finansportali.net

ACİL PARA

Mersin’de Senetle Borç Para Verenler

Mersin’de yaşıyor ve acil nakit para sıkıntısı çekiyorsanız; şimdi sizlere Mersin’de senetle borç para verenler hakkında detaylı bir açıklamada bulunacağız.

İçel‘de oturan ve kredi notları kötü olanlar banka kredisi kullanamadıkları için değişik para bulma yöntemlerini araştırmaktadır. Akrabalardan ya da tanıdıklardan borç para bulamayan bu kişiler, kısa vadede senetle borç alabilecekleri yerlere; hatta tefecilere gitmek durumunda kalabilirler.

Yazımızın devamında, zor durumlarda ulaşabileceğiniz Mersin’de senetle borç para veren şirketleri ve kişileri paylaşacağız.

Advertisement

Mersin’de Elden Para Veren Yerler ve Kişiler

İlçeleri; Tarsus, Toroslar, Akdeniz Mezitli, Emirli, Silifke, Anamur ve şehir merkezi İçel (Mersin) oldukça zengin bir şehirdir. Dolayısıyla, burada yaşayan kişilerin nakit para güçleri diğer şehirlere nazaran bir tık daha fazladır. Bu kişilerin bazıları, resmen banka gibi kredi vermekte ve elden nakit borç dağıtmaktadır.

mersin senetle borç para veren yerler

Aslında bu sistemin, iş kanuna aykırı olduğu herkes tarafından bilinmektedir; ancak bu konuda vatandaşlardan çok fazla talep geldiği ve kâr getirisi çok yüksek olduğu için birçok kişi bu işleri yapmaya devam etmektedir.

Peki, Mersin genelinde kimler borç para verir? Mersin’de senetle borç para verenler arasında zenginler, ikrazatçılar, hayırseverler ve tefeciler var mıdır? İşte detaylar..

 Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler

Advertisement

Mersin Tefecilerden Senetle Borç Almak

Senetle elden borç para bulmak isteyen kişilerin çoğu tefeciye gitmeyi tercih ederler. Ancak biz bunu kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Tefeciler aracılığıyla nakit para ihtiyacınızı karşılamak, son derece yanlış olup; sizi geri dönüşü olmayan pişmanlıklara sürükleyecektir.

Bu şekilde elde ettiğiniz bir para, hem çok yüksek faiz oranları ile size geri dönecek hem de kanuna aykırı yollardan elde edeceğiniz bir para olacaktır.

mersin tefecilerden senetle borç almak

Seçim elbette sizin; ancak Mersin’de tefeciye giderek evini, arabasını, tarlasını kaybeden binlerce kişi bulabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse: Siz bir tefeciye gidip 100 bin TL nakit paraya ihtiyacınız olduğunu söylersiniz. Onlar size bu parayı hemen vererek karşılığında bir senet imzalatırlar ve size taksit taksit borucunuzu ödeyebileceğinizi söylerler. Bu imzaladığınız senede, bir de taşınabilir veya taşınamaz bir malınızı ipotek ettirmeye çalışırlar. Ve son olarak aldığınız 100 bin TL’yi en az 300-400 bin TL olarak geri ödemenizi isterler.

Advertisement

Ayrıca, Mersin’de çok fazla tefecilik işi ile uğraşan kişi vardır. Bu kişiler, yaptıkları işlerin yasa dışı olduğunun farkında oldukları için çoğu zaman kendi isimlerini kullanmazlar. Tefeci Ahmet, Tefeci Cemil gibi isimlerle bilinen bu kişilerin telefon numaralarına ulaşmak neredeyse imkansızdır.

⇒ Banka Dışında Acil Para Bulma Yolları

Mersin Senetle Altın Veren Kuyumcular

Mersin’de senetle borç para verenler arasında kuyumcular da bulunuyor. Bizce de , acil nakit ihtiyacınızı karşılamanın en temiz yolu kuyumculardan geçmekte. Peki ama nasıl?

Yapacağınız şey çok basit. Varsa tanıdık bir kuyumcuya giderek senetle altın alıyorsunuz. Bu altın, sizin ihtiyacınız olan nakit para değerinde olabilir.

Advertisement

mersin senetle borç veren kuyumcular

Örneğin: 20 bin TL’lik bir altın bilezik alıyorsunuz. Bu esnada senet imzalayıp, ödeme için belirli bir zaman dilimi belirliyorsunuz. Mesela, 24 ayda ödeyeceğim gibi... Ardından bu altını hemen bozdurup, nakit ihtiyacınızı gideriyorsunuz. Son olarak elden taksit ile kuyumcuya olan borcunuzu ödüyorsunuz.

