor.

Bu yazımızda sizlere Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? hakkında detaylı bir bilgi vermek istedik. Siz de bayilik şartları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Bayilik kategorisinde bulunan yazılara göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK

Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti!

Starbucks bayilik şartları

Günümüzün başarılı ve popüler kahve firmalarından birisi Starbucks, girişimcilerin ilgisini çekiyor. Bu yazıda, “Starbucks bayilik almak istiyorum” diyenlerin akıllarındaki tüm soru işaretlerini gidereceğim. Starbucks bayilik şartlarını bu içerikten öğreneceksiniz… Starbucks bayilik ücreti ne kadar? Kâr marjı nedir? Hepsini yanıtlayacağım… Starbucks franchise bedeli 2024 bilgilerini açıklayacağım. Starbucks açmak kaç para diyorsanız, sizin için de bilgiler mevcut. […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı!

seç market bayilik şartları

Kendi işini kurmak isteyenlerin, özellikle 2023 yılında rağbet gösterdiği bir seçenekten bahsedeceğim. Seç Market bayilik şartları için uygunsanız siz de perakende sektörüne adım atabilirsiniz. Seç Market bayilik kar marjını bu içerikten öğrenebilirsiniz! Seç Market aylık kazanç hakkında da bilgiler vereceğiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Seç Market bayilik yorumlarının çok fazla olduğunu gördük. Seç Market günlük cirosunu […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.