finansportali.net

ACİL PARA

İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler – 2022 GÜNCEL!

İstanbul'Da Senetle Borç Para Veren Yerler

İstanbul’da senetle borç para veren yerler arayışınıza artık bir son verebilirsiniz. Çünkü İstanbul’da hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’nda yaşayan ve nakit paraya sıkışanlar için harika bir yazı hazırladım!

Eğer bu yazımı sonuna kadar dikkatli bir şekilde okursanız, senet karşılığında borç para bulabileceğiniz tüm İstanbul bölgelerini, kişileri ve yerleri öğrenebilirsiniz. 😉

İstanbul kocaman bir şehir, elbette acil nakit paraya ihtiyacı olan milyonlarca insan bulunuyor. Bilindiği üzere; kredi notu düşük ve sicili bozuk olan kişilerin, banka kredisi kullanmaları genellikle çok zor, hatta imkansız. Siz de bu kategoride olduğunuzu düşünüyorsanız, ihtiyaçlarınız için yakınlarınızdan borç para almanın yanı sıra; ayrıca farklı yerlerden ya da kurumlardan senet karşılığında elden borç para almayı deneyebilirsiniz.

Advertisement

Nasıl mı? Sizlere, İstanbul’da senetle borç para veren yerler ve şahıslar hakkında birden fazla seçenek sunuyorum. Hepsini tek tek okuyun ve içinize sinenleri nakit sıkıntısını çözüme kavuşturmak için değerlendirmeye alın.

Özellikle Pendik, Sultanbeyli, Maltepe, Gaziosmanpaşa, Merter, Fatih, Bağcılar, Esenyurt ve Beylikdüzü gibi bölgelerde senet karşılığında borç para veren yerleri kolaylıkla bulmanız mümkün. Bu semtlerde oturmuyorsanız bile kısa süre içerisinde verdiğim noktalara giderek acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Anlatıyorum, devam edelim!

senetle borç para veren yerler

İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler

İstanbul’da Borç Para Nereden Bulunur?

İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler

İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler

Senetle borç para veren yerler , özellikle büyük şehirlerde oldukça yaygın olup; İstanbul’da senetle borç para veren yerler ise sayı bakımından son derece yüksektir.

(İstanbul’da Borç Para Bulmakta Özellikle Esenyurt ve Kağıthane ve Ümraniye bölgeleri borç para veren yerler bakımından zengindir.)

Bu yerler içinde resmi olarak yasalara uyan kişi ve kurumlar olmakla birlikte,  illegal bir şekilde borç para bulabileceğiniz, tabiri caizse merdiven altı şeklinde de bu nakit ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

Ancak bunlar, çoğu zaman tehlikeli ve güvenilmez yerler. “Senet karşılığı borç para verilir” diyen kişiler var… Benim asıl amacım, İstanbul bölgesi içinde nakit ihtiyacınızı güvenle karşılayabileceğiniz, İstanbul’da kredi veren kuruluşları ve yerleri sizle paylaşmak!

İstanbul’da senetle borç para veren yerler; zenginler, hayırseverler, vakıflar, dernekler, ikrazatçılar, tefeciler, faktöring firmalar ve taklacılardır. Ama bu kurum ve kişilerin her biri resmi olarak çalışmaz.

Örneğin: Tefecilik hala daha kanunen suç olmaya devam ettiği halde çoğu kişi, bu yerlerden senetle borç para almaya devam etmektedir.

Sizin de acil paraya ihtiyacınız varsa tefeciler yerine, dernek ve hayırseverlerden borç para almayı deneyebilirsiniz. Bazı hayırseverler, dernekler ve vakıflar iş yeri açıp üretim yapmak isteyen girişimcilere destek vermektedir.

Advertisement

Bunların yanı sıra İstanbul’da KOSGEB benzeri yardım yapan vakıflar da yok değil. (Merak etmeyin, hepsine tek tek değineceğim) Son olarak kadınlara ve gençlere yönelik olarak faaliyetlerini yürüten bu gibi vakıf ve derneklerden senet karşılığı borç para almak mümkündür.

