finansportali.net

BAYİLİK

2023 Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? (AYLIK KAZANÇ)

Makedonya Vatandaşlığı Almak

Uzun yıllardır ülkemiz için önemli bir konumda bulunan Halk ekmek bayiliği nasıl alınır, başvuru şartları neler? Gibi soruları tüm detaylarıyla aşağıda açıklıyor olacağız.

Özellikle dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere; evine ekmek götüren herkesin düşünüldüğü  Halk Ekmek markası; düşük fiyatlı, kaliteli ve temiz ekmek mottosuyla 40 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir.

İHE bayilik, Ankara halk ekmek bayilik ve ibb halk ekmek bayiliği nasıl alınır? Daha fazlası bu yazıda… Halk ekmek bayilerinin aylık kazancı nedir? Hangi şehirlerde Halk Ekmek bayilikleri bulunuyor? Öğrenmek için dikkatlice okuyun. Halk Ekmek büfesi nasıl açılır? Hadi öğrenelim!

Advertisement

Tüm Detaylarıyla Halk Ekmek

Tüm Detaylarıyla Halk Ekmek
Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusunun yanıtlarına gelmeden önce sizlere bilmeniz gereken bir kaç bilgiyi aktaracağım.

Halk Ekmek markası Türkiye’nin; İstanbul ve Ankara başta olmak üzere daha pek çok farklı şehrinde faaliyet göstermektedir. Ancak bu markanın ilk ortaya çıkışı; İstanbul Halk Ekmek A.Ş ilk olarak 1978 yılında haksız ekmek üretimi ve kazançlarına ‘dur’ demek amacıyla kurulmuştur.

Fiyatların düşük olması sebebiyle dar gelirli vatandaşlara kaliteli ve temiz ekmek imkanı sağlayan Halk Ekmek, önce Edirnekapı’ da bulunan fabrikayla çalışmaya başlamış; sonrasında çok fazla talep ve üretim gerektirmesi nedeniyle bünyesine 2 fabrika daha eklenmiştir.

Başta ekmek olmak üzere; aklınıza gelebilecek çoğu unlu mamulün yer aldığı Halk Ekmek markası, bulunduğu bölgedeki vatandaşların 2/3’ünün tercih noktasıdır.  Haliyle, bu kadar çok rağbet gören bir ekmek firmasının varlığı, yatırım yapmak isteyen kişilere Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusunu sordurmaktadır. Halk ekmeği bayilik alma hakkında detaylar yazının devamında…

⇒Benzer iş:  Çay Ocağı Dükkanı Açmak

Advertisement

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? 2023

halk ekmek bayiliği nasıl alınır
halk ekmek bayiliği nasıl alınır?

Halk ekmek bayiliği almak ülkemizde önemli ölçüde popüler olup; yüksek sermaye gerektirmeyen kârlı bir iş fikridir. Biliyorsunuz, yeni bir işe başlamadan veya yatırım yapmadan önce elimizde ufak bir meblağ sermaye olması gerekir.

Aksi taktirde hayallerimize de girişimcilik fikirlerimizi de veda etmek zorunda kalabiliriz. Halk ekmek bayiliği ve Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusu için bilmeniz gereken bilgilerin hepsi bu yazıda…

Videoyu izleyebilirsiniz!

İşte şimdi bu nedenle sizlere Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? başlığı altında bu yazıyı yazıyorum. Eğer sermaye gerektirmeyen ve kazançlı çıkabileceğiniz bir yatırım istiyorsanız; Halk Ekmek bayiliği almayı düşünebilirsiniz. Çünkü Halk Ekmek bayiliği, girişimcileri için herhangi bir sermaye şartı koymamaktadır.

Hepimizin bildiği üzere Halk Ekmek, kamu kuruluşlarına ait bir şirkettir. Dolayısıyla, maddi durumu belirli düzeyin altında kalan vatandaşlara hizmet verir.

Advertisement

Ekonomik imkanları çok yüksek olmayan; ancak kendi işinin patronu olmak isteyen kişiler, Halk Ekmek ihalelerine katılarak bayilik alabilir ve sermayeye gerek olmadan hızlı bir şekilde kazanç sağlayabilirler.

Şartları yerine getirebiliyorsanız, belediyelere başvuruda bulunabilirsiniz. Yazının en aşağında şehir şehir nasıl başvuru yapacağınızı ele aldım.

