finansportali.net

BAYİLİK

Turkcell Bayilik Şartları – 2023 Bayilik Maliyeti ve Kazancı

Turkcell bayilik şartları

Operatör bayisi açmak girişimcilerin odak noktası olmaya başladı. GSM operatörlerinden bayilik almak oldukça kazançlı bir iş fikri. Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden olan Turkcell’i ele alacağım. Konu ile ilgili merak edilen, “Turkcell bayilik veriyor mu?” sorusu… Bu soruya cevabım evet!

Turkcell bayilik şartlarını yerine getirebiliyorsanız, siz de franchise başvurusu yapabilirsiniz. Sizlere şartlardan tutup, Turkcell bayi açma maliyetine kadar tüm bilmeniz gerekenleri anlatacağım.

Turkcell, abone sayısının çokluğuyla da biliniyor. Buradan da şunu söyleyebiliriz ki, kar marjı oldukça yüksek bir yatırım olabilir.

Advertisement

İşte bu konuyla ilgili birçok detay burada. Okumaya devam edin… 🙂

Turkcell franchise
Turkcell franchise

Turkcell Bayilik Almak

Turkcell Bayilik Almak
Turkcell Bayilik Almak

Turkcell’i diğer operatörlerden ayıran en önemli özelliği 1994 yılında Türkiye’nin ilk GSM iletişim operatörü olarak kurulmuş olması. Bu yüzden oldukça uzun bir geçmişivar. Bir çeyrek dönemde bile milyarlarca gelir elde etmiş olan Turkcell, birçok girişimcinin dikkatini çekiyor.

Peki Turkcell bayilik almak için ne yapmanız gerekiyor? Turkcell bayilik fiyatı  2023’te ne kadar?Cevapları  sırasıyla vereceğim. Atlamadan okumaya özen gösterin!

Turkcell, son kullanıcı verisine göre yüzde 32’lik bir pazar payına sahip. Bu yüzden bayilik almak istiyorsanız Turkcell bayilik şartları mutlaka size uygun olmalı. Turkcell bayilik almak için ne yapmanız gerekiyor? Hemen bakalım.

Eğer diğer GSM operatörlerinin de bayiliklerini merak ediyorsanız Vodafone bayilik ile ilgili olan yazımızı okuyabilirsiniz. Ama önce bu yazıyı okuyun.

Turkcell Bayilik Şartları Neler?

Turkcell Bayilik Şartları
Turkcell Bayilik Şartları

Turkcell bayilik alma şartları oldukça merak edilen bir diğer konu. Peki Turkcell bayilik şartları neler?

 • Gerekli sermayeye sahip olmanız gerek (aşağıda anlatacağım)
 • Turkcell bayilik alma söz konusu olduğunda en önemli nokta, bulunduğunuz yerde bir Turkcell bayisinin olmaması.
 • Alt bayi olduğunuz zamanlarda size verilen hedefleri tutturabilmelisiniz.
 • Bankadan teminat mektubu göstermeniz lazım.
 • Ticari siciliniz de iyi olmalı.
 • İşletme tecrübeniz de önemli. Çünkü bazı Turkcell bayi çeşitleri bulunuyor. Tecrübenize göre bu bayi çeşitlerinden yararlanma şansınız var.
 • Turkcell bayinizde çalışacak eleman sayısı yeterli olmalı.
 • Turkcell bayi için size sözleşme koşullarına uymalısınız.
 • Dağıtım merkezleri ile oldukça uyumlu olmanız da önemli.
 • Yönetici vasfınızın olmasına önem vermeniz gerek.

DİPNOT:

Başka bir firmaya ait hiçbir ürünü satamazsınız ya da reklamını yapamazsınız. Aynı şekilde başka markaları da kötüleyemezsiniz. Bulunduğunuz bayilik Turkcell’e ait, sadece o ürünleri satabilirsiniz.

İşte dikkat etmeniz gereken Turkcell bayilik şartları bunlar. Şimdi diğer Turkcell franchise bilgilerine devam edelim. Dilerseniz aşağıdaki bayi tanıtım filmini de izleyebilirsiniz. 🙂

Turkcell bayilik alma

Turkcell Bayi Açma Maliyeti 2023

Turkcell Bayi Açma Maliyeti
Turkcell Bayi Açma Maliyeti Ne Kadar

Evet, Turkcell bayilik şartları size uygun  ve artık “Ben Turkcell bayilik açmak istiyorum ve Turkcell bayilik alma şartlarını karşılıyorum” diyorsunuz. Bu noktada oldukça önemli bir konu daha var. Turkcell bayilik ücreti ne kadar?

