finansportali.net

BAYİLİK

UPS Kargo Bayilik Kar Marjı – EN YENİ BİLGİLER!

UPS kargo bayilik

Kendi işinin patronu olmak isteyenler burada mı? O zaman size oldukça kar getirecek bir bayilik yazısı ile geldim. Yurtdışında adını duyurmuş bir firma olan UPS kargo bayilik almak ister misiniz? UPS kargo bayilik kar marjını duyduktan sonra başvuru için kollarınızı sıvayacaksınız!

UPS kargo, şu anda ülke genelinde yüzlerce yerde acentesi olan bir kargo firması. Eğer siz de kendi işinizi yönetmek istiyorsanız, gerekli bütçeye de sahipseniz başvuruda bulunabilirsiniz. Elbette bunun için UPS kargo bayilik şartları için uygunluk sağlamanız gerek.

UPS şubesi açmak için gerekenler neler bütün bilgileri veriyorum. UPS kargo bayiliği almak istiyorum diyorsanız hemen okumaya başlayın ve bu iş sayesinde ayda en az 30.000 TL kazanın…

Advertisement

UPS Kargo Firması Hakkında…

UPS Kargo Firması Hakkında
UPS Kargo Firması Hakkında

UPS Kargo firması, Seattle’da kurulmuş bir firma. Daha sonra Türkiye’de de şubeleri açılan ve şu anda oldukça adını duyurmuş olan UPS oldukça iyi bir sisteme sahip.

UPS diğer kargo firmalarından farklı olarak çok uzun zamandır uluslararası hizmet veriyor. 1988 yılında da Türkiye’ye ilk girişini yaptı.

UPS Kargo bayilik veriyor mu?

Evet. UPS her geçen gün franchise sistemiyle ülkemizde büyümeye devam ediyor. UPS Türkiye, 260’tan fazla şubeye ve yetkili servis sağlayıcısına sahip.

Şimdi size UPS kargo bayilik almak ve UPS kargo bayilik kar marjı ile ilgili birçok şeyi anlatacağım.

Advertisement

UPS Kargo Bayilik Şartları

UPS Kargo Bayilik Alma Şartları
UPS Kargo Bayilik Alma Şartları

UPS kargo çok uzun zamandır bayilik veriyor. UPS kargo bayilik başvuru yapacaklar için önce şunu söyleyeyim: Araştırma yaptığınızda bayilik kelimesini göremeyebilirsiniz. Onlar, servis sağlayıcı olarak UPS kargo bayiliği veriyor. Ayrıca UPS kargo bayilik kar marjı da sizi oldukça mutlu edecek… Bu konuyu sonraya saklıyorum. Öncesinde bilmeniz gereken başka bilgiler var.

O halde UPS kargo franchise bilgilerini merak ediyorsanız hemen detaylara geçiyorum. UPS kargo bayilik şartları neler? Aşağıda!

 • UPS kargo bayilik almak istiyorsanız kurum kimliğine uygun bir iş yerine sahip olmanız gerekiyor. İş yeri özelliklerinin nasıl olması gerektiğini iletişime geçtiğinizde size detaylı olarak anlatacaklardır.
 • UPS kargo bayilik için araç donanımlarınız yeterli olmalı ve yine aynı şekilde kurum kimliğine uygun olmalı. Bu bilgi de size veriliyor.
 • Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen G3 yetki belgeniz olmalı. UPS kargo acentesi açmak için bu belgeye ihtiyacınız var.

G3 yetki belgesi nedir?

G3 yetki belgesi, ticari amaçla yurtiçi kargo taşımacılığı sektöründe acentelik yapacak gerçek ve tüzel vergi sahiplerine verilen belge türü.

 • Acenteyi açmak için gerekli sermayeye sahip olmalısınız.
 • Bankadan teminat almalısınız. UPS kargo bayilik bedeli ile ilgili detayı az sonra vereceğim.
 • Eğer bütün bunlar tamamsa, bir sorun yoksa UPS kargo bayilik başvurusu yapabilirsiniz.

UPS Kargo Bayilik Başvuru

UPS Kargo Bayilik Başvuru
UPS Kargo Bayilik Başvuru

UPS kargo bayilik şartları ile ilgili bilgileri verdim. UPS kargo bayilik kar marjı ne kadar  konusuna gelmeden önce başvuru yapmayı anlatacağım. İşte adım adım UPS kargo bayiliği nasıl alınır?

 • İlk önce UPS kargo resmi sitesine girmeniz gerekiyor.
 • Ana sayfada direkt karşınıza çıkan “Hakkımızda” yazısına tıklayın. Acente Başvuru Formu yazana girin. Sayfa sizi UPS Kargo Bayilik Başvuru Formuna yönlendiriyor.
 • Burada sizden kişisel bilgileriniz,vergi bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, UPS kargo bayilik açmak istediğiniz yer ile ilgili detaylar isteniyor. Formun sonunda yer alan referanslar kısmına da size yardımcı olacak birileri varsa isimlerini ekleyebilirsiniz.
 • Bütün bilgileri doğru ve eksiksiz doldurduktan sonra kontrol edin. Yanlış bir bilgi olmasın. Daha sonra formu yollayın.
 • Form yolladıktan sonra bilgileriniz inceleniyor. Ardından firma size geri dönüş yapıyor.

