finansportali.net

BAYİLİK

2022 Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? (AYLIK KAZANÇ)

Uzun yıllardır ülkemiz için önemli bir konumda bulunan Halk ekmek bayiliği nasıl alınır, başvuru şartları neler? Gibi soruları tüm detaylarıyla aşağıda açıklıyor olacağız.

Özellikle dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere; evine ekmek götüren herkesin düşünüldüğü  Halk Ekmek markası; düşük fiyatlı, kaliteli ve temiz ekmek mottosuyla 40 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. İHE bayilik, Ankara halk ekmek bayilik ve daha fazlası bu yazıda…

Girişimci olmak isteyen vatandaşlar için Halk Ekmek bayiliği hakkında merak edilenleri açıkladık. Halk ekmek bayilerinin aylık kazancı nedir? Hangi şehirlerde Halk Ekmek bayilikleri bulunuyor? Öğrenmek için dikkatlice okuyun. Halk Ekmek büfesi nasıl açılır? Hadi öğrenelim!

Advertisement

Tüm Detaylarıyla Halk Ekmek

Tüm Detaylarıyla Halk Ekmek
Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusunun yanıtlarına gelmeden önce sizlere bilmeniz gereken bir kaç bilgiyi aktaracağım. Yolda yürürken, köşe başlarında minik şirin ekmek büfelerini görmüşsünüzdür. İşte o büfelerin çoğu, Halk Ekmek satış noktalarıdır.

Halk Ekmek markası Türkiye’nin; İstanbul ve Ankara başta olmak üzere daha pek çok farklı şehrinde faaliyet göstermektedir. Ancak bu markanın ilk ortaya çıkışı; İstanbul Halk Ekmek A.Ş ilk olarak 1978 yılında haksız ekmek üretimi ve kazançlarına ‘dur’ demek amacıyla kurulmuştur.

Fiyatların düşük olması sebebiyle dar gelirli vatandaşlara kaliteli ve temiz ekmek imkanı sağlayan Halk Ekmek, önce Edirnekapı’ da bulunan fabrikayla çalışmaya başlamış; sonrasında çok fazla talep ve üretim gerektirmesi nedeniyle bünyesine 2 fabrika daha eklenmiştir.

Başta ekmek olmak üzere; aklınıza gelebilecek çoğu unlu mamulün yer aldığı Halk Ekmek markası, bulunduğu bölgedeki vatandaşların 2/3’ünün tercih noktasıdır.  Haliyle, bu kadar çok rağbet gören bir ekmek firmasının varlığı, yatırım yapmak isteyen kişilere Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusunu sordurmaktadır. Halk ekmeği bayilik hakkında detaylar yazının devamında…

⇒Benzer işler:  Çay Ocağı Dükkanı Açmak

Advertisement

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? 2022

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır ?
Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? 2022

Halk ekmek bayiliği almak ülkemizde önemli ölçüde popüler olup; sermaye gerektirmeyen kârlı bir iş fikridir. Biliyorsunuz, yeni bir işe başlamadan veya yatırım yapmadan önce elimizde belirli bir miktarda sermaye olması gerekir.

Aksi taktirde hayallerimize de girişimcilik fikirlerimizi de veda etmek zorunda kalabiliriz. Halk ekmek bayiliği ve Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusu için bilmeniz gereken bilgilerin hepsi bu yazıda…

Videoyu izleyebilirsiniz!

İşte şimdi bu nedenle sizlere Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? başlığı altında bu yazıyı yazıyorum. Eğer sermaye gerektirmeyen ve kazançlı çıkabileceğiniz bir yatırım istiyorsanız; Halk Ekmek bayiliği almayı düşünebilirsiniz. Çünkü Halk Ekmek bayiliği, girişimcileri için herhangi bir sermaye şartı koymamaktadır.

Hepimizin bildiği üzere Halk Ekmek, kamu kuruluşlarına ait bir şirkettir. Dolayısıyla, maddi durumu belirli düzeyin altında kalan vatandaşlara hizmet verir.