İstanbul’da Borç Para Veren Vakıflar ve Hayırseverler

senetle para veren tefeciler

Senetle Para Veren Yerler İstanbul

İstanbul’da senetle borç para veren yerler olarak mega kent İstanbul’da birçok hayırsever bulunuyor. Ancak adından da anlaşılacağı üzere hayırseverler, senetle değil; ihtiyaç halinde karşılıksız nakit yardımında bulunabiliyorlar.

İstanbul’da borç para veren hayırseverler de insanlara belli bir miktar kadar yardımcı olurken, yalnızca gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtladığınız taktirde sizlere yardımcı olduklarını da söylemeliyim.

Hayırseverler içinde; Sabancı, Koç, Ulusoy gibi büyük firmalardan borç almak mümkün. Bu firmalar, her ne kadar yaptıkları yardımları sosyal medyada ve televizyonlarda göstermiyor olsalar da; İstanbul’da borç para veren yerler arasında yer alırlar.

İstanbul’da senetle borç para veren yerler dışında senetsiz olarak yardım alabileceğiniz bir vakıf bulunuyor!  Örnek olarak Polis Bakım Ve Yardım Sandığı yani (POLSAN) verebilirim. Eğer bu vakfın üyesiyseniz, nakit para ihtiyacınız olduğu anda Polis Bakım ve Yardım Sandığı borç para hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Advertisement

Bunların haricinde bulunduğunuz bölgedeki vakıflara ve sosyal yardım kuruluşlarına da başvurabilirsiniz. Bu kuruluşlar, yalnızca nakit bazda değil; sağlık, gıda ve giyim gibi zaruri ihtiyaçlar konusunda da sizlere yardımcı olacaklardır.

İstanbul’da Senetle Para Veren Kuyumcular

senetle altın veren kuyumcular istanbul

Senetle para Veren kuyumcular

İstanbul’da senetle borç para veren yerler arasında kuyumcular da yer alıyor.  Hiç şaşırmayın, kuyumcular bu konuda bence en güvenilir yerlerin başını çekmektedir. Hatta bu şekilde çalışan kuyumcu dükkanlarının sayısı her geçen gün artış gösteriyor!

Eski dönemlerde kredi faizleri yüksek diye kişiler, senet karşılığında kuyumculardan borç para alırken; günümüzde ise kara listede olan ya da kredi çekemeyen kişiler tekrar kuyumcuların kapısını çalmaya başladı. Artık, çoğu kuyumcu sahibi, belirli şartlar altında kişilere senetle altın vermeyi kabul ediyor. Peki, senetle altın veren kuyumcular İstanbul’da nerede?

Bunun için İstanbul’da senet karşılığı borç para alabileceğiniz yüzlerce kuyumcu bulabilirsiniz. Fatih’teki Kapalı Çarşı veya Kuyumcular Çarşısı’na gitmeyi hiç düşündünüz mü? Ya da Mecidiyeköy Kuyumcular Çarşısı?

Örnek: Ortalama 3 bin TL’den bir Cumhuriyet altını aldınız. (Senet karşılığında) Senedi ise 8 ay olacak şekilde taksitlendirdiniz. Hemen o altını birkaç yüz lira zarar ederek satıp, acil nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Sürecin devamında ise kuyumcuya olan borcunuzu, aydan aya vererek kapatabilirsiniz.

İstanbulda senetle para veren kuyumcular da var. Sadece altın alıp bozdurmanız gerekmez. İki yöntemi de sorabilirsiniz. Bu verdiğim yerlere giderek kuyumcular ile görüşebilirsiniz, endişelenmeyin kesinlikle talebiniz kabul edilecektir. Senetle para veren yerler İstanbul’da nereler? Hadi öğrenmeye devam edelim.