Turkcell bayisinin size sunduğu şartlar arasında kurulum maliyetleri de yer alıyor. Turkcell’den bayilik almak için çok yüklü bir yatırım yapmanız gerekmiyor. Sadece ana bayilik açmak istiyorsanız bu miktar yükseliyor.

 • Turkcell ana bayilik maliyeti de yaklaşık 700 bin TL1,5 milyon TL arasında.

Ama genel olarak baktığımız zaman Turkcell’in 8- 9 adet ana bayisi bulunuyor. Bu yüzden daha çok kazanç elde edebilmek için öncelikle alt bayilik alabilirsiniz. Böylece sektörde tecrübe kazanmış olursunuz.

 • Turkcell alt bayilik maliyeti için yaklaşık 200 – 300 bin TL ayırmanız gerekiyor. 

Turkcell bayilik fiyatları bu şekilde. O zaman şimdi gelelim bir diğer önemli konumuza… Turkcell bayilik fiyatı için uygun bir bütçeniz var ama kar marjınız ne olacak?

Alternatif olarak değerlendirmek isterseniz, Ücretsiz bayilik veren markaları yazısına da bakabilirsiniz. Bu yazıda sizlere markaları sıraladım…

Turkcell Bayilik Kar Marjı 2023

Turkcell Bayilik Kar Marjı
Turkcell Bayilik Kar Marjı

Turkcell’e ait birçok yerde bayilik görme ihtimaliniz çok yüksek. Bu durum, hem Turkcell bayilik şartları açısından çok zorlamamasından hem de kar marjının çok yüksek olmasından kaynaklanıyor.

Genel olarak Turkcell bayilik kazancı en yüksek olan ana bayiliktir.Diğer bayi türlerinden elde edeceğiniz kazanç oranları farklı olsa da aylık olarak ortalama 30 – 50 bin TL kar etmeniz mümkün.

Advertisement
 • Yazımın başında özet geçtiğim bayilik çeşitlerine göre Turkcell bayilik kar marjı da değişiyor.
 • Bayilik için seçeceğiniz lokasyon son derece önemli.
 • Bir Turkcell bayisinde ne kadar çok hizmet alanı bulundurursanız o kadar başarılı olursunuz.
 • Örneğin; cep telefonu satışı yaparken aynı zamanda laptop satışı da sunabilirsiniz.
 • Bunlara ek olarak hat ve paket satışları, müşteri taşıma gibi birçok seçenek size kar getirecektir.
 • Kar marjınızı artırmak için yapabileceğiniz bir diğer şey de Turkcell Dağıtım Merkezleri ile sürekli iletişim halinde olmanız. Böylece verilen hedefleri tamamlamanız ve yeni seçenekleri öğrenmeniz daha kolay olur.

Turkcell bayi kar marjı hakkında detaylar bunlar. 🙂

Benzer Yazı: Türk Telekom Bayiliği Alma

Turkcell Bayilik Çeşitleri Neler?

Turkcell Bayilik Çeşitleri
Turkcell Bayilik Çeşitleri

Yazımın içeriğinde de belirttiğim gibi Turkcell size birkaç bayilik çeşidi sunuyor. Turkcell bayilik şartları için detayları bilgi almak istediğinizde deneyimlerinizden bütçenize kadar birçok detayı sorabilirsiniz. İşte açıklamalarıyla birlikte Turkcell ana bayilik çeşitleri:

 1. Turkcell Shop Extra
 2. Turkcell Shop
 3. Turkcell iletişim merkezi

Bunlara ek olarak birkaç çeşit de alt bayilik bulunuyor:

 1. Turkcell DYN bayilik: Bu bayilikte sadece kontör satılıyor.
 2. Turkcell DSN bayilik: Burada sadece hat satılıyor.
 3. Turkcell DSN Plus bayilik: Bu bayilik türü oldukça tercih edilen bayilik. Perakende noktası olarak sayılıyor. Bu yüzden kazancı da fazla. Ama bunun için daha önceden bir Turkcell bayilik işletiyor olmanız şartı aranıyor. Aynı zamanda burada kontör, hat ve cihaz satışı gerçekleştirebiliyorsunuz.
 4. Turkcell Superonline bayiliği: Hem TV hem de ev internet hizmeti veriyor. Aynı zamanda kazançları da oldukça olumlu etkiliyor.