Ayrıca okuyun: Yurtiçi Kargo Franchise

UPS Kargo Franchise Bedeli 2023

UPS Kargo Franchising
UPS Kargo Franchising

Evet, UPS kargo bayilik başvuru da tamamladınız. Şimdi de işin maddi yönünden bahsedelim. UPS Kargo bayilik maliyeti ne kadar? UPS kargo bayilik kar marjı kadar önemli bir konu!

UPS Kargo Bayilik başvurusu yaptıktan sonra size olumlu dönerlerse sizin belli bir sermaye ortaya koymuş olmanız gerekiyor. İşte UPS kargo bayilik ücreti 2023:

 • Aslında UPS bayilik almak için sizden istenen sermaye, açılacak yere ve bölgeye göre farklılık gösteriyor. Ama ortalama 200.000 TL – 300.000 TL arası bir sermayeye ihtiyacınız olacak.
 • Ayrıca dekorasyon, kurye ve benzeri acente ihtiyaçları için de en az 20.000 TL ayırmanız iyi olabilir.
 • Bankadan istenen teminat mektubu için de 20.000 TL – 50.000 TL arasında değişen bir bütçe gerekiyor.
 • Bütün bu harcamaları eklediğinizde 300.000 TL’yi geçen sermayeye ihtiyaç duyulabilir.

UPS kargo franchise bedeli için söyleyeceklerim bunlar. Emin olun UPS kargo bayilik kar marjı oldukça iyidir. O konuya da geleceğim.

UPS Kargo Bayilik Avantajları

UPS Kargo Bayilik Avantajları
UPS Kargo Bayilik Avantajları

UPS kargo bayilik alırsanız size birçok avantaj da sağlıyor. Peki UPS kargo bayilik için ekipler size nasıl yardımcı oluyor? Bu avantajlar UPS kargo bayilik kar marjını nasıl etkiliyor?

 • UPS kargo firması ekipleri size, reklam desteği sağlıyor.
 • Eğer sizden istenilen şartlara uygun bir firma yeri bulamadıysanız UPS kargo ekibi bu konuda da yardımcı oluyor. Böylece doğru yeri bularak, UPS kargo bayilik açabiliyorsunuz.
 • UPS kargo size eğitim desteği sağlıyor. Eğitim vererek işinizde en iyisi olmanıza yardımcı oluyor.
 • Bu eğitimler daha çok işletme kuralları, kuryelik ve taşımacılık hakkında bilinmesi gereken önemli noktaları içeriyor.
 • Personel bulmanıza da yardımcı oluyor. Başvuru formlarına gelen istekler değerlendiriliyor.
 • Böylece size uygun adaylar da buradan seçilebiliyor. İyi ve eğitimli  bir ekip oluşturmanızda bu desteğin faydasını görüyorsunuz.
 • Pazarlama desteği sunuyor. Bu da yine size oldukça  fayda sağlayacak bir destek.

Bu gibi destekler ve yardımlar sayesinde UPS kargo bayilik kar marjı da yükseliyor. Hem reklamınız yapılıyor hem ekibiniz iyi ve eğitimli oluyor. Bunlar müşteriyi çeken önemli özellikler.

Bu yazıma da bir göz atabilirsiniz: MNG Kargo Acente

Advertisement

UPS Kargo Bayilik Almak Karlı mı?

UPS Kargo Bayilik Almak Karlı mı
UPS Kargo Bayilik Almak Karlı mı

Diğer kargo firmalarına göre oldukça iyi bir sermayeyle bayilik veren UPS kargo bayilik almak oldukça avantajlı.

UPS Kargo Bayilik ne kadar kazandırıyor sorusu da oldukça önemli. Yeterli sermayeyi topladınız ve UPS kargo bayilik başvurunuz da onaylandı. Peki şimdi bu işe başladıktan sonra ne kadar kar elde edebilirsiniz?

Öncelikle şunu söyleyeyim. Hemen kar etmeniz çok kolay değil. Tabi bulunduğunuz yere göre bu farkılılık gösterebilir. Örneğin, UPS kargo bayilik açtığınız yer oldukça ihtiyaç duyulan bir yerse o zaman bir ay içinde bile kar edebilirsiniz.

UPS Kargo bayilik almak karlı mı?

UPS kargo birçok ortakla çalışıyor. Bu yüzden size gelecek olan kargo sayısı da buna bağlı olarak artıyor. Bu yüzden UPS kargo bayilik almak oldukça karlı bir iştir demek doğru olacak.

Bir sonraki başlıkta size UPS kargo bayilik kar marjı ile ilgili detaylardan bahsedeceğim. Kesinlikle şunu söyleyebilirim: Eğer bir kargo acentesi açmayı düşünüyorsanız kesinlikle UPS kargo bayilik almayı düşünmelisiniz.

