finansportali.net

BAYİLİK

Trendyol Express Bayilik – 2022 Taşıyıcı Olma Şartları!

Türkiye’nin en büyük sanal mağazalarından biri ile ortaklaşa çalışmak isteyenlere güzel bir haberim var. Trendyol Express Bayilik alma işi artık çok kolay! Her geçen gün hızla büyüyen Trendyol, artık bayiliklere de izin veriyor. Siz de Trendyol Express ailesine katılıp ayda en az 15.000 TL kar elde etmek istemez misiniz? Trendyol bayilik almak! Nasıl mı?

Trendyol Express bayilik şartları için uygunsanız, başvuruda bulunabileceksiniz. Trendyol Express şube açma ve kar marjı gibi bilmeniz gereken her şey bu yazıda…

2022 yılı Trendyol Express franchise için güncel bilgileri sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. O halde hemen başlayalım olur mu? 🙂

Advertisement

Trendyol Firması Hakkında !

Trendyol, Türkiye’nin belki de en büyük sanal mağazası olma özelliğini taşıyor. 10 yılı aşkın süredir faaliyetlerine devam eden Trendyol’da şu an milyarlarca farklı ürünlerin satışı gerçekleşiyor.

Platformun, sanal olması nedeni ile de satılan ürünlerin kargo firmaları aracılığıyla teslimleri sağlanıyor. Ancak hak verirsiniz ki bu kadar çok rağbet gören bir sanal alışveriş merkezinin siparişlerine ve kargolarına yetişmek mümkün değil! Evet, Türkiye’de onlarca kargo firması var biliyorum; ancak emin olun, Trendyol’daki bütün ürünler peynir ekmek gibi kapış kapış satılıyor.

Bunu size niye anlatıyorum? Çünkü, Trendyol Express Bayilik önerimi değerlendirirseniz, para kazanamama gibi bir durumun yaşanmayacağını bilmelisiniz.

trendyol express bayilik
Trendyol Express Bayilik İşi

Size şöyle spesifik bir bilgi de vermek istiyorum: Trendyol, geçtiğimiz yıl 350 milyonun üzerinde ürün sattığını açıkladı. Bununla birlikte, 1.5 milyon kişiye istihdam sağlaması da firmanın ekonomik gücünü ispatlıyor.

Elbette bu sayıların bu kadar yüksek olmasında; Trendyol Express Bayilik modelinin emeği oldukça büyük! Şimdi bu tanıtım kısmını da geçtikten sonra Trendyol Express bayilik alma şartları neler biraz da onlardan bahsedelim.

Advertisement

Trendyol Express Kargo Bayilik Şartları

trendyol express bayilik şartları
Neden Trendyol Express Bayiliği?

Söylememe gerek yok ama Trendyol işini ciddiye alan son derece büyük ve marka bilinirliği olan bir şirket. Doğal olarak bayilik almak isteyen kişiler için oluşturduğu belli başlı kriterler bulunuyor. Ayrıca, bu işi yaparken çalışma anlayışınız ve aracınız çok önemli.

Bu büyük ekibin bir parçası olmak ve Trendyol Express Kargo Bayilik Şartlar ve istenilen belgeler aşağıda listelenmiştir:

 • Sürücü Ehliyeti
 • Araç Ruhsatı
 • Temiz Sabıka Kaydı
 • Psikoteknik Belgesi
 • SRC 4 Belgesi (Mesleki Yeterlilik Belgesi)
 • 6 yaşını geçmeyen panelvan ticari bir araca sahip olmak.
 • K1 belgesi sahibi olmak.
 • SRC belgesi sahibi olmak.
 • Fatura kesebilmeniz için şahıs şirketinizin bulunması.
 • Trendyol Express’in uygun olduğu şehirde yaşıyor olmak.
 • Hızlı ve disiplinli çalışabilmek.
 • İnsan ilişkileri ve iletişimi güçlü kişiliğe sahip olmak.