 • Akdeniz
 • Anamur
 • Çamlıyayla
 • Bozyazı
 • Mezitli
 • Mut
 • Yenişehir
 • Tarsus
 • Toroslar

gibi ilçelerde kuyumcular ile iş birliği yaparak senetle altın alabilirsiniz. Ayrıca, İçel merkez olarak düşündüğümüzde bu dükkanların çoğunu,  kuyumcular çarşısında bulabilirsiniz.  Ancak, bu gibi işlerden olumlu yanıt alabilmek adına güvenilir olmak ve mümkünse bir kefil veya tanıdık ile gitmek şansınızı daha da artıracaktır.

Senetle Borç Para Veren Yerler ve Şahıslar

İçel’de Senetle Kredi Veren Şirketler

Mersin’de senetle borç para verenler hakkında konuşurken, kredi veren şirketlerden de bahsetmek istiyoruz. Bu şirketler çoğu zaman faktoring firmaları ve ikrazatçılardan oluşmaktadır.

İçel’de acil para arayışınızı sonlandıracak pek çok faktoring şirketi bulabilirsiniz. Faktoringler, BDDK  kanunlarınca hareket eden ve son derece yasal yollardan çalışan güvenilir firmalardır. Ancak siz yine de herhangi bir faktoring firması ile anlaşma yapmadan önce derinlemesine bir araştırma yapmalı ve gerekli belgelere sahip olup olmadıklarını öğrenmelisiniz.

Advertisement

Son olarak ipotek ile bankalardan kredi alamayan Mersinliler, kredi finans şirketleri üzerinden, evlerinin ekspertiz değerine göre %30 ile %50 arasında kredi kullanabilirler.

⇒ Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri

Mersin Senetle Kredi Veren Şirketlerin İletişim Numaraları ve Adresleri

Acil nakit para ihtiyacı olan kişilere, Mersin’de senetle borç para verenler arasında bulunan şirketler vardır. Ancak bu şirketlerden bazıları, herkese kredi verecek kadar genel geçer yerler olmamakla birlikte; senet de olsa paranın miktarı ve ödeme şekli kriterler çerçevesinde belirlenir.

Özellikle 500- 600 TL gibi paralar için bu şirketlere başvuruda bulunursanız, son derece komik bir duruma düşersiniz.

Advertisement

 

 

Bir önceki yazımız olan Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2022 İLETİŞİM ADRESİ başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

28 Yorum

 1. Yılmqz

  26 Haziran 2022 at 01:14

  Daha önce kredi kartı borcumdan dolayı icralık olmuştum 2-3 yıl önce kapattım her hangi bir bankaya borcum yok fakat o borçtan dolaya hiç bir banka kredi kartı ve kredi vermiyor çalışıyorum ama türkiyede değil yurtdışıyla çalıştığım için web tasarım gibi freelance iş yaptığım için ve sigortalı olmadığım için alamıyorum aylık gelirim ortalama 40.000 işimi büyütmek istediğim için acil kredi çekmek istiyorum 100.000 ile 200.000 arası yardımcı olabilirseniz mail üzerinden cevap atarsanız sevinirim.

 2. Hatice

  4 Şubat 2020 at 23:37

  20000 bin senetle kredi

 3. Arzu

  3 Ekim 2019 at 19:17

  Mersin de ikamet ediyorum çok acil 10.000 tl ye ihtiyacım var kendi işyerim var

 4. Vahit

  30 Eylül 2019 at 00:29

  Mrb bana acil 10.000 tl para lazım. Calışıyorum duzenli gelirim var. Aylık 2.750 tl alıyorum.
  Detaylar için. 0555 051 4713
  Umutsuz_yolculuk13@hotmail.com

 5. Hasan

  28 Eylül 2019 at 07:26

  Bana çok acil para lazım bugün zor durumdayım yardım edin

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

28 yorum

ACİL PARA

Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2022 İLETİŞİM ADRESİ

Adana'da senetle borç para veren yerler

Adana’da senetle borç para veren yerler hakkında araştırma yapanları buraya alalım! Acil paraya sıkışan kişiler, banka kredisi çekemediklerinde hemen senetle para veren yerleri araştırmaya başlarlar. Neyse ki, kredi çekemeyen kişiler için tek çıkış yolu bankalar değildir. Adana dâhil birçok ilimizde senetle borç veren yerler bulunuyor. Ancak bu yerlerin güvenilir ve düşük faizli olmasına özen göstermelisiniz. […]

Okumaya devam et

ACİL PARA

Taksitle Telefon Satan Yerler – En Ucuz Öneriler!

taksitle telefon satan yerler

2014 yılında getirilen taksitle telefon alma yasağı sonrasında birçok kişi taksitle telefon nasıl alınır araştırmak zorunda kalmakta. Çünkü bu tarihten sonra doların da bir hayli yükselmesi peşin olarak telefon almayı neredeyse imkansız kılmıştır. Ortalama 5 bin ile 10 bin arasında değişen telefon piyasasında kimse elindeki nakit paranın tamamını tek seferde harcamak istememektedir. Senetle telefon satışı […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.