Advertisement

Ekonomik imkanları çok yüksek olmayan; ancak kendi işinin patronu olmak isteyen kişiler, Halk Ekmek ihalelerine katılarak bayilik alabilir ve sermayeye gerek olmadan hızlı bir şekilde kazanç sağlayabilirler. Aşağıda Halk Ekmek bayiliği veren belediyeleri sizlere sıraladım.

⇒ Konuyla ilişkili Levent Börek Bayilik Şartları

Halk Ekmek Bayiliği Veren Belediyeler

Halk Ekmek Bayiliği Veren Belediyeler
halk ekmek büfesi nasıl açılır ?

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusu için vereceğim en basit cevap belediyelere başvurmak… Halk Ekmek ilk olarak İstanbul’da kurulmuştur; ancak zamanla, diğer büyük şehirlerde de halk ekmeğe ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Dolayısıyla, bu şehirlerin belediyeleri de Halk Ekmek satışlarının gerçekleşmesi için gereken tüm imkanları sağlamıştır.

Hem belediyenin hem de girişimcinin yüksek kâr sağladığı bu sektör, her iki tarafa da kazanç sağlaması nedeniyle sürekli ihtiyaç duyulan bir sektördür. Halk Ekmek bayiliği veren belediyeler sıralayacak olursak:

 1. İstanbul Halk Ekmek
 2. Ankara Halk Ekmek
 3. Mersin Halk Ekmek
 4. Konya Karatay Halk Ekmek
 5. Antalya Halk Ekmek
 6. Çorum Halk Ekmek
 7. Kocaeli Halk Ekmek
 8. İzmir Çeşme Halk Ekmek
 9. Eskişehir Halk Ekmek

İş kurmak için 50.000 TL’niz mi var?  Bununla iş kurmak mümkün! Sizlere yazdığım 50.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim? yazısını okuyun.

Ankara Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?

Sizlere Ankara halk ekmek başvuru için  bilgi vereceğim. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait AHE’nin resmi internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak bayilik başvurusu yapabilirsiniz. Ankara halk ekmek online başvuru için tıklayın.

Advertisement

Telefon numarası: 0 312 397 33 65


İBB Halk Ekmek Başvurusu

Halk ekmek bayilik için en çok tercih edilen şehirlerden birisi İstanbul. Peki, İstanbul halk ekmek bayiliği nasıl alınır?  İBB halk ekmek bayiliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait İHE’nin resmi internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak bayilik başvurusu yapabilirsiniz. İHE bayilik başvurusu için tıklayın. İBB Halk Ekmek büfe Başvurusu için telefon numaralarını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Telefon numarası: 

Sultangazi Cebeci İşletme Müdürlüğü 0212 476 00 90 / 199 dahili
Edirnekapı İşletme Müdürlüğü 0212 635 20 81 / 666 dahili
Kartal Cevizli İşletme Müdürlüğü 0216 441 24 30 / 448 dahili

Advertisement

Eskişehir Halk Ekmek

Eskişehir’de Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? 50’den fazla yerde satış noktası olan Eskişehir’de Halk Ekmek bayiliği hakkında detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer belediyeler için ise internet siteleri üzerinden ya da direkt olarak belediyeyi telefon numarasından arayarak halk ekmek bayiliği başvuruları için bilgi alabilirsiniz.

Telefon numarası: 0 222 320 37 70


Antalya Halk Ekmek Başvurusu

Halk ekmek büfesi açmak için Antalya şehrini de değerlendirebilirsiniz. Antalya  Büyük Şehir Belediyesi halk ekmek bayiliği için başvuruları kabul ediyor. Antalya halk ekmek bayiliği nasıl alınır ? Diye soruyorsanız, hemen Antalya halk ekmek büfe başvurusu için tıklayabilirsiniz. Ayrıca telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.