⇒ Konuyla ilişkili Levent Börek Bayilik Şartları

Halk Ekmek Büfesi Açma Şartları

Halk Ekmek Büfesi Açma Şartları

Halka düşük ücretle ekmek verilmesine aracı olan Halk Ekmek’in bir kamu kurumu olması nedeniyle ne yatırımcısına ne de firma sahibine yüksek kâr amacı gütmez. Halk Ekmek, sadece belirli bir gelirin altında gelire sahip olan kişilere, çok düşük sermayeler ile bayilik vermektedir. Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? diye soruyorsanız, mutlaka aşağıdaki bilgileri bilmelisiniz.

 • Bayiliğe giriş esnasında kullanım bedeli için bir ödeme yapılması gerekir.
 • Halk Ekmek bayiliği alabilmek için asgari ücretten daha az gelir elde ediyor olmak gerekmektedir. Asgarinin üzerinde gelir elde eden kişiler bayiliği almaya hak kazanamazlar.
 • Gelirinizi SGK’dan aldığınız bir belge ile kanıtlamanız gerek.
 • İşletmeciler, 18 ekmek yani bir kasa için en az 90 TL ödeme yapacağını taahhüt eder ve bu kuralı içeren bir sözleşme imzalar.
 • 3 ayda bir sadece 1000 TL kira ödemekle yükümlüğüne sahiptirler.

Yeterli sermayeniz yoksa devlet destekli işler yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için sizlere yazdığım Hibe Desteği Olan İşler yazısını okuyarak detayları öğrenebilirsiniz.

Halk Ekmek İçin Gerekli Evraklar

Halk Ekmek İçin Gerekli Evraklar
Halk Ekmek İçin Gerekli Evraklar

Halk ekmek bayiliği açabilecek durumunuz ve ihtiyacınız varken bu işi değerlendirmenizi ve bu iş imkanını konunun uzmanlarıyla birlikte değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdi de sizlere Halk Ekmek için gerekli evraklar hakkında bahsedeceğiz. Gereken şartları dinledikten sonra size en yakın belediyeye giderken yanınızda bulunması gereken bazı evraklar şu şekilde;

 • Nüfuz cüzdanı
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgeniz
 • Adli sicil kaydı
 • Vergi belgeleri
 • Bayilik almak isteyen kişinin gelirinin asgari ücretten az olduğuna dair SGK’dan alınmış maaş tasdik kağıdı belgesi

Ayrıca Halk ekmek bayiliği almak için İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi gibi belediyelerin internet sitesi üzerinden form doldurarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Halk Ekmek Bayiliği Aylık Kazancı 2023

Halk Ekmek Bayiliği Aylık Kazancı Ne Kadar?
halk ekmek bayiliği aylık kazancı

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusu dışında girişimcilerin merak ettiği bir diğer başlık ise bu işin kazancı ve aylık getirisi oluyor. Halk ekmek bayiliği kazancı nedir ? sorusuna vereceğimiz ortalama bir kazanç var. İlk olarak; bayiliğinizi kurmadan önce, bayiliğinizi nerede kuracağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Halk ekmek bayiliği kazancı  için bu nokta çok önemli.

Eğer orta halli bir mahallede bir büfe açmak istiyorsanız, ekmeğinizi halk ekmekten uyguna alacağınız için size getireceği kazanç çok daha yüksek olacaktır.  Başta kuruluş esnasında sizden çok az bir miktarda ücret talep ediliyor.  Zaten vermiş olduğunuz parayı,  2 ay gibi kısa bir süre içinde kârla beraber tekrar cebinize koyabiliyorsunuz.

Advertisement

Halk ekmek bayiliği aylık kazancı ne kadar?

2023 yılında Halk ekmeği bayiliği aylık kazancı 40 ile 50 bin TL arasında değişim göstermektedir. Satılan ekmek sayısı gibi durumlar belli olduğu için net bir kazançtan bahsedebiliyoruz.

Halk Ekmek Kar Marjı 2023

Halk Ekmek büfesi kazancından sonra gelelim diğer alakalı konuya. Halk Ekmek bayiliği almak isteyenlerin en merak ettiği konulardan birisi de aylık kar marjının ne kadar olduğudur.

Halk Ekmek bayiliklerin kar marjı aylık %20 civarlarındadır. Kazancı yukarıda belirttim. Kira, kasa bedeli gibi giderler çıkartıldığında ve kar marjı hesaplandığında ortaya bu veriler çıkmakta.

Advertisement

Halk ekmek bayiliği kazancı için vereceğim bilgiler bu şekilde.

⇒ Okumak isteyebilirsiniz: Midyeci Ahmet Bayilik Şartları ve Ücreti

Halk Ekmek Bayilik Ücreti

Halk Ekmek Bayilik Ücreti
halk ekmek büfesi açmak fiyatları

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? Sizlere en basit haliyle anlattım. Şimdi sırada Halk ekmek bayiliği ne kadar? öğrenebiliriz. Halk ekmeği bayilik açmak için ufak bir meblağ paranızın olması gerekiyor. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü düşük bir miktar ödeyeceksiniz. Halk ekmek büfesi açmak fiyatları genellikle konuma göre değişiklikler gösterebilmekte.