Advertisement

Alternatif olarak Kargo Bayilik Veren Firmalar hangileri bilmek isterseniz listemi inceleyin.

UPS Kargo Bayilik Kar Marjı

UPS Kargo Bayilik Kar Marjı
UPS Kargo Bayilik Kar Marjı

Bu iş için oldukça iyi bir sermaye ayırdınız ve artık acentenizi açtınız. Peki sizin kar marjınız ne kadar olacak? UPs kargo bayilik kazancı nedir?

Bir kargo acentesi ayda ortalama 70.000 TL kazanıyor. Ama giderleri, araç bakım ücretlerini, şirket içi harcamaları, kirayı çıkardığınız zaman size kalan para 30.000 TL civarı oluyor.

Zaman geçtikçe bu miktarlar daha da artacaktır. Çünkü siz daha fazla tanınacaksınız işiniz için her şey zamanla yerine oturacak. Bu yüzden üç ay sonra elinizde kalan para 30.000 TL de olabilir.

UPS kargo bayilik kar marjı ne kadar?

UPS kargo kar marjı ortalama olarak yüzde 30 – yüzde 40 civarı oluyor. Bu oran şubeden şubeye değişiklik gösterebiliyor.

Advertisement

Size düşen iş, UPS kargo bayilik aldıktan sonra sürekli büyümeye çalışmak ve var olan hizmet kalitenizi asla düşürmemek…

Birkaç ayda katlayabileceğiniz kar marjı bir yıl sonra iki katına çıkacaktır.  Bu yüzden UPS kargo bayilik almak karlı iş fikirleri arasında düşünülebilecek bir seçenek…

Okuyarak karşılaştırma yapabilirsiniz: Aras Kargo Bayilik Şartları

UPS Kargo İçin Bir Seçenek Daha…

UPS kargo bayilik almak istiyorum diyenlere yönelik bir yazı hazırladım. Ama UPS size farklı bir seçenek daha sunuyor. UPS ihracat ya da ithalat yapan firmalarla da ayrıca ortaklık kuruyor. Bunun için de ayrı bir başvuru yapabiliyorsunuz.

Advertisement

Örneğin, yurtdışıyla anlaşmalı bir işletmeniz var. Kargo firması arıyorsunuz ve UPS kargoyu seçiyorsunuz. Bunu yapan siz de olabilirsiniz ya da sizin acentenize başvuru da yapabilirler.

Bu da size ek bir kazanç sağlayacaktır. Ortaklarınızı ne kadar çok artırırsanız UPS kargo bayilik kar marjı da o kadar artacaktır.

Eğer UPS ile çalışmak istiyorum diyenler varsa ve ihracat yapıyorsa doldurmanız gereken form için UPS İletişim Formu bağlantısına tıklayabilirsiniz.

UPS Kargo İletişim

UPS kargo iletişim bilgilerini de sizin için buraya bırakıyorum. UPS kargo bayilik kar marjı için de net bilgi almak istiyorsanız bunu da yetkililere sorabilirsiniz.

Advertisement
 • UPS Türkiye Genel Müdürlüğü Kağıthane- İstanbul’da yer alıyor. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız genel müdürlükle de konuşabilirsiniz.
 • UPS kargo resmi web sitesini kullanabilirsiniz. Burada öğrenmek isteyeceğiniz bilgiler yer alıyor. UPS kargo ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • UPS kargo müşteri ilişkilerine 0850 255 0066 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.
 • Bu iletişim bilgileri sizin için yeterli gelmediyse Öneri Formu üzerinden isteğinizi belirten açıklayıcı bir yazı yazarak gönderebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yorum

 1. Fuat

  4 Ağustos 2022 at 17:53

  Neden geri dönüş sağlanmıyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

BAYİLİK

Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti!

Starbucks bayilik şartları

Günümüzün başarılı ve popüler kahve firmalarından birisi Starbucks, girişimcilerin ilgisini çekiyor. Bu yazıda, “Starbucks bayilik almak istiyorum” diyenlerin akıllarındaki tüm soru işaretlerini gidereceğim. Starbucks bayilik şartlarını bu içerikten öğreneceksiniz… Starbucks bayilik ücreti ne kadar? Kâr marjı nedir? Hepsini yanıtlayacağım… Starbucks franchise bedeli 2024 bilgilerini açıklayacağım. Starbucks açmak kaç para diyorsanız, sizin için de bilgiler mevcut. […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı!

seç market bayilik şartları

Kendi işini kurmak isteyenlerin, özellikle 2023 yılında rağbet gösterdiği bir seçenekten bahsedeceğim. Seç Market bayilik şartları için uygunsanız siz de perakende sektörüne adım atabilirsiniz. Seç Market bayilik kar marjını bu içerikten öğrenebilirsiniz! Seç Market aylık kazanç hakkında da bilgiler vereceğiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Seç Market bayilik yorumlarının çok fazla olduğunu gördük. Seç Market günlük cirosunu […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.