Trendyol Express, dilerseniz yakın bölgelere yaya ya da motorla ulaşım sağlamanıza da izin veriyor. Yalnız hafif ticari aracınızın her halükarda olması daha fazla para kazanmak için büyük bir fırsat olacaktır.

Bunun yanı sıra; Trendyol haliyle sizin kurumsal kimliğe uymanızı da isteyecektir. Bu yüzden kurumsal kimliğe uygun bir üniforma giymeniz yine istenilen şartlar arasında yer alıyor.

İlgili içerik: Seç Market Bayilik Şartları

Trendyol Express Bayilik Ne Kadar Kazandırır? (GERÇEK TUTAR)

Trendyol Express kazancı
Trendyol Express kazancı

Trendyol Express taşıyıcısı olarak kazancınız, kargo başına olacak şekilde hesaplanır. Aslında bu sistem, size çok daha fazla özgür olma şansı tanır. Düşünsenize, 10 iş yaptığınızda da trendyoldan para kazanmak mümkün, 100 iş yaptığınızda da. Ama paket başına ücret aldığınızda durum değişiyor.

Eğer bu şekilde bir hesaplama yapılsaydı gerçekten can sıkıcı olabilirdi. Ancak Trendyol Express Bayilik modelinde çalıştığınız kadar kazanırsınız. Bu standart bir maaşa göre çok daha avantajlı. Zaten, her halükarda tam zamanlı gibi çalışacağınızdan, kargo sıklığına göre yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Advertisement
 • Peki, ben Trendyol Express taşıyıcısı olursam, ne kadar kazanırım diye merak edenler için de bir açıklamada bulunayım. Öncelikle, Pazar günleri kargolarda dağıtım olmuyor. Bu nedenle hesaplama yaparken 26 iş günü olarak baz almanızı tavsiye ederim.
 • Trendyol Express size aylık en az 12.500 tl kazanma vaadiyle geliyor. Fakat bu sizin performansınıza bağlı olarak değişebilir.
 • Neticede kargoların ulaşım hızına göre yeni kargo teslim alabilir ve duruma göre dağıtıma çıkabilirsiniz. Paket başına ücretlendirileceğinizden, bu rakamlar çoğunlukla değişiklik gösterebilir.
 • Bunun yanı sıra şirket araca dair her şeyi size bırakıyor. Yani yakıt, sigorta, kasko, vergi gibi konular sizin üzerinizde. Araç arızalanırsa ya da bakım gerektirirse de bunları çözmek de sizin işiniz.

Trendyol Express Karlı mı?

Trendyol Express’te ne kadar çok kazanırsanız, o kadar çok kazanma fırsatınız var. Günde 8 – 10 saat çalışarak çok iyi kazançlar elde eden taşıyıcılar var. Kendi işinizin sahibi olarak kazançlı çıkmak için güzel bir fırsat.

Kar marjına gelin ayrıntılı olarak göz atalım.

Trendyol Express Kar Marjı

Trendyol Express Taşıyıcılığı
Trendyol Express Taşıyıcılığı

Daha net anlamanız için Trendyol Express’te taşıyıcı olan bir kişinin verdiği bilgileri paylaşıyorum:

 • Üzerinize şirket yoksa, şirket giderlerini de hesaba katın.
 • Trendyol Express taşıyıcı ücretleri: Paket başı 5 TL alınıyor. (Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi size görüşme sırasında söylüyorlar.)
 • Günde ortalama 150 kargo dağıtımı yaptığınız taktirde bir günlük kazancınız 750 TL oluyor.
 • Bir ayda ortala kazancınız 18.000 TL’ye kadar çıkıyor.
 • Bu elde ettiğiniz kazançtan araç masraflarınızı, giderlerinizi çıkardığınızda size kalacak para 9.000- 10.000 TL olacaktır.