Advertisement

İstanbul’da Tefecilerden Borç Almak!

senetle borç para verenler istanbul

senetle borç para verenler istanbul

Senetle borç para verenler İstanbul’da yadsınamayacak kadar fazla… İstanbul’da para arıyorsanız, diğer şehirlere göre daha şanslı olduğunuzu söyleyebilirim…

İstanbul’da tefeci arıyorum diyorsanız, illegal yollarla borç para arıyorsunuz demektir! Bunu kesinlikle önermemekle beraber, bankalardan daha fazla oranda faiz aldıklarını da belirtmek istiyorum.

Amacım sizi korkutmak değil; sadece gerçeklere ve olabilecek kötü senaryolara karşı uyarmak. İstanbul’da tefecilerden borç almak, tek seçeneğiniz  olsa dahi sizlere bu seçeneği asla önermiyorum.

Gerekirse, Twitter gibi sosyal medya platformlarında içinde bulunduğunuz zor durumu anlatan bir flood hazırlayarak varlıklı ve hayırsever kimselerden yardım isteyebilirsiniz.

Unutmayın ki tefecilik yapmak bildiğiniz üzere suçtur. Siz de onlarla beraber çalışarak suç ortaklığı yapmış olursunuz. Sırf bu sebepten bile İstanbul’da tefecilerle iletişim kurmaktan çekinmelisiniz.

Tefecilerin herkese borç para vermediği gibi yalnızca; teminat, ipotek ya da bir mülkü devir ettiğiniz zaman borç vereceğini de hatırlatayım. O nedenle sizlerle İstanbul tefeci adresleri paylaşmanın bir faydası olacağını düşünmüyorum. Size sunacağım diğer yöntemleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Advertisement

Son olarak sakın İstanbul’da senetle borç para veren yerler tefeci Ahmet, tefeci Ömer, tefeci Sadık, tefeci Kadir diye tabir edilen kişilerle görüşmeyiniz!

İlgili içerik: Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2021

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Senetle Kredi Veren Bankalar

İstanbulda senetle kredi veren yerler için bankaları da değerlendirebilirsiniz. Acil nakit ihtiyacı olduğu durumlarda kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, halka belirli faiz oranları ile yardımcı olurlar. İstanbul’da senetle borç para veren yerler arasında bankalar da var! Aşağıya bıraktığım listede bulunan bankaların faiz oranlarına bakarak ihtiyacınız olan krediyi çekmek için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ancak başvurunuzu, kabul edip etmemeleri, sicilinizin ne kadar kötü olduğuna ve istediğiniz kredi miktarına bağlı olarak değişebilir. İşte İstanbul’da senetle borç veren bankalar ve sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar;

 • DUR
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Aktif Banka
 • Şekerbank
 • CEPTETEB
 • ING Bankası
 • Denizbank

Bu bankalar sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listesinde yer alıyor. Düşük kredi notu nedeniyle istediği krediye başvuramayan kişiler için yukarıdaki listeyi hazırladım. Bu arada kırmızı renkte belirttiğim yazıma tıklayarak bankalar ile aranızı düzeltebilirsiniz! İstanbul’da senetle borç para veren yerler için bankaları düşünüyorsanız, siciliniz temiz olmalı.

Kimi bankalar yalnızca ipoteğe bakarak siciliniz bozuk olsa dahi kredi verirken, kimi bankalar da alacağınız ihtiyaç kredisini karşılayabilecek gücünüz var mı? diye kontrol ederek kredi verirler.  Enpara.com gibi bankalar ise belge ya da teminat istemeden de kredi verebilmektedir. İstanbul’da senetle borç para veren yerler için kredi imkanlarından bahsetmeye biraz daha devam edeceğim.

Elden Taksitle Kredi İmkânı!

İstanbul'da Kredi Veren kuruluşlar

elden senetle para veren yerler

İstanbul’da senetle borç para veren yerler örneklerimizden memnun kalmadıysanız, elden taksit imkanıyla da nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğinizi belirtmek isteriz. Elden taksitle kredi imkânı, en kolay borç para alma yollarından bir tanesidir. Kredi veren firmalar İstanbul’da var…

Ancak zamanında yapılmayan ödemelere faiz bindiğini ve bunun da siciliniz için kötü olacağını belirtmek istiyorum. En basit yoldan, elden taksitli satış yaparak borç para alabilirsiniz. Ön ödemesiz senetle kredi bulmaya özen gösterin.

