İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2020 (ANINDA NAKİT FIRSATI)

İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2020 (ANINDA NAKİT FIRSATI)
02.11.2020
A+
A-

Kredi sicili bozuk olan kişilerin banka kredisi kullanmaları genelde zor olmaktadır. Bu kişiler, acil nakit ihtiyaçları için yakınlarından borç para almanın yanı sıra ayrıca farklı yerlerden ya da kurumlardan senet karşılığı elden borç para almaya çalışmaktadır. Özellikle İstanbul’da bu durum oldukça yaygın olup senetle borç para veren kişi sayısı da fazladır. İstanbul’da senetle borç para veren yerler içinde resmi olarak yasalara uyan kişi ve kurumlar olmakla birlikte genelde merdiven altı şeklinde bu nakit ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

İstanbul’da Borç Para Nereden Bulunur?

İstanbul’da senetle borç para veren yerler; zenginler, hayırseverler, vakıflar, dernekler, ikrazatçılar, tefeciler, faktöring firmalar, taklacılar bulunmaktadır. Ama bu kurum ve kişilerin her biri resmi olarak çalışmamaktadır. Örneğin tefecilik halen kanunen suç olmaya devam ettiği halde kişiler bu yerlerden senetle borç para almaya devam etmektedir.

Sizin de acil paraya ihtiyacınız varsa tefeciler yerine, dernek ve hayırseverlerden borç para alabilirsiniz. Hayırseverler, dernekler ve vakıflar iş yeri açıp üretim yapmak isteyen girişimcilere bazı destekler vermektedir. KOSGEB benzeri yardımlar yapan vakıflar bulunmaktadır.

Bayanlara ve gençlere yönelik olarak faaliyetlerini yürüten bu gibi vakıf ve derneklerden senet karşılığı borç para almak mümkündür.

Bunu da okumalısınız: Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2020 (İLETİŞİM ADRES VE TELEFONLARI)

İstanbul’da Senetle Altın Veren Kuyumcular

İstanbul’da ayrıca senetle borç para veren kuyumcu sayısı da her geçen gün artmaktadır. Eski dönemlerde kredi faizleri yüksek diye kişiler senet karşılığında kuyumculardan borç para alırken günümüzde ise kara listede olan ya da kredi çekemeyen kişiler tekrar kuyumcuların kapısını çalmaya başlamıştır. Kuyumcular şu anda belli şartlar altında kişilere elden borç para vermeye devam etmektedir.

İstanbul’da Tefecilerden Borç Almak

İstanbul’da tefeci arıyorum diyorsanız, illegal yollarla borç para arıyorsunuz demektir. Bunu kesinlikle önermemekle beraber bankalardan daha fazla kat faiz aldıklarını belirtmek isteriz. İstanbul’da tefecilerden borç almak, en son borç alacağınız yer olsa dahi almamanız gereken bir yerdir.

Tefecilik bildiğiniz üzere suçtur. Sizde onlarla beraber çalışarak suç ortaklığı da yapmış olursunuz. Bu yüzden İstanbul’da tefecilerle iletişim kurmaktan dahi çekinmeniz gerekir. Tefeciler herkese borç vermediği gibi yalnızca teminat, ipotek ya da bir mülkü devir ettiğiniz zaman borç vereceğini de hatırlatalım.

İstanbul’da Borç Para Veren Hayırseverler

İstanbul’da birçok hayırsever bulunuyor. İstanbul’da borç para veren hayırseverler de insanlara belli bir miktar kadar yardımcı olurken, yalnızca gerçekten ihtiyacı sahibi olduğunuzu kanıtladığınız zaman yardımcı olmaktadır. Aksi halde suistimal eden bir millet olduğumuzdan, hayırseverleri de bu yönde kullanan birçok kişi olabiliyor.

Sabancı, Koç, Ulusoy gibi büyük firmalardan borç almak mümkün. Bu firmalar her ne kadar göstermese de İstanbul’da borç para veren hayırseverler arasında yer alır. Bunların haricinde bulunduğunuz bölgedeki vakıflara ve sosyal yardım kuruluşlarına başvurabilirsiniz. Bu kuruluşlar yalnızca nakit değil, sağlık, gıda ve giyim ihtiyaçları konusunda da yardımcı olmaktadır.