Halk Ekmek bayilik ücreti ne kadar?

Şehirdeki belediyeler, konumlara göre bir ödeme talep edebiliyor. Halk ekmek bayilik ücreti ortalama 2.000 – 5.000 TL arasında değişmekte. Bayilik ücretinden ziyade kullanım bedeli de diyebiliriz. Çünkü düşük gelirli insanlara bayilik veriliyor. Haliyle bedel de bu denli düşük oluyor.

Advertisement

Yukarıda da değindiğim gibi, halk ekmek bayilik açtığınızda 2 ay gibi bir kısa sürede giderlerinizi kazanmış olacaksınız.

Halk Ekmek Bayiliği Veren Belediyeler

Halk Ekmek Bayiliği Veren Belediyeler
halk ekmek büfesi nasıl açılır ?

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? sorusu için vereceğim en basit cevap belediyelere başvurmak… Halk Ekmek ilk olarak İstanbul’da kurulmuştur; ancak zamanla, diğer büyük şehirlerde de halk ekmeğe ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Dolayısıyla, bu şehirlerin belediyeleri de Halk Ekmek satışlarının gerçekleşmesi için gereken tüm imkanları sağlamıştır.

Hem belediyenin hem de girişimcinin yüksek kâr sağladığı bu sektör, her iki tarafa da kazanç sağlaması nedeniyle sürekli ihtiyaç duyulan bir sektördür. Halk Ekmek bayiliği veren belediyeler sıralayacak olursak:

 1. İstanbul Halk Ekmek
 2. Ankara Halk Ekmek
 3. Mersin Halk Ekmek
 4. Konya Karatay Halk Ekmek
 5. Antalya Halk Ekmek
 6. Çorum Halk Ekmek
 7. Kocaeli Halk Ekmek
 8. İzmir Çeşme Halk Ekmek
 9. Eskişehir Halk Ekmek

İş kurmak mı istiyorsunuz? Sizlere yazdığım İş Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim? yazısını okuyun.

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır ?
Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?

İBB Halk Ekmek Başvurusu

Halk ekmek bayilik için en çok tercih edilen şehirlerden birisi İstanbul. Peki, İstanbul halk ekmek bayiliği nasıl alınır?  İBB halk ekmek bayiliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait İHE’nin resmi internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak bayilik başvurusu yapabilirsiniz.

İHE bayilik başvurusu için tıklayın. İBB Halk Ekmek büfe Başvurusu için telefon numaralarını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Telefon numarası: 

Advertisement

Sultangazi Cebeci İşletme Müdürlüğü 0212 476 00 90 / 199 dahili
Edirnekapı İşletme Müdürlüğü 0212 635 20 81 / 666 dahili
Kartal Cevizli İşletme Müdürlüğü 0216 441 24 30 / 448 dahili


Halk Ekmek Büfesi Başvuru Ankara 2023

Sizlere Ankara halk ekmek başvuru için  bilgi vereceğim. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait AHE’nin resmi internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak bayilik başvurusu yapabilirsiniz. Ankara halk ekmek bayilik başvurusu online işlemler için tıklayın.

Telefon numarası: 0 312 397 33 65


Eskişehir Halk Ekmek Başvurusu

Eskişehir’de Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? 50’den fazla yerde satış noktası olan Eskişehir’de Halk Ekmek bayiliği hakkında detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Advertisement

Diğer belediyeler için ise internet siteleri üzerinden ya da direkt olarak belediyeyi telefon numarasından arayarak halk ekmek bayiliği başvuruları için bilgi alabilirsiniz.

Telefon numarası: 0 222 320 37 70


Antalya Halk Ekmek Başvurusu

Halk ekmek büfesi açmak için Antalya şehrini de değerlendirebilirsiniz. Antalya  Büyük Şehir Belediyesi halk ekmek bayiliği için başvuruları kabul ediyor. Antalya halk ekmek bayiliği nasıl alınır? Diye soruyorsanız, hemen Antalya halk ekmek büfe başvurusu hakkında bilgiyi tıklayarak alabilirsiniz. Ayrıca telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.

Telefon numarası: 0 242 426 39 07

Advertisement

Ücret ödemeden bayilik sahibi olmak ister misiniz?  Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar sayesinde patron olabilirsiniz!