Advertisement

Evkur, Mutluevim, Bayraktar Beko Bayi, Çetintaşlar gibi yerlerde senetle beyaz eşya, akıllı telefon gibi ürünleri alıp hemen satarak nakit para ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Nasıl mı?

 • Kredi kartınız ile taksitli satın alımlar yapabiliyorsanız kuyumcu, telefon ya da benzeri ürünleri taksitli bir şekilde satın alın.
 • Ardından hemen satın bu sayede elinize nakit para geçmiş olacaktır.
 • Devamında size kalan tek şey, taksitli ödeme sürecinizi yönetmektir.
 • Elden taksitle kredi çekmek, konuyla ilgili en güvenilir ve basit yollardan biridir.

İlgili içerik: Senetle Araba Satan Galeriler

Senetleri Nakde Çeviren Faktöring Şirketleri

istanbulda senetle para veren yerler

istanbulda senetle para veren yerler

İstanbul’da senetle borç para veren yerler için faktoring şirketlerini tercih edebilirsiniz. Elinde senet bulunduran vatandaşlar için senetleri nakde çeviren yasal faktöring şirketler bulunuyor. Bu firmalar ile elinizdeki senedi satarak nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu şirketler;

 1.    ABC FAKTORİNG A.Ş.
 2.    ACAR FACTORİNG A.Ş.
 3.    AK FAKTORİNG A.Ş.
 4.    AKDENİZ FAKTORİNG A.Ş
 5.    ANADOLU FAKTORİNG A.Ş
 6.    ARENA FAKTORİNG A.Ş.
 7.    ATAK FAKTORİNG A.Ş.
 8.    ATILIM FAKTORİNG A.Ş.
 9.    AKIN FAKTORİNG A.Ş
 10.    BAŞER FAKTORING A.Ş.
 11.    BAYRAMOĞLU FAKTORİNG A.Ş.
 12.    BİEN FAKTORİNG A.Ş
 13.    C FAKTORİNG A.Ş.
 14.    CREDITWEST FAKTORING A.Ş.
 15.    ÇAĞDAŞ FAKTORİNG A.Ş.
 16.    ÇÖZÜM FAKTORİNG A.Ş.
 17.    DENİZ FAKTORING A.Ş.
 18.    DESTEK FAKTORİNG A.Ş.
 19.    DEVİR FAKTORİNG A.Ş.
 20.    DOĞA FAKTORNİG A.Ş
 21.    DORUK FAKTORİNG A.Ş
 22.    EKO FAKTORİNG A.Ş
 23.    EKSPO FAKTORİNG A.Ş
 24.    GLOBAL FAKTORİNG A.Ş
 25.    GSD FAKTORİNG A.Ş
 26.    HUZUR FAKTORİNG A.Ş
 27.    İSTANBUL FAKTORİNG A.Ş
 28.    KAPİTAL FAKTORİNG A.Ş
 29.    KENT FAKTORİNG A.Ş
 30.    LİDER FAKTORİNG A.Ş
 31.    KREDİ FİNANS FAKTORİNG A.Ş
 32.    MERT FİNANS FAKTORİNG A.Ş
 33.    MNG FAKTORİNG A.Ş
 34.    OPTİMA FAKTORİNG A.Ş
 35.    PAMUK FAKTORNİG A.Ş
 36.    PARAFİNANS FAKTORİNG A.Ş
 37.    SARDES FAKTORİNG A.Ş
 38.    SÜMER FAKTORİNG A.Ş
 39.    ŞİRİNOĞLU FAKTORİNG A.Ş
 40.    TAM FİNANS FAKTORİNG A.Ş
 41.    TRADEWİND FAKTORİNG A.Ş
 42.    TUNA FAKTORİNG A.Ş
 43.    ULUSAL FAKTORİNG A.Ş
 44.    VDF FAKTORİNG A.Ş
 45.    LİDER FAKTORİNG A.Ş
 46.    YAŞAR FAKTORİNG A.Ş
 47.    YEDİTEPE FAKTORİNG A.Ş
 48.    ZORLU FAKTORİNG A.Ş
 49.    TEB FAKTORİNG A.Ş
 50.    ŞEKER FAKTORİNG A.Ş
 51.    VAKIF FAKTORİNG A.Ş
 52.    YAPI KREDİ FAKTORİNG A.Ş
 53.    FİBA FAKTORİNG A.Ş
 54.    GARANTİ FAKTORİNG A.Ş
 55.    İŞ FAKTORİNG A.Ş
 56.    DENİZ FAKTORİNG A.Ş
 57.    HALK FAKTORİNG A.Ş
 58.    QNB FAKTORİNG A.Ş
 59.    ING FAKTORİNG A.Ş