Bu bayiliklerden DYN, DSN ve DSN Plus bayilikler Turkcell Dağıtım Merkezlerine bağlı. Daha fazla detay için dağıtım merkezlerinden bilgi alabilirsiniz. Turkcell alt bayilik fiyatlarının daha ucuz olduğunu göreceksiniz.

Okumak İsteyeceksiniz: 50 Bin TL Sermayeyle Yapılabilecek İşler

Turkcell Bayilik Nasıl Açılır?

Turkcell Bayilik Nasıl Açılır
Turkcell Bayilik Açma

Çok kar getirebilecek bir yatırım arıyorsunuz ve Turkcell bayilik alma kararı verdiniz. Aklınızdaki soru şu: “Bunun için Turkcell bayilik başvuru nasıl yaparım?” Merak etmeyin şimdi anlatıyorum.

 • Öncelikle bu kadar bayisi olan ve Türkiye’nin en büyük iletişim operatörü olan Turkcell’de belli bir süre sektör tecrübeniz olması şartı aranıyor.
 • Eğer bir tecrübeniz yoksa en küçük bayilik çeşidinden başlamanız da mümkün. Bunları da anlatacağım.
 • Turkcell resmi sitesinde bu konuyla ilgili çok fazla bilgi bulamayabilirsiniz. Bu yüzden resmi siteden iletişim kısmından mesajınızı iletebilirsiniz.
 • Firma ile iletişime geçmeniz sonucunda onlarla bu konuyu görüşebilirsiniz.
 • Bununla birlikte size gerekli şartlar ve belgeler konusunda bilgi veriliyor.
 • Turkcell Dağıtım Merkezlerinden birini arayıp başvuru yapmalısınız.
 • Dağıtım merkezleri de kendi alt bayilerini oluşturuyor. Yani normal bir cep telefonu dükkânı açarak alt bayilik başvurusu yapabilirsiniz. Böylece daha rahat bir şekilde büyüyebilir, Turkcell bayilik alma şansınızı artırabilirsiniz.

Turkcell bayilik başvurusu o kadar da zor değil. Sadece Turkcell bayilik şartları nelerdir, iyi öğrenmeniz lazım.

Turkcell Bayilik İletişim

Turkcell İletişim
Turkcell Bayilik İletişim

Bütün bu bilgiler dışında Turkcell şartları 2023 için Turkcell’e ulaşmanızı sağlayacak birkaç iletişim bilgisini buraya bırakıyorum.

 • Turkcell Dağıtım Merkezlerinden birisi Maltepe’de bulunuyor. Açık adresi resmi sitesinden bulabilirsiniz.
 • Ön görüşme ve detaylı bilgi için de arayabileceğiniz numara “0212 313 10 00” dır.
 • Bunlara ek olarak bir Turkcell ana bayiye giderek gerekli bilgileri edinmeniz de mümkün.

Turkcell bayilik şartları hakkında merak ettiğiniz soruları yorum olarak benimle paylaşabilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK

Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti!

Starbucks bayilik şartları

Günümüzün başarılı ve popüler kahve firmalarından birisi Starbucks, girişimcilerin ilgisini çekiyor. Bu yazıda, “Starbucks bayilik almak istiyorum” diyenlerin akıllarındaki tüm soru işaretlerini gidereceğim. Starbucks bayilik şartlarını bu içerikten öğreneceksiniz… Starbucks bayilik ücreti ne kadar? Kâr marjı nedir? Hepsini yanıtlayacağım… Starbucks franchise bedeli 2024 bilgilerini açıklayacağım. Starbucks açmak kaç para diyorsanız, sizin için de bilgiler mevcut. […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı!

seç market bayilik şartları

Kendi işini kurmak isteyenlerin, özellikle 2023 yılında rağbet gösterdiği bir seçenekten bahsedeceğim. Seç Market bayilik şartları için uygunsanız siz de perakende sektörüne adım atabilirsiniz. Seç Market bayilik kar marjını bu içerikten öğrenebilirsiniz! Seç Market aylık kazanç hakkında da bilgiler vereceğiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Seç Market bayilik yorumlarının çok fazla olduğunu gördük. Seç Market günlük cirosunu […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.