Advertisement

Telefon numarası: 0 242 426 39 07

Ücret ödemeden bayilik sahibi olmak ister misiniz?  Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar sayesinde patron olabilirsiniz!

Halk Ekmek Bayiliği Aylık Kazancı

Halk Ekmek Bayiliği Aylık Kazancı Ne Kadar?
halk ekmek bayiliği aylık kazancı

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusu dışında girişimcilerin merak ettiği bir diğer başlık ise bu işin kazancı ve aylık getirisi oluyor. Halk ekmek bayiliği kazancı nedir ? sorusuna vereceğimiz ortalama bir kazanç var. İlk olarak; bayiliğinizi kurmadan önce, bayiliğinizi nerede kuracağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Halk ekmek bayiliği kazancı  için bu nokta çok önemli.

Eğer orta halli bir mahallede bir büfe açmak istiyorsanız, ekmeğinizi halk ekmekten uyguna alacağınız için size getireceği kazanç çok daha yüksek olacaktır.  Başta kuruluş esnasında sizden çok az bir miktarda ücret talep ediliyor.  Zaten vermiş olduğunuz parayı,  2 ay gibi kısa bir süre içinde kârla beraber tekrar cebinize koyabiliyorsunuz.

Halk ekmek bayiliği aylık kazancı ne kadar?

Advertisement

Bir halk ekmeği bayiliği aylık kazancı 5 ile 6 bin TL arasında değişim göstermektedir. Satılan ekmek sayısı gibi durumlar belli olduğu için net bir kazançtan bahsedebiliyoruz.

Halk ekmek bayiliği kazancı için vereceğim bilgiler bu şekilde.

⇒ Okumak isteyebilirsiniz: Midyeci Ahmet Bayilik Şartları ve Ücreti

Halk Ekmek Bayilik Ücreti

Halk Ekmek Bayilik Ücreti
halk ekmek büfesi açmak fiyatları

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? Sizlere en basit haliyle anlattım. Şimdi sırada ne kadar maliyet gerektirdiğini öğrenmek var. Halk ekmeği bayilik açmak için ufak bir meblağ paranızın olması gerekiyor. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü düşük bir miktar ödeyeceksiniz. Halk ekmek büfesi açmak fiyatları genellikle konuma göre değişiklikler gösterebilmekte.

Halk Ekmek bayilik ücreti ne kadar?

Advertisement

Şehirdeki belediyeler, konumlara göre bir ödeme talep edebiliyor. Halk ekmek bayilik ücreti ortalama 2.000 – 5.000 TL arasında değişmekte.

Yukarıda da değindiğim gibi, halk ekmek bayilik açtığınızda 2 ay gibi bir kısa sürede giderlerinizi kazanmış olacaksınız.

Halk Ekmek İçin Önemli Detaylar

Halk Ekmek İçin Önemli Detaylar
halk ekmeği bayilik

Halka düşük ücretle ekmek verilmesine aracı olan Halk Ekmek’in bir kamu kurumu olması nedeniyle ne yatırımcısına ne de firma sahibine yüksek kâr amacı gütmez. Halk Ekmek, sadece belirli bir gelirin altında gelire sahip olan kişilere, çok düşük sermayeler ile bayilik vermektedir. Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? diye soruyorsanız, mutlaka aşağıdaki bilgileri bilmelisiniz.

 • Bayiliğe giriş esnasında 400 liralık bir ödeme sağlarlar.
 • Halk Ekmek bayiliği alabilmek için en fazla 800 TL gelir elde ediyor olmak gerekmektedir, bu rakamın üzerinde gelir elde eden kişiler bayiliği almaya hak kazanamazlar.
 • İşletmeciler, 18 ekmek yani bir kasa için en az 12 TL ödeme yapacağını taahhüt eder ve bu kuralı içeren bir sözleşme imzalar.
 • İşletmeciler her satılan bir kasa ekmek için (bir kasada 18 adet ekmek bulunmaktadır) 1 lira 75 kuruş kar elde etmektedir. Yani ekmek başı sağlanan kazanç ortalama 10 kuruş civarındadır.
 • 3 ayda bir sadece 75 TL kira ödemekle yükümlüğüne sahiptirler.