İlgili İçerik: Banka Kredi Sicilini Olumsuz Etkileyen Faktörler 2020

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Acil nakit ihtiyacı olduğu durumlarda kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar halka belirli faiz oranları ile yardımcı olmaktadır. İstanbul’da borç veren bankalar arasında faiz oranlarına bakarak ihtiyacınız olan krediyi çekme başvurusu yapabilirsiniz. Kabul edip etmemeleri sicilinizin ne kadar kötü olduğuna ve istediğiniz kredi miktarına bağlı olarak değişebilir. İşte İstabul’da senetle borç veren bankalar ve sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar;

Bu bankalar sicili bozuk olanlara kredi veren bankalardır. Kimi bankalar yalnızca ipoteğe bakarak siciliniz bozuk olsa da kredi verirken, kimi bankalar alacağınız ihtiyaç kredisini karşılayabilecek gücünüze bakarak kredi vermektedir. Enpara gibi bankalar ise belge ya da teminat istemeden de kredi verebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Sicilim Bozuk Kredi Çekemiyorum! Çözüm Yolları

Elden Taksitle Kredi İmkânı

Elden taksikle kredi imkânı, en kolay borç para alma yollarından bir tanesidir. Ancak zamanında ödenmeyen ödemelere faiz bindiğini ve bu da siciliniz için kötü olacağını belirtmek isteriz. En basit yoldan elden taksitli satış yaparak borç para alabilirsiniz.

Kredi kartınız ile taksitli satın alımlar yapabiliyorsanız kuyumcu, telefon ya da benzeri ürünleri taksitli bir şekilde satın alın. Ardından hemen satarak elinize nakit para geçmiş olacaktır. Bu sayede size de taksidi ödemek kalacak. Elden taksitle kredi çekme yollarından en basit ve yapılabilir fırsatlardan bir tanesidir.

Senetleri Nakite Çeviren Yasal Faktoring Şirketler 2020

Elinde senet bulunduran vatandaşlar için senetleri nakite çeviren yasal faktoring şirketler bulunuyor. Bu firmalar ile elinizdeki seneti satarak nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu şirketler;

 • ABC
 • Acar
 • Akdeniz
 • Çağdaş
 • Çözüm
 • Deniz
 • Doğan
 • Lider
 • Mert Finans
 • Sümer

gibi onlarca faktoring şirket senetlere karşılık nakit ihtiyacınızı karşılıyor. Bu firmalara isterseniz bizzat başvurabilirsiniz. İsterseniz de çağrı merkezlerinden arayarak bilgi alabilirsiniz. Bunun haricinde senetle para veriyorum dikkat edin, aksi halde dolandırılma ihtimaliniz yüksektir.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası Senetle Kredi Veriyor

Senetle Para Veriyorum Diyenlere Dikkat Edin! 3 Altın Kural

İnternetten ya da ilan sitelerinden senetle para veriyorum diyenlere dikkat edin. Bu kişiler üzerinden uygulayabileceğiniz 3 altın kuralı deneyebilirsiniz. Bu yüzden dolandırılmamak için bunlara dikkat etmenizde yarar var.

 • “Senetle kredi veriyorum, ancak ön ödeme şartı bulunuyor.” diyenlerden kesinlikle uzak durmanızda yarar var. Bu kişiler hiçbir şekilde size kredi vermeyeceği gibi siz ödemeyi yaptıktan sonra bir daha ulaşamayabilirsiniz.
 • Kredi alacağınız kişi ya da kuruluşlardan iletişim, kimlik ve kuruluş bilgilerini alın. Bizzat yüz yüze görüşün ve tüm bu bilgilere dikkat edin.
 • Senet üzerinde yer alan rakamın sonuna rakam gelmeyecek şekilde düz çizgi çektiğinizden ve sayının yazı biçimde de olmasına dikkat edin.

Bu şartlara dikkat ederek senetle para almanızda yarar var. Her ihtimale karşılık noter huzurunda ve varsa avukatlarınız eşliğinde bu işlemleri yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Sorularınız olursa yorumda belirtmeyi unutmayın.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz: Konut Kredisi Yapılandırma Yapma (GÜNCEL-2020)

Bir önceki yazımız olan Sivasta Senetle Borç Para Veren Yerler başlıklı makalemizde Sivas’ta Senetle Borç Para Veren Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Sinem dedi ki:

  Senetle nakit imkanı sağladılar güvenilir yerdir herseyi sistem üzerinden yapılıyor bizler aldık bilginiz olsun önden 110 TL sadece masraf yatırdık numarası budur almak istiyen ler arayabilir 05347400457

 2. Murat dedi ki:

  Bir reklam ajansında çalışıyorum. Düzenli gelirim var. Bazen proje bazında yüksek gelir elde ediyorum. Sağlık harcamalarım yüzünden 80.000 gibi bir meblağa ihtiyacım var. 2 ay sonra komple geri ödeyeceğim. Yardımcı olabilir misiniz? Tel:05464176321. Mail: gulen.deniz@yahoo.com

 3. bayhan dedi ki:

  senetle para verilir almak istiyen arkadaşlar arasınlar 05342640369