gibi onlarca faktöring şirket İstanbul’da senetlere karşılık nakit ihtiyacınızı karşılıyor. Bu firmalara isterseniz bizzat başvurabilirsiniz. İsterseniz de çağrı merkezlerinden arayarak bilgi alabilirsiniz. Acil nakit İstanbul içerisinde sık aranıyor. Bu arada Acil Para Bulma Yolları  başlıklı yazımı okumuş muydunuz? İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler için bazı ipuçları vereceğim!

İstanbul’da Borç Para Bulmak İçin Diğer Yollar

İstanbul’da borç para bulmak için sizlere birkaç yoldan daha bahsedeceğim. Bunlarıda 2022 yılında uygulayabilirsiniz.

 • Kredi kartı nakit avanslarını kullanın. Avans hakkı olan arkadaşlarınızdan rica edin.
 • Senetle beyaz eşya alıp satın.
 • Senetle telefon alıp, satın. Nakde çevirin
 • Kuyumculardan kredi kartıyla döviz alıp, bozdurun.

Bu yollarla acil nakit para ihtiyacınızı İstanbul’da karşılayabilirsiniz.

Senetle Para Veriyorum Diyenlerle Görüşmenin 4 Altın Kuralı!

Senetle para veriyorum

İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler

Özellikle İstanbul’da senetle borç para veren yerler arasında internetten ya da ilan sitelerinden sizinle iletişime geçen kişilere dikkat edin. Bu kişiler üzerinden uygulayabileceğiniz 4 altın kuralı deneyebilirsiniz. Bu kurum ve kuruluşlar tarafından dolandırılmamak için aşağıdaki tavsiyelerim okuyun; ancak okumakla kalmayın, uygulayın da!

 1. “İstanbul’da senetle kredi veriyorum, ancak ön ödeme şartı bulunuyor.” diyenlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu kişiler hiçbir şekilde size kredi vermeyeceği gibi siz ödemeyi yaptıktan sonra da ulaşabileceğiniz kişilerden olmazlar.

 2. Kredi alacağınız kişi ya da kuruluşlardan iletişim, kimlik ve kuruluş bilgilerini alın.

 3. Bizzat yüz yüze görüşün ve tüm bu bilgilere dikkat edin.

 4. Senet üzerinde yer alan rakamın sonuna rakam gelmeyecek şekilde düz çizgi çektiğinizden ve sayının yazı biçimde de olmasına dikkat edin.

Bu şartlara dikkat ederek senetle para almanızda yarar var. Her ihtimale karşılık noter huzurunda ve varsa avukatlarınız eşliğinde bu işlemleri yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

YORUMLARDAN BAŞVURU YAPIN!

Sizlere İstanbul’da senetle borç para veren yerler 2022 için güncel bilgiler aktardım. Finansportali.net olarak borç para vermemekteyiz. Yazılarımızın hepsi tamamen bilgilendirme amacı taşıyor.