İzmir Halk Ekmek Başvuru

İzmir Halk Ekmek başvurusu yapmak isteyenler! İzmir Büyükşehir Belediyesi, Grand Plaza A.Ş’ye bağlı Halk Ekmek Fabrikası ile 2009’dan beri faaliyet gösteriyor. Halk Ekmek bayi açma için İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza’nın resmi internet sitesindeki açık ihaleleri kontrol edebilir ya da iletişim bilgilerinden halk ekmek büfesi açmak hakkındaki bilgileri alabilirsiniz.

 • Adres: Talatpaşa Bulvarı Alsancak İş Merkezi No:59 K:3 Alsancak (35220) İZMİRE-Posta:
 • Mail adresi: info@grandplaza.com.tr
 • Telefon Numarası: 0 232 293 47 00
halk ekmek büfe başvurusu
halk ekmek büfe başvurusu

Halk Ekmek Bayiliği Devredenler

Halk Ekmek büfesi açmak isteyenler için bir yöntem de Halk Ekmek bayiliği devredenler ile anlaşmaktır. Sahibinden, İlanversen gibi sitelerde büfelerini devreden insanlar olabiliyor. Ancak sizi şu konuda uyarmalıyım…

Halk Ekmek bayiliği almak için bazı şartların yerine getirilmesi gerektiğini yukarıda anlattık. Büfe sahibi bu şartları yerine getiriyor olabilir ancak siz bu şartları yerine getiremiyorsanız sıkıntılar çıkabilir. O nedenle devreden bayilikler konusunda dikkatli olmanız gerek.

Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? Sorusuna yanıt arayanlar için önemli bir konuya daha bakalım.

Halk Ekmek Bayiliğinin Avantaj ve Dezavantajları

halk ekmek bayiliği nasıl açılır

Halk Ekmek büfesi açmak istiyorsanız, avantajlar ve dezavantajlar sizin için önemli bir konu.

Avantajlar:

Advertisement
 1. Güçlü Marka: Halk Ekmek, Türkiye’de köklü bir marka ve güvenilir bir itibara sahiptir.
 2. Sabit Müşteri Tabanı: Halk Ekmek bayiliği, geniş bir müşteri tabanına sahiptir.
 3. Düşük Başlangıç Maliyetleri: Ekipman, kira gibi giderler de göz önüne alındığında, diğer işletmelere kıyasla daha düşük bir yatırım yapabilirsiniz.
 4. Tedarik Güvencesi: Halk Ekmek bayiliği, sürekli bir tedarik güvencesi sağlar. Ürünlerin taze şekilde bayinize sağlanır.

Dezavantajlar:

 1. Rekabet: Ekmek ve unlu mamuller sektörü oldukça rekabetçidir. Diğer fırınlar ve marketler gibi işletmelerle rekabet etmek zor olabilir.
 2. Kar Marjı: Yoğun rekabet ve düşük fiyat politikaları, karlılığınızı etkileyebilir.
 3. Sınırlı Ürün Çeşitliliği: Halk Ekmek bayilikleri genellikle sınırlı bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu da müşterilerin farklı taleplerini karşılamakta sınırlı olmanız anlamına gelir.

Bu yazımızda sizlere Halk Ekmek bayiliği nasıl alınır? hakkında detaylı bir bilgi vermek istedik. Siz de bayilik şartları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Bayilik kategorisinde bulunan yazılara göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ekrem Coşkun Döner Bayilik Şartları – 2023 BAYİLİK BEDELİ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK

Ekrem Coşkun Döner Bayilik Şartları – 2023 BAYİLİK BEDELİ!

Ekrem Coşkun döner bayilik

Yatırım yapmak isteyen girişimciler!! Size çok güzel bir bayilik önerim olacak. Ekrem Çoşkun Döner bayilik alma sayesinde ödediğiniz franchise bedelinin iki – üç katı kar edebileceksiniz. Ekrem Coşkun Döner bayilik şartları için uygunsanız, siz de başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Kurulduğu günden bu yana yüzlerce şube açan, marka bilinirliği yüksek olan Ekrem Coşkun Döner bayilik hizmeti hakkında 2023 […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Getir Bayilik Şartları – YENİ Kazanç Bilgisi (HEMEN BAŞVUR!)

Getir bayilik şartları

Getir markası gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Getir bayilik şartları da son zamanlarda bayilik alarak kendi işini kurmak isteyenler tarafından fazlasıyla merak ediliyor. Getir, bu başarısını kendi kulvarında tek olan iş modeline borçlu. Getir franchise alarak bu büyük aileye katılabilir ve gayda ortalama 100.000 TL para kazanabilirsiniz! Bakın, günde diyorum; bu kazancı aya vurduğunuzda ortaya […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.