Sizin için aşağıya, ilginizi çekebilecek bir video bırakıyorum. Kazanç modelinin detaylarına ulaşmak için Trendyol Express Bayilik para kazanma modeli videosunu izlemenizi tavsiye ederim!

Trendyol Express Destek Paketi nedir?

Trednyol Express’te çalışıyorsanız, minimum 12.500 TL destek paketi alınıyor. Yani satış yapmasanız dahi garanti bir kazanç elde etmiş oluyorsunuz.

Trendyol Express (Araçlı Kurye) Nedir?

Bu denli hızlı bir şekilde büyüyen şirketin, ulaşım ağını ve seçeneklerini de büyütmemesi imkansız değil mi? Trendyol Go ve Trendyol Express ise bu şirketin, yenilikleri arasında yer alıyor.

Şimdi şuna açıklık getirelim: Trendyol Express bayiliği, alacağınız diğer bayiliklerden biraz daha farklı türden…

Advertisement

Şöyle ki Carefoursa ve Seç Market gibi bayilikler size market hizmeti sağlamada yardımcı olurken; Trendyol Express ise MNG, Yurtiçi Kargo ve Sürat Kargo gibi bir taşımacılık hizmeti şansı sunuyor. Burada da daha çok araçlı kurye olarak taşımacılık yapmanız isteniyor. Çünkü kargo teslimlerini yaparken araçlı kurye olmak size daha avantajlı olacak.

Bu arada, hazır lafı açılmışken  Carrefoursa Bayilik Şartları başlıklı yazımı da okumanızı öneririm!

Bu iş evet, taşımacılık ile ilgili fakat Trendyol’a kazandırdığı etki nedir? Aslında Trendyol markasının bir parçası olan Trendyol Express Bayilik açmak adına, emeğinin arkasında hızlı taşımacılık anlayışı saklı diyebilirim.

Malum, Türkiye’de belki de binlerce benzer platform var. Elbette, hepsi Trenyol’un rakibi değil, ancak olmaya adaylar! Trendyol da bir nevi, rakiplerinden öne geçmek adına şehirlerde express bayilikler kurarak kargo ulaşım ağını güçlendirmek istiyor.

Advertisement

Trendyol Express bayilik başvurusu yapacaksanız bu işin taşımacılık üzerine olacağını bilmelisiniz. Zira Trendyol’un Express’i, “taşıyıcı” altında sunuyor olması da buna işaret. Yani siz bir Trendyol Express bayiliği açtığınızda “Taşıyıcı” unvanına sahip oluyorsunuz.

Şimdilik büyük şehirler hedef alındığından acenta açmak için İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara gibi bölgelerde yaşıyor olmalısınız. Ancak, şartlar bununla sınırlı değil. 2022 için güncel olan Trendyol Express Bayilik şartlarını az önce açıkladım.  Şimdi gelelim taşıyıcı olma durumunuz için size hangi seçenekler sunulduğuna… 🙂

Ayrıca okuyabilirsiniz: Motorlu Kurye Maaşları

Trendyol Express’te Taşıyıcı Olmak

Trendyol Express Taşıyıcılığı
Trendyol Express Taşıyıcılığı

Güzel haber, Trendyol Express taşıyıcısı olmak için özel bir eğitime ihtiyacınız yok. Trendyol Express, size gerekli eğitimleri vermeye zaten dünden razı. Eğitim kapsamında mobil uygulama kullanımı, saha, iletişim ve iş güvenliği eğitimlerinin uzmanı olabilirsiniz!

Ayrıca, aynı şirkete bağlı olarak 1. dereceden akrabalarınızla birlikte çalışabiliyorsunuz. Yani sizinle çalışmak isteyen 1. dereceden akrabanızın da şirket açmasına gerek kalmıyor. Ancak SGK ödenmesi koşulu bulunuyor.