Halk Ekmek Bayilik Alma Şartları

Türk mutfağında sofraların olmazsa olmazı ekmeklerdir. Dolayısıyla, ekmekçilik sektörü sürekli devam edebilecek bir iş koludur. Halk ekmeğinin en önemli özelliği diğer ekmek satışlarına göre daha ucuz olması ve hijyen kuralları gözetilerek; el değmeden üretilip, belediyeler tarafından sürekli kontrol ediliyor olmasıdır.

Halk Ekmek bayilik şartları neler?

Halk Ekmek bayilik alma şartları için asgari ücretten az gelirinizin olduğunu, SGK’dan alınmış belgeyle belirtmeniz gerekiyor. Ayrıca Halk Ekmek bayilik şartları arasında belli bir sermayeyi karşılamak var.

Yukarıdaki başlıkta ücretten  sizlere bahsetmiştim. Elbette size en yakın belediyeye gidip gereken şartları görevlilerden dinlemenizde fayda olacaktır.

Advertisement

Yeterli sermayeniz yoksa devlet destekli işler yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için sizlere yazdığım Hibe Desteği Olan İşler yazısını okuyarak detayları öğrenebilirsiniz.

Halk Ekmek İçin Gerekli Evraklar

Halk Ekmek İçin Gerekli Evraklar
Halk Ekmek İçin Gerekli Evraklar

Halk ekmek bayiliği açabilecek durumunuz ve ihtiyacınız varken bu işi değerlendirmenizi ve bu iş imkanını konunun uzmanlarıyla birlikte değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdi de sizlere Halk Ekmek için gerekli evraklar hakkında bahsedeceğiz. Gereken şartları dinledikten sonra size en yakın belediyeye giderken yanınızda bulunması gereken bazı evraklar şu şekilde;

 • Nüfuz cüzdanı
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgeniz
 • Adli sicil kaydı
 • Vergi belgeleri
 • Bayilik almak isteyen kişinin gelirinin asgari ücretten az olduğuna dair SGK’dan alınmış maaş tasdik kağıdı belgesi

Ayrıca Halk ekmek bayiliği almak için İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi gibi belediyelerin internet sitesi üzerinden form doldurarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? hakkında detaylı bir bilgi vermek istedik. Siz de bayilik şartları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Bayilik kategorisinde bulunan yazılara göz atabilirsiniz. Kategoriye ulaşmak için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Getir Bayilik Şartları – YENİ Kazanç Bilgisi (HEMEN BAŞVUR!) başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK VEREN GIDA FİRMALARI

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar 2022 – En Kârlı 15 Şirket!

dondurma bayiliği veren firmalar

Yaz aylarının en çok kazandıran işlerinden olan dondurmacı açma fikrini hiç düşündünüz mü? Sezonda aylık 40 bin TL gelire ulaşan bu sektörün artık kış aylarında da hayatımıza girmesiyle birçok girişimcinin ilgi odağı olmuştur. Eğer siz de marka bilinirliği yüksek bir firmadan dondurma dükkanı frachisingi alarak işinizi kurmak istiyorsanız en çok kazandıran 15 şirket önerim kaçırılmaz […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Getir Bayilik Şartları – YENİ Kazanç Bilgisi (HEMEN BAŞVUR!)

Getir bayilik şartları

Getir markası gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Getir bayilik şartları da son zamanlarda bayilik alarak kendi işini kurmak isteyenler tarafından fazlasıyla merak ediliyor. Getir, bu başarısını kendi kulvarında tek olan iş modeline borçlu. Getir franchise alarak bu büyük aileye katılabilir ve günde ortalama 3.000 TL para kazanabilirsiniz! Bakın, günde diyorum; bu kazancı aya vurduğunuzda ortaya […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.