Senetle borç para verenler İstanbul’da bazen yazı yorumlarından borç paraya ihtiyacı olanlara ulaşabiliyorlar. Aşağıdaki yorumları kontrol ederek, senetle borç para veriyorum diyenlere ulaşabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken kısım, dolandırıcılar…

Advertisement

Sizden ön ödeme talep eden kişilere karşı gözünüzü dört açın. Güvenebileceğiniz kurum ve kişiler ile sürecinizi başlatın. Acil nakit İstanbul için birden fazla yeri değerlendirin! Ayrıca İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Yerler ile alakalı sorularınız olursa aşağıda bulunan YORUM kısmında belirtmeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2022 İLETİŞİM ADRESİ başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

22 Yorum

 1. Fırat

  7 Haziran 2022 at 19:40

  Çok acil 10000 TL’ye ihtiyacım var 6 ayda geri oderim

 2. kenansenet@outlook.com

  25 Mayıs 2022 at 16:32

  merhaba herkese senetle kredi verıyoruz 0.30 faız oranıyla en dusuk 40000 tl en yuksek 650000 tl para verıyoruz 12 ıle 140 ay vade ıle daha detaylı bılgı ıcın kenansenet@outlook.com adresıne yazmanız yeterlidir.

 3. Savaş

  24 Mayıs 2022 at 00:30

  Istanbulda yasiyorum 20 bin ihtiyac var 10 ayda oderim lutfen yardimci ollabilecek varmidir kiciksavas925@gmail.com

 4. ayabakkan2834@gmail.com

  21 Mayıs 2022 at 15:04

  KREDİ ARAYAN KİŞİLERE KREDI CEKME KONUSUNDA YARDIMCI OLUYORUZ BAKIN SENETLE PARA DEĞİLDİR KESINLIKLE SENETLE ARAYAN YAZMASIN RİCA EDİCEM BANKADAN KREDİ ALAMAYAN LIMITI DOLU OLAN SSK SORUNU OLAN GELIR BELGESI EKSIK OLAN BASVURUSU FAZLA OLAN KISILERE YARDIMCI OLUYORUZ ICRALIK AVUKATLIK OLANA SADECE FATURALI HAT UZERINDEN YARDIMCI OLUYORUZ SİZLERDEN KESINLIKLE ÖNDEN HİÇ BİR ÜCRET TALEP ETMİYORUZ NUMARAMI BIRAKICAM ADMİN UYGUN GÖRÜRSE EKLER CEKINMEDEN ARAYIN 0538 324 14 09 VE 05362317437 NOLU TELFONLARDAN VE ayabakkan2834@gmail.com maıl ADRESINE MAIL ATARKTA ILETISEME GECEBİLİRSİNİZ

 5. Yasemin

  17 Mayıs 2022 at 00:30

  Çok acil 3 binliraya ihtiyacım var Allah rızası için borç istiyorum

  • mustafa arslan

   13 Haziran 2022 at 17:19

   Acil 100000 tl ihtiyacım var
   ayda 5 bin öderim

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

22 yorum

ACİL PARA

Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2022 İLETİŞİM ADRESİ

Adana'da senetle borç para veren yerler

Adana’da senetle borç para veren yerler hakkında araştırma yapanları buraya alalım! Acil paraya sıkışan kişiler, banka kredisi çekemediklerinde hemen senetle para veren yerleri araştırmaya başlarlar. Neyse ki, kredi çekemeyen kişiler için tek çıkış yolu bankalar değildir. Adana dâhil birçok ilimizde senetle borç veren yerler bulunuyor. Ancak bu yerlerin güvenilir ve düşük faizli olmasına özen göstermelisiniz. […]

Okumaya devam et

ACİL PARA

Taksitle Telefon Satan Yerler – En Ucuz Öneriler!

taksitle telefon satan yerler

2014 yılında getirilen taksitle telefon alma yasağı sonrasında birçok kişi taksitle telefon nasıl alınır araştırmak zorunda kalmakta. Çünkü bu tarihten sonra doların da bir hayli yükselmesi peşin olarak telefon almayı neredeyse imkansız kılmıştır. Ortalama 5 bin ile 10 bin arasında değişen telefon piyasasında kimse elindeki nakit paranın tamamını tek seferde harcamak istememektedir. Senetle telefon satışı […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.