Advertisement

İlgili yazı: trendyol go başvuru

Fakat şunu da eklemeyelim ki Trendyol Express Bayilik işi için sisteme birden fazla araç eklemenize müsaade edilmiyor. Tekrar edelim, binek aracınızla çalışamaz, hafif ticari aracınızı sadece sisteme dahil edebilirsiniz.

Dilerseniz Trendyol Express taşıyıcısı olmak için aşağıdaki linkten başvuru formuna ulaşabilirsiniz!

 1. Motosiklet İle Taşıyıcı Olmak İstiyorum! diyorsanız buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.
 2. Hafif Ticari İle Taşıyıcı Olmak İstiyorum! diyorsanız buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İkisini de seçtiğiniz zaman karşınıza bu form çıkacak. Tek yapmanız gereken istediğinizi seçmek ve bilgileri doğru doldurmak….

motosiklet ile taşıyıcı olmak istiyorum
motosiklet ile taşıyıcı olmak istiyorum

NOT: Daha çok Trendyol Go kuryeleri motor kullanıyor ve sadece yakın bölgelerden yemek siparişlerini teslim ediyorlar. Kargo sistemi tamamen farklı. Bu yüzden Trendyol Express bayilik için hafif ticari ile taşıyıcı olmanızı öneriyorum.

Bu yazı da belki ilginizi çekebilir: Kendi Aracıyla Kuryelik Yapma

Trendyol Express Çalışma Saatleri Nasıl?

Trendyol Express taşımacılığı yaparak kendi işinizin patronusunuz. Haliyle çalışma saatlerinizi tamamen siz belirliyorsunuz. Çalışma saatleri ve günlere karar vermek size ait.

Advertisement

Trendyol Express Bayilik İletişim

Yazımı okuduktan sonra Trendyol Express Bayilik nasıl alınır öğrenmiş olmanız gerekiyor.

Trendyol Express bayilik iletişim adresleri neler?

Trendyol Express telefon: 0850 759 15 15
Maslak Ofis Adresi:Sarıyer/İstanbul

 • Operasyon Merkezi Adresi:Çayırova/Kocaeli
 • Bunlara  ek olarak kendi web sitesinden de iletişime geçebilirsiniz: “İş Ortağımız Olun”

Ayrıca bu videoyu da izleyerek Trendyol Express bayilik hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer konuyla ilgili aklınıza takılan başka bilgiler de varsa YORUM kısmına ekleyerek bizlere sorabilirsiniz. 

Bu yazıyı bitirdikten sonra yeni bir kurye modeli olan Esnaf Kurye Nedir bilmek isterseniz yazıyı okuyabilirsiniz. 

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Getir Bayilik Şartları – YENİ Kazanç Bilgisi (HEMEN BAŞVUR!) başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK VEREN GIDA FİRMALARI

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar 2022 – En Kârlı 15 Şirket!

dondurma bayiliği veren firmalar

Yaz aylarının en çok kazandıran işlerinden olan dondurmacı açma fikrini hiç düşündünüz mü? Sezonda aylık 40 bin TL gelire ulaşan bu sektörün artık kış aylarında da hayatımıza girmesiyle birçok girişimcinin ilgi odağı olmuştur. Eğer siz de marka bilinirliği yüksek bir firmadan dondurma dükkanı frachisingi alarak işinizi kurmak istiyorsanız en çok kazandıran 15 şirket önerim kaçırılmaz […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Getir Bayilik Şartları – YENİ Kazanç Bilgisi (HEMEN BAŞVUR!)

Getir bayilik şartları

Getir markası gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Getir bayilik şartları da son zamanlarda bayilik alarak kendi işini kurmak isteyenler tarafından fazlasıyla merak ediliyor. Getir, bu başarısını kendi kulvarında tek olan iş modeline borçlu. Getir franchise alarak bu büyük aileye katılabilir ve günde ortalama 3.000 TL para kazanabilirsiniz! Bakın, günde diyorum; bu kazancı aya vurduğunuzda